Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa on Пет Сеп 09, 2016 9:23 pm

mnogu tazni momenti .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa on Нед Окт 30, 2016 10:46 pm

eve neshto interesno shto bi sakala da go spodelam so vas

Колку и да се расправате со оние кои ги сакате, никогаш не го кажувајте овој збор

Кавгите и несогласувањата се дел од секој меѓучовечки однос. Колку и да се сакаме едни со други, во одреден момент си одиме на нерви и понекогаш кажуваме нешта кои всушност не ги мислиме.
Еден збор кој може да влијае на секој однос е зборот крај.

Ова се три причини зошто овој збор е толку отровен.

Манипулативен е – во некои ситуации може да придонесе до замолчување од другата страна, поради стравот дека можеби ќе ве изгубат. Но, тоа значи дека вие воопшто не размислувате за крај, туку само сакате да бидете по ваше и на тој начин да ја завршите кавгата. Тука станува збор за чиста манипулација и момент во кој сакате да го постигнете тоа што го сакате, но со тоа проблемот не исчезнува.

Предизвикува чувство на стрес и тешкотии – кога ќе го кажете овој збор, давате ултиматум а ниту една личност не сака ултиматуми. Личноста на која и е поставен ултиматум, се чувствува како да нема избор. Личноста се чувствува дека мора да направи нешто, а понекогаш воопшто не е јасно што треба да се направи за да се надмине таквата ситуација.

Личноста може навистина да почне да размислува за крај

Без оглд на тоа колку долго сте во врска или пријателство, овој збор може навистина да ја предизвика другата страна да почне да размислув за тоа. Заканата никогаш не е добар начин за да се решат работите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 1:31 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:31 am

11 подароци за мажи со кои никогаш нема да погрешите

Бирањето подарок за маж може да биде долга и макотрпна работа, без оглед на тоа дали се работи за роденденски или празничен подарок.

На крајот сите избори се сведуваат на - сет за бричење и нега, некој паметен уред, гардероба или часовник, ако решите повеќе да потрошите.

Но, еве шанса да откриете што навистина сакаат мажите.

Голем број на мажи се согласија со следниов точен и погрешен избор на подароци:
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:32 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-1
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:32 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-2
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:32 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-3
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:33 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-4
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:33 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-5
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:33 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-6
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:33 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-7
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:34 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-8
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:34 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-9
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:34 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Сре Дек 21, 2016 10:35 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 11-podaroci-za-mazi-so-koi-nikogas-nema-da-pogresite-11
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:46 pm

14 подароци за жени со кои никогаш нема да погрешите

Како што одбирањето на подарок за маж не е едноставна и лесна задача, така, подеднакво и одбирањето на подарок за вашата мајка, сестра, девојка, сопруга или колешка е тешка работа.

Најчесто се одлучуваме за аксесоар, парфем или парче облека кои, ако не ја познаваме доволно добро личноста, сигурно нема да ѝ се допаднат и ќе завршат фрлени во канта за отпадоци или подарени на друга личност.

За да не правите непотребни грешки и да одберете нешто на кое дамата долго ќе се сеќава:
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:46 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-1
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:47 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-2
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:47 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-3
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:48 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-4
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:48 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-5
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:48 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-6
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:49 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-7
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:49 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-8
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo on Чет Дек 22, 2016 7:49 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 14-podaroci-za-zeni-so-koi-nikogash-nema-da-pogreshite-09
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 10 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот