Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
Delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 05:09

Се што сакате да дознаете за љубовта и околу љубовта може да споделиме тука на ова место .Дали вашето момче ве изневерува  ,дали вашиот љубовник ве сака или има друга покрај себе ,дали треба да го  присилувате партнерот на секс ....и уште многу вакви и слични теми дојдете  да ги разговараме и да најдеме решение како и што да правите во таков случај...низ разговор и примери може да изнајдеме решение за вашиот проблем .. Што после разводот ?Кој треба да се грижи за детето ?.Дојдете и споделете  го размислувањето ваше во врска со семејното насилство  ,имаме ли ние како држава решение за овој проблем ,има ли каде да се обратат жртвите од семејно насилство за помош.....дојдете отворено да зборуваме за проблемите ,можеби ке успееме да ги решиме
мотото е :посилни сме од вистината

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 05:17

se nadevam deka so ovaa tema ke uspeeme na mnogumina da pomogneme ..spored mene za problemot treba da se zboruva ,ne da se molchi ...dokolku zboruvame ,ke go iznajdeme reshenieto za problemot ,vo sprotivno problemot ke eskalira ,ke se zgolemi ,i teshko koj ke moze da go razreshi ...ve pokanuvam da zemete uchestvo na temata ,bez ogled na vashata vozrast ,pol,ili seksualna orientacija ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 05:50

еве едно мое размислување ,јас никогаш не би простила неверство на партнерот ...мислам дека е фер да се разделат ,па дури потоа да се бара утеха во друг партнер ,флерт како вид на однесување на личноста по мене е многу лош чин за двајцата партнери ...едноставно ако не оди ,развод ,и после секој со својот к'смет во потрага по среќа ,љубов и секс ....можеби некој ке се согласи со мене ,но ке има и такви кои нема да се согласат со моето размислување ,сепак јас си го кажав.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 12:48

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А 16be228168

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 13:52

zarem nema nikoj shto e zaljuben ,pa dase pojavi tuka i da shtrakne neshto na tastaturata ...vo red togash sum jas tuka i eve ke ve prasham ,dali go slavite praznikot "valentajn " ? dali kupuvate skapi podaroci na svoite sakani ,ili dovolno e da ste poveke vnimatelni postojano so partnerot /ka ,a toj den da go odbelezite samo so eden cvet ...

jas najmnogu sakam podarok "vnimanie i ljubov ",a materijalno ne me interesira

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 15:02

VALENTAJN ??? ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Funny-ghost-says-no-smiley-emoticon

SVETI TRIFUN ...ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Drunk-smiley-emoticon

TOA E PRAZNIK ... ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Good-job-smiley-emoticon

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 15:13

YAS напиша:VALENTAJN ??? ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Funny-ghost-says-no-smiley-emoticon

SVETI TRIFUN ...ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Drunk-smiley-emoticon

TOA E PRAZNIK ... ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Good-job-smiley-emoticon


uf tolku si cicija ...ni edno cvetche ...... pa posle ke plachete vaka Razz i ke sedite sami ....

edno cvetche barem .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 15:49

Amaaan... Cvetce pa cvetce...Ajde eve ti cel buket...ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Happy-smiley18

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Images?q=tbn:ANd9GcSCeu2zE8Mb14g6xbP3NwL7_MDzTg6GGa3oUL5dIABP_faXHdHErA

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty во тоз букет има

Пишување by sofmak Чет Јан 15 2015, 16:06

YAS напиша:Amaaan... Cvetce pa cvetce...Ajde eve ti cel buket...
и убави составни делови Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 16:08

E bez toa ne moze...Kakov ke bide toj praznik bez ovie delovi...ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Фири Чет Јан 15 2015, 20:07

Jaс не би ja ебел моjaта девоjка ако пишува на латиница!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 20:12

Firi, a bre jas mislev deka devojkite gi birame po ubavina, a ne po toa dali pishuvaat na latinica, ili kirilica... Laughing

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by reiter Чет Јан 15 2015, 21:01

ах љубов љубов...некогаш окована со силни и бескрајни чувства на среќа и радост а некогаш најтежок бол.Но сето тоа е дел од љубовта..некој повеќе дава некој повеќе губе.
Хм,валентајн?Убаво е кога се има среќа во љубовта на двајца секој ден да се подарува по нешто на саканата(цвеќе,бакнеж..)а не само за валентајн..инаку јас повеќе си го празнувам св.Трифун..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Фири Чет Јан 15 2015, 21:05

luxor напиша:Firi, a bre jas mislev deka devojkite gi birame po ubavina, a ne po toa dali pishuvaat na latinica, ili kirilica... Laughing
Нема убавина без барем малку мозок Very Happy
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 21:08

reiter напиша:ах љубов љубов...некогаш окована со силни и бескрајни чувства на среќа и радост а некогаш најтежок бол.Но сето тоа е дел од љубовта..некој повеќе дава некој повеќе губе.
Хм,валентајн?Убаво е кога се има среќа во љубовта на двајца секој ден да се подарува по нешто на саканата(цвеќе,бакнеж..)а не само за валентајн..инаку јас повеќе си го празнувам св.Трифун..

otsekogash sum se prashuvala dali i licata od posilniot pol taguvaat zaradi ljubovta ?????
neznam zoshto mislev i seushte taka razmisluvam deka samo nie zenite ,nie od ponezniot pol taguvame ,ko da sme predodredeni samo nie da ja imame taa osobina ...ednostavno taka mislam ...taguvaat i momchinjata ?

da ubavo e sekoj den da ja spodeluvash ljubovta................................ah ...ah..ah

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 21:13

Фири напиша:Jaс не би ja ебел моjaта девоjка ако пишува на латиница!

jas mislam deka vi posakav dobredojde na forumot ,
togash treba da gi odbirate zborovite vo diskusiite ,
ne bi sakala da ve" nagradam "
a nagradata ja znaete
diskutirajte korektno na temata
vi blagodaram

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by reiter Чет Јан 15 2015, 21:20

некој повеќе дава некој повеќе губе во љубовта, без разлика на машко или женско... Несум ги сакал разделбите затоа што еден повеќе страда од двајцата.(богами некогаш страдаат и двајцата ама тоа од инает).

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Г-ѓа Министерка Чет Јан 15 2015, 22:45

Фири напиша:Jaс не би ja ебел моjaта девоjка ако пишува на латиница!
Демек ти со постов спаѓаш у паметните пошо пишуеш кирилица? Smile
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јан 17 2015, 02:49

shtom ne pishuvate tuka ,dali toa znachi deka nikoj ne e zaljuben ,ili deka nikoj nikogash ne bil zaljuben ...hm ,me chudi ,ajde sekoj ne ja razbira politikata ,no mislam deka sekoj ja razbira ljubovta na svoj nachin ,e tokmu toa sakam da go vidam tuka ,koj kako ja svaka i razbira ljubovta ..
jas sekogash vlozuvam premnogu emociii ....a za vozvrat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јан 17 2015, 03:13

ova e za tebe  ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Ljubavne-slike-animacije016

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јан 17 2015, 07:47

Na Firi zenskata postojano mu pisuva na latinica....... zosto?
Pa da ne ja seksa, a baska si fatila shvaljer Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 03:09

i ovaa slikichka e za tebe .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Јан 20 2015, 18:18

Za kogo? i koja slikicka i od kogo?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин Вто Јан 20 2015, 18:22

Nekoja nevidliva mozebi.Ti pa, sakas se da znaes...ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Happy-smiley18 ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Happy-smiley18 ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Happy-smiley18

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 18:25

Hamad bim Khalifa напиша:Za kogo? i koja slikicka i od kogo?

ja negledam slikichka ,a ti ????
e pa taa e za nego !!! spored zaslugi !!!
sepak toj shto treba ke si razbere ,ich ne mu se meshaj u shtipkite (na toj de )


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 20 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот