Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 12, 2017 10:49 pm


Мимикрија@majaspasovska12h
Твое е да посакаш и да замислиш...
А мое, да ти ги остварам сите желби и фантазии...
0RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 12, 2017 10:50 pm


Нарцистка@narciskata1h
Се најдовме во пријателството, се изгубивме во љубовта.
2RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Сре Јун 14, 2017 11:53 am

Raven‏ @_Lady_Raven_ 12h12 hours ago
More
Бегаме. Еден од друг,најдалеку што можеме. Не запираме. Највисоки ѕидини меѓу нас издигаме. А сепак еден за друг со најсилни нити врзани сме

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Сре Јун 14, 2017 4:18 pm

Raven @_Lady_Raven_
Секогаш ќе има нешто
За уште еден чекор понапред, за уште една битка
За искачување и паѓање
За солза и насмевка
Не застанувај, само продолжи
1:01 PM - 14 Jun 2017

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Сре Јун 14, 2017 4:23 pm

Мимикрија @MajaSpasovska1
На граница од разумот...
Или силно ќе љубиш!
Или брзо ќе полудиш!
10:57 AM - 14 Jun 2017

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by delta Сре Јун 14, 2017 10:32 pm


Ljubiša@sulimanovic2h
Љубов без пари е тиње, деца. Да не ве лажат сиромашните.
delta
delta

Број на мислења : 591
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Чет Јун 15, 2017 9:21 am

Даркохолик @darkojovcevski1
Колку и да си сакал некој,ако изгубиш доверба у него џабе било све !!
11:26 PM - 14 Jun 2017
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 936
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Чет Јун 15, 2017 9:21 am

iBOY @YelraMboBTwo
Ќе ја скинат ружата, па ќе се жалат од трњата..
11:15 PM - 14 Jun 2017
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 936
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Чет Јун 15, 2017 9:22 am

Мимикрија @MajaSpasovska1
Се бараш, а се плашиш да се најдеш...
Кога ќе ја симнеш маската, што е тоа што ќе те разочара?!
10:08 PM - 14 Jun 2017
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 936
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 16, 2017 1:00 am

Bosonoga напиша:Даркохолик @darkojovcevski1
Колку и да си сакал некој,ако изгубиш доверба у него џабе било све !!
11:26 PM - 14 Jun 2017

mnogu dobro kazano

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 16, 2017 10:59 pm

poraka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 17, 2017 12:25 am


Бранче@branchebananche2h
Мојот сон
Не е да те сонувам
Мојот сон е
Да го живеам сонот со тебе
3RETWEETS13FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 17, 2017 1:29 pm

ubava pesnichka za plavi ochi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 17, 2017 5:52 pm


Св. Твитагора@tvitagora47m
Поради таа што легнуваш и се будиш насмеан, е таа да си ја чуваш пријателе.
3RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 17, 2017 6:02 pm


НЕДОПИРЛИВА@nedopirliva12h
Не да ми врне во душава.Поплава од најшироки размери.
2RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 17, 2017 11:15 pm

Jovan.Gj@jovangjorgiev45m
Кога некој ти дава љубов, а ти му возвраќаш со пријателство, тоа е исто како да му даваш леб на оној кој умира за вода.
4RETWEETS16FAVORITES

mnogu dobro srocheno ...ko jas da sum go "kazhala " ova nekomu....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 18, 2017 9:48 am

Кала☆@katemagritte56m
Се уморив од мисла, сакам допир.
4RETWEETS15FAVORITES

i jas

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 18, 2017 9:51 am


Кара ♓@mama688625m
Отсутноста постои само во душите кои не знаат да сакаат.
2RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Јун 18, 2017 10:16 am


Кала☆@katemagritte1h
Сакав да кажам, мачно е да си толерантен/а ама секогаш победуваш. Уморен/а си ама ако!
0RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Нед Јун 18, 2017 11:25 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Firesh10

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Нед Јун 18, 2017 11:26 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Firesh11

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Нед Јун 18, 2017 9:50 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Firesh10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 936
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Нед Јун 18, 2017 9:50 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Firesh11
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 936
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 19, 2017 1:51 am

Дамата од Париз@mzdravkova12h
И непишувањето е порака.
1RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Luxor Пон Јун 19, 2017 11:39 am

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Firesh34
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 16 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот