Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogovor od Przhino

+5
reiter
defo
Hamad bim Khalifa
трендафил
хан Ацо
9 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Dogovor od Przhino Empty Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Вто Jул 21 2015, 10:24

Dogovorot padna...Ostanuva negovata implementacija za da konechno Makedonija trgne po patot na evrointegracija i demokratija...I sega...eve kako vo realnosta kje se odviva implementacijata....

Одложена работната група: ВМРО-ДПМНЕ најавила дека нема да учествува, според СДСМ Груевски бега од избори

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Вто Jул 21 2015, 10:24

Opozicijata kje prodolzhi da plache i kuka nad sudbinata na dogovorot, sopstvenata i sudbinata na Makedonija i makedoncite...Izgubeni vo sluchuvanjata kako guska vo magla, ne znaejkji sto i kako ponatamu...

ШЕЌЕРИНСКА: ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Вто Jул 21 2015, 10:26

Od druga strana, vlasta kako i sekogash, chekor napred, prodolzhuva so ostvaruvanjata....Megju drugoto i na dogovorot od Przhino...Prvo shto napravi e, preku korumpiranite EU birokrati, da ja zacvrsti slikata na demokratichnost, da gi pozhnee lovorikite za dogovorot, i da si obezbedi otstapnica koga kje uspee da go mnira i proglasi za toaletna hartija istiot toj dogovor...

ЕУ: Македонија подготвена за влез во втора фаза од Договорот за стабилизација 09:13, 21 јули

Хан: Не е мое да казнувам ако не го спроведувате договорот

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Вто Jул 21 2015, 10:30

Ochigledno, opozicijata ushte ednash ja pokazha svojata naivnost i nesposobnost da se spravi so familijata...Kampot pred vladata predvreme beshe rasturen...Protestite predvreme zaprea...Isto kako i objavuvanjeto na bombite...I sega, ako navreme nemame kvalitetena reakcija od opozicijata vo vid na prodolzhuvanje na objavuvanjeto na kriminalot na familijata, podiganje nov kamp pred vlada za poddrshka na implementacijata na dogovorot, i prodolzhuvanje na protestite protiv familijata i nejzinoto kriminalno vladeenje, vo april 2016 kje ja imame istata situacija kako vo 2014...Izbori organizirani i ukradeni od familijata...Plachliva opozicija koja nema da gi priznava istite tie izbori na koi kje izleze pod pritisok na korumpiranite EU birokrati od kariera, na koi vazhno im e samo vo svoeto CV da vpishat nekakov rezultat, i koi pet pari ne davaat dali makedonskiot narod kje zhivee gladen i pod diktatura, kako i dali makedonskata drzhava voopshto i kje postoi...I zacvrstuvanje i legitimiranje na pastirskata vlast na neodredeno vreme...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by хан Ацо Вто Jул 21 2015, 18:54

А Груевски е на одмор во Израел.....со очила за сонце од 60 иляди долари

Dogovor od Przhino 20150721.rbvxrjlfjo

http://www.blitz.bg/news/article/350166
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Пон Jул 27 2015, 10:21

Овие очила вредат 60 илјади долари само во умот на црпнатите. На кои изгледа им е црпнат разумот. Нешто не ги гледам на фотографијата дијамантите што се спомнуваа. Патем би прашал колку вреди глисерот со кој се вози ќерката на Заев на фотографијата што сама ја објави на фејсбук. Каде ако не во Грција кај што таткои и има вила. Дали е купен со парите од системот капка по капка, една капка за државата, две капки кај Вице во менувачницата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Саб Aвг 01 2015, 16:12

Дотаму ја дотера Трендафиле. Да се фаќаш за малолетнички. Засрами се педофилу еден. Бетер си од кучкарот козар и забеганиот шанац.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Aвг 02 2015, 07:43

A mator covek !?!?!?!? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Нед Aвг 02 2015, 12:43

трендафил напиша:Овие очила вредат 60 илјади долари само во умот на црпнатите. На кои изгледа им е црпнат разумот. Нешто не ги гледам на фотографијата дијамантите што се спомнуваа. Патем би прашал колку вреди глисерот со кој се вози ќерката на Заев на фотографијата што сама ја објави на фејсбук. Каде ако не во Грција кај што таткои и има вила. Дали е купен со парите од системот капка по капка, една капка за државата, две капки кај Вице во менувачницата.

Трендо, пред да треснеш глупост, треба малку и да размислиш. Кој ти рече тебе дека глисерот е на Заев? Можеби е на некој нивни пријател? Или можеби е изнајмен? За разлика од тоа, очилата од 60К евра беа на лицето на твојот пастир. Вие дпмне-овците не се ни обидовте да демантирате и да ја дадете вистинската цена на очилата. Прво лажевте дека се обични, какви што ги има во секој дуќан во Скопје, за потоа кога ве фатија во дебела лага да тврдите дека чинат само 2К евра.

ПС. Заев нема вила во Грција. Имотот на неговите братучеди не е негов. Инаку, според таа логика, твојот пастир Грујошеску има елитна населба во Прага.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Aвг 02 2015, 14:16

A mozebi Majbah Monarhot mu se pozajmeni ?! Ili iznajmeni ?!?! Mozebi na lizing gi zel kako sluzbenite audinja, pa go cinat samo 100 evra od den ?!
Ima, ima mnogu varijanti i opcii koi treba da se zemat vo predvid. mudar e pastirot, em bashka ikonomist, magister, so prilepska diploma.... broker vo srce i dusha..... ups, pardon: bokser vo srce i dusha.....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Aвг 03 2015, 11:37

Тоа "монарх" е сомнително. Сега Трендо ќе побара и да му го крунисаме пастирот. Така ќе бидат сигурни дека ќе владеат вечно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пон Aвг 03 2015, 18:14

Normalno deka kje bidat protiv popis sproveden od Grujokio i drugar mu Alji...Toa kje bide samo ushte eden falsifikat vo nivna korist i za nivni lichni interesi...

Граѓанскиот сектор: Груевски нема кредибилитет да подготви и да спроведе попис

Соопштение на 46 граѓански организации и иницијативи:

http://libertas.mk/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%93%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 03 2015, 19:27

Abe kakov popis kakvi bakraci. Na lopov ne smee da mu se dade da go organizira ni shpajzot na higienicarkata.....obavezno ke ispokrade od metlite i kofite!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Нед Aвг 09 2015, 20:52

Hamad bim Khalifa напиша:Abe kakov popis kakvi bakraci. Na lopov ne smee da mu se dade da go organizira ni shpajzot na higienicarkata.....obavezno ke ispokrade od metlite i kofite!
Апсолутно се согласувам. Заев и покрај аболицијата треба да се тргне на страна. И од градоначалничката позиција која ја врши само кога треба да побара мито. Иначе тоа што невладината мафија, односно институтот Отворено општество го вели, веќе никој сериозно не го зема предвид. На сите им е јасно дека тие наводни 46 организации се формирани една од друга и се раководени од еден центар. И никоја нема повеќе членови од колку што има раководство, односно платеници. Но тука не е предмет работата на оваа невладина пирамида која е веќе соголена и на издишување во Македонија. Иначе на секој му е јасно дека една фотографија многу лесно се обработува, па никој не верува во такви фотографии. Посебно кога се објавени во медиуми финансирани од невладината мафија на Сорос. Поточно веруваат некои но кога се работи за гласачи во број недоволен за изборна победа. за да победи СДСМ на избори, прво што треба да направи е да се извлече од шепите на Џорџ Сорос и неговите платеници во Македонија. Вака немаме друг избор, па сакале или не гласаме во мнозинство за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Затоа што не лажат, туку ја исполнуваат предизборната програма. И СДСМ доколку вработеше по еден од секое семејство, како што вети кога последен пат победи на избори, ќе останеше на власт. Интересно е што на форумов воопшто не дискутираме окулу предизборната програма на ВМРО-ДПМНЕ  и нејзиното исполнување, туку за различни кризни ситуации што вештачки ги произведува СДСМ во содејство со платениците на Сорос.
Иначе воопшто не би ја спомнал малолетната ќерка на Заев, доколку не се вози на глисер благодарејќи на пари што на криминален начин ги заработил нејзиниот татко. Кој на едно евро наплатува двојно повеќе за да може да им овозможи на своите деца таков одмор. Иначе интересно е што Заев не отиде во Шипковица после невремето со повеќе жртви, Бог да ги прости. Како што отиде во Куманово по успешната акција на МВР во која беше ликвидирана поголема терористичка група. Тогаш не ги посети полицајците настрадани во акцијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Aвг 09 2015, 22:34

Tocno, fotografija moze da se montira. Isto taka i telefonski razgovor moze da se izmontira. I chip ne e problem da se montira. I toa ocigledno dobro vi gi montiraat....rabotat bez greshka!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Пон Aвг 10 2015, 19:11

Ако мислиш дека мене ми е вграден чип од каде си сигурен дека го немаш и ти. Само со различен програм. Финансиран од Џорџ Сорос. Што се однесува до разговорите дали докажуваат некаков криминал ќе се произнесат судските органи. И тоа специјален обвинител во чиј избор ќе учествува и СДСМ. Се надевам дека и кон него нема да имате ист однос како кон претседателот на Државната изборна комисија, Рилковски. кого го прогласивте за фалсификатор на изборите. Со чип или без него јас и понатаму мислам дека ако СДСМ вработеше по еден од секое семејство ќе ги добиеше наредните избори. Ако и на нив ветеше добри работи и ако го исполнеше ветувањето повторно ќе беше власт. За разлика од ВМРО кое ги исполнува изборните ветувања во огромен процент, јас не можам да се сетам за такво нешто и како инцидент во времето кога СДСМ беше на власт. А дали една опозиција ќе стане власт повеќе зависи од власта од колку од опозицијата. И покрај некои оригинални потези на нашата опозиција. На пример масовно прислушкување и објавување на селектирани делови од разговори со вовед што треба да го усмери граѓаните во посакуван правец. Колку што гледам тој обид не успеа. Според анкетата на ИРИ, но и според однесувањето на опозицијата која не сака избори веднаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Aвг 10 2015, 19:45

трендафил напиша:Ако мислиш дека мене ми е вграден чип од каде си сигурен дека го немаш и ти. Само со различен програм. Финансиран од Џорџ Сорос. Што се однесува до разговорите дали докажуваат некаков криминал ќе се произнесат судските органи. И тоа специјален обвинител во чиј избор ќе учествува и СДСМ. Се надевам дека и кон него нема да имате ист однос како кон претседателот на Државната изборна комисија, Рилковски. кого го прогласивте за фалсификатор на изборите. Со чип или без него јас и понатаму мислам дека ако СДСМ вработеше по еден од секое семејство ќе ги добиеше наредните избори. Ако и на нив ветеше добри работи и ако го исполнеше ветувањето повторно ќе беше власт. За разлика од ВМРО кое ги исполнува изборните ветувања во огромен процент, јас не можам да се сетам за такво нешто и како инцидент во времето кога СДСМ беше на власт. А дали една опозиција ќе стане власт повеќе зависи од власта од колку од опозицијата. И покрај некои оригинални потези на нашата опозиција. На пример масовно прислушкување и објавување на селектирани делови од разговори со вовед што треба да го усмери граѓаните во посакуван правец. Колку што гледам тој обид не успеа. Според анкетата на ИРИ, но и според однесувањето на опозицијата која не сака избори веднаш.

Ako ne si znael koj model cip ti imaat ugradeno, ete pogledaj go boldiranoto!
Barem da ti go apdejtiraat od vreme na vreme.... zadniot pat beshe negde okolu ednozapoluvaniot vo semejstvo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 13:50

СДСМ последен пат победи со изборната измама дека ќе вработи по еден од секое семејство. И со несебична „помош“ на медиумите финансирани од Џорџ Сорос. Немам што ново да спомнам за оваа партија на државно ниво. Можеме да дискутираме за тоа што е направено во Центар, Струмица, Куманово и Ранковце. Иначе побарај кога следен пат ќе го апдејтираат твојот чип, да ти запишат да одговараш на напишаниот текст на форумов наместо да ги сметаш за програмирани или ненормалнио сите што не мислат како тебе. Ако сите мислиме исти воопшто ќе немаше потреба од форуми, парламент, избори ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Aвг 11 2015, 21:50

трендафил напиша:СДСМ последен пат победи со изборната измама дека ќе вработи по еден од секое семејство. И со несебична „помош“ на медиумите финансирани од Џорџ Сорос. Немам што ново да спомнам за оваа партија на државно ниво. Можеме да дискутираме за тоа што е направено во Центар, Струмица, Куманово и Ранковце. Иначе побарај кога следен пат ќе го апдејтираат твојот чип, да ти запишат да одговараш на напишаниот текст на форумов наместо да ги сметаш за програмирани или ненормалнио сите што не мислат како тебе. Ако сите мислиме исти воопшто ќе немаше потреба од форуми, парламент, избори ...

Ete konecno ja razbra rabotata! Ke nemavne parlamentrani izbori na sekoj menzis na pastirot, i forumi za olesnuvanje od maltretiranjevo na vlasta. Ama zatoa ke imavne rabota i normalen zivot a ne kako segasnava LUDNICA!
P.s. sto mislish kolku stenta vo zadnive dve godini ima vgradeno vo sebe direktorot na UJP Goran? Da kovertiram odgovor vo PP kaj Luksor ili znaesh?! Mada, teshko toa ne go kazuvaat na stadoto!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Вто Aвг 11 2015, 22:27

Форуми имало и многу пред доаѓањето на Груевски на власт. Ајвар на пример. И се дискутирало на одредени теми. Не за учесниците на форумот. Јас не сум тема овде туку договорот од Пржино. Од кој се незадоволни платениците на Сорос. Затоа што решавањето на проблемите се префрла во институциите на системот. Нема да се решаваат по украински, либиски или сириски рецепт. Бадијала Сорос толку пари вложи во обидот насилно да дојде на власт во Македонија. Преку наводна експертска влада. При што за вас единствени експерти се соросоидите. На пример за економија тие што тврдеа дека Македонија економски ќе пропадне доколку денарот не девалвира. Па откако ние поминавме полесно од другите земји со кризата и најбрзо излеговме од неа не си ги искинаа дипломите. А за вас останаа експерти. За други работи. Абортуси, слобода на медиумите, броење на мртви ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Вто Aвг 11 2015, 23:02

трендафил напиша:Форуми имало и многу пред доаѓањето на Груевски на власт. Ајвар на пример. И се дискутирало на одредени теми. Не за учесниците на форумот. Јас не сум тема овде туку договорот од Пржино. Од кој се незадоволни платениците на Сорос. Затоа што решавањето на проблемите се префрла во институциите на системот. Нема да се решаваат по украински, либиски или сириски рецепт. Бадијала Сорос толку пари вложи во обидот насилно да дојде на власт во Македонија. Преку наводна експертска влада. При што за вас единствени експерти се соросоидите. На пример за економија тие што тврдеа дека Македонија економски ќе пропадне доколку денарот не девалвира. Па откако ние поминавме полесно од другите земји со кризата и најбрзо излеговме од неа не си ги искинаа дипломите. А за вас останаа експерти. За други работи. Абортуси, слобода на медиумите, броење на мртви ...

Црвеното ја покажува примитивноста и малоумноста „нажалост“ на една група слепци...........
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Сре Aвг 12 2015, 11:08

Фрчковски, на пример, како универзален експерт, има пишувано и за „црвените“ работи и за многу други. Кои не се однесуваат никогаш на времето кога тој беше министер, односно кога Македонија ја немаше на списокот за членство во ЕУ. Што се однесува до договорот од Пржино, од деловите од кои не е задоволна едната страна, задоволна е другата. Еден договор е компромисен кога од него се подеднакво незадоволни или задоволни двете страни.
Не знам дали се точни гласините дека на наредните избори Сорос ќе формира своја партија и дека истото се спрема да го направи и Трифун Костовски, односно дека ќе се раситнат гласовите на опозицијата. Од кои дел, невообичаено за една демократија учествува и една невладина пирамида. Теоретски можеме да добиеме невладина влада. За среќа ова е превише теоретски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by трендафил Нед Aвг 23 2015, 22:56

Чудно е што СДСМ божем смета дека ќе победи на следните избори, а веднаш го отфли предлогот на Груевски победникот да добие дополнителни 17 пратеника. СО што власта ќе може комотно да работи 4 години, но ќе ја има целосната одговорност, односно дека не ќе може да се вади со притисоци и уцени од помалите партии. Очигледно е дека СДСМ верува во анкетата на ИРИ и се бори само за што помал порааз. Што би му овозможило на Заев да остане на чело на СДСМ. Партија која доколку си замине црпнатиот (по негова сопствена изјава) лидер, најверојаатно повторно би се вратила на Црвенковски. Ова е и одговор на Тео на тврдењето дека СДСМ ќе победи на следните избори, но на тема што нема врска со ова прашање, туку се однесува на бегалците од Блискиот исток. Проблем кој ја плаши и ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот