Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 19, 2017 12:24 pm

leonidspar
@leonidspar1
Нема љубов без слобода ниту слобода без љубов.Затоа љубовта е давање, а не барање.Оној што бара од другиот ја губи слободата.И љубовта

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 19, 2017 12:48 pm


DUDE!!!@mivandzikov5h
'Не е до тебе'
Кратка љубовна приказна.
20RETWEETS52FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 19, 2017 12:53 pm


ема@glinena6h
Машките имаат генетска предиспозиција никогаш да не бидат во право
20RETWEETS79FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Јун 19, 2017 1:07 pm


Мрчатор@strshlen2h
Сè ќе помине, но светлината на твоите очи засекогаш ќе остане со мене.
10RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јун 20, 2017 1:04 am


Оној со брадата@legovski2h
Кај што нема љубов, нема ни разбирање.
4RETWEETS27FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Вто Јун 20, 2017 10:14 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Firesh12
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Bosonoga Вто Јун 20, 2017 10:15 pm

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Firesh13
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 934
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јун 20, 2017 11:45 pm


Хермоса@kity9082h
Зошто мислиш ако игнорираш некој дека тој ќе трча по тебе?
11RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јун 20, 2017 11:47 pm

Marie

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Јун 20, 2017 11:48 pm

Marie @marie_hotcat1h
Ти ќе почнеш да го забораваш. Тој почнува да се јавува..
9RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 21, 2017 4:31 pm


Дуле СавичⓇ@shushmula1h
Сите ние сме биле некому се што посакувале. А потоа не.
3RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 21, 2017 4:39 pm


iBOY@yelrambobtwo2h
Еве и лето си дојде, ти уште не.
0RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Јун 21, 2017 4:43 pm


Бактерија@esherihiacoli1h
Има прегратки во кои сакам да остарам.
2RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јун 22, 2017 12:54 am


Бранче@branchebananche2h
Сите ние имаме
Некој што го немаме

А некои сме ги немале
Додека сме ги имале

И така
8RETWEETS27FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јун 22, 2017 2:30 am


Pecadora@perra_fria2h
Никогаш нема да ја сфатиш штетата која си ја нанел, сѐ додека некој не ти ја направи тебе.

#Реално
3RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јун 22, 2017 10:11 pm


Дамата со убава душа@jovanovska618m
Љубов е кога ќе делиме еден шампон, една паста за заби,две четки и заеднички денови и ноќи.
3RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 23, 2017 7:35 am


Мони Пуцвал@monipucval2h
@Malaghata gledaj gi site ovie zapirki na svetof , ,, , ,, , , ,, , ,
a jas sepak odluciv da ti stavam tocka .
0RETWEETS2FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 23, 2017 7:37 am


žuta bubamara@zbubamara2h
Naredba je nemoc duse da savrseno ljubi. Naredba je neimanje autoriteta ljubavi.
3RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 23, 2017 7:39 am


Св. Твитагора@tvitagora30m
Добро е додека ти кажувам што ми смета. Лошо е кога ќе почнам да ќутам.
2RETWEETS3FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:06 am

Jovan.Gj@jovangjorgiev1h
Додека се мислиш дали да и пишиш , некој надвор веќе и создаде нов свет.
4RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:08 am


Прекрасна@1red2yellow3blu2h
Знаеш ли бре колку те сакам?
Ако не знаеш пред очи не ми излегувај.
0RETWEETS14FAVORITES

bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:11 am


Марија#13@marija033724451h
Пушти ја омилената песна да ти ги почувствувам моменталните емоции.
1RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:14 am


Колешката од факс @fantazijata2h
Да сакаш и да можеш не е исто.
1RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:19 am


Ale✘ ♎️✈️®@ace_pilot151h
Кога ќе пробаш да му го уништиш животот на некого запомни дека можи и тебе животот да те уништи.
1RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 24, 2017 2:24 pm

Squirrel@lovelysquirrel_1h
Маж што се однесува како дете не може да чува жена.
4RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 17 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 20 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот