Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

+8
haskov
Hamad bim Khalifa
хан Ацо
osa
sofmak
reiter
Фири
defo
12 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 12:13

Gotvo...Od soft konecno diktatorite preminaa na tvrda diktatura...Presmetkite so opzicijata i site istomislenici stotuku zapocnuvaat...Mozeme da ocekuvame masovni apsenja...Politicari...Novinari...Opstestveni rabotnici...Clenovi na nevladini organizacii...Se sto misli poinaku od vlastodrscite ke se najde na udar...Slobodata vo Makedonija e mrva...

Кривична за Верушевски и Заев за сомнеж за шпионажа поврзана со странски структури и закана за промена на уставниот поредок


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев е еден од четирите лица осомничени во големата полициска акција „Пуч“. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека за прв пат во историјата е реализиран случај во кој е сузбиен обид за загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Imageeeee

Според информациите од полицијата, првосомничен е екс директорот на ДБК, Зоран Верушевски кого полицијата го терети за шпионажа и помагање на насилство врз државни функционери.

Второосомничена е неговата сопруга која служела за давање на информации кои подоцна биле искористени за вршење на делото. Таа била вработена во Стопанска банка, каде обработувала податоци. Сопругата на Верушевски на својот службен компјутер на работното место, според МВР, вршела превод на документи и податоци на англиски јазик, кој и ги давал осомничениот, за тој потоа преведени да ги предаде на странска држава, организација или лице што им служи.

Четвртоосомничениот Зоран Заев со повеќе лични средби и комуникации, на претседателот на Владата му упатил сериозни закани дека поседува докази против него. Заканата ја конкретизирал со тоа што на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му вршел притисок да распише предвремени избори и да се формира техничка влада. За возврат ветувал дека немало јавно да ги објави информациите.

Според полицијата, изворот на Заев му бил Верушевски. Применети се посебни истражни мерки,  а на 22 јануари извршен е и претрес кај Верушевски при што се најдени 2 пиштоли, 4 компјутери и 6 мобилни. Од анализата на содржината во компјутерите пронајдени се илјадници документи кои покажуваат дека се сторени делата.Меѓу доказите најдени се и снимки од разговори на лица од политиката и јавниот живот. Станува збор за обемна содржина од преку милион фајлови.

Покрај Верушевски и Заев осомничен е и вработен во општина Струмица. Денеска извршен е и претрес на неговото работно место при што се одземени 4 компјутери, а претресот се уште е во тек.

Целата група ќе одговара за насилство кон државни органи, загрозување на уставени поредок и демократски институции, дело кое прв пат се открива во Македонија.
Заев е единствениот кој не е приведен во оваа полициска акција. Останатите тројца веќе се во рацете на полицијата. Зоран Верушевски е уапсен пред неколку дена, а сега приведена е и неговата сопруга Соња како и Бранко Палифров од општина Струмица.

http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/188021-Krivicna-za-Verusevski-i-Zaev-za-somnez-za-spionaza-povrzana-so-stranski-strukturi-i-zakana-za-promena-na-ustavniot-poredok

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 12:22

Четвртоосомничениот Зоран Заев со повеќе лични средби и комуникации, на претседателот на Владата му упатил сериозни закани дека поседува докази против него. Заканата ја конкретизирал со тоа што на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му вршел притисок да распише предвремени избори и да се формира техничка влада. За возврат ветувал дека немало јавно да ги објави информациите.

Ova nema nikakva vrska so zdraviot razum...Postoenjeto i objavuvanjeto dokazi deka Grujo raboti protiv nacionalnite i drzavni interesi na Republika Makedonija, ne se nikava zakana i obid za rusenje na drzavniot poredok, tuku zastita na nacionalnite i drzavnite interesi...Ili spored diktatorot, on moze da raboti protiv drzavata i narodot, a ako nekoj toa go obelodeni i se sprotivstavi na toa togas toj e neprijatelot...Idiotizam e da obvinuvas lider na opozicijata deka vrsi pritisok da se raspisat predvremeni izbori...Toa e rabotata na opozicijata...Zatoa i postojat...Uste pogholem idiotizam e baranjeto za tehnicka vlada da go proglasis za neprijatelski akt...Ocigledno deka konecno zabegale...Sega ke se obidat preku partiskoto sudstvo, da unistat se sto e progresivno vo drzavata, preku obvinenija i presudi za nepostoecki dela koi nikade i vo nikoj slucaj ne mozat da se kvalifikuvaat kako protivzakonski...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 12:27

Za golema zal, ovde nikako ne moze da se amnestira i opozicijata...Namesto da pocne javno i vednas da gi obelodenuva dokazite za katastrofalnoto rabotenje na vlasta, tie podlegnaa na manipulaciite i se obidoa da se pazarat...Toa bese najgolemata glupost koja ja napravija...Dodeka od edna strana vlasta gi zamajuvase so nekakvi pregovori od druga, najverojatno se obidele, i uspeale da gi lociraat dokazite...Spasot za opozicionerite e samo ako vlasta se precenila i ne uspala da gi pronajde i odzeme site dokazi, pa opozicijata pod itno gi iznese na videlina pred celokupnata domasna i megunarodna javnost...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by defo Саб Јан 31 2015, 12:43

После ова чарето се вика улица...одма и подхитно..............пошо ова веке не е шала........_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 12:46

Se soglasuvam Defo...Sepak ima eden uslov koj bi trebalo da se ispolni...Ne veruvam deka gruevci gi nasle site dokazi od bombata...Pod itno bi trebalo se da bide dostapno za celata javnost...Narodot mora da bide zapoznaen sto se sodrzi bombata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 12:49

Еве подржка од Бугариja.


Последната промена е направена од Фири на Саб Јан 31 2015, 12:52. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 12:49

Никако не може да се нарече шега кога власта апси заради барање за предвремени избори.Тоа е катастрофа.Обид да се сокрие деструктивното работење на власта.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 12:57

YAS напиша:Za golema zal, ovde nikako ne moze da se amnestira i opozicijata...Namesto da pocne javno i vednas da gi obelodenuva dokazite za katastrofalnoto rabotenje na vlasta, tie podlegnaa na manipulaciite i se obidoa da se pazarat...Toa bese najgolemata glupost koja ja napravija...Dodeka od edna strana vlasta gi zamajuvase so nekakvi pregovori od druga, najverojatno se obidele, i uspeale da gi lociraat dokazite...Spasot za opozicionerite e samo ako vlasta se precenila i ne uspala da gi pronajde i odzeme site dokazi, pa opozicijata pod itno gi iznese na videlina pred celokupnata domasna i megunarodna javnost...
5+

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 13:05

Izjavata na Kotevski za Radio slobodna Evropa...

„Четвртопријавениот остварил повеќе лични средби и телефонски комуникации со претседателот на Владата на РМ, на 28 септември 2014, на 9 и 31 октомври 2014 и на 17 ноември 2014 година. На средбите и комуникациите пријавениот на претседателот на Владата на РМ јасно и децидно му упатил сериозни закани дека поседува докази од компромитирачки карактер за носители на високи јавни службени и државнички функции во РМ. Заканата ја конкретизирал со тоа што од него како претседател на Владата на РМ и на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ побарал да ги прифати неговите барања за формирање „техничка влада“, а потоа да се распишат предвремени избори за пратеници во Собранието на РМ. За возврат пријавениот ветувал дека нема јавно да ги објави податоците“, рече помошник министерот во МВР Иво Котески.

Baranjeto predvremeni izbori, baranjeto tehnicka vlada, se se toa zlocini spored MVR....A doikazite za kriminalno i antidrzavno rabotenje na vlastodrscite ne gi interesiraat....Oni se na vlast, pa mozat da rabotat i protiv drzavata...koja patem ja ograbuvaat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:09

Педерот "ке се обрати" во 14 часот. Е те сега треба да биде тргнат од власт. Претера!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 13:12

Firi, ke pocnes da mi se dopagas...Bravo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 13:18

Еве реакција и од Заев.Но според мене, ако почека уште малку, залудно ке бидат секакви бомби.Ако нешто има треба да го објабви веднаш.

Заев: Нема да ме спречат да ги објавам бомбите

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице 19859golema

Лидерот на СДСМ Зоран Заев за НОВА вели дека акцијата „Пуч“ во која што полицијата го сомничи за наводно недемократско превземање на власта не е ништо освен забеган обид на власта да ги спречи таканаречените бобми кои СДСМ подолго време ги најавува.

-Ова не може да се толкува поинаку, ова е забеган обид на власта да ги спречи бобмбите, вистините, аргументите и доказите дека тие се оние кои правеле зло, а мојата вина е што дознав, вели Зоран Заев за НОВА.

Тој во моментов патува од Струмица кон Скопје каде што раководството ќе се состане. Зоран Заев за НОВА вели дека оваа акција против него нема да го спречи да ги објави „бомбите“.


Лидерот на СДСМ Зоран Заев е осомничен во полициска акција „Пуч“заедно со уште тројца други лица, соопштуваат од МВР. Првосомничен е екс директорот на ДБК, Зоран Верушевски кого полицијата го терети за шпионажа и помагање на насилство врз државни функционери

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=19859

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:18

Абе jас каде ке можам да гледам директно шо ке кае Груjо? Некаков интернет адрес?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:39

Аjде бе останаа само уште 20 минути!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 13:42

Фири напиша:Аjде бе останаа само уште 20 минути!

пробај тука

http://web.maxtv.mk/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:44

Пристапот до оваа страница е овозможен само за интернет корисници од Р. Македонија.
Доколку пристапувате од Р. Македонија, а не можете да следите програмата на ТВ каналите, испратете ја вашата IP адреса и детален опис на проблемот на

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 13:46

пробај тука

http://sitel.com.mk/live

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:47

Error conection to server.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 13:49

уште тука пробај
http://www.tvstanici.com/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 13:50

Еве ја реакцијата на Андреј Жерновски.

(ВИДЕО) Жерновски: Ова е веќе лудило

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице 10958325_10204720856754069_1915469351_n-590x320

Ако некој не знаеше со каков режим имаме работа сега веќе на сите им е јасно, вака градоначалникот на Центар и лидер на ЛДП Андреј Жерновски ја коментира информацијата дека МВР ќе поднесе кривична пријава против лидерот на СДСМ Зоран Заев за насилство спрема највисоките државни органи и обидот да извршат преврат во државата.

„Ова е лудило кое продолжува. Ниту опозицијата ниту власта не се зачудени. Домашната и меѓународната јавност веќе знаат за тоталитаристичкото владеење. Сега сите треба да бидеме со ладни глави. Режимот ги покажува своите намери“, изјави Жерновски.

Посочува дека е јасен мотивот за апсењето на Верушевски и јасно зошто акцијата МВР ја нарече „Пуч“.

Тој додаде дека останува активен на партиско-политичката сцена и по утрешниот конгрес на ЛДП и ќе работи со сите сили оваа власт да падне.

„Опозицијата мора да најде вистинска формула да го анимира незадоволството кај граѓаните и да се соберат сите заедно кои што се против оваа власт“, рече Жерновски.

http://a1on.mk/wordpress/archives/444316


Последната промена е направена од luxor на Саб Јан 31 2015, 13:54. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:51

Алфа и канал 5 се гледат.Благодарам.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 13:54

Ебав неговата маjка довечера ке има српски партизански филм!Не сум гледал од 10 години!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:01

Абе сте нормални? Половината програми се на српски?

...ne pocnuvaj vo ovaa tema...

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:02

Ке го дават на живо премина натпис одгоре по алфа!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:04

Шебекот ке збори!Ме нема за малку, ке слушам!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот