Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

2 posters

Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by defo Сре Јун 01 2016, 20:00

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Cj3t6BkUkAAYvcj

Според порталот НОВА ТВ, ДПМНЕ планира да потроши неколку милиони за опремувањето на партиското седиште.....нарачани (веќе донесени се слики), во кои централно место ќе има Груески. Ќе ги сликаат уметници кои веќе биле ангажирани за изработка на слики во разно разни државни установи.
Порталот НОВАТВ тврди дека најголема слика со површина од 32 квадратни метри ќе биде фамилијарен портрет на семејството на актуелниот партиски лидер Груевски, на кој покрај него ќе бидат насликани сопругата Боркица, нивните две деца и мајката Нада Груевска.


И сега доказ она што од дамна го зборувам Грујо си ја приватизира и државата и партијата.Според информациите на НОВАТВ, нарачани се над 50 уметнички слики со позлатени рамки. Најголема, со огромни димензии четири метри на осум метри, ќе биде фамилијарниот портрет на екс премиерот Груевски, заедно со сопругата Боркица, двете ќерки и неговата мајка Нада. Според изворите на НОВАТВ опремувањето на седиштето чини повеќе милиони евра. Надлежен за визуелниот дел и како да изгледаат сликите бил генералниот секретар на Владата Кирил Божиновски, кој им давал сугестии на авторите.

Извор Телма
Линк Нова Тв портал
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by Гостин Сре Јун 01 2016, 20:41

Znachi taka Trendafile...Kje se branite so ludilo?!?!?! Shto se odnesuva do mene, nemam nishto protiv...Kjelii vo Idrizovo ili vo Bardovci za tvojot pastir i negovite brakja po klriminal, ne pravi razlika...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2016, 22:01

Сигурно е дека Никола Груевски е веќе влезен во македонската историја. Но бидејќи се оценува крајниот резултат дали ќе биде запишан како херој или како предавник ќе зависи од тоа дали ќе победи во хибридната војна што против Македонија ја водат САД, некои земји од ЕУ и домашните предавници на чело со Зоран Заев Владимир Милчин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by defo Сре Јун 01 2016, 22:08

трендафил напиша:Сигурно е дека Никола Груевски е веќе влезен во македонската историја. Но бидејќи се оценува крајниот резултат дали ќе биде запишан како херој или како предавник ќе зависи од тоа дали ќе победи во хибридната војна што против Македонија ја водат САД, некои земји од ЕУ и домашните предавници на чело со Зоран Заев, Владимир Милчин.
Прво научи кај се користат запирки, после друго.........
А другото е извини, вака ти нормален си?????
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by трендафил Сре Јун 01 2016, 22:29

Немам пропуштено запирка туку буква и. А бидејќи како нормално се смета однесувањето на мнозинството веројатно сум. Не знам колку е тоа лична заслуга на Груевски, а колку на идиотите од чадорската меѓународна заедница и нивниот безобразен однос кон Македонија и Македонците, но лидерот на ВМРО-ДПМНЕ прерасна во национален лидер што доколку победи, а на тој пат е, ќе биде запишан не само во македонската, туку и во светската историја. Ајде да не ја заборавам и заслугата на соросоидите и заевистите, иако немаат водечка улога туку својство на слуги, но вие повеќе од мене допринесувате во градењето на митот за Груевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by defo Сре Јун 01 2016, 22:53

Трендо, дали се читаш што пишуваш????
Добро бе ти го пикнаа до дебело црево и упорен се и натаму да ги браниш????
Стварно не сфаќам?????


Уствари што да сфатам нема што да се сфати, да го имам твојот ум 365 дена во годината на одмор ќе сум.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by трендафил Чет Јун 02 2016, 22:30

Ајде да се обидам да ти објаснам на друг начин. Ако Тито не се спротивставеше на Сталин, не ќе имаше гимназија со негово име во Скопје и ден денеска. Разликата помеѓу Груевски и Заев е како помеѓу Тито и Тодор Живков.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by defo Чет Јун 02 2016, 22:52

трендафил напиша:Ајде да се обидам да ти објаснам на друг начин. Ако Тито не се спротивставеше на Сталин, не ќе имаше гимназија со негово име во Скопје и ден денеска. Разликата помеѓу Груевски и Заев е како помеѓу Тито и Тодор Живков.

Јау мени, е што е многу е многу....Very Happy
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by Гостин Пет Јун 03 2016, 17:30

трендафил напиша:Ајде да се обидам да ти објаснам на друг начин. Ако Тито не се спротивставеше на Сталин, не ќе имаше гимназија со негово име во Скопје и ден денеска. Разликата помеѓу Груевски и Заев е како помеѓу Тито и Тодор Живков.

Gledash kako znaesh deka Grujokio ti e isti i s`shti kako Toshkata...Ubavo shto si pochnal da sfakjash...Sepak da te predupredam...Ne e dobro za tebe premnogu da ja upotrebuvash sivata masa vo glevata...Kje te shamaraat vo shtab...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by Гостин Пет Јун 03 2016, 17:32

defo напиша:
трендафил напиша:Ајде да се обидам да ти објаснам на друг начин. Ако Тито не се спротивставеше на Сталин, не ќе имаше гимназија со негово име во Скопје и ден денеска. Разликата помеѓу Груевски и Заев е како помеѓу Тито и Тодор Живков.

Јау мени, е што е многу е многу....Very Happy

Ajde de nemoj da jaukash...Ima navistina dobri idei za sliki koi bi mozhele da se iskoristat vo ureduvanjeto na novoto sedishte na dpmne-ovcite...Koe se razbira kje bide prenameneto...

EmptyPersona
‏@darkhour_seeker
Слика со позлатени рамки за музејот на #ШаренаРеволуција....

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Cj4x3uiUUAAqgWj

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики Empty Re: Ќе се уредува седиштето на ВМРО ДПМНЕ со уметнички слики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот