Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

+8
haskov
Hamad bim Khalifa
хан Ацо
osa
sofmak
reiter
Фири
defo
12 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Фири Вто Фед 03 2015, 10:34

Jас гледав едното ама ништо се не разбираше, многу лош звук.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 12:08

Fejsbuk status na Mersel Bilali...

Кој врши пуч?!

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Mersel-biljali

Груевски со сите сили сака да го дефокусира проблемот. Значи, не бил проблем тој што крадел или правел други големи злодела, туку тој што поткажувал за тоа!!! Што треба да правиме на пример, ако Ал Каеда планира напад кај нас? Нели по разни начини треба да настојуваме да ги наоѓаме тие планови? Тоа ли ќе биде соработка со странски служби?! Па таквата соработка е законска обврска. Ние дури имаме правна обврска да соработуваме со која и да е служба за да го добиеме материјалот или информациите и да се штитиме од злото.

И во случајот, се работи за големо зло. И најголем патриотизам е да ги добиете и обелодените тие материјали. Првин што треба да правиме, тоа е да се обелоденат тие материјали за да се заштитиме од понатамошното зло, оти ова ќе не носи кон сигурна граѓанска војна. Тоа е работа на институциите, кои самите прават тешки кривични дела оти не преземаат ништо за тоа што се должни по закон и продолжуваат да играат оро со ѓаволот. Истата работа ја прават и некои медиуми и новинари, па и некои сдсмовци кои очекуваат да ќарат од ова! Сите тие попречуваат тешките кривични дела да излезат на површина!

А утре?! Овој режим е на самиот крај. Но, се треба да се прави стрикно професионално Неколку пати имам укажано дека на опозицијата и требаат професионалци!

Фејсбук статус на Мерсел Биљали

http://libertas.mk/%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%B2%D1%80%D1%88%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%87/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 12:11

Reakcija i od Tanja Fajon...

Тања Фајон: Ако случајот е монтиран власта да одговара за престапите


Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Tanja_Fajon

Длабоко сум загрижена за неодамнешните политички настани во Македонија и сериозните обвинувања против членови на опозицијата за наводна шпионажа и насилство кон владини претставници, изјави Тања Фајон, членка на Европскиот парламент и потпретседател на Социјалдемократите.


- Мое убедување е дека вистината никогаш не смее да остане неоткриена, заради тоа ја повикувам власта во Македонија да спроведе истрага на чесен и навремен начин. Во случај ова да биде политички мотивиран акт воден од стравот на владејачката партија да биде обвинета за корупција и мешање во полето на човековите права и слободата на медиумите, очекувам одговорните да преземат целосна одговорност за нивните престапи - вели Фајон.

Таа се залага македонските политички партии да покажат високо ниво на политичка култура и дијалог, како и соработка. Има само еден пат кон кој сите политички актери во Македонија треба да тежнеат а тоа е патот кон Европската унија, додава Фајон.

http://plusinfo.mk/vest/13594/tanja-fajon-ako-slucajot-e-montiran-vlasta-da-odgovara-za-prestapite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 13:00

Кире Наумов: Груевски, Мијалков, Јанкуловска и останати, кога ќе дојдеме на власт Веруш ќе биде директор на ДБК, а Љубе на бирото за јавна безбедност, тешко вас!

http://www.dokaz.mk/kire-naumov-gruevski-mijalkov-jankulovska-i-ostanati-koga-ke-dojdeme-na-vlast-verush-ke-bide-direktor-na-dbk-a-lube-na-biroto-za-javna-bezbednost-teshko-vas/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 13:02

Мејл до ДОКАЗ: Abe prasajte gi kaj im e Sase Mijalkov ? Sam si gi pustil muabetite deka e bolen. Od 21 dekemvri do 7 januari bil karibite i juzna amerika, seq ne se znae kaj e, ama najavil deka mu e smaceno od politika i od biznisi i deka eden e zivotot i odi da odmori dusa na podugacko i da ne go cekaat oti nema skoro da se vrati u RM напиша:
http://www.dokaz.mk/kaj-vi-e-mijalkov-najpovikaniot/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Вто Фед 03 2015, 13:04

Член 152 од Кривичниот законик предвидува: Тој што неовластено ќе направи фотографски, филмски или видео снимки на друго лице или на неговите лични простории без негова согласност, повредувајќи ја неговата приватност или тој што таквите снимки непосредно ги пренесува на трето лице или му ги покажува или на друг начин му овозможува со нив да се запознае, ќе се казни со парична казна или со затвор до една година. напиша:
http://www.dokaz.mk/video-sitel-objavi-snimka-od-razgovorite-gruevski-zaev-1-godina-zatvor-za-gruevski-oti-neovlasteno-snimal/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 13:11

Se vrti trkaloto reiter...Nikogas ne mozes da znaes dali planovite ke ti se ostvarat ili ke padnat vo voda...Ponekogas najefikasen lek protiv diktaturata, da vratis so ista merka...Vo ramkite na zakonot se razbira...A Ljube i Verus, nema da go krsat zakonot, kako sefovi na DBK i biroto za javna bezbednost...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by хан Ацо Вто Фед 03 2015, 15:28

Програма за борбаспроти внатрешните неприятели во седум чекори Laughing

1. Разоткривање на целокупната предавничка улога на врхушката на СДСМ (а не само на Заев) и нејзино осудување; 2. Одземање на мандатите на пратениците на СДСМ; 3. Откривање пред јавноста и елиминирање на сите „соросоиди“ и на нивната антимакедонска пропаганда, како и истерување на структурите на Сорос, како што направија многу држави; 4. Распуштање на невладините организации, кои добиваат пари од надвор и работат против македонската држава; 5. Донесување закон за одбрана на македонската државност, кој би вклучувал и текст за неменување на уставното име на Макеоднија, одбрана на македонскиот јазик, историја, култура и традиции и најстроги казни за сите кои ќе го прекршат; 6. Донесување закон кој ќе забрани склучување нерецеипрочни договори со држави, корпорации и други економски субјекти; 7. Сплотување на македонскиот народ околу македонските национални интереси, а тоа ќе рече да се повлечат закони, директиви, правилници итн. кои водат до поделба во општеството. напиша:

http://www.mkd.mk/kolumni/protiv-petokolonashite-vo-nekolku-chekori
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by меанџија Вто Фед 03 2015, 17:36

Gruevski se zapletka sam vo mrezhata, nepromisleno gi zamesha strancite i sega samo se cheka kaj kogo e svileniot gajtan.

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 17:44

Kaj narodot...Studentite, srednoskolcite, profesorite, nastavnicite, nezadovolnite rabotnici tretirani kako belo robje, ucenetata administracija, izlazanite zemjodelci, mladite koi moraat da lutaat po svetot za parce leb...Gi ima mnogu...Im treba samo pottik i da zavrsat so vladeenjeto na familijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Вто Фед 03 2015, 17:52

Shilegov, vo svojot prepoznatliv stil...

ВИДЕО СДСМ ќе поднесе кривична пријава против ГруевскиСДСМ ќе поднесе кривична пријава против Никола Груевски за неовластено снимање и прислушување. Согласно член 151 и 152 од Кривичниот законик неовластено прислушување и снимање не е дозволено. Значи Груевски го прекршил законот, изјави денеска на прес конференција портпароот на СДСМ, Петре Шилегов.

- Доколку постоеле посебни истражни мерки, сторено е кривично дело согласно членовите 360 и 360а од Кривичниот закон, оддавање на службена тајна. Сега обвинителството е на потег. Ајде да видиме како ќе постапи кога станува збор за Груевски. Груевски треба да одговори од кога е следен лидерот на СДСМ – рече Шилегов.

Тој истакна дека иако Груевски посочил дека наводно не е информиран и дека ќе ја консултира Гордана Јанкулоска, до денес, воопшто се нема произнесено за овој скандал.

- Целата македонска јавност вчера виде како Никола Груевски ги снима и прислушува граѓаните и политичарите во Македонија. Прашање е дали воопшто Никола Груевски е пресметлива личност и дали е свесен со ваквите постапки каква штета и нанесува на Република Македонија? Објавувањето на податоците за движењето на претседателот на СДСМ во провладините медиуми, пред околу една година, потврдува дека лидерот на опозицијата е следен подолг временски период. Значи Никола Груевски го следи, го прислушува и го снима лидерот на опозицијата долго време. Никола Груевски ги снима оние кои доаѓаат на политички средби во неговиот кабинет. Незапаметени примери без преседан во Европа и целиот демократскиот свет - додаде Шилегов.

http://plusinfo.mk/vest/13634/video-sdsm-kje-podnese-krivicna-prijava-protiv-gruevski

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Боко Вто Фед 03 2015, 22:55

Анализа за последните политички случувања во Македонија на БНТ1(Бугарска национална тв)
http://bnt.bg/file/2015/02/psn030215_20_Kosta_Filipov_za_krizata_v_Makedoniq_x264.mp4

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Сре Фед 04 2015, 01:08

YAS напиша:Shilegov, vo svojot prepoznatliv stil...

СДСМ ќе поднесе кривична пријава против

http://plusinfo.mk/vest/13634/video-sdsm-kje-podnese-krivicna-prijava-protiv-gruevski

немој сречо, немој данас

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Фед 04 2015, 01:17

haskov напиша:
YAS напиша:Shilegov, vo svojot prepoznatliv stil...

СДСМ ќе поднесе кривична пријава против

http://plusinfo.mk/vest/13634/video-sdsm-kje-podnese-krivicna-prijava-protiv-gruevski

немој сречо, немој данас

Ej, doslo moeto prijatelce, zombiranoto papagalce...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Фед 04 2015, 01:22

Ej dpmne-ovco...Kade mi izbega...Otide da ti ja aploudiraat MP trojkata???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Сре Фед 04 2015, 01:23

...drzi se do temata...muzika u meana...ova e vtor pat...tretiot odis na banja...admin...

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Фед 04 2015, 01:27

Denes nemam srekja...Se nekakvi drugarcinja na Kacavenda...Zombirani papagali...Izrodi i predavnici se javuvaat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Фед 04 2015, 01:31

Cekaj ke probam uste ednas...Treta srekja...Zombirano papagalce kade otide...Ne brzaj Kacavendino drugarce...Tolku ti e ubavo so nego???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by haskov Сре Фед 04 2015, 01:50

Ајде бе педери

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 25pgx7a

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Сре Фед 04 2015, 01:52

haskov напиша:Ајде бе педери

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 25pgx7a


А ти затоа си дојден овде. Да навредуваш, за да те банираме, па после да јадеш говна за форумот. Демек не е демократски.Е па ова ке остане овде како доказ за твојата подлост.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by osa Сре Фед 04 2015, 01:55

ma nikako nedavam da go banirash ,ostaj go ..ti pishav


ajde i ti haskov dojdi u meana nemozam da te trazam niz cel forum

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by reiter Сре Фед 04 2015, 11:22

до кога ќе се тактизира со бомбата незнам,но после ваква реакција од премиерот и заинтересираност на големите светски сили јасно дека бомбата што ја има заев е огромна и силна.Од сето ова после бомбата со задоволство очекувам турбуленција во врвот на дпмне како и отпадокот од не вмро-вци кои се моментално таму да отпаднат и вмро-дпмне си биде една нормална партија.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by хан Ацо Сре Фед 04 2015, 11:27

reiter напиша:до кога ќе се тактизира со бомбата незнам,но после ваква реакција од премиерот и заинтересираност на големите светски сили  јасно дека бомбата што ја има заев е огромна и силна.Од сето ова после бомбата со задоволство очекувам турбуленција во врвот на дпмне како и отпадокот од не вмро-вци кои се моментално таму да отпаднат и -дпмне си биде една нормална партија.

Како по времето на Любчо.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by хан Ацо Пет Фед 06 2015, 17:05

Европската десница со поддршка за Владата

http://www.utrinski.mk/?ItemID=E82249DBBC6E4141B7A86931183E7FEA
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Гостин Пет Фед 06 2015, 17:12

Тоа според државната агенција МИА, и нејзиниот главен кореспондент Бобан Нонковиќ. Дел од медиумските небулози во обид да се амортизира ефектот од доказите за антимакедонското и антидржавно работење на режимот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Диктатурата конечно го покажа вистинското лице - Page 6 Empty Re: Диктатурата конечно го покажа вистинското лице

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот