Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

+23
Flora
misterija
Albatros
Nebula
Bosonoga
EVITA
nino
Dino
PRVOBOREC
трендафил
SHARENI
Teo
OPOZICIONER
TRAJCHE
Delta
Luxor
Kalinda
reiter
Hamad bim Khalifa
IVA
хан Ацо
defo
osa
27 posters

Страна 20 of 29 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Next

Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пет Дек 29 2017, 16:07

Azilantite uste ne dobile azil pocnaa da zbesnuvaat, sto e tvoe e i moe ako ne go dades kotek ke jades.

http://sitel.com.mk/tepachka-za-jakna-libiec-napadna-vraboten-vo-centarot-za-azilanti-vo-vizbegovo

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino Саб Дек 30 2017, 23:45

Dino напиша:Azilantite uste ne dobile azil pocnaa da zbesnuvaat, sto e tvoe e i moe ako ne go dades kotek ke jades.

http://sitel.com.mk/tepachka-za-jakna-libiec-napadna-vraboten-vo-centarot-za-azilanti-vo-vizbegovo
освен сител и курир кај на друго место ја има веста?

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Јан 01 2018, 11:12

Sto sakas ti mediumite na huntata da objavat?

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Luxor Пон Јан 01 2018, 11:47

А бе ти нели неутрален беше? Сите се исти, ова, она?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Јан 01 2018, 17:39

A so e razlika izmegu segasnive i minatite aramilakot si vrvi narodot pak so prst u usta. Aj pa eve ti od vsite i nivni soborci u krazbite.

http://www.alsat-m.tv/mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%86/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by EVITA Сре Јан 03 2018, 20:32


_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Чет Јан 04 2018, 16:14

Eve zad vrata e sega ke dojde zaedno so zivotot so go donesoja Zajko i SDS.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino Чет Јан 04 2018, 17:55

sovrseno prekrasno si ziveevme za vreme na dpmne, ne znam kakov toa zivot ke nosat sdsm sega.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Нед Јан 07 2018, 18:20

A sto e razlikata sega podobro da ne zivees so crkveni povorki od deca ama ako go napravese Grujo toa togas bese zloupotreba a ovie strasno napredni sedumgodisni deca spontano se sobirale posto cenite padnale i zivotot tece po ulici.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Јан 08 2018, 10:56

nino напиша:sovrseno prekrasno si ziveevme za vreme na dpmne, ne znam kakov toa zivot ke nosat sdsm sega.

I sea prekrasno si ziveat partiskite botovi ama i izvrsitelite krvnicite na makedonceto.

http://faktor.mk/gragjani-so-blokirani-smetki-i-za-bozikjnite-praznici

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Чет Јан 11 2018, 17:11

Ne se prekrseni nikakvi zakoni so badnikarskite detski povorki.

http://faktor.mk/shto-utvrdi-inspektoratot-za-badnikarskite-detski-povorki
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Пет Јан 12 2018, 18:04

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI Чет Јан 25 2018, 20:15

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Kalinda Нед Јан 28 2018, 01:26

Се ке им текне
на СДСМ,
но еден ден
ке одговараат .
За воља на вистината
СДС е на власт ,
но сеуште со
голем број институции
владее ДПМНЕ.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino Нед Јан 28 2018, 12:33

сега дпмне нека одговараат, а сдсм ќе одговараат понатаму кога ќе дојдат некои други на власт.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Нед Јан 28 2018, 22:09

Sto mu e ubavinata na smrtonosno oruzje za masovni ubistva mori gusko glupava?

http://vecer.mk/svet/celata-mokj-i-ubavina-na-ruskata-armija-vo-edno-video-ruskiot-voen-tv-kanal-objavi
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE Чет Мар 01 2018, 11:31

luda rabota, izgleda da si u gradezna mafija e najisplatlivo

http://novatv.mk/vladata-na-gruevski-planirala-izgradba-na-nov-grad-vo-ovchepolieto/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by EVITA Саб Мар 03 2018, 21:37

so ke im se gradovi ljuge koga nemame, parite potroseni za treto dete zaludni se pokazaa.

Градови во Македонија пред изчезнување!

Во дури 32 општини во Македонија во последното тримесечје од 2017 година имало повеќе умрени лица отколку живородени деца, а најновите податоци на Државниот завод за статистика откриваат дека во речиси сите поголеми македонски градови со ретки исклучоци има негативен природен прираст на населението..

Битола, Штип, Кочани, Охрид, Струмица, Гостивар, Берово, Ресен, Кичево, Валандово, Виница, Делчево, Крушево, Македонски брод, Кратово, Крива Паланка, Прилеп се градови во кои во овој период е забележан негативен природен прираст.

Демографите подолг период предупредуваат дека на цели села и градови во блиска иднина им се заканува исчезнување бидејќи во нив живее претежно возрасна популација, додека младите мигрираат во Скопје или надвор од земјата.

Единствени поголеми градови во кои има повеќе живородени отколку умрени лица во последните месеци од 2017 година се Скопје, Тетово, Струга и Гевгелија.

Ваквите бројки се сигнал дека надлежните мора да работат на нова демографска стратегија за земјава, но и на подобрување на условите за живот и можноста за вработување бидејќи станува извесно дека додека се дебатира за бесмислени политички прашања, нашата земја ќе остане без подмладок односно без население.


_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Nebula Вто Aвг 14 2018, 11:32

Ete vakvi deca ja napustaat Makedonija, vakov kapacitet nikogas nema da se pomiri da mu sluzi na nekakov partiski potrcko cija edinstvena zasluga e plaketolepenje.

Благојче Павлески прв на меѓународен натпревар по програмирање

Петнаесетгодишниот Благојче Павлески од Прилеп е вистински махер за компјутерско програмирање. Доказ за тоа е освоеното прво место на неодамна одржаниот 18-ти меѓународен натпревар по програмирање „Коуд ИТ“ 2017-2018 година што се одржа во Бугарија.

https://www.novamakedonija.com.mk/pecateno-izdanie/%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%98%D1%87%D0%B5-%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga Вто Aвг 14 2018, 11:57

lele ami koj budala ke raboti za dvesta evra ako ima takvo znaenje.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Сре Aвг 15 2018, 00:17

EVITA напиша:so ke im se gradovi ljuge koga nemame, parite potroseni za treto dete zaludni se pokazaa.

Градови во Македонија пред изчезнување!

Во дури 32 општини во Македонија во последното тримесечје од 2017 година имало повеќе умрени лица отколку живородени деца, а најновите податоци на Државниот завод за статистика откриваат дека во речиси сите поголеми македонски градови со ретки исклучоци има негативен природен прираст на населението..

Битола, Штип, Кочани, Охрид, Струмица, Гостивар, Берово, Ресен, Кичево, Валандово, Виница, Делчево, Крушево, Македонски брод, Кратово, Крива Паланка, Прилеп се градови во кои во овој период е забележан негативен природен прираст.

Демографите подолг период предупредуваат дека на цели села и градови во блиска иднина им се заканува исчезнување бидејќи во нив живее претежно возрасна популација, додека младите мигрираат во Скопје или надвор од земјата.

Единствени поголеми градови во кои има повеќе живородени отколку умрени лица во последните месеци од 2017 година се Скопје, Тетово, Струга и Гевгелија.

Ваквите бројки се сигнал дека надлежните мора да работат на нова демографска стратегија за земјава, но и на подобрување на условите за живот и можноста за вработување бидејќи станува извесно дека додека се дебатира за бесмислени политички прашања, нашата земја ќе остане без подмладок односно без население.golem protivnik sum na ovaa akcija "parichna pomosh za treto dete "

eve go moeto objasnuvanje :
rabotat po 25 godini i normalno vo drzavata se slevaat pari od nivniot lichen dohod ,vo budzet prvo i posle KAKO NADOMESTOK ZA TRETO DETE ....zoshto ?????oni nikogash nemaat dete i sega treba so godini da izdvojuvaat za NECHIE TRETO DETE ?????glupost nevidena ...ke se pokachel NATALITETOT ?????? laga ......

eve vtor primer :mojata prijatelka praveshe kuka i zema kredit ...ima veke dve deca na koi nemoze da im PRUZI TOA SHTO BARAAT ...koga mi se pofali deka e trudna i deka ke go rodi TRETOTO DETE ja prashav pa kako ke opstanesh ??? ti nemash za ovie dve shto gi imash veke ...plus sega zaglavi so kredit za kukata ,pa so shto ke go chuvash tretoro detence ,ne e samo da go rodish ?! na ova sleduvashe nejziniot odgovor : MA SHTO TI E KE CICA OD MENE ,ALISHTA IMAM OD DVETE PREDHODNI DECA ,[b]A PARITE SHTO KE GI ZEMAM "ZA TRETO DETE ,KE MI GO OTPLAKA KREDITOT ZA KUKATA
...mizerija nevidena spored mene

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Пон Aвг 20 2018, 20:14


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 20:27

od predhodniot sostav se, ne se za zalenje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino Вто Aвг 21 2018, 09:03

I sto ako se od prethodniopt sostav treba da umrat gladni? Dojde zivotot isto sranje razlicito pakovanje.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НАЈНОВИ ВЕСТИ - Page 20 Empty Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 29 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот