Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

+8
haskov
Hamad bim Khalifa
хан Ацо
osa
sofmak
reiter
Фири
defo
12 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:10

Класично! Коjа е странската служба?????????? Сака да ги омаловажи доказите на Заев како дело на странци! Да возбуди патриотски чувства и да го уништи Заев и опозициjата!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 14:31

после ова на груевски -жешко-...сега нема назад..мора и двајцата да пукаат..двобој

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:42

Груjо е вистинска штета за сите вас. Си служи со методи на УДБА од 50-те години на 20 век. Ама лугето навистина ли се толку глупи па не видат?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 14:44

Апа и синот му на Верушевски имал детска порнографиja.Колко удобно, Заев се дружил со предавник со син криминалец. Класично дело за дискредитиранjе на полиотички противник. Вака комунистите утепаа многу луге -соработка со странски служби и смрт.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 14:48

штом спомна странски разузнавачки служби ќе мора и да ги каже јавно од која земја се а со тоа повлекува и нарушвање на добрососедтство.Уште еден доказ дека државните институции кои се задолжени за чување на уставот,интегритетот и суверинитетот не си ја бркале добро работата и направиле голем пропуст по исотот.Да видиме дали сега после објавување на материјали од двајцата дали истите служби-институции ќе реагират и како.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 14:55

„Поради тоа што постои целосна спрега меѓу МВР, Обвинителството и судството, ја повикувам меѓународната заедница да се вклучи во целиот процес, поради тоа што се работи за слободата и демократијата во земја-членка на ОН и земја кандидат за членство во ЕУ и да се произнесат и да помогнат во враќањето на слободата и демократијата во Македонија“, изјави Заев за Радио Слободна Европа.
http://www.makdenes.org/archive/news/20150131/428/428.html?id=26823322

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Саб Јан 31 2015, 14:56

ќе биде интересен период а ние сведоци на материјали со кои ќе се обвинуваат и двајцата..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 15:11

Tricko so svojot fejsbuk status...

Државниот удар веќе e изведен!

Значи, Зоки Заев ќе одговара за државен удар, во обид!? Кога би биле основани сомневањата на власта правилно би било да се каже дека Зоки Заев планирал државен удар против веќе извршениот државен удар од страна на власта, но, проблемот, изгледа, е во тоа што во Уставот и во Кривичниот закон ние немаме инкриминација “државен удар против државен удар” или “државен противудар”, да не речам “контраудар”!
Ниту имаме инкриминација “извршен државен удар”, “перфектен државен удар”, ” перманентен државен удар” или ” уставен удар со помош на Уставот, Уставниот суд и Владата”!

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Branko_trichkovski_i

Средствата што се пронајдени кај првоосомничениот Верушевски, значи 2 (со зборови:два) пиштола, 4 ( четири) компјутери и 6 ( шест) мобилни телефони, покажуваат дека групата имала максимално сериозни намери!
Идејата, пак, на обвинителството, да ги користи како инкриминирачки за Заев, неговите ставови, позиции и аргументации, во разговорите со Груевски, независно од каков карактер биле неговите излагања во средби тет-а-тет, спаѓа во редот на куриозитетите кои кога на некој феноменален начин би станале стандард на светската политика или на фамилијарното и љубовничко живеење, човештвото би морало да се затвори самото себе, без остаток, ако не го сметаме Надвојводата Шарло, нормално!
Не би била можна цивилизацијата, Зврле, цивилизацијата, дали ти знаеш за што јас зборувам!?

Не можам тука да одолеам и да не кажам дека инфантилноста на Зоки, неговата блесава идеја дека ќе го совлада крокодилот на режимот со муабети и со расипаните јајца на аферите со кои би го натерал да се задави или да се повлече, па тоа бескрајно парадирање со најавите за бомбите, беа некоја врста на боринка со која тој си го осветли патот до челуста на крокодилот затоа што одбиваше паметни совети дека со тоа животно не смее така да постапува!

Апсолутно сум убеден дека кривичната пријава против Заев ќе го карикатуризира режимот на чипираните идиоти, таа пријава е жилетче со кое Груевски, легнат во топлата миризлива када, си ја сече вената!

Заедно со другите брички на својата беспардонна репресија, уствари- терор! Но, ај да не јадам многу гомна оти и гомното може да биде средство на државен ако го наместиш така што на него да се лизне и да си ја скрши главата тој што треба! Треба да се знае дека човекот или групата што ќе испланира и изведе државен удар против чудовиштето на вемерето, ќе влезе во историјата како најзначајната фигура во историјата на Македонија, а јас верувам дека нема да го заобиколи и Нобеловата награда за мир!

фејсбук статус на Бранко Тричковски

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by defo Саб Јан 31 2015, 15:28

Значи го реков на темата за бомбите голема грешка што изигра Заев вака....договор со ѓавол не се прави........
Од друга страна се виде денес вистинското лице на Грујо...нападот е најдобра одбрана....и во недостаток на нешто опипиливо, сем опиплив 9 годишен криминал, Гујо се одважи на овај чекор не заради да остане на власт...него да се спаси од подолг престој на едно место...........
И трето иако мислев дека требаше сабајле да се излее на протести, мислам дека СДСМ ја погоди тактиката овајпат, и спречи ДПМНЕ да ги обвини, за предизвикување немири, иако инцијалната идеја на ДПМНЕ со ова е да предизивика немири, во чии тек би киднале од државава. Со крваво стегнатите милиони......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 15:51

Go slusam i preslusuvam govorot na Grujosesku, i sfakam deka vo nego se i obvinenieto, i dokazite, i presudata za Zaev...Beden obid da se devalviraat dokazite na opozicijata protiv vlastodrscite...Kako, ova e se namesteno od stranski sluzbi, ne veruvajte...Zagovor na neprijatelite na Makedonija i slicno...Razvrska ne ocekuvam...Nema da bide odgovoreno na prasanjeto koi se tie stranski sluzbi...Zatoa sto takvo nesto i nema...Se ke se svede na pismeno svedocenje na Gujokio deka eve on dvapati go prasal Zaev, a ovoj mu potvrdil deka sorabotuval so stranski sluzbi...I tolku...Partiskiot sud ke si ja zavrsi rabotata po kratka postapka...Ne deka toa ke ima nekakvi nesogledlivi posledici za Zaev i opozicijata od praven aspakt...Celta e da se amortizira udarot nanesen od opzicijata so objavuvanje na dokazite...Sto znaci deka dokazite seuste se kaj SDSM...I deka e vreme da bidat objaveni vo najkratok mozen rok...Pred da mozat dpmneovskite mediumski slugi da pocnat so spinuvanje deka dokazite se lazni i deka za toa postoi sudska presuda...Od partiskiot sud na dpmne...Ostatokot od govorot na puemieuot se vsusnost prazni patriotski frazi, so koi saka da vlijae na zombiranite papagali i da gi donese vo nov bran patriotski zanos, za da so elan izlezat na kontraprotesti, dokolku opozicijata organizira protest...Bidejki se poretko se naogaat budali koi bi kontraprotestirale samo za sendvic i sokce...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 16:00

Reakcijata na Frckovski...

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Frcko

ФРЧКОСКИ: НАПАДИТЕ ЗА КОРУПЦИЈА ГРУЕВСКИ ГИ ПОИСТОВЕТИ СО НАПАД ВРЗ УСТАВНИОТ ПОРЕДОК

Обвинувањата кон лидерот на опозицијата, за поранешниот министер за внатрешни работи Љубомир Фрчкоски се нормален развој на диктатурата. Според него сега веќе кај никого не смее да постои дилемата дали живееме во диктатура.

„Сега се си дојде на место. Нападот на опозицијата дека власта е коруптивна, тие ја поистоветија со напад врз уставниот поредок. Она што е во интерес на граѓаните, објавување на коруптивни и криминални активности на власта, го преставија како напад врз поредокот изедначен со ликот на премиерот. Имаме перверзија на системот. Како може кога некој јавно зборува дека власта е корумпирана, тоа да се третира како државен напад.“- вели Фрчковски за „Фокус“.

Тој смета дека Груевски ја злоупотребил власта, а со тоа и судството, кога јавно му се заканува на Заев со кривична пријава.

„Срамно е Груевски на прес конференцијата да каже дека ќе одговори само на прашањата на судот. Тој мора да и одговори на јавноста или низ политичка дебата да аргументира со Заев, а не да применува вакви мерки. Затоа сметам дека ова е крај. Очекувам дека Меѓународната заедница, која се залага за европски вредности, дека нема ова да го одмолчи и хорски ќе изреагира. Ова навистина е брутален акт.“- оценува екс- министерот.

http://fokus.mk/frchkoski-napadite-za-koruptsija-gruevski-gi-poistoveti-so-napad-vrz-ustavniot-poredok/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 16:02

Od Libertas...


Груевски конечно призна дека го контролира судството?!

Од денешното обраќање на премиерот за таканаречената акција „Пуч“ можат да се изведат повеќе заклучоци или претпоставки, но еден дел од истото е посебно специфично, бидејќи со тоа се отвора прашањето за поделбата на власта, односно, во конкретниот случај независноста на судството.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 859393893292

– Ќе одговорам на сите прашања во судската постапка која ќе биде јавна и транспарентна и за домашната и меѓународната јавност и ве повикувам да го следите случајот и да ги гледате доказите, да ги препознаете шпекулациите – рече меѓудругото Груевски.

По ова, се поставува прашањето како е можно претседателот на Владата, односно првиот човек на извршната власт да знае што ќе се случува и како ќе тече одреден процес во, според Уставот, независната судска власт во која тој не би требало да има никакво влијание, увид или контрола?! Дали со оваа реченица Груевски всушност призна дека го контролира судството, како што постојано е обвинуван?!

На социјалните мрежи се коментира дека Груевски со денешното обраќање покажал дека е уплашен, а има коментари дека со целата акција само се потврдило дека Заев навистина поседува „бомби“ полни со скандалозни вистини, кои мора што побрзо да и ги обелодени на јавноста.

http://libertas.mk/%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 16:07

Од твитер...

Предвремено правдање не е познат метод на Груевски. Само тоа имам да кажам. пред еден час - Влатко Васиљ

Во моментов македонскиот народ го споредувам со жалосна девојка на која дечкото ја тепа,вара и сеа ја гледа у очи и и збори "Сонце,те лажат" пред еден час - Госпоѓица

Човекот чии говори беа долги колку филм заврши БЛЕД за само ТРИ пред еден час - i999y

Јас пократок говор на Груевски освен оној за лепчето до сега немам слушнато. пред еден час - Влатко Васиљ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 16:18

Груjо навистина е уплашен. Сака да омаловажи ова што го има Заев оти било дело на странски служби. Значи ако е фатен по без гаки каде зима поткуп или слично тоа сега нема да е важно и тоj е чист како солза, дури е борец за државноста Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty скалъпените обвинения и процес

Пишување by sofmak Саб Јан 31 2015, 16:31

Тези неща са още от римско време. Римските императори са обявявали своите конкуренти за врагове на народа. Следва смъртна присъда и кофискация на имотите.
В България има тъжни примери в това отношение. Трайчо Костов, комунист, Никола Петков - земеделец.
Когато са съдели Никола Петков изглежда българските прокурори са се държали достойно и специално от Москва пристига Вишински, за да го осъдят на смърт. Обвинението е - американо-английски шпиони. Абсолютна измислица.

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 16:33

...Firi, veke ti rekov...na ovaa tema, takvi muabeti NE...malku ti se ostanatite temi...

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 16:38

sofmak напиша:Тези неща са още от римско време. Римските императори са обявявали своите конкуренти за врагове на народа. Следва смъртна присъда и кофискация на имотите.
В България има тъжни примери в това отношение. Трайчо Костов, комунист, Никола Петков - земеделец.
Когато са съдели Никола Петков изглежда българските прокурори са се държали достойно и специално от Москва пристига Вишински, за да го осъдят на смърт. Обвинението е - американо-английски шпиони. Абсолютна измислица.

Точно така sofmak, но застрашува фактот што ние живееме во 21 век.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Саб Јан 31 2015, 17:16

sofmak напиша:Тези неща са още от римско време. Римските императори са обявявали своите конкуренти за врагове на народа. Следва смъртна присъда и кофискация на имотите.
Самото ставене во една речница на груjо и римски император звучи гротескно.Овоj може да се споредува со србоманските говеда Моjсов, Колишевски и т.н. кои спроведоа десетици манипулирани процеси на противниците на тоталитарниот режим.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 17:43

Gerovski na fejsbuk...

Власта поттикнува граѓанска војна

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Gero

„Почитувани граѓани на Република Македонија,

Во тек е операција на власта со која дефинитивно се суспендира слободата на говорот и демократијата и се заведува диктатура. Сведоци сме на државен удар и на обид за поттикнување на граѓанска војна. Ве повикувам да бидете храбри, смирени и одлучни во намерата да се избориме за слобода и за демократија. Пред нас се денови на големи искушенија.
СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА НАРОДОТ!!!“, пишува на својот профил на Фејсбук Бранко Героски, уредник на Плусинфо и на „Слободен печат“.

http://plusinfo.mk/vest/13283/geroski-vlasta-pottiknuva-gragjanska-vojna

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 17:45

Zaev do graganite...


ВИДЕО Заев порача: Охрабрете се сите и радувајте се

Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред седиштето на партијата денеска рече дека обвинувањата на власта се почеток на враќање на демократијата.Тој рече:

- Охрабрете се сите и радувајте се, ова е почеток на враќањето на демократија во Македонија. Вистината ќе излезе пред очите на целата јавност. Ги повикувам сите да се приклучат во рамките на Уставот и законот, да ги вратиме владеењто на Уставот и законот, да ја вратиме слободата во Македонија, рече Заев.

Видео: А1.он.

http://plusinfo.mk/vest/13275/video-zaev-poraca-ohrabrete-se-site-i-raduvajte-se

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 17:54

Se podgotvuva li makedonskata nokj na dolgite nozevi...Partiskite vojnici na dpmne vo pohod na stabot na opozicijata...Povici za lincuvanje preku socijalnite mrezi...

ФОТО: Собир на симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ спроти Собрание

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 19871golema

Откако во паркот спроти Собранието на Република Македонија се собраа граѓани, симпатизери на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ, тие се упатиле во правец кон седиштето на СДСМ, извикувајќи само „Уа уа“.

Паралелно со толпата се движи и засилено полициско обезбедување, јавува репортерот на НОВА, Владо Апостолов.

На собирот иако нема ниту еден политички транспарент и партиско обележје, никој од присутните не сака да одговори зошто е таму.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Vlado%204(2)

Според претпоставките, граѓаните се собрале како одговор на повикот на социјалните мрежи кој гласеше:

„Да се обединиме против внатрешните пријатели! Да го искажеме револтот против предавниците! Да го искажеме нашиот револт! Ова мора да престане!“

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Vlado%20vmro

>> Лидерот на опозицијата Зоран Заев осомничен за пуч

- Ова што денеска ни беше обелоденето е жив срам за нашата држава и за нашата нација! Очигледно е дека самите од себе си патиме и дека треба конечно да се стави крај на работењето против нашиот народ, против нашата татковина. Неколку пати ја продадоа Македонија, името и го сменија, знамето и го сменија, а еве сега и сакаат да не продадат на странски служби. Ние сме МАКЕДОНЦИ и треба да си ја чуваме нашата МАКЕДОНИЈА! Да се собереме спонтано и да го искажеме нашиот револт кон ваквото однесување! АЈДЕ МАКЕДОНЦИ - ТАТКОВИНАТА Е ВО ПРАШАЊЕ ! ДА СТАВИМЕ КРАЈ НА РАБОТАТА НА ПРЕДАВНИЦИТЕ! ТИЕ СОРАБОТУВААТ СО СТРАНСКИ РАЗУЗНАВАЧКИ СЛУЖБИ! НЕ СМЕЕМЕ ДА ИМ ПРОСТИМЕ НА КОДОШИТЕ И ШПИУНИТЕ!

Оваа порака е испратена преку социјалните мрежи.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=19871

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by defo Саб Јан 31 2015, 18:33

Кратко пред координативната средба на опозицијата, лидерот на СДСМ Зоран Заев порача до граѓаните, да се приклучат кој „ослободувањето на земјата“ во согласност со законските рамки.

тдм...паметно

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 18:46

Se javi i Arsim Zekoli...


Апсењето на Заев не е одбрана туку рушење на Уставот

Доколку немаш скелети во клозет, нема да има ни уцени. Ако ги имаш пак, тоа не е уцена туку легитимно барање за истрага на местото на злосторството.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Arsim-zekoli

Апсењето на Заев не е одбрана туку рушење на Уставот кој налага не само од власта, туку и од граѓаните да застанат во спроведување и одбрана на уставниот поредок. Но, тоа е тоа, лустрацијата се сврте кон лустраторите.
П.С.
А ова за Македонци и Македончиња, па мислам дека тоа беше слоган на кампањата на СДСМ и Црвенковски во средина на 90-тите. Ах, симболики..

фејсбук статус на Арсим Зеколи

http://libertas.mk/%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%B5%D1%9A%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%83%D0%BA%D1%83-%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Саб Јан 31 2015, 18:53

Mp trojki i zombirani papagali cie mislenje se formira vo centarot za lagi i manipulacii...

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 B8sTLKBIcAIV8MQ

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Саб Јан 31 2015, 19:21

eh shto ubavi vesti na shitel ,nemozam da svrtam na drug kanal ,ova ko onaa ti shto ja kazuvash prikaznata ,jas ke ja pochnam a ti prodolzi ja koga si vo govna ne pretaj se podlaboko navleguvash ............

e pa takvi se denes vestive .....mora da gi dogledam .....

naj naj naj interesno :zaev izjavil veli sarma - se shto znam ke go objavam na javnosta ,bez ogled dali ke se vodi sluchaj ili ne ....

eve podrshka ,taka treba ...neka ispechati letoci so SE ona shto go znae i neka go kaze ,pa posle i da odi vo pritvor zatvor barem ke odi kako heroj ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 2 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот