Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бегалци

+5
reiter
defo
osa
Hamad bim Khalifa
трендафил
9 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 23 2016, 09:57

Fikusot ne mozhe na Maja da i naredi, ne pak na armijata...A ogradata ja podignavte vo obid da ja ucenite megjunarodnata zaednica da doxzvoli so siluvanje na narodnata volja da ostanete na vlast...I pak ve zaebaa...Balkanskata ruta e zatvorena a patot kon Idrizovo otvoren...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Сре Мар 23 2016, 11:18

Ѓорѓе Иванов ја водеше и битката на повеќе меѓународни конференции со вашите сојузници со кодно име чадор да не се случи да ни останат бегалците . Што се однесува до патот до Идризово, тука не спорам дека секој криминалец треба да го изоди. Почнувајќи од тие што нелегално ја прислушкуваа нашата власт. Па откако ќе се расчисти дали разговорите ги монтирале, да не кажам фалсификувале како личните карти во фабриката на Чауш таму да отидат и сите што направиле некаков криминал. Доколку воопшто го направиле. А ако нема такво нешто треба да се казнат тие што клеветеле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Мар 23 2016, 16:54

So shto zombiraniot fikus vodeshe bitka??? So kjutenje??? I kradenje narodni pari so kupuvanje kravati od pet iljadi evra od dukjanot na bratuchetkata na Grujokio???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2016, 10:03

Ајде да го пофалам и Оливер Спасовски покрај врховниот командант Ѓорѓе Иванов за вчерашната успешна заштита на границата со што е спреченм напливот на бегалци силеџии и да им пожелам на повредените полицајци и војници побрзо закрепнување. Ајде да потсетам повторно дека во Грција не се води војна, па не сме должни да примаме бегалци од таму. Настрана што Грција е дел од Шенген зоната, па за да отпатува некој во Германија или друга земја од таа зона, не мора да минува низ Македонија. Друг начин е на бегалците да им се издадат документи во Грција и да поминуваат на легален граничен премин со легални документи, а не да ја минуваат границата илегално. Во Табановце веќе имаме неколку стотини бегалци заглавени во кампт кои не можат да поминат понатаму, па не ни требаат нови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Пон Апр 11 2016, 10:59

Спасовски е во оставка Трендо. Тоа што со него сакате да се исперете што не ги исполнувате ветувањата дека ќе ја смените демографската и верска карта на Македонија, населувајки бегалци кои Европа не ги сака во замена за дозвола на фалсификување на уште едни избори, нема да помине.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2016, 11:41

Спасовски е во оставка, но останува на функцијата до изборот на нов министер од страна на идниот парламентарен состав. Што би рекле уште најмалку 2 месеца. Во Македонија власта не ја бираат странци, како што изгледа мислиш ти. Да беше така СДСМ одамна ќе беше вазалска власт. Изгледа излеговте од приказната дека ВМРО сакало да ни го смени името, а САД и ЕУ не го даваат тоа па сакаат да ни го инсталираат Заев за вазал премиер, па сега сте во филм за бегалците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Гостин Сре Апр 13 2016, 19:26

Gluposti tresesh Trendafile...Koga nekoj kje ppodnese neotpovikliva ostavka, togash nema prodolzhuvanje na funkcijata...I vrapcite na granka go znaat toa...Znaat i koj rakovodi sega so mvro-vmro koga Spasovski ne e povekje minister...Zaludno obidite da se skriete zad tugj grb...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пет Aвг 25 2017, 20:14

Стевче Јакимовски во една реченица го објасни тоа што на новата влада не и е јасно. „Ако не сте знаеле постојат договори за реадмисија. Договорот за реадмисија значи бегалецот да се врати од таму од каде што дошол. Што значи дека од Германија ќе се враќаат во Австрија, од Австрија во Словенија или во Хрватска, од Хрватска во Србија и доаѓаат во Македонија. А, ние немаме потпишано договор за реадмисија со Грција што значи дека тие остануваат тука во Р.Македонија. Такви се светските правила“
Да потсетам и дека министерката за Труд и социјала, Мила Царовска, (како платеник на Џорџ Сорос и Бејли во својство на координатор на невладината ХЕРА, да не кажам кучка на Сорос) е еден од потписниците на отвореното писмо со кое се бараше отворање на македонската граница и пропуштање на бегалците. Да напоменам дека една од налудничавите идеи на Џорџ Сорос, односно неговите газди од американската администрација беше населување на огромен број бегалци од Азија и Африка во Европа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Саб Aвг 26 2017, 20:58

Na tetka stefka, namesto da se glupira so nepostoechki begalci popametno mu e da si najde dobar advokat bidejki sledniot gradonachalnik koj kje bide od SDSM kje mu podnese masa krivichni prijavi za kriminalot sho go praveshe vo opshtinata dodeka beshe kradonachalnik...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Нед Aвг 27 2017, 18:00

Не знам дали ти живееш во Судиска Арабија, Катар, Кувајт или некоја друга земја во која нема бегалци. Во Европа ги има многу и на илјадници од нив им е одбиено барањето за азил и ќе почне нивно бркање од западноевропските земји. Секој од нив што поминал низ Македонија ќе биде вратен кај нас. Ние треба да ги вратиме во Грција, а со оваа земја немаме договор за реадмисија. Темата се бегалците, а не дали во општина Струмица имало криминал и поради тоа општината е нај задолжена по глава на жител во Европа или криминал имало во друга општина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Нед Aвг 27 2017, 22:24

Pa shto kur pravevte deset godini i ne skluchivte dogovor za readmisija so Grcija ebave nesposobnite...Barem toa shto ste grchki platenici a dedoto na vashiot pastir heroj shto zaginal za grchkata drzhava da go iskoristevte...Ama na mesto toa vie baravte lokacii za izgradba na stanovi za begalcite...

http://www.publikum.mk/vladata-na-vmro-dpmne-barala-lokatsii-za-izgradba-na-stanovi-za-begaltsi/
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пон Aвг 28 2017, 19:18

За договор се потребни двојца. За жал Грција не сака да преговара туку да наметнува решенија. Посакува луѓе со свиткана кичма.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Пон Aвг 28 2017, 19:31

Pa gi imate dovolno vo dpne...Vkluchitelno pastirot vash shto mu se pika u gz na vuchich za Zaev dvajcata da gi pregazi po kratka postapka...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пон Aвг 28 2017, 21:30

Не знам каква врска има Вучиќ со бегалците. Ќе се вратам на темата. Вие спомнувате некоја стратегија за бегалци во 2011 година. Кои бегалци беа во таа година опасност. Во тоа време вашите газди уште ја немаа формирано ИСИЛ и немаше бегалци,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Dino Пон Aвг 28 2017, 22:10

Istata strategija za begalci na vmro ja proturkuva i sdsm, i togas i sega vo zemjava nema begalci.

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пет Сеп 01 2017, 20:00

Не знам дали се бегалци или економски емигранти стотината илјади Косовари кои бегајќи уште од Александар Ранковиќ, а завршувајќи со Слободан Милошевиќ избегаа од Косово во Македонија и сега се наши државјани. Има и бегалци Роми кои не можат да се вратат во своите домови на Косово и за кои е чудно зошто се избегани во Македонија, а не во Србија чии државјани се.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Саб Сеп 02 2017, 12:29

Toa bre Trendafile dvaeset godini go verglate...Prvo bea 150 iljadi, sega se 100...Kaj i da e kje priznaete deka lazhete...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Сре Сеп 06 2017, 20:13

Spored najnovite soznanija direktno od shtabot na vro-dpne-ofcite vo tek e operacijata "begalci"...Na pobogatite partiski vojnici im bilo nalozheno da kupuvaat zemjodelsko zemjishte vo blizina na site gradovi vo vnatreshnosta...Navodno Grujokio preku Orban i Kurc stapil vo kontakt so povekje evropski lideri i im ponudil dogovor...Da go poddrzhat na lokalnite izbori, koi ako gi dobie bi bile iskoristeni za iznuduvanje predvremeni parlamentarni...Evropskite lideri bi trebalo i togash finansiski i moralno da go poddrzhat Grujokio a vo zamena za toa shtom dojde na vlast toj vetil deka kje gi prifati site begalci od zemjite koi eventualno bi uchestvuvale vo zdelkata...Lokaciite za gradenje na begalski kampovi bi bile tochno na zemjishteto kupeno od vro-dpne-ofcite za eftini pari so toa shto sega od drzhavnata smetka Grujokio bi im isplatil desetkratno pogolema vrednost...Od zarabotkata se razbira lavovski del bi otishol vo partiskata kasa i dzhebot na pastirot...Ona shto najmnogu mu se dopadnalo na Grujokio bilo toa shto za seto toa kje mozhat da go obvinat SDSM so izgovor deka vladata na SDSM vekje gi prifatila begalcite i zatoa eventualnata nova vlada na vro-dpne-ofcite sega mora da gi primi...Sepak upatenite vo problematikata velat deka ova e fakjanje na davenik za slamka...I deka mnogu poverojatno e vrhushkata na dpne da zavrshi vo Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Чет Сеп 07 2017, 17:03

Teo напиша:Toa bre Trendafile dvaeset godini go verglate...Prvo bea 150 iljadi, sega se 100...Kaj i da e kje priznaete deka lazhete...
Колку според тебе има во Македонија доселеници од Косово и нивни потомци? Јас паметам дека СДСМ прима бегалци од Косово уште во време на скопскиот земјотрес во 1963 година. Од каде се според тебе дојдени Албанците што не знаат македонски, а знаат српски јазик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Чет Сеп 07 2017, 17:07

Teo напиша:Spored najnovite soznanija direktno od shtabot na vro-dpne-ofcite vo tek e operacijata "begalci"...Na pobogatite partiski vojnici im bilo nalozheno da kupuvaat zemjodelsko zemjishte vo blizina na site gradovi vo vnatreshnosta...Navodno Grujokio preku Orban i Kurc stapil vo kontakt so povekje evropski lideri i im ponudil dogovor...Da go poddrzhat na lokalnite izbori, koi ako gi dobie bi bile iskoristeni za iznuduvanje predvremeni parlamentarni...Evropskite lideri bi trebalo i togash finansiski i moralno da go poddrzhat Grujokio a vo zamena za toa shtom dojde na vlast toj vetil deka kje gi prifati site begalci od zemjite koi eventualno bi uchestvuvale vo zdelkata...Lokaciite za gradenje na begalski kampovi bi bile tochno na zemjishteto kupeno od vro-dpne-ofcite za eftini pari so toa shto sega od drzhavnata smetka Grujokio bi im isplatil desetkratno pogolema vrednost...Od zarabotkata se razbira lavovski del bi otishol vo partiskata kasa i dzhebot na pastirot...Ona shto najmnogu mu se dopadnalo na Grujokio bilo toa shto za seto toa kje mozhat da go obvinat SDSM so izgovor deka vladata na SDSM vekje gi prifatila begalcite i zatoa eventualnata nova vlada na vro-dpne-ofcite sega mora da gi primi...Sepak upatenite vo problematikata velat deka ova e fakjanje na davenik za slamka...I deka mnogu poverojatno e vrhushkata na dpne da zavrshi vo Idrizovo...
Морам да признаат дека имаш фантазија до бескрај. Дали сакаш да кажеш дека странци ве инсталирале на власт и дека тоа не е демократски избор на македонските гласачи? Што се однесува до Идризово дали е тоа твоја желба или се базира на некое реално обвинение. Колку што ми е на мене познато дури и да се докаже дека Груевски нарачал шамари за Жерновски, кои патем не се удрени, тешко дека за тоа може да биде осуден на поголема затворска казна за да оди во Идризово.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Чет Сеп 07 2017, 21:22

Toa shto sakav jas go kazhav...Sega ti si na red da kazhesh zoshto kupuvate zemjodelsko zemjishte koe vednash go stavate na dneven red vo lokalnata samouprava da go prenamenite vo gradezhno i zoshto vetuvate vdomuvanje na dva milioni begalci vo Makedonija kako shto ste predvidele ushte vo 2011 godina...Zoshto ne sfatite deka Makedonija e nezavisna drzhava i deka nikakvi avstroungarski dvojki na koi kje im baknuvate gaz ne mozhat da vi pomognat...Nitu uspeaa da ve zadrzhat nitu pak kje uspeat da ve vratat na vlast...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пет Сеп 08 2017, 08:39

Не можам јас да одговорам на измислени обвинувања. Сега ќе те прашам зошто си хомосексуалец, доколку евентуално не си, па да барам да ми одговориш. Напиши ми доколку сакаш да ти одговорам за кои катастарски парцели се работи, уште подобро најди ти кој е сопственик на тие парцели што кај нас лесно се наоѓа на сајтот на катастарот па да можам да дискутирам. Со помош на пријатели кои имаат овластување да погледнат и кога е извршена промена на сопственост ќе видам дали си во право или ме сметаш за будала што можеш да го манипулираш. Јас не верувам без да проверам дали нешто е вистина. Затоа и не му верувам на СДСМ. Ни кога ветуваше вработување на еден од секое семејство ни сега кога ветува пораст на стандардот, а сите економски параметри му се во слободен пад во овие 100 дена марионетска власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Пет Сеп 08 2017, 12:25

Pak si pochnal so homofobija, shto e siguren dokaz deka si, ako ne aktiven togash latenten homoseksualec...Toa prvo...Kako vtoro nemash ti nikakvi prijateli na nikakvi mesta tuku samo se obiduvash da spinuvash i da gi odbranish destruktivnite politiki na vrhushkata na tvojata partija koja bi ja prodala i rodenata majka da se spasi od robija i da gi sochuva ukradenite pari...Zatoa i desette godini na vlast gi pominavte vo unishtuvanje na Makedonija i makedonskiot narod...Kako treto, dali e tochno deka e ispraten visok chlen na rakovodstvoto na tvojata partija vo grcija da dogovori organiziranje na upad na begalci od grchka na makedonska teritorija pred lokalnite izbori???Za vozvrat ako eventualno bi se vratile na vlast bi go promenile imeto prifakjajki za novo ima na Republika Makedonija reshenie vo koe voopshto i go nema zborot Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by трендафил Пет Сеп 08 2017, 12:32

Ме збуни тотално. СДСМ колку што ми е познато ветуваше судство што ќе го почитува правото, а ти мислиш дека лаже и дека газдите од НАТО и ЕУ ќе затвораат и ослободуваат луѓе според тоа кој ќе работи за нив. Во секој случај место паушално обвинување дај број на катастарските парцели за кои тврдиш дека се купени од функционери од последната демократски избрана македонска влада па да ти презентирам изводи од катастарските имотни листови ако не си во право или да ти признам дека си во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Teo Пет Сеп 08 2017, 12:37

Da sudstvoto kje bide transparentno i transparentno kje vi se sudi za kriminalite shto gi pravevte dodeka bevte na vlast...Inaku ajde objasni zoshto sega tvoite pastiri se povikuvaat na pomiluvanjata od fikusot ako ne ste predavnici i neprijateli koi go pljachkale makedonskiot narod???

http://www.libertas.mk/obvineti-od-sjo-povtorno-baraat-spas-vo-pomiluvanata-na-ivanov-odlukite-ushte-bile-vo-sila/
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Бегалци - Page 3 Empty Re: Бегалци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот