Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dogovor od Przhino

+5
reiter
defo
Hamad bim Khalifa
трендафил
хан Ацо
9 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Сеп 16 2015, 08:00

Ostanatite, sprema sudot vo Njujork otishle kaj bate Sashe i Goca brk...A zad prislushuvanjeto vekje doznavme deka stoi pastirot ti...Shto drugo ne ti e jasno??? Slobodno prashaj... Twisted Evil Twisted Evil

PS. Samo hrabro Trendafole...Mozhebi nekogo i kje ubedish deka Buank e kuif...Dogovor od Przhino - Page 3 Smiley-laughing014

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Ное 04 2015, 21:43

Go pushtija Grujokio po voda...

Хан: Огромен број набљудувачи на изборите во април 2016 година

Хан порача дека доколку се применат сите точки од договорот од Пржино, дури тогаш би се одржале избори. Тие избори, во април 2016 година, ќе бидат мониторирани од огромен број набљудувачи од сите меѓународни организации и институции како ОДИХР, Советот на Европа, Европската комисија или Европскиот парламент.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Ное 04 2015, 22:04

Тео напиша:Go pushtija Grujokio po voda...

Хан: Огромен број набљудувачи на изборите во април 2016 година

Хан порача дека доколку се применат сите точки од договорот од Пржино, дури тогаш би се одржале избори. Тие избори, во април 2016 година, ќе бидат мониторирани од огромен број набљудувачи од сите меѓународни организации и институции како ОДИХР, Советот на Европа, Европската комисија или Европскиот парламент.

Тоа е она што го плаши Грујошеску. Затоа и се прават сите опструкции. Да излезе опозицијата неспремна на уште една изборна кланица. Тоа нема да помине и конечно после долги години во Македонија ќе имаме навистина регуларни избори.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Чет Ное 05 2015, 00:12

mumley напиша:
Тео напиша:Go pushtija Grujokio po voda...

Хан: Огромен број набљудувачи на изборите во април 2016 година

Хан порача дека доколку се применат сите точки од договорот од Пржино, дури тогаш би се одржале избори. Тие избори, во април 2016 година, ќе бидат мониторирани од огромен број набљудувачи од сите меѓународни организации и институции како ОДИХР, Советот на Европа, Европската комисија или Европскиот парламент.

Тоа е она што го плаши Грујошеску. Затоа и се прават сите опструкции. Да излезе опозицијата неспремна на уште една изборна кланица. Тоа нема да помине и конечно после долги години во Македонија ќе имаме навистина регуларни избори.


Грујо е почнат да се спрема за избори бар според мене и започнува да го „купува“ народот со возови и слични ефтини трикови.........Ванхауте: Договорот блиску, утре работна група


Мене ме интересира, што всушност ќе значи овај договор и какви скриени членови носи тоа ќе е интересно да се знае. Дали е договорена амнестија за 10 годишниот криминал.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Чет Ное 05 2015, 00:34

defo mnogu ubavo ti tekna ...pa celo vreme dogovorot od przino se zboruva ,no nikoj ne ja ima slushnatosodrzinata celosna vo toj dogovor .....ima li na internet neshto od toj famozen dogovor ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Ное 06 2015, 06:18

Aj cestito nov minister za policija! Pa ushte od Kumanovo! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by reiter Пет Ное 06 2015, 08:39

Hamad bim Khalifa напиша:Aj cestito nov minister za policija! Pa jushte od Kumanovo! Twisted Evil
новиот министер ги има ли сите овластувања или секоја одлука ќе мора да помине низ одреден процес во содејство со дпмне?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Пет Ное 06 2015, 17:17

Договорот е точно како што се очекуваше. Никој не мислеше дека со парче хартија Грујошеску ќе биде срушен. Ова е само приготвување на рамноправен терен за битка каде СДСМ и народот ќе ја покажат својата супериорност и определба за зачувување и унапредување на државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Ное 06 2015, 19:28

reiter напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Aj cestito nov minister za policija! Pa ushte od Kumanovo! Twisted Evil
новиот министер ги има ли сите овластувања или секоја одлука ќе мора да помине низ одреден процес во содејство со дпмне?
Po komanda na Katica:  IMA DA SE HAPSIIIIII! I  T O C K A !!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Пет Ное 06 2015, 19:34

Hamad bim Khalifa напиша:Aj cestito nov minister za policija! Pa ushte od Kumanovo! Twisted Evil
mislam deka e "slab " izborot !!!!!  trebashe nekoj POGRLAT (PORECHIT,PREFRIGAN ,DOSETLIV ,POOTRAKAN ,......) ovoj mislam deka ke go prenesat "zeden preku voda" .....spored mene Remenski ,pa i mojopt omilen SDSMovec Petre Shilegov mislam ke bea mnogu pojaki ...ajde ke vidime ....chestitki veke koga go izbrale (naznachile de od sdsm)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Ное 06 2015, 20:53

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Aj cestito nov minister za policija! Pa ushte od Kumanovo! Twisted Evil
mislam deka e "slab " izborot !!!!!  trebashe nekoj POGRLAT (PORECHIT,PREFRIGAN ,DOSETLIV ,POOTRAKAN ,......) ovoj mislam deka ke go prenesat "zeden preku voda" .....spored mene Remenski ,pa i mojopt omilen SDSMovec Petre Shilegov mislam ke bea mnogu pojaki ...ajde ke vidime ....chestitki veke koga go izbrale (naznachile de od sdsm)

povelete madam...po vasha merka!Dogovor od Przhino - Page 3 220px-Golubovic.Jail
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Саб Ное 07 2015, 09:39

Нека ни е со среќа, се надевам дека конечно ќе почне размотувањето на клопчето....редно е ...........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 11:58

Kako popche...Dogovor od Przhino - Page 3 Smiley-laughing014

Претседателот на Владата, Никола Груевски, предлага Собранието на Република Македонија да го избере Оливер Спасовски за министер кој ќе раководи со министерството за внатрешни работи и Фросина Ташевска-Ременски за министер кој ќе раководи со министерството за труд и социјална политика.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Ное 11 2015, 16:23

GRUJOSERIS>>>>>> sto ti se slucuva ? Pocna SDSM funkcioneri da proglasuvash za ministri ?!?!?!? Da ne premina od lesni i sredni na TESHKI???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 18:00

Bre gledaj mu ja facata...Srchka kje go strefi...A nekako posebno indikativno mi e toa shto pozadi nego sedi noviot minister za vnatreshni raboti... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Dogovor od Przhino - Page 3 ELG_0094%20copy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Ное 11 2015, 19:31

indikativno mi e toa shto pozadi nego sedi noviot minister za vnatreshni raboti...

TOJ STO KE GO APSI!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Ное 12 2015, 00:15

Facata mu e ko da kroi planovi sto ke im pravi posle najnovite izbri. Kako ke se osvetue za ovaa blamaza.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Ное 12 2015, 00:22

E pa lesno mu e nemu da gi ceka izborite. So novite 500 milioncinja ko da se kupeni veke.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Гостин Чет Ное 12 2015, 11:19

Spasovski mozhe mnogu da napravi ako se snajde vo novata uloga...Da se nadevame deka uspeshno kje ja obavuva rabotata za koja e izbran...

Експертите бараат Спасовски да дозволи меѓународна истрага за Куманово

Новиот министер за внатрешни работи има законско и уставно право да го расчисти скандалот со прислушувањето но и случувањата во кумановско, велат дел од познавачите на проблематиката, пренесува 24 Вести.

Како поранешен министер за внатрешни работи Павле Трајанов вели дека новиот министер има законско право да работи на овие случаи од кои зависи безбедноста на земјата а доколку некој од соработниците не покажува флексибилност законот предвидува можност за смени или било какви промени.

Повикувајќи се на наводите од извештајот на ЕК и универзитетскиот професор Владимир Пивоваров укажува на неопходноста од меѓународна истрага за случувањата во кумановската Дива населба. Вели за тоа е потребна соработка меѓу институциите но и странските експерти.

И од ЛДП денеска писмено јавно побараа отпочнување на независна истрага за случувањата во Куманово но и откривање на вистинските нарачатели на настанот во кој животот го загубија 8 полициски припадници а 37 беа ранети.

Меѓународната заедница до сега неколку пати бараше меѓународна истрага за случувањата во кумановско, но тогашниот министер сега веќе дополнителен заменик министер Чавков сметаше дека нема потреба од тоа. Неговиот став беше дека Македонија има институции кои можат да работат на проблематиката и да го расчистат целиот случај.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Ное 12 2015, 19:50

oto напиша:Facata mu e ko da kroi planovi sto ke im pravi posle najnovite izbri. Kako ke se osvetue za ovaa blamaza.

Facata mu e: "Ajde bre trajko davaj pauza mi tece niz nogavici!" Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by defo Пет Ное 13 2015, 00:15

Курирте збудалеа...почнаа да го маваат Спасов, очигледно возот за идриз-бег е заминат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Ное 13 2015, 21:24

defo напиша:Курирте збудалеа...почнаа да го маваат Спасов, очигледно возот за идриз-бег е заминат.

Abe odma go napraivte bugarin?!?! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by osa Саб Ное 14 2015, 15:58

Hamad bim Khalifa напиша:
defo напиша:Курирте збудалеа...почнаа да го маваат Спасов, очигледно возот за идриз-бег е заминат.

Abe odma go napraivte bugarin?!?! Evil or Very Mad
Imash neshto protiv bugarite Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Ное 14 2015, 17:37

Protiv bugarite nemam nishto, ama imam neshto za bugarkite ! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Dogovor od Przhino - Page 3 Empty Re: Dogovor od Przhino

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот