Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 26 of 42 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 8:51 am

А што има понормално од опозиција да се бори за власт, а власт да се бори да остане на власт. Не е добро кога се замешуваат странци преку шарени револуционери и други платеници и амбасадори. Секоја власт си е сама виновна кога ќе си замине од власта. За државата е подобро СДСМ да замине веднаш, но Македонија ќе издржи и до следната година кога мора да има редовни избори. Никогаш кога СДСМ бил на власт немало предвремени избори, па не верувам дека ќе има и сега. Ноторна лага како таа на Заев дека минатата година сме добиле датум за почеток на преговорите со ЕУ би требало повеќе да ве лути вас што бевте излажани. Да не зборувам за серија на други лаги.
Ајде тука да напишам и за еден графит што се појави во Скопје.
Да не беше тоа на М ќе ги возевте Меркел и Столтенберг на тоа на К!!

https://expres.mk/grafit-na-denot-da-ne-beshe-ona-na-m/

Да потсетам и што фекалии се изедоа за Мерцедесот и дека пошто му ги истрошивте гумите од возење се купуваат нови гуми за 53.000 евра.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јун 07, 2019 10:16 am

Shto ima? Eve jas kje ti kazham, opozicija koja se bori za vlast so programi i proekti da za podobruvanje na zhivotot na narodot a ne so predavstvo i unishtuvanje na idninata na sopstveniot narod kako vas od KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 10:53 pm

Датумот ѕ=за почеток на преговори кој според лагите на Заев го добивме минатата година е непознат. Го знаете ли датумот за метлата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јун 08, 2019 11:28 am

ОЈО и МВР сакаат да поднесат кривични пријави против тие што посакуваа Заев да им го пуши при пречекот на ракометарите на Вардар. Пази бога ти, за вербален деликт кривична пријава. За Балистите и шверцерите кои скоро редовно го палат знамето на Република Македонија нема ни прекршочна пријава. Балистите уште добија грант од министерството за култура за да снимат промотивен спот за себе. Нема пријава ни за организаторот на прославата - градот Скопје и градоначалникот Шилегов. Мислев дека вербалниот деликт умре со заминувањето на комунистичката диктатура. Очигледно не е така. Доколку Заев е навреден треба самиот да тужи. Немаше повик против премиерот на Република Македонија, туку против Заев со име. Ако тој не е способен самиот да се заштити, како ќе ја заштити државата, на пример од насилна промена на име, историја и идентитет на најголемата етничка заедница во државата - македонскиот народ.
Не знам како МВР ќе докаже дека некој не ја отворал само устата туку испуштал и звук . Не знам ни зошто пораката е навредлива за Заев кога тој не е хомофобичен, па не би требало да му пречи кога маж му го пуши на друг маж. Не знам како обвинителството ќе утврди дека некој можеби не викал од љубов кон премиерот, а не од омраза, како што сака да се квалификува настанот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јун 08, 2019 3:26 pm

Никогаш северна, само Македонија може да се симне како рингтон за мобиле на ГуглДрајв и има таква навалица што мора да се чека до 24 часа за даунлоуд, а Ајде Заев пуши ми ги ..... како рингтон го има на социјалните мрежи. Тоа е ефектот од најавата на ОЈО и МВР дека ќе ги гонат тие што наводно го навредиле со повикот амнестираниот криминалец и актуелен премиер на нашата држава. Што би рекол некој брбата продолжува.

https://expres.mk/mvr-i-ojo-so-kontra-efekt-nikogash-severna-i-zaev-pushi-mi-go-k-stanaa-ringtonovi/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by OPOZICIONER on Саб Јун 08, 2019 11:48 pm

Koj te izlaza deka bilo koj ke gi goni navivacite na Vardar? Samo fejk njuz da se sirelo, sramota.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 793
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јун 09, 2019 3:21 pm

Ниту ОЈО ниту МВР не ги демантираа тие според тебе гласини.
Дали лани добивме датум за преговори или и оваа година ќе го добиеме како лани. Што би рекле за прв пат откако владата на Груевски ги исполни условите за почеток за преговори да немаме вето од Грција, но и да немаме датум за преговори. Што го добивме минатата година ако Заев не е лажго.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Јун 09, 2019 4:51 pm

Не знам зошто си загрижен за Заев. Со вака неспособна опозиција како вас ќе владее барем уште два мандата. Затоа подобро мислете како да ги мавнете Жмицко и тајфата од дпмне за да бидете каква таква релевантна опозиција.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Јун 09, 2019 8:13 pm

Не сум сигурен дали лаже од навика или се работи за болест, па затоа сум загрижен што уште е премиер. Немате ли во СДСМ некој друг за премиер? Се работи за човек што успеа наместо Грција сега да имаме вето за прием од многу посилни земји од ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 12, 2019 5:18 pm

Лидерот на бугарското ВМРО-БНД, партија на која не и го оспорувате името, му предложил на Борисов да се искористи додека е Заев премиер и да се побара коските на Гоце Делчев да се вратат во Софија. Во поблага форма да се стави натпис на саркофагот во црквата свети Спас како и на сите споменици на личности што Бугарите ги сметаат за Бугари (а тоа се сите македонски великани) дека се работи за дел од бугарското културно наследство. Прашањето е дали Заев го сметаат за многу умен, кандидат за Орвелова награда, или обратно. Смета ли нашиот премиер дека не треба еден Гоце Делчев да ни застане на европскиот пат, како што се закани бугарската министерка за по надвор Захариева. Каков пријател ни е Бугарија (или Грција) кога не уценуваат. Да потсетам дека желба на Гоце Делчев е да биде закопан во главниот град на независна Македонија. Дали Каракачанов смета дека оваа влада е вазалска и Македонија не е независна?
https://expres.mk/borisov-pod-pritisok-karakachanov-bara-vrakjanje-na-koskite-na-goce-delchev-od-skopje-vo-sofija/

Ако минатата година добивме датум за преговори зошто оваа година го загубивме???

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Јун 12, 2019 6:47 pm

A moronot od KPOSM shto go napishal toa lichno chul i videl kako Karakachanov (koj patem mora da igra po notite na Borisov) vrshi pritisok neli? Ne se somnevam deka glupite KPOSMofci kje poveruvaat vo moronshtinite na Momirovski. Kako shto ne bi me iznenadilo Karakachanov da tresnal nekoja glupost za da dobie malku rejting otkako polovina partija mu ja sudat za izdavanje falsifikuvani dokumenti za dobivanje bugarsko drzhavjanstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 4:45 pm

Да се надеваме дека некој македонски новинар, ако смее, ќе го расчисти случајот.
Ајде да се префрлам на сигурни работи наместо на претпоставки. Зоран Заев бесрамно лажеше дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ. Во јули тоа сигурно нема да се случи. Македонија една деценија ги исполнува условите и добива незаслужена шамарчина од Европскиот совет. СДСМ го злоупотребуваше ова идиотско однесување на ЕУ кон Македонија кога ВМРО беше на власт. Наместо заедно да се усмериме кон непријателот, Заев и неговото стадо мислеа дека ЕУ е против ВМРО, а го поддржува Заев. Сега е јасно дека го злоупотребија за да си ги исполнат валканите соништа во врска со Македонија и Македонците. Веќе е сигурно дека Германија нема да даде дозвола за почеток на преговорите пред септември, а дали ќе даде и тогаш ќе видиме. Меркел не е Хитлер па да може да знае како ќе гласаат пратениците тогаш. Не знаеме ниту како ќе гласаат другите земји.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Чет Јун 13, 2019 5:18 pm

Mickoski isto misli sega zatoa pocnaa izjavite ne sme rekle deka ke gi ponistime dogovorite.

https://emagazin.mk/timcho-mucunski-treba-asno-i-nedvosmisleno-da-priznaeme-kade-zgreshi-vmro-dpmne-vo-minatoto/

Dino

Број на мислења : 530
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 5:47 pm

Тоа што во интервјуто се вели дека за измена треба 2/3 плус бадинтерово мнозинство, значи дека договорите може многу тешко да се сменат. Останува и евентуална можност за референдум, но и тој е тешко да помине ако и ВМРО и СДСМ не мислат исто. Тешко е да се бориш против евроатлантската меѓународна банда. Јасно ви е и на вас дека бадијала ќе го исполниш договореното ако тие од мерак сакаат да се мајтапат со тебе. Македонија пред четврт век ги исполни условите за признавање на независноста по одвојувањето од СФРЈ. Ни поставија дополнителен услов, договор со Грција. Македонија се договори со Грција и бевме признати во ОН. За следниот чекор, откако ги исполнивме договорените услови и имавме договор со Грција, исто така не излажаа и ни поставија нов услов, нов договор со Грција. Сега и тоа не го почитуваат. Што бараат сега?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Чет Јун 13, 2019 5:59 pm

Само вие дпмне-оФците продолжете да се објаснувате и докажувате колку тешко се менуваат договорите со Грција и Бугарија. Многу ме интересираат аргументите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Dino on Чет Јун 13, 2019 6:08 pm


Dino

Број на мислења : 530
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 6:34 pm

Членството во ЕУ се користи за уцени. Македонија уште е уценета. Дури и за почеток на преговори со можности за пречки во текот на отворањето поглавја, не се почитува договореното. И сега, како и секогаш од 1991 година до денес. На секој чекор имаме нова уцена. Одговори ми ти зошто СДСМ ги потпиша договорите. Дали за да добиеме датум за преговори во јули? Што ќе правите кога во јули нема да се добие датумот? Ослободување од уцените можеме да добиеме само со откачување од членство во ЕУ. За жал во моментов уште тоа е подобра опција на куси и средни патеки за Македонија. Враќањето на нашите човекови права ќе се оствари кога ќе зајакне Евроазискиот блок надвор од ЕУ и од влијанијата на САД. Во моментов безобразно се користат сиромашните земји меѓу кои за жал е и Македонија, која не е побогата откако стана северна. На пример ние со наши пари школуваме луѓе кои потоа готови одат да работат во странство. За тоа не добиваме отштета.

Што се однесува до германските пратеници, излегува дека Заев и тие што ја пренесуваа веста за добиен датум во јули оваа година уште од минатата година се дунстери кои не ги знаат процедурите во земјите од ЕУ. За кој пенис имаме министерство за надворешни работи ако не му се познати обичните работи, Дали за да има кој да ги потпише наметнатите договори. Изгледа дека ниту Хан или Могерини не ги знаат процедурите во ЕУ иако се на крај на мандатот. Сите проблеми, вклучувајќи ги и менталните што во врска со Македонија ги имаат Грција, Бугарија и ЕУ можеа да се решаваат во тек на преговорите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 21, 2019 10:27 am

Ако Заев знае дека наводно Груевски излегол од зградата во која живее во багажникот на некој автомобил, треба да знае кој автомобил (да не бил блиндираниот Мерцедес) и кој го возел. Такво нешто не е соопштено до сега. Дали кога дава изјави нашиот премиер треснува прво што ќе му дојде на ум без тоа претходно да се обработи во мозокот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јун 21, 2019 10:40 am

Neverojatno, sega kje go obvinuvash Zaev za kukavichkoto begstvo na tvojot bivshi a mozhebi segashen pastir? Koj pokraj toa shto e tehnoloshkinapreden i go upravuva vasheto stado so dalechinski upravuvach od Budimpeshta e i osuden kriminalec vo begstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Јун 21, 2019 10:50 am

Само објавив сомнеж дека Заев веројатно лаже. Не може да знае во кој дел од возилото наводно бил Груевски при бегството, а да не знае за кое возило станува збор и кој го возел истото. Груевски демантираше дека некогаш се возел во багажник. Никого не обвинив за ништо. Само ми е нејасно како Заев видел дека Груевски бил во багажник, а не видел во кој автомобил. Можеби сонувал нешто како што до скоро сонуваше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ во јуни 2019 година. Што би рекле во овој месец.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Јун 21, 2019 12:59 pm

Mozhebi mu kazhal nekoj shto bil prisuten, na primer Zhmicko. I kako sega Zaev da go izdade izvorot koga Zhmicko kje go tvrdi sprotivnoto.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Саб Јун 22, 2019 9:16 am

Да не мислиш дека имало митинг на ВМРО на испраќањето на Груевски при заминувањето во азил добиен во ЕУ за да се заштити од режимот на Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Саб Јун 22, 2019 9:34 am

Вие дпмне-оФците не сте способни 100 луѓе да соберете на едно место а и тој капацитет ви се намалува. Грујо бил испратен од мало и одбрано друштво кое вие го нарекувате раководство а јас оФчари на дпмне-оФците. На вас е да му мислите кој и кому кажал во најдобрата традиција на вашата секта за забивање ножеви во грб на вашите водачи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Сре Јун 26, 2019 8:40 pm

Narodot gi prepiznava, pocituva i im oddava priznanie na  kvalitetite na premierot.

ZORAN ZAEV - Page 26 IMG-20190626-200228-584
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Јун 26, 2019 10:24 pm

Само се обидува да задржи каков таков рејтинг. Не се работеше во случајот со тоа што нема да стане министер за финансии за притисок на јавноста, туку на одлука на антикорупциската комисија. Не знам дали советниците на Заев се глупави или мислат дека власта е над законот, но чудно е што никој од нив не му дал до знаење на премиерот дека не може да обавува две функции во исто време. Сега кога министерот е разрешен заменик министерката за финансии Ширет Елези од ДУИ ќе ја врши неговата функција.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6483
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 26 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 42 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот