Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

+8
haskov
Hamad bim Khalifa
хан Ацо
osa
sofmak
reiter
Фири
defo
12 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пон Фед 02 2015, 16:31

ЕУ се подлабоко се инволвира во случајот...

(ВИДЕО) Орав: Случајот против Заев – голем тест за институциите и медиумите

Шефот на делегацијата на ЕУ во земјава, Аиво Орав, во седиштето на СДСМ се сретна со претседателот Зоран Заев. А1он ја пренесе неговата изјава.„Дојдов овде за да го видам лидерот на опозицијата, г. Зоран Заев и неговите колеги.Тој ме информираше што се случи за време на викендот.Ова е потенцијален случај во кој се инволвирани премиерот и лидерот на опозицијата на оваа земја и со оглед на високиот профил на овој потенцијален случај,со оглед на фактот што оваа земја е земја кандидатка за членство во ЕУ, ние посветуваме големо внимание на овој потенцијален случај и ние ќе го следиме многу сериозно. Тоа ќе биде голем тест за државните институции. Тоа ќе биде големтест за медиумите и за земјата. Можам само да се повикам на соопштението од ЕУ во саботатата попладне, дека очекуваме независност и транспарентност при истрагата и во судската процедура. Потоа, дискутиравме и за политичкиот дијалог, можеби во овие опкружувања е малку чудно да се зборува за политички дијалог, но ние, ЕУ, сме овде и се обидуваме да им помогнеме на обете страни колку што е можно повеќе нормализирање на состојбата“, изјави Аиво Орав по средбата со претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Видео – А1он

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B2-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%98%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by хан Ацо Пон Фед 02 2015, 16:44

YAS напиша:Ne si zgresil hanu...Obidite da se ispazarat so Grujo, i mene ne mi se dopagaa...So takvi ne se pregovara...Protiv niv se dejstvuva...

Точно.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Пон Фед 02 2015, 16:52

Груjo и преговори е како свинjа и диаманти, свинjата разбира само од нож или куршум.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Пон Фед 02 2015, 22:34

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пон Фед 02 2015, 23:12

Se vzestuva tloto pod nozete na Grujo...Reakciite od Evropa se se poostri...

Европските социјалисти бараат независна комисија за аферата „Пуч“

На последните случувања во Македонија реагираа од француската владејачка Социјалистичка партија. Филип Кордери, задолжен за европски прашања, вели дека Социјалистичката партија силно ги осудува методите и жестокоста на власта против кој било вид опозиција, јави МЕТА.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 EP1-540x388

– Социјалистичката партија изразува силна загриженост за зголемените политички тензии во Македонија, предизвикани од автократското владеење на конзервативната ВМРО-ДПМНЕ. Ја повикуваме ЕУ и Советот на Европа да ја искористат оваа нова афера за да овозможат воспоставување независна комисија, за да ги расветли овие последни обвиненија против опозицијата. Очекуваме, исто така, од Европската народна партија (ЕПП), каде членува владејачката македонска партија, да ја врати оваа партија на демократска разумност – вели Жан Марк Жермен, задолжен за меѓународни прашања.

Реакција пристигна и од парламентарната група на социјалдемократите на Европскиот парламент. Оттаму велат дека одблиску ги следат настаните во Скопје и остануваат загрижени за претераното политичко влијание врз одредени судски процеси и за селективната правда во земјата.

– Поради тоа, повикуваме на независна и на транспарентна истрага за обвиненијата, земајќи ги предвид сугестиите за зацврстување на владеењето на правото. Исто така, слушнавме контрадикторни изјави од премиерот и од Министерството за внатрешни работи. Едниот вели дека обвинетиот веќе се товари, а другото вели дека Обвинтелството сè уште размислува дали тоа да го стори. Ниеден медиум контролиран од власта не ја објави прес-конференцијата на господинот Заев, кој одговараше на обвинувањата, така што, исто така, повикуваме Владата да обезбеди објективно и транспарентно медиумско покривање на обвинетите за време на истрагата – велат од парламентарната група на социјалдемократите на Европскиот парламент.

– Ова е минимум за да можат да се одбранат во јавноста – изјавија Ричард Ховит и Кнут Флекенштајн, потпретседател на групата на социјалдемократите во ЕП.

Во одделно соопштение, реагираше и партијата на европските социјалисти и социјалдемократи, каде членува и СДСМ. Тие изразија загриженост поради обвинувањата против лидерот на македонската опозиција, Зоран Заев.

Во соопштението, Сергеј Станишев, шеф на европските социјалисти, потсетува на критиките кои Европска унија досега ги упатила на адреса на македонската влада, како што е селективната правда и растечката партизација.

– Во здрава демократска клима, опзицијата треба да може да си ја врши работата во целосна слобода и без рестрикции. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија одбива да учествува во Собранието од изборите затоа што не може да работи слободно, во услови кои сè повеќе наликуваат на авторитаризам – потсети тој, повикувајќи да се почитуваат владеењето на правото и независноста на судството.

http://libertas.mk/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B2/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Вто Фед 03 2015, 01:04

Зајко е готоФ ... реш печен

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 01:32

рече VOLot и си замина далеку во шумата

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 01:42

bitno srbin ne e !!!!!ha ha ha ...ti pak problemi so vidot ????

ovde ne se zbori za g-din LJubcho Georgievski ?!!!

si ja zgreshil portata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Вто Фед 03 2015, 01:47

osa напиша:bitno srbin ne e !!!!!ha ha ha ...ti pak problemi so vidot ????

ovde ne se zbori za g-din LJubcho Georgievski ?!!!

si ja zgreshil portata

Што е битно зајко ли е, љубче ли е?
И двајцата се издаици на народот свој.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 01:51

haskov напиша:
osa напиша:bitno srbin ne e !!!!!ha ha ha ...ti pak problemi so vidot ????

ovde ne se zbori za g-din LJubcho Georgievski ?!!!

si ja zgreshil portata

Што е битно зајко ли е, љубче ли е?
И двајцата се издаици на народот свој.


ti pak eden chovek so dva juzeri ....????
pak sam sebe ke si se pcuesh i ke si se navreduvash ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Вто Фед 03 2015, 01:53

прва опомена
не е дозволено навредување на модератор

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 01:56

Ljudi oce li opozicija pokazati snagu da pobedi na izbore?ovako nece, pohapsili vrh opozicije. Koce sada da vodi opozicijsku stranku?

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Вто Фед 03 2015, 01:58

Deretic.J напиша:Ljudi oce li opozicija pokazati snagu da pobedi na izbore?ovako nece, pohapsili vrh opozicije. Koce sada da vodi opozicijsku stranku?

Па има и други опозициски странки

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 02:01

ma ovaj Zajcev kolko je meni poznato lider najvece opozicijske..nece valjda onog Ljupceta opet da vade ne sunce, pa tog I bugari vise nevole .

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 02:03navreda kon chlen ,kon moderator ili administrator ne e dozvolena na forumot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 02:09

hej ljudi, sta se desilo sa gospodinom Zoranom Zajcevim, jel on u corku ili samo su mu pasos uzeli?

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 02:11

Gledao sam video na Prvu Srpski ( Srpski program koji ide satelitski, prenosi vesti iz regiona)
klip o razgovoru izmedju vaseg premijera i lidera opozicije.
Bio je prevod na sprskom jeziku, ovde u Americi , u srosku zajednicu gde zivim, imamo dojam da se lider opozicije Zajcev, gadno zajeb'o. Sta mislite, jesu li ga namestili ko sarana, neznajuci da ga tajno snimaju?

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Вто Фед 03 2015, 02:14

Клен на трокука

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 02:16

odnesuvanjeto na moderatorot ne se komentira

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 02:26


treta i posledna opomena ,diskusii za moderator ne.
diskutiraj po temite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 02:34

polako bre ljudi, sta vam je.
Osa, nemoj tako stroga da budes, otici ce nam covek sam

Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Deretic.J Вто Фед 03 2015, 02:39

Ma dajte ljuti polako.

Vidim da je ovde stvar zategnuta
dajte da se dogovorimo, ja imam pitanja puno, a imam I sta da kazem. S kime cu ja diskutirati ako se najurite sa foruma?>


Deretic.J

Број на мислења : 104
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Вто Фед 03 2015, 04:22

продолзи дискусија по тема

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by хан Ацо Вто Фед 03 2015, 08:24


ЕКСПЛИЦИТНИ СОДРЖИНИ +18 Груевски и Заев во домашно видео!

http://vesti.mk/read/news/4503449/1694243/eksplicitni-sodrzhini-18-gruevski-i-zaev-vo-domashno-video
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 10:27

Според Фокус, шител не можел да ги преземе од ју тјуб. Они се тие што ги поставиле.

КОЈ Е ПОБРЗ, СИТЕЛ ИЛИ YOUTUBE?

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Saati

Второто е поставено пред три часа. Значи и да поминале 3 часа и 59 минути, тоа значи дека е објавено некаде пред 20 часот и никако порано. Тогаш, како Сител ги објави видеата во 19.30? Во најмала рака второто, кое на Youtube е постирано околу 20, телевизијата не можела да го преземе од интернет каналот со оглед дека е емитувано точно во 19.28 минути.

Дали видеата што ги објави Сител се навистина прво поставени на каналот на Youtube и колку нивното оправдување дека од интернет ги презеле видеата се издржани? Во 23.50 кога го посетивме каналот на извесен Хохо Лол на Youtube, кој се појавува како постирач на двете видеа од разговорот на Груевски и Заев, стоеше дека едното е ставено пред четири часа, што не е толку спорно затоа што може да поминале 4 часа и 59 минути.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Slika-sitel-620x373

Но, второто е поставено пред три часа. Значи и да поминале 3 часа и 59 минути, тоа значи дека е објавено некаде пред 20 часот и никако порано. Тогаш, како Сител ги објави видеата во 19.30? Во најмала рака второто, кое на Youtube  е постирано околу 20, телевизијата не можела да го преземе од интернет каналот со оглед дека во вестите е емитувано точно во 19.28 минути.

Секако проблематично е и тоа кое лице ги поставило материјалите на интернет? Сигурно дека МВР со нивната софистицирана опрема и начинот на кој организираат истраги и приведувања, лесно можат да проверат кој од каде ги поставувал.

Пред малку ВМРО ДПМНЕ ги повика надлежните да истражат како видеата завршиле низ медиумите. Може за почеток да прашаат во Сител?

http://fokus.mk/koj-e-pobrz-sitel-ili-youtube/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 5 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот