Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Утре (10.06) денот Д!!!!

+2
трендафил
defo
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by трендафил Пон Јун 15, 2015 10:22 pm

Не може во никој случај да се нарече диктатор некој што победил на избори. За тоа е потребен повеќе од мојот глас. Тоа што на мене ми е поважно да се изградат неколку десетини фабрики во Македонија отколку што ми пречи ГТЦ да добие барокна фасада е прашање на избор. При тоа не ми пречи што вие го подржувате амнестираниот криминалец Заев. Но во демократијата одлучуваат бројките. Ако Заев победи на избори, тој ќе биде премиер. И покрај криминалот што го направил и го прави. Народот е тој што пресудува. А во моментов победник на изборите е ВМРО со Груевски на чело. Ако тој си замине, нов премиер треба да избере народот. Преку пратениците. Не некоја лидерска четворка. Уште помалку странци. А најмалку Џорџ Сорос. Иначе за прв пат имаме влада која го исполнува тоа што го ветила. Дури и по цена да загуби дел од рејтингот, како што беше случај со проектот Скопје 2014. Не ми пречат ни спортските сали, стотината нови учулишта, новите и реновирани болници и опремата во нив. Не ми пречи ниту тоа што во секое време, а не само на почетокот на месецот можам да земам лекови на рецепт, двокатните и еднокатни нови автобуси, противпожарните авиони, уништувањето на терористичката група во Куманово (со почит кон убиените и ранети полицајци), новите автопатишта и да не набројувам повеќе. Мене овие работи не треба да ми ги наметнува некој со сила. Тие што патат по ледините од двете страни на Вардар во центарот на Скопје и на кои им пречи што сега бтаму има објекти од јавен интерес, на пример, знам дека се чувствуваат притиснати и тој што е најзаслужен за нивна градба го сметаат за диктатор. Сочувствувам со вас. Ви треба човек како Заев. Кој за своето семејство го изгради Глобал во Струмица и после тоа престана да гради. Почна да фрла бомби. Откако власта не потклекна пред неговите уцени и објави дека е прислушкувана.

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by Гостин Вто Јун 16, 2015 3:53 pm

На фалсификувани избори Трендо. А на кои за него гласале само мртовци и фантоми. И мала група дпмне-овци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by Гостин Вто Јун 16, 2015 6:27 pm

Наредниот пат Трендафиле, ќе го доживееш од мене тоа што секогаш го доживуваше и на Воденица. Заедно со сите твои лаги ќе те напикам во глувчешка дупка. Од која ќе излезеш како најогнен Заевист и приврзаник на СДСМ. Или барем на некоја сателитска партија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by Гостин Вто Јун 16, 2015 6:53 pm

Мамли, ајде немој да ни го плашиш Трендафил. Секој има право да го напише своето мислење.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Јун 16, 2015 8:24 pm

mumley напиша:Наредниот пат Трендафиле, ќе го доживееш од мене тоа што секогаш го доживуваше и на Воденица. Заедно со сите твои лаги ќе те напикам во глувчешка дупка. Од која ќе излезеш како најогнен Заевист и приврзаник на СДСМ. Или барем на некоја сателитска партија.

Veti mu eden tablet so dvojadren procesor i 7" ekran - ima da ti go hvalospevi Zaev 24/7! Ustvari sam ke investira . A ke jade gomna za Grujo 25/7 samo da ne go mackame so katran i perduvi! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Утре (10.06)  денот Д!!!! - Page 2 Empty Re: Утре (10.06) денот Д!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот