Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
Delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 04 2017, 15:29


Шеваљ од Грчец@el_megunogovic53m
Ќе застанеме сами против светот-
Ти и Јас
Ќе ми речеш- Верувај, дај ми ја раката..
Ќе ти шепнам- Ти верувам, веќе ти ја дадов душата....
2RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo Нед Јун 04 2017, 18:43

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 310
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 01:03


Нарцистка@narcistkata2h
Ова меѓу нас нит е љубов нит е пријателство. Што е, не знам. Дефиниција нема.
14RETWEETS39FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 01:10


S.Angelowski@s_angelowski2h
Денес ќе те боли утре таа болка ќе ти дава сила.
3RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 03:07

~Лејди♛Ди~ @abeLejdibe
Зошто секогаш ме бараш кога ти е досадно и кога немаш никаква друга занимација, зарем мислиш дека не го знам тоа?
4:49 PM - 6 Jun 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 17:24


Д Зоро@the__zorro48m
Многу мразам коа треба да молам некој за да се видиме. Значи ако сакаш ајде ако не кој те ебе
0RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 17:33


Реален@neutralen_1h
Прашај ме слободно, дишам за неа.
8RETWEETS27FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 17:36

Сандра@sandra__01241m
Отвори му ја душата на затворен човек, ќе се изненадиш какви убавини можеш да најдеш.
5RETWEETS9FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 22:34


Мандала@nadiamali05111h
Не е страшно да бидам сама. Се плашам да бидам со некој а да се чувствувам сама.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 22:36


Мимикрија@majaspasovska12h
Кога врисокот има име, тогаш животот го покрива со глува тишина...
4RETWEETS29FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 22:37


Jovan.Gj@jovangjorgiev2h
Во речникот на љубовта зборот "невозможно" не постои.
3RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 07 2017, 23:05

На Дедо Најпаметниот @i_najubaviot
Најмногу не боли кога личноста што ја сакаме,не ја искажува истата желба кон нас самите.
8:47 PM - 7 Jun 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 09 2017, 00:24

Насмеана@nasmeana2h
Љубовта секогаш победува, но тука се потребни двајца.
Едниот може да сака за двајца, но двајцата кога сакаат љубовта е уште посилна.
3RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 09 2017, 00:41


Реален@neutralen_14m
Никогаш за ништо не е нит доцна нит прекасно. Сами си ставате граници.
5RETWEETS8FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 09 2017, 00:46


Marie @marie_hotcat2h
Ако си заљубен во некого кажи му слободно и така нема ништо да биде од тоа.
1RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 09 2017, 00:47


Темплар +@blagoja_sver54m
Живеам како да ќе ме сакаш цел живот.
1RETWEETS12FAVORITES

i jas

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 09 2017, 08:26

Пол Ревер@jane_sk1h
ќе се научам на сите да им попуштам и да не се расправам и после ќе зборат човеков се повлече, па откачи, па остај го не е ок кутар тој
2RETWEETS8FAVORITES

tochno taka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Teo Пет Јун 09 2017, 22:53

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Firesh20
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Luxor Саб Јун 10 2017, 01:03

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Firesh21
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 10 2017, 01:12

Мимикрија@majaspasovska11 Jun
Не ми давај слобода да те посакувам..
Ќе почнам, и нема да знам како да престанам...
30RETWEETS88FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Luxor Саб Јун 10 2017, 01:32

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Firesh22
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 10 2017, 01:34

Nova@more_nova17 May
Може да ти каже дека те сака. Може да ги каже најубавите зборови, да ветува, но ако не е тука кога ти треба, тоа се само празни зборови.
37RETWEETS78FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 11 2017, 13:07

ова е за тебе

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 11 2017, 13:17


Мимикрија@majaspasovska19 Jun
Ќе ми дојдеш некогаш и ќе ме прашаш каде погрешивме?
Ќе ти речам: "Не погрешивме никаде среќо, само доволно не се боревме. А можевме..."
34RETWEETS113FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 12 2017, 22:49

Мимикрија@majaspasovska113m
Од сите премолчени зборови, најмногу гуши премолченото "Те сакам"...
2RETWEETS12FAVORITES


slushash ...potochno chitash ???????????????????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 15 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот