Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Саб Апр 16 2016, 18:39

Пртодолжуваат реакциите во западните медиуми.

„Ноје цирхер цајтунг“: Пучот на претседателот го уништува кризниот менаџмент на ЕУ

Малкумина веруваа дека Иванов ќе се осмели „да го исклучи штекерот“ среде постапка против членови на политичката елита, пишува „Ноје цирхер цајтунг“. Весникот оценува: „Пучот“ на претседателот го уништува кризниот менаџмент на ЕУ, пренесува Дојче веле.

„Општата амнестија за корумпираните политичари ја заострува кризата“, оценува во насловот весникот „Ноје цирхер цајтунг“, кој потенцира дека тоа би можело да ја втурне Македонија во хаос.

http://plusinfo.mk/vest/66628/noje-cirher-cajtung-pucot-na-pretsedatelot-go-unishtuva-krizniot-menadjment-na-eu

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Саб Апр 16 2016, 18:41

А притисокот од демократската јавност изгледа дека почнува да дава резултати.

НЕМА ДА ПРИФАТИМЕ ВЛАДА СО МАНДАТ ОД НЕДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ

Еврокомесарот Хан испрати силна порака до Македонија. Нема да прифатиме Влада ако нема фер изборен процес,

-Навистина сум разочаран од последните настани. Ние инвестиравме многу во договрот од јуни-јули минатата година за да се донесе земјата назад на евроатланскиот пат. Многу од роковите не беа испочитувани кога требаше, но конечно тоа беше направено. И затоа фактот дека сега изборите на 5 јуни се под тешка ситуација, искрено не знам како ќе изгледа по изборите. Мислам дека можам само да ги повикам сите партии, исто и цивилното општество, но особено политичките партии, да се вратат на преговарачка маса и да останат посветени на евроатланската перспектива на земјата, нагласи еврокомесарот, одговорајќи на прашање од Обединетата македонска дијаспора.

Ова треба да го разберат сите, смета Хан.

-Ако не работат заедно, ако не се фокусирани на тоа да се одржат фер избори, земјата и новата влада, нема да бидат меѓународно прифатени и така да кажам и признати.Ова е од клучно значење и тоа треба да го разберат сите, што е загрозено. Се надевам дека можеме да ја испратиме оваа порака, изјави Хан.


http://fokus.mk/nema-da-prifatime-vlada-so-mandat-od-nedemokratski-izbori/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by трендафил Саб Апр 16 2016, 23:03

Навистина ли мислите дека Обама и Меркел и нивните претходници со својот безобразен однос кон Македонија, Украина, Сирија, Либија, Србија и Црна Гора, Ирак, Виетнам и други земји не заслужиле да им се плукне во лице.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by osa Саб Апр 16 2016, 23:09

lele teendo odi malku pobaraj pomosh ...abe chovek kako moze da branish neshto vakvo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by osa Саб Апр 16 2016, 23:13

eve slushaj i uzivaj dodeka od petni zili se machish da gi opravdash i da im ja MINIMIZIRASH greshkata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by трендафил Саб Апр 16 2016, 23:25

Што да кажам. Изборот направен од повеќе милиони криминално снимени разговори и монтажата изгледаат успешно. Како што истите служби успешно сервираа податоци дека Садам Хусеин имал оружје за масовно уништување и донесоа веројатно според тебе слобода и богатство во Ирак. Или колку што во Саудиска Арабија се живее подобро или послободно отколку во Либија во времето на Гадафи.
Или затоа што воведоа санкции против Русија затоа што си го врати Крим во вледение и тоа го сметаат за анексија, а не е анексија отцепувањето на Косово од Србија. Веројатно сметаш и дека над нашите сонародници во граѓанската војна во Грција фрлале напалм бомби за нивно добро. Нешто не можам да се сетам кога тоа САД и ЕУ биле на македонска страна, па да поверувам дека сега се, па ајде потсети ме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 17 2016, 07:45

трендафил напиша:Што да кажам. Изборот направен од повеќе милиони криминално снимени разговори и монтажата изгледаат успешно. Како што истите служби успешно сервираа податоци дека Садам Хусеин имал оружје за масовно уништување и донесоа веројатно според тебе слобода и богатство во Ирак. Или колку што во Саудиска Арабија се живее подобро или послободно отколку во Либија во времето на Гадафи.
Или затоа што воведоа санкции против Русија затоа што си го врати Крим во вледение и тоа го сметаат за анексија, а не е анексија отцепувањето на Косово од Србија. Веројатно сметаш и дека над нашите сонародници во граѓанската војна во Грција фрлале напалм бомби за нивно добро. Нешто не можам да се сетам кога тоа САД и ЕУ биле на македонска страна, па да поверувам дека сега се, па ајде потсети ме.

No koment! Sto vi cepkale u toa cerepite, gospod znae?!?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Нед Апр 17 2016, 08:41

трендафил напиша: Нешто не можам да се сетам кога тоа САД и ЕУ биле на македонска страна, па да поверувам дека сега се, па ајде потсети ме.

Na pogreshna adresa si se obratil...Aj prashaj go ovoj podolu...Ako smeeesh...Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Smiley-laughing014


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by osa Нед Апр 17 2016, 11:33

трендафил напиша:Што да кажам. Изборот направен од повеќе милиони криминално снимени разговори и монтажата изгледаат успешно. Како што истите служби успешно сервираа податоци дека Садам Хусеин имал оружје за масовно уништување и донесоа веројатно според тебе слобода и богатство во Ирак. Или колку што во Саудиска Арабија се живее подобро или послободно отколку во Либија во времето на Гадафи.
Или затоа што воведоа санкции против Русија затоа што си го врати Крим во вледение и тоа го сметаат за анексија, а не е анексија отцепувањето на Косово од Србија. Веројатно сметаш и дека над нашите сонародници во граѓанската војна во Грција фрлале напалм бомби за нивно добро. Нешто не можам да се сетам кога тоа САД и ЕУ биле на македонска страна, па да поверувам дека сега се, па ајде потсети ме.

ama zoshto taka zboruvash ...koga izleze nekoj od NIV i da kaze izvinete ama ova ne e mojot glas ...jas ova ne sum go kazal ...ajde daj mi (postiraj) takva izjava od bilo kogo ...eve na primer deka ON (znaesh koj)ne rekol : i on i zenamu i decata u endek ,i ZAMISLI TRENDO NAVISTINA ON U ENDEK >>>i ova se obiduvash da go odbranish ..ovakvi sakash da vladeat so drzavata i so tebe ...eden den i TEBE KE TE FRLAT KAKO PALOMA UPOTREBENA BIDI SIGUREN <TOA E NIVNIOT STIL NA VLADEENJE >>>

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 20:14

Нели вас ве сака народот и ќе победите на избори, па како победници мене и другите половина милион гласачи на ВМРО ќе не ставевте во Идризово. Доколку не нè изедете живи како што порачуваше човекојадецот Заев. Ова според вашето гледање на демоккратијата.

Што се однесува до Обама, македонската дијаспора од САД до него има адресирано петиција за отповикување на амбасадорот Бејли која можете да ја потпишете ТУКА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Вто Апр 19 2016, 10:12

Bejli nema da go otpovikaat, Obama ne e Horhe...No zatoa site osven tebe znaat deka krajot na pastirot e blizu...

Бојко Борисов: На Груевски не сакам ни добар ден да му кажам (ВИДЕО)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Вто Апр 19 2016, 10:25

Не само Бојко не сака да му каже добар ден.

Сервер: Можни се санкции против македонски политичари

Поранешниот американски дипломат Даниел Сервер за ДВ вели дека е можно да има санкции против поединци од македонскиот државен врв по одлуката за амнестија на претседателот Иванов.

„Се сомневам дека во Вашингтон или Брисел сега би ги пречекале македонскиот претседател или премиер со црвен тепих“, вели тој.

http://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D1%80-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B8/a-19195223

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by трендафил Саб Мај 21 2016, 21:30

Последната изјава на Даниел Сервер е дека „опозицијата не прифати избори од страв дека ќе изгубат, владејачката партија ја има поддршката од мнозинството“. http://m.vistina.mk/?p=361382&fdx_switcher=mobile

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Гостин Пет Мај 27 2016, 10:04

Potpolno nerelevantno...I za tie narodni pari koi gi troshite da plakjate belosvetski platenici da ve poddrzhuvaat kje odgovarate...A ovie za pari bi rekle se...Gi zabole niv shto vie za tie kriminali kje si lezhite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by трендафил Чет Јун 02 2016, 22:53

Дали мислиш дека претходната изјава на Сервер што е цитирана на форумов е платена со парите што Заев ги заработи од Глобал или што ги собира во менувачницата на Вицето?
Не знам ни зошто јадете фекалии по форуми и социјални мрежи за некакво лежење, кога ја имате Катица која доколку разговорите не се монтирани би требало до сега да подигне барем едно обвинение. нели СЈО беше формирано затоа што уставното обвинителство немаше судско барање за неколку месеци по објавувањето на т.н. бомби. СЈО постои веќе подолго.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by osa Чет Јун 02 2016, 23:19

трендафил напиша:Дали мислиш дека претходната изјава на Сервер што е цитирана на форумов е платена со парите што Заев ги заработи од Глобал или што ги собира во менувачницата на Вицето?
Не знам ни зошто јадете фекалии по форуми и социјални мрежи за некакво лежење, кога ја имате Катица која доколку разговорите не се монтирани би требало до сега да подигне барем едно обвинение. нели СЈО беше формирано затоа што уставното обвинителство немаше судско барање за неколку месеци по објавувањето на т.н. бомби. СЈО постои веќе подолго.

poleka ne se brzaj ..i toa ke bide ....i TI sakash da se spasish od diktaturata ,samo inatot ne ti dava da priznaesh Shocked Shocked Shocked

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by defo Пет Јун 03 2016, 08:24

трендафил напиша:Дали мислиш дека претходната изјава на Сервер што е цитирана на форумов е платена со парите што Заев ги заработи од Глобал или што ги собира во менувачницата на Вицето?
Не знам ни зошто јадете фекалии по форуми и социјални мрежи за некакво лежење, кога ја имате Катица која доколку разговорите не се монтирани би требало до сега да подигне барем едно обвинение. нели СЈО беше формирано затоа што уставното обвинителство немаше судско барање за неколку месеци по објавувањето на т.н. бомби. СЈО постои веќе подолго.
Не се секирај ќе се подигнат обвиненија, за брзо време по формирањето на Специјален СУД. СУД, во кој ќе немат влијание. Дотогаш можете прку Доказ и Мактел да пуштате ексклузивни бомби со гатачки и чуда. Ама тоа ви пали кај дел на народот а добар дел е освестен и зане што правите.
П.С Трендо че си лежат твоите не се секирај, наскоро.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице - Page 2 Empty Re: Грујо ги плукна Обама и Меркел во лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот