ДУИ ја напушти владата

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by defo on Пон Апр 04, 2016 5:48 pm

ДУИ ја напушти владата - Page 2 12936595_261640794177429_5467804489572500012_n

Трендо прво договорете се во штаб, па после дојди пиши, мислам стварно нема смислаVery Happy

defo

Број на мислења : 2277
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by defo on Вто Апр 05, 2016 12:09 am

Дуи со нови министри, едниот дете, роден 1996, другиот шофер на министер па напреднал во министер. И ипак испадна ова од ДУИ вистинска првоаприлска шега, излегувам од влада после пу-пу неважи,  априлилили .....ДУИ според мене игра, повторно некоја игра, ама да оставиме времето да покаже каква.
Во согласност со едногласната одлука на Централното Претседателство на Демократската Унија за Интеграција, како и своите Статутарни надлежности, Претседателот Али Ахмети одлучи да ги предложи следните кандидати за свои претставници во екзекутивната власт:
Фестим Халили: Министер без ресор (Заменик на Претседателот на Владата задолжен за европски прашања)
Арбер Адеми: Министер без ресор (Заменик на Претседателот на Влада задолжен за спроведување на Рамковниот Договор)
Валдет Џафери: Министер во Минстерство за Правда
Пиштар Лутфиу: Министер во Минстерство за Образование и Наука
Дритон Кучи: Министер во Минстерство за Економија
Башким Ахмети: Министер во Минстерство за Животна Средина и Просторно Планирање
Шухрете Елези: Министер во Минстерство за Локална Самоуправа
Арлинд Зеќири: Министер без ресор (задолжен за странски инвестиции)
Беким Максути: Заменик на Министер во Министерство за Одбрана.
Агим Нухиу: Заменик на Министер во Министерство за Внатрешни Работи
Фатон Положани: Заменик на Министер во Министерство за Транспорт и Врски
Гзим Беадини: Заменик на Министер во Министерство за Финансии

defo

Број на мислења : 2277
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by defo on Вто Апр 05, 2016 10:10 am

ДУИ ја напушти владата - Page 2 12928260_1063171143741509_5452137778084683015_n

Секој коментар е излишен......Браво за заменик министерот за Транспорт и врски, „патриот над патриотите“

defo

Број на мислења : 2277
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by трендафил on Чет Апр 07, 2016 6:53 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Нема никакво априлилили од Али, туку веројатно е проблем во т.н. чадор кој не му дозволи заминување. Јасно е дека т.н. меѓународна заедница не сака да си дозволи да биде жртва на т.н. црпнати политичари и дека конечно ќе имаме демократска разврска на кризата што ни ја наметна СДСМ. Партија која на крај ќе биде прогласено за единствен виновник, што и почна во неколку колумни на „независните“ американски медиуми во кои за СДСМ се користи изразот поранешни комунисти, се зборува за ваша врска со Русите, па останува уште Ванхауте, Бејли, Орав, германските и холандските амбасадори, Џорџ Сорос, Чаушот, терористиве од кумановски Диво Насеље и други да се прогласат за Руси.

Чекај чекај кога станавте Про-американци, вие ДПМНЕ-овци, нели на 18 Мај 2015 бевте со Руски знамиња на рекорд lol! lol!
ДУИ ја напушти владата - Page 2 0,,18457960_303,00
Неможам да најдам слика со знамињата, ама ево со твој сопартиец , со ликот на Путин.
Македонија - нов пион во рускиот геополитички гамбит?!, исчитај го ова за потсетување, чисто да знаеш што сте пропагирале пред скоро година, отвори фб, да видиш какви групи сте правеле. Сети се дека не обвинувавте дека сме ги организирале заедно со Нато и Бејли, што се смени во меѓувреме??? Или преку Хан поткупивте силни Европски функционери  па се спремате за уште една „изборна победа“
Доколку САД и ЕУ сакаат да воведат диктатура во Македонија, нормално е да се бара сојузник во борба за слобода. Времињата се различни. САД и ЕУ конечно сфатија дека си имаат работа со неспособен лажго, а не со човек кого Господ го црпнал од нива. Пред се дека избирачкиот список бил скоро без никаква забелешка чист и на претходните избори, дека нема прислушкувано власта туку опозицијата, дека Ванхауте во исто време беше и божем посредник во преговорите и платеник на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6234
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by Гостин on Вто Апр 26, 2016 9:55 pm

Не барате вие сојузници за заштита на Македонија. Одамна имате газди за кои одработувате уништување на македонската држава и разнебитување на македонскиот народ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by трендафил on Чет Мај 12, 2016 9:59 am

defo напиша:ДУИ ја напушти владата - Page 2 12928260_1063171143741509_5452137778084683015_n

Секој коментар е излишен......Браво за заменик министерот за Транспорт и врски, „патриот над патриотите“
Овој ли е еден од тие што ги бојкотира изборите на 5-ти јуни.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6234
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by трендафил on Чет Мај 25, 2017 5:16 pm

Море ДУИ ниту уште не ја напушти владата во заминување, ниту ќе ја напушти идната.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6234
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by трендафил on Чет Јун 01, 2017 3:52 pm

Како што гледате, ДУИ не ја напушти владата по ни сега. Мислам дека ќе ја напушти по следните парламентарни избори, кои не верувам дека ќе бидат предвремени затоа што такво нешто немало никогаш кога СДСМ бил на власт. Поради демократскиот капацитет на оваа партија и поддршката што ја ужива од меѓународната банда што се нарекува самата меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6234
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДУИ ја напушти владата - Page 2 Empty Re: ДУИ ја напушти владата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот