Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
Delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 23:53


ÅLEKSÅNDÅR@aleksandermen1h
Победуваш. Ме губиш.
5RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 24 2017, 00:33

Олд Скул‏
@EdenDechko

Follow
More
И ако сте тажни, смејте се. Тагата е гостин, а гостите се испраќаат со насмевка.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 24 2017, 09:35


Бони Топ@bonitopp58m
Џабе се радувате дека е неработен ден пак сте станале рано.
1RETWEETS28FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Сре Мај 24 2017, 12:02

Само свој@heathcliff_mk1h
Sekoja pobeda i insistiranje na pokajanie i baranje proska povlekuva gubenje na licnosta koja vsusnost ti dozvolila da pobedis za da ne te povredi a ne za da ja ponizuvas.
3RETWEETS11FAVORITES·Details

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 24 2017, 21:37


DUDE!!!@mivandzikov46m
Можеш секому да му се насмееш, но не и за секого да плачеш.
6RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 24 2017, 21:44


Crnokosa@dvasveta1h
Не можам да ги разберам оние луѓе на кои им е интересно да си играат со туѓите чувства.
2RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 25 2017, 00:55

Насмеана@nasmeana
залудно е кога само едниот се труди
RETWEEST4 FAVORITES


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 00:02


Зума@zuma_zumaaa32m
До дека ти се инатиш да ми пишеш, јас ќе заборавам дека постоиш!
6RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 00:08


iBOY@yelrambobtwo54m
Да знаев дека те гледам за последен пат, ќе те погледнев за секогаш.
4RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 00:10


ема@glinena1h
Немој да читаш стари пораки!
1RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 00:20

Мариа@marijatia31m
Уживање во твоја прегратка на крајот од денот, само толку ми треба..
1RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 02:20


Не(на)спанката@martina22acm1h
Делуваш мирно, дишиш длабоко, а внатре душата вриска, се дере. Нема кој да ја слушне, да ја смири. Ја ставаш на сајлент и си ќутиш.
4RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 17:54


iBOY@yelrambobtwo41m
Еден ден, некој ден, ќе се видиме случајно, ќе видиш.
5RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 26 2017, 23:33


DUDE!!!@mivandzikov14h
Луѓето имаат чудна навика да ги губаат битните луѓе за небитните.
Веројатно мислејќи дека битните ќе останат засекогаш тука.
43RETWEETS79FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by EVITA Саб Мај 27 2017, 00:33

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Untitl10

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Мај 27 2017, 09:43

Чедиак Хигаши @guacha66moxxa
Двете омилени играчки на човекот...
Сопствената судбина и туѓите чувства.
9:13 AM - 27 May 201

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 28 2017, 00:44


Темплар +@blagoja_sver1h
Повеќе сакам да ќутам со тебе наместо да зборам со било кој...
5RETWEETS19FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 28 2017, 10:02

ne e bash za tuka ,no interesen e ....da se nasmeeme

Реален@neutralen_50m
Тропаат, викаат, правосмукалки фрчат, куќата за 2 сантими ја поместија, и ми влага у соба: Абе ти не спиеш?
9RETWEETS30FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 28 2017, 10:09


The D J@thedjmkd30m
Некој звук од нотификација е убаво да го чуеш.

Ама уште поубав е нечиј глас да го чуеш.
3RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 28 2017, 10:37


Наташа од 3то три@1red2yellow3blu18m
Повејќе од "те сакам" е "ми требаш за да живеам"...
2RETWEETS3FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 31 2017, 22:26


Нарцистка@narcistkata1h
Дојди, застани пред мене, погледни ме во очи, прозбори. Тишината ме уби.
5RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Сре Мај 31 2017, 22:36

i oni sakaat ljubov
ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 DBLUb17XYAEX3kz

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Јун 01 2017, 21:42


ПлавоБел@servicecrew_35m
Ретко комуницирам,
и ја отворам душава на некого,
така да,
ако комуницирам со тебе,
ЧЕСТИТКИ!!!!
2RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Јун 02 2017, 23:50


НЕДОПИРЛИВА@nedopirliva139m
Aко не те сакаат,немој да молиш за љубов.Ако не ти веруваат,немој да се оправдуваш.Ако не те ценат немој да се докажуваш.
1RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Саб Јун 03 2017, 00:29

Мимикрија @MajaSpasovska1
Каде одиш таква скршена?
Чија тишина те убива?...
На лицето имаш насмевка, а душата ти е расплакана...
8:31 PM - 2 Jun 2017
16 16 Retweets 70 70 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16363
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 14 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 20 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот