Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 11 of 29 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Мај 11 2016, 11:41

a na nas ke ni kazat deka treba da ja ISKLUCHIME grealkata koga ke izlezeme od doma ...pa ete za kakvi budali ne smetaat koga so nashi pari pushta reklami ko nie da sme maloumno pa bez da ni kaze neznaeme deka treba da ja iskluchime grealkata ...eh bre makedonche ......i ova go poddrzuvaat nekoi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Мај 20 2016, 19:52

Расте дипломатскиот притисокот на ЕУ и САД за надминување на кризата

Расте загриженоста и сомневањата на меѓународната заедница дека ќе се спроведат реформите во Македонија за да се организираат кредибилни избори, а Договорот од Пржино е пред распаѓање. Додека претставниците на САД и Европската Унија, Хојт Ји и германскиот пратеник Јоханес Хајндл имаа интензивни средби со партиските лидери во земјава, нивните шефови, Викторија Нуланд и Валтер Штајнмаер во Брисел разговараа со министерот Никола Попоски.
Запрашан дали разговарал за претераното директно вмешување на нивните држави и политичари во внатрешните случувања во Македонија, Попоски вели дека е логичен нивниот интерес, но дека никој однадвор не може да одлучува каква владина коалиција ќе биде формирана.
-Премногу вклученост на наоѓање на решенија и пасивен однос на домашен терен не може во никој случај да биде добро. Тоа што ни е неопходно во моментов е да седнеме и ние да видиме каде ни се приоритетите, ние да си ги определиме и во тој правец да тргнеме напред, вели Попоски.
Попоски во изјавата не споменува ниту целосно повлекување на аболицијата ниту политичка криза, ниту специјалното обвинителство иако тоа се главните пораки на ЕУ и САД . Нивните претставници остануваат во земјава. Заменикот шеф на дипломатијата на Холандија, која претседава со Унијата, Роберт де Гроот во соопштението по денешните средби ги повторува овие пораки, но за прв пат упатува остра порака откако во Владата сега се само ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.
-Учеството на лицата кои се под истрага на Специјалното јавно обвинителство во привремената Влада или било која друга политичка функција не придонесува кон враќање на довербата на граѓаните, порачува Де Гроот.
И специјалниот германски пратеник Хајндл ја продолжи неговата рунда разговори. Скржав на зборови и воздржан пред камерите, само кусо рече дека партиите треба да се грижат само за интересите на државата
-Веројатно го видовте соопштението на еврокомесарот Хан и на високата претставничка Могерини. Немам што да додадам, тоа е суштината на се што се случува. Секогаш има надеж, но политичарите треба да преземат одговорност и да ги стават интересите на државата пред партиските, порачува Хајндл.
Дипломатскиот притисок на Европската Унија и САД е кординиран. Следните потези на заедничка средба вчера во Скопје ги договарале Хојт Ји, Јоханес Хајндл Роберт де Грот заедно со амбасадорите на западните земји.
Иако се разочарани како се одвиваа настаните последниве денови со аболицијата и владата, во дипломатски кругови велат дека за санкции размислуваат само некои држави и нема согласност, но сигурно е дека нема да следуваат потези кои би имале последици за граѓаните.

http://telma.com.mk/vesti/raste-diplomatskiot-pritisokot-na-eu-i-sad-za-nadminuvanje-na-krizata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Нед Мај 22 2016, 18:25

Шилегов му објаснува на Чибишев кој краде а кој чесно заработува. Ете така треба да дејствува опозицијата.


(ВИДЕО) Шилегов му упадна на прес на Чибишев




Пратеникот Петре Шилегов му упадна на среде прес конференција на Андон Чибишев од ВМРО ДПМНЕ којшто на новинарите им се обраќаше за станови кои ги купил Петре Шилегов. Шилегов влета пред камерите и го повика Чибишев од ВМРО-ДПМНЕ да каже што не му е јасно околу становите кои се стекнати законски и во рамки на неговите примања.

„Нема ништо незаконито и спорно во имотот на Петре Шилегов. Предметните станови се купени на кредит на 23 години. Направете разлика господине Чибишев помеѓу луѓе коишто чесно заработуваат и криминалците во вашите редови, на чело со Никола Груевски. Јас чесно заработувам а вие крадете од државните пари. Тоа е голема разлика.“ рече Шилегов.

Пред да стапи на пратеничката функција Шилегов беше адвокат со приватна пракса. Тој денеска држеше прес-конференција за анкетните листови на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски според кои тој заштедил 120 000 евра во 2015 година.

http://novatv.mk/video-shilegov-mu-upadna-na-pres-na-chibishev/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Нед Мај 22 2016, 19:34

Види, ДПМНЕ, влезе во една лоша пропаганда, секој кој има, сем нив, и нивните приврзаници е крадец, лаже краде...не плаќа данок. И секој таков нормално мора да биде осуден. Неќам да бранам никого, ама Шилегов пред да стане пратеник, бил адвокат, колку успешен или неуспешен нека кажат други, јас не знам.....меѓутоа очигледно бил успешен.....Груески пред да стане лидер на ДПМНЕ и премиер бил голтар, човек табула раса....а да имаше и некоја ситна пара пикнато в џеб од продажбата на ОКТА, и со години продавал ум во Белград, ама не баш успешно.  Не дека во СДСМ нема и немало луѓе со т.е без CV, желни за гола власт, ама ЈБГ тоа не е Шилегов, така да Чибишев овај пат промаши.


П.С Од ден на ден се посигурен и посигурен сум дека задниве 3-4 месеци пр-от на ДПМНЕ е сведен на Мирка, Латас, Јанко, Миленко...само оваа 4-ка може да спрема вакви идиоизми за пресови....
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Нед Мај 22 2016, 20:11


А ево од што почнала, целата расправија пази до сега на Шилегов му се прегледува потеклото на имот 8-9 пат.....а јанкулоска и ко, не одлежааа ни еден ден притвор..и сега кај е правниот Македонски систем тука а???? За некого мајка за некого маќеа???

P.S Ауди а4 и Мерцедес Б класа можат да чинат 500.000 евра само ако се златни....Smile

[img]НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Veqkhw[/img]
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo Нед Мај 22 2016, 22:33

defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Мај 22 2016, 23:55

defo напиша:Види, ДПМНЕ, влезе во една лоша пропаганда, секој кој има, сем нив, и нивните приврзаници е крадец, лаже краде...не плаќа данок. И секој таков нормално мора да биде осуден. Неќам да бранам никого, ама Шилегов пред да стане пратеник, бил адвокат, колку успешен или неуспешен нека кажат други, јас не знам.....меѓутоа очигледно бил успешен.....Груески пред да стане лидер на ДПМНЕ и премиер бил голтар, човек табула раса....а да имаше и некоја ситна пара пикнато в џеб од продажбата на ОКТА, и со години продавал ум во Белград, ама не баш успешно.  Не дека во СДСМ нема и немало луѓе со т.е без CV, желни за гола власт, ама ЈБГ тоа не е Шилегов, така да Чибишев овај пат промаши.


П.С Од ден на ден се посигурен и посигурен сум дека задниве 3-4 месеци пр-от на ДПМНЕ е сведен на Мирка, Латас, Јанко, Миленко...само оваа 4-ка може да спрема вакви идиоизми за пресови....

bravo defo car si ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Нед Мај 22 2016, 23:58

i toa vo site tri posta ...e taka treba da se " PLESKAAT ' ovie od vlasta..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Мај 28 2016, 13:14

gujo nikoj ne go saka od okolnite drzavnici ...kako veli Bojko Borisov ni dobro utro nesaka da mu kaze ....za razlika od toa Zaev site go pochituvaat i go kanat na regionalen pojadok ....arno velam jas ,on ke bide nashiot iden premier ...hrabrost ima ,vizija ima ...so site "nishani " e ....eve poglednete i sami

http://plusinfo.mk/vest/72474/zaev-na-regionalen-molitven-dorucek-vo-srbija



_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Мај 31 2016, 20:33

Прегази пешак и беше осуден, па сега пак истото.

Ален Зекиров се фали на Инстаграм дека шиба со 200 км/ч на Илинденска ВИДЕО

Aлен Зекиров, поранешен телохранител на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, на својот профил на Инстаграм објавил видео снимено во автомобил на булеварот Илинденска во Скопје, како „шиба“ со 200 км/ч, пренесе Либертас.

Откако видеото во текот на денов беше споделувано на Фејсбук со многу негативни реакции, тој го избриша од Инстаграм профилот, но тоа во меѓувреме беше зачувано од други корисници.

Зекиров во 2014 година беше осуден на шест месеци затворска казна за сообраќајната несреќа што се случи во 2009 и во која загина едно лице. Судскиот процес се одолговлекуваше 5 години, а по изрекувањето на пресудата реагираше СДСМ, од каде рекоа дека одолговлекувањето и пресудата се доказ за партизираното судство.

Тој со моторцикл на бул. „Партизански одреди” го прегази 73-годишниот скопјанец С.С. кој почина од здобиените повреди.

Зекиров беше осуден за кривично дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот”.

http://plusinfo.mk/vest/72895/alen-zekirov-se-fali-na-instagram-deka-shiba-so-200-kmc-na-ilindenska-video

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Вто Мај 31 2016, 20:42

bas oti ne mu ide4 umot i on ko nekoi drugi ke se sibne po gavoliute.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Сре Јун 01 2016, 20:36

Подобро би било кога не би се лицитирало со временски период за избори, макар и непрецизен. За да се одржат избори и тие да бидат навистина фер и демократски, прво треба да се исполнат некои услови.

1. Да се прочисти избирачкиот список.

2. Да се донесат правила за регулација на медиумите и да се спречи корупција на истите со народни пари.

3. Да се департизираат институциите.

4. Грујо и тајфата да бидат безбедно сместени зад решетки.

Заев: Избори може да има во октомври

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за агенцијата „Бета“, што го пренесе српскиот јавен сервис РТС изјави дека Договорот од Пржино може да се реафирмира и дека до октомври може да се подготват услови за фер и демократски избори. Заев рекол дека опозицијата предводена од неговата партија ќе победи на изборите.

http://plusinfo.mk/vest/73013/zaev-izbori-moze-da-ima-vo-oktomvri

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Чет Јун 02 2016, 23:40

bravo Rado ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by reiter Пет Јун 03 2016, 14:13


Ослободен e Љубе Бошкоски! напиша:
НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Ljube-Valentina

fokus.mk/osloboden-e-lube-boshkoski/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пет Јун 03 2016, 17:47

Денешниот прес на СЈО


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:00

se nadevam deka i ova ke go slushnete so vnimanie ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:03

protestiraat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:06

stara vest vo nov "moment" mnogu biten

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:11

bravo ,taka treba ....prodolzete no bez upotreba na elokventen rechnik tuku so naroden rechnik

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:15



bravo i za vas

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Саб Јун 04 2016, 01:18



sharenata revolucija protestira ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Пон Јун 06 2016, 09:46

Дали Хајндл носи катил ферман и свилен гајтан за пастирот.

Хајндл во вторник доаѓа во Македонија

Германскиот претставник Јоханес Хајндл во вторник доаѓа во Македонија со обид за решение на политичката криза, откако два пати веќе ги ислуша политичките лидери.

Тој, како што претходно беше јавено, бил на консултации и во Вашингтон.

При посетата минатиот пат, Хајндл порача сите политички партии да вложат напор за да ги спроведат потребните реформи бидејќи изминува времето.

За време на посетата, Хајндл, како и останатите странски посредници и амбасадори побара целосно повлекување на аболицијата, како услов за останатиот дел од преговорите.

http://novatv.mk/65590-2/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Јун 08 2016, 09:26

ВИДЕО: Илјадници денари од донации во кутијата на „Шарената револуција“
Сe полни пластичната кутија со пари од граѓани кои донираат демонстрантите да ја добијат слободата, осомничени за фрлање боја. Иако наликува на избирачка, потпишана е од „Шарената револуција“, и ги привлече сите присутни во кафулето „Излет“.НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Donacii_sharena1-670x371
Освен за солидарноста и хуманоста присутните зборуваа и за поддршката на младите луѓе кои се соочуваат со кривични и прекршочни пријави. Сметаат дека се жртва на властите.

Настанот го поддржаа и од опoзициската СДСМ.

Придружуван од најтесното раководство лидерот Зоран Заев освен што донираше средства, седна на иста маса и со претставниците на шарената револуција. Оттаму изразија полна поддршка за демонстрантите и протестите.

Кривични пријави полицијата има поднесено против 33 демонстранти – 26 во Битола и 7 во Скопје. Осомничени се дека со боја и тврди предмети ги оштетиле фасадите на зградата на општина Битола, Порта Македонија во Скопје и зградата на Министерството за култура во скопско Дебар Маало.

Во одвоените судски предмети, веќе тројца демоснтранти беа осудени на условни казни, а во процес се и двајцата истакнати челнови на новоформиранта политичка „Левица“ кои солидарно се товарат за штета од 520 илјади денари за кршење на претседателската канцаларија.

Граѓанскотот движење „Протестирам“ од кое се издигна „Шарената револуција“ ги напушти протестите од пред специјалното обвинителство.

Најавија нови мерки и тактики се до исполнување на нивните барања.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Јун 08 2016, 09:31

Заев: Уставниот суд да ја потврди уставноста на СЈО. Привeдените граѓани да се ослободат и да запре прогонот
ставниот суд да ја потврди уставноста на СЈО. Приведените граѓани да се ослободат и да запре прогонот – рече на денешниот прес лидерот на СДСМ Зоран Заев и нагласи дека тоа се услови за договорот од Пржино да остане во живот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Гостин Чет Јун 09 2016, 17:27

Inaku imeto na Vasili Evdokiev se povrzuva i so panamskite dokumenti...

„Балкан петролеум“ од Кипар, регистрирана пред 20 дена, сака да го преземе „Макпетрол“

Офшор-фирма регистрирана во Лондон, а основана од друга фирма од Кипар, денеска објави оглас за преземање на акциите на „Макпетрол“ по цена за дури 30% поголема од вчерашната цена на акцијата на оваа компанија на македонската берза. За берзата и за „Макпетрол“ оваа понуда е неуредна.

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/balkan-petroleum-od-kipar-registrirana-pred-20-dena-saka-da-go-prezme-makpetrol




Django
‏@BataDjango
овој шо е заинтересиран за купување на Макпетрол го има и во панамските документи?

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 CkgojYaUkAAg-01

Django ‏@BataDjango
а како ќе ја купиш Макпетрол со капитал од 1.000 евра?

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 CkgpvmAWUAA5hW0

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 11 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 29 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот