Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

+8
haskov
Hamad bim Khalifa
хан Ацо
osa
sofmak
reiter
Фири
defo
12 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Пет Фед 06 2015, 18:39

најдов едно видео и мислам дека на оваа тема е најдобро да го поставам...смешно или не,трагично или не, многу е преознатливо за денешницата

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 19:40

Започната седницата на централниот одбор. Ја очекуваме одлуката за бомбата.

ФОТО Почна историската сeдница на Централниот одбор на СДСМ

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 DSC_0272

Членовите на Централниот одбор на СДСМ пред малку ја започнаа историската седница, на која ќе се одлучува дали и кога ќе бидат објавени, како што вели и лидерот на партијата Зоран Заев, инкриминирачките материјали за криминалот на владата.

Партиското раководство после седницата ќе ја извести јавноста, како и меѓународниот фактор, што власта и тајната полиција правеле во „име на народот".

http://plusinfo.mk/vest/14069/foto-pocna-istoriskata-sednica-na-centralniot-odbor-na-sdsm

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 19:43

Tricko, genijalen ...

Готов е, навистина е готов!

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Trickovski-540x357

Тоа што тој ги поканил студентите на разговор за суспензијата на законот за високото образование, како и монтипајтонскиот говор за предавството на Заев од ” Житието на Брајан”, покажуваат дека човекот престанал да се занимава со политика и дека наместо тоа решил сета своја енергија да им ја посвети на подготовките за заминување. Кои ќе му овозможат, се надева нашиот јунак, да ги задржи плодовите на власта ако стигне да ги истргува за самата власт! И ако може да добие, како важен бонус, мал козметички третман врз своето усрано лице! Тоа е!

Мислам дека под овие услови, во еден доволно развлечен, театрален и квалитетно спинуван процес, веќе е спремен да прифати не само техничка влада, туку и комунистичка, талибанска, нормална, каква било влада во која нема да е тој, ако добие гаранции дека ќе биде недостапен за нејзините правни радари! За себе, а можеби и за Фамилијата! Како Елцин на времето!

Се што е надвор од тој круг, а можеби и многу веројатно и парчиња од тој круг, тој ги има ставено во стечајната маса со која мисли да ги подмирува доверителите и изгорените партнери!

Втората работа со која ќе тргува или веќе тргува е крвта на народот, на своите луѓе и на притивниците, на обичните луѓе, за својата слобода! Јас не верувам дека тој е спремен да произведе масовно крвопролевање, но оние што го држат и управуваат на марионетските конци, можеби се спремни!

Тој е свесен дека политичките потенцијали на неговата мисија се исцрпени и дека секое одолговлекување ќе ја намалува неговата трговска вредност, неговата цена во политичките пазарења околу иднината на Македонија .

Така што тие деликатности се многу поважни од прашањето дали ќе падне власта! Јас мислам дека сега се работи на тие важни технички детали на падот, а не на падот како таков!

Бранко Тричковски – Фејсбук статус

http://libertas.mk/%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B5-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 20:41

Se zasiluva diktaturata...Lazhnite opozicioneri vleguvaat vo vladata...I sega ostanuva jasno koja e vistinskata opozicija i koj e vistinskiot lider na opozicijata...

ДПА влегува во Владата

http://vecer.mk/makedonija/dpa-vleguva-vo-vladata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Мар 14 2015, 20:48

A zoshto mu e kongres i izbori...On si e dozhivoten...diktator na dpmne-ovcite...

Малчевски: На 6 март истече претседателскиот мандат на Груевски во ВМРО ДПМНЕ

Поранешен истакнат член на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Сојузот на студенти на УКИМ, Самоил Малчевски тврди дека Никола Груевски веќе не е легитимен претседател на ВМРО ДПМНЕ бидејќи неговиот мандат истекол пред една недела.

- Никола Груевски не е лигитимен претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Мандатот му е истечен на 6 март - изјави Самоил Малчевски во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизија.

Малчевски се повика на членот 20 од Статутот на ВМРО-ДПМНЕ каде што се определува мандатот на претседателот.

- Статутарно Конгресот на кој му беше дадена довербата беше на 5 и 6 март 2011 година.Петти и шести март истекоа пред една недела.Значи статутарно член 20 од Статутот на ВМРО ДПМНЕ во ставот два стои дека мандатот на претседателот е четири години.Ако вие мандатот сте го добиле на петти март 2011 година тогаш ви истекува на петти март 2015 година. Ние веќе една недела имаме раководство на ВМРО ДПМНЕ кое што е вон статутот на самата политичка партија - рече Малчевски.

Последниот 14-тиот Конгрес на ВМРО ДПМНЕ се одржа на 5 и 6 март 2011 година, а Груевски беше реизбран за претседател на вториот ден, односно на 6 март.

Следниот Конгрес на ВМРО ДПМНЕ, според неофицијални информации, треба да се одржи во мај во Куманово.

http://plusinfo.mk/vest/18362/malcevski-na-6-mart-istece-pretsedatelskiot-mandat-na-gruevski-vo-vmro-dpmne-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 09:30

Sledniot kongres na DRPMNE ke sodrzi vo maj 2015 ama ne u Kumanovo tuku vo Idriz Beg!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Нед Мар 15 2015, 09:31

Dokolku im dozvolat dechkovcite... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 15 2015, 10:04

Ke im dozvolat , ke im dozvolat! Neka si se pofalat koj ima "podobar i ponadaren" decko! Twisted Evil
A na na vlezot vo odelenieto, namesto "Rabotata osloboduva" kje im stoi tabla " Patrioti na RM ! Rabotata osloboduva 24/7"
I portokalov cepelin u krugot za shetanje - obavezno!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Пон Мар 16 2015, 23:04

Teo напиша:Dokolku im dozvolat dechkovcite... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Tебе само дечковци ти се во устата ...
haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пон Мар 16 2015, 23:14

Naredniot post vo koj kje se obidesh da navredish chlen na forumot...kje ti bide posleden...Kje dobiesh traen ban...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мар 17 2015, 06:38

E ne, u Idriz beg za ceshlanje ke gi pratat! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Апр 08 2015, 14:23

Власта подгрева атмосфера на линч и „лисици“ за Заев!

Граѓанската петиција за прогласување на Заев за велепредавник води кон улично делење правда и немири, а нејзин предводник е Груевски, уверени се опонентите на владините политики

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 0,,18229933_303,00

Национален предавник, издавач на државна тајна, велепредавник кој мора да биде уапсен... Ова се само дел од епитетите за лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, кои кулминираа деновиве, откако Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) своите трибини по општините низ Македонија ги надгради и со петиција за прогласување на Заев за велепредавник, кој треба да биде уапсен. Комуниколози забележуваат дека во јавниот говор се повеќе доминира атмосфера на линч, a политиколози се уверени дека нема да се случи апсење на лидерот на опозицијата, бидејќи тоа би бил најризичен чекор за власта во сегашната длабока политичка криза. Провладините медиуми, пак, во континуитет им даваат огромен простор на ставовите на ГДОМ, кое е еден од главните „носачи на звук“ за прогласувањето на Заев за велепредавник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Апр 08 2015, 14:50

DAGAUUUUUUU !!!!!
Protivpancirna razorna granata vo Bitola!
Nastradani: gradonacalnikot Taleski i duzina drugi sogragjani bliski do vlasta! Od silinata na eksplozijata ima trsko raneti i vo okolnite mesta: kicevo-Antonio Miloshovski, Skopje Tome Adzievski kako i standardnite jakooklopeni Gocabrk, Martin P i sekako Puemieot!
Ofonzivata prodolzuva...... slobodnata teritorija se sgolemuva - NA DNEVNA OSNOVA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by tmoro Чет Апр 16 2015, 10:00


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Чет Aвг 20 2015, 20:21

Se zaostruvaat reakciite na vlastodrshcite...Stravot i neizvesnosta si go zemaat danokot...Poleka i sigurno Grujoshesku preminuva na tvrda diktatura...So site nishani...Sepak ne mozham a da ne napomenam deka na idiotov Medziti taka i mu trebashe...Da ne zaboravime deka beshe izbran na sednicata na koja narodnite pratenici od opozicijata bea tepani i isfrleni od parlamentot...A toj glas ne pushti...Samo pocheka molchejki nasilnicite da mu izglasaat nov mandat...Pa sega neka proveri na svoj grb kako izgleda toa...

Народниот правобранител спречен да зборува во Собрание

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Aвг 21 2015, 06:21

Toj medziti, krlezot, ne bi go pushtil u sobranie da pripiri. Kojh odbranil za vreme negoviot mandat? Dzandar na ulica moze shamar da ti vrzi, so mal prst nema da mrdne, ne pa za pogolema rabota! KRLEZH GOMNOJADACKI!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Пет Aвг 21 2015, 23:41

Тео напиша:Se zaostruvaat reakciite na vlastodrshcite...Stravot i neizvesnosta si go zemaat danokot...Poleka i sigurno Grujoshesku preminuva na tvrda diktatura...So site nishani...Sepak ne mozham a da ne napomenam deka na idiotov Medziti taka i mu trebashe...Da ne zaboravime deka beshe izbran na sednicata na koja narodnite pratenici od opozicijata bea tepani i isfrleni od parlamentot...A toj glas ne pushti...Samo pocheka molchejki nasilnicite da mu izglasaat nov mandat...Pa sega neka proveri na svoj grb kako izgleda toa...

Народниот правобранител спречен да зборува во Собрание

shto da pravi ...mora da bara poveke pari od rebalansot ...site UCHKI SE NAPIKAA VO TAA INSTITUCIJA ....SAMO SEDAT I KRKAAT PLATA ....EH MORE MAKEDONCHE PRETSTAVENO OD TRENDAFIL I NEMU SLICHNITE USTA NESMEESH DA OTVORISH ...SI PLAKASH DANOCI I KRVTA TI JA PIJAT ......ZA KOGO ????ZA UCHKITE DA LAPAAT PARI OD FONDOVITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Сеп 23 2015, 08:47

Трендафиле, каква е оваа цензура на опозициските портали? Колку што јас знам тоа се случува само во земји со диктаторски рфежим.

ДИКТАТУРАТА НА ДЕЛО: Порталот “Либертас” забранет во средните школи !

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Libertas-prt1

Пред неколку денови добивме известување од ученици во училиштата во Скопје дека порталот “Либертас” не може да го читаат додека се поврзани на Wi-Fi мрежата на училиштето.

Побаравме од учениците да ни испратат скрин шорт за истото, еден пример од тоа како изгледа кога ќе го напишат во пребарувачот порталот “Либертас” и еден пример кога ќе напишат некој друг од режимските портали.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Kurir-prt

Од скриновите се гледа дека конекцијата кон “Либертас” е забранета од администратор, а додека во случајот порталот “Курир” се отвора без никаков проблем.

Поради оваа дикриминаторска појава кон порталот “Либертас” побаравме одговори од Министерството за образование, но како и во досегашната пракса, одговор не добивме.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Prasanja-za-libertas

За ова го контактиравме и уредникот на порталот “Либертас”, Ацо Кабранов кој за РеволуционерМк изјави:  “Не сум изненаден од ваквиот потег диригиран од Груевски. Либертас и претходно со уште неколку критички портали биле забранувани во министерствата и јавните претпријатија. Ни прават услуга, нели се што е забрането е послетко. Нека продолжат така им се ближи крајот, со или без Либертас во институциите”

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Сеп 23 2015, 21:26

Ajde Vmro-dpBne vikaj popot, nemoj kaj sveti Petre neispovedani da ojte Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 7 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот