Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

+10
IVA
Delta
Teo
Естир
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
Фири
sofmak
osa
14 posters

Страна 13 of 20 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next

Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:20


Калуѓерка@kalugjerka3h
Колку пиеш?
- Зависи колку сум разочарана

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:20


DUDE!!!@mivandzikov14h
Ќе ти влезат у душа ќе направат хаос и ќе си заминат ко да се биле на екскурзија.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:22

#39
Мандала@nadiamali051113h
Кога ќе научиш дека можеш да живееш без љубовта на твојот живот, ќе сфатиш дека не била вистинската

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:24


Само свој@heathcliff_mk17h
Човек може да те навреди, омаловажи, излаже дури и повреди..и толку.. но Ти сам што можеш да си направиш, Никој тоа не го може..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:28

Nova@more_nova22h
Може да ти каже дека те сака. Може да ги каже најубавите зборови, да ветува, но ако не е тука кога ти треба, тоа се само празни зборови.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:31


Mаринче11@marincencence10h
Кај што има тајни нема совршена блискост

ubav tvit ,i tochen

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:33


#90
●ФѝќО●@fraerot24h
Научи се да живееш сам, бидејќи на крајот секогаш ќе останеш сам..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Чет Мај 18 2017, 23:35


~Лејди♛Ди~@abelejdibe9h
Лузните кои ги имаш во себе и на душата најмногу знаат да болат.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 19 2017, 19:17

Нарцистка@narcistkata2h
Искрите во очите ме издаваат кога зборувам за тебе.
6RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пет Мај 19 2017, 19:24

#12
Д Зоро@the__zorro2h
Ако не ти значи некој, не би се замарал што мисли за тебе
3RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 21 2017, 14:40


[не]јасна@klarascholz58m
Еден од оние денови коа се ти се собира и си плачеш дур диплиш алишта.
5RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 21 2017, 14:48

Мимикрија@majaspasovska125m
Ќе изодиш низ трња, ќе се изгориш низ оган...И лед и пламен малку се...
Ако немаш љубов да те води, во тебе само пустина е...
2RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 21 2017, 15:58


Мики со големо „М“@hot123micky23 Apr
Заштити ја ако ја сакаш. Ако не ја сакаш, не ја лажи. Како што тебе ќе те боли ако си игра со тебе, исто е и со неа.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Нед Мај 21 2017, 22:26


Лушимоарикитока@frosinkaa2h
На крајот на денот најбитно е да имаш на кого да му раскажеш како ти поминал денот.
4RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 01:02


Револуционерка@jungle_dancer32m
Зборови не секогаш кажуваат повеќе од допир, како ни што допир не секогаш кажува повеќе од поглед.
4RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 01:23


ТониМилиони@tonimilioni2h
Не давај болката да те скрши
2RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 18:24

Mаринче11 @marincencence
Мислев дека те познавам и беше мој
ниту те познавам ниту си мој
2:33 PM - 22 May 2017
9 9 Retweets 34 34 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Delta Пон Мај 22 2017, 19:35

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 DAcPL5wXoAA1FDV
Delta
Delta

Број на мислења : 601
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 23:06

Twitter Ads info & Privacy
Follow
Даркохолик @darkojovcevski1
На кој му фалиш ке ти се јави. Не утре. Не задутре. Одма
7:03 PM - 22 May 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 23:36


Големиот@golemsum2h
Никогаш не ми било ниско и нема да ми биде да ги искажам чувствата на личност која ми значи.
6RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 23:39


Големиот@golemsum2h
Заеби враќање ако еднаш заминеш. Заеби лепење ако еднаш ја скршиш.
Заеби смеење ако заради тебе заспала плачејќи. Заеби.
6RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Пон Мај 22 2017, 23:40


Аурора Бореалис@b_elle_beast2h
Подобро да ја изгубите гордоста поради љубов, него љубовта заради гордост!
8RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 00:02


Даре@darkoptimum2h
Извинувањето не е понижување или грешка, туку знак дека вашата љубов кон некого е поголема од вашата гордост.
3RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 01:04

#35
Аурора Бореалис@b_elle_beast3h
Можев да те гушкам засекогаш. И пак не би ми било доволно
8RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by osa Вто Мај 23 2017, 20:31

Annah@indig05alpha59m
Ако жена не ви враќа на порака значи:
- ја интересирате
- не ја интересирате
- не знае што со вас
5RETWEETS23FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗА  И  ОКОЛУ  Љ У Б О В Т А - Page 13 Empty Re: ЗА И ОКОЛУ Љ У Б О В Т А

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 20 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот