Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

3 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Вто Ное 08, 2016 12:24 pm

Samo ti prodolzi Trendafile...Da ve plakjashe SDSM tebe, Dimeta i centarot za lagi i manipulacii nemashe tolku dobro da odrabotite za konechna pobeda na Zaev na izborite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Вто Ное 08, 2016 3:36 pm

На видеото јасно се гледа дека нема допир ниту оштетување на наводно удреното возило на криминалците од Серава. Во која држава цивили бркаат возило и цело време се координираат со полицијата. Наместо само да и го соопштат регистарскиот број на возилото по кое таа подоцна ќе го најде. Каде е полициската патрола што го запира наводно министерот како што лажеше Проливер Спасовски? Патем ниту сега МВР ниту бара само глоба. Не затвор како што некои во својата забеганост посакуваат. Само затоа што нивната партија во демократски услови не може да победи на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Вто Ное 08, 2016 5:36 pm

Сега и Грујо ќе помогне да се закове последниот клинец во ковчегот на фамилијата. Според некои извори, Диме ќе биде на листите за пратеници на фамилијата.

Според соговорниците, на листата ќе се најде и актуелениот заменик за труд Диме Спасов, за кого се тврди дека бил „помилуван“ од лидерот Никола Груевски после инцидентот што го направи со државниот „туарег“ удирајќи две возила.

http://plusinfo.mk/vest/92240/magisterot-gruevski-protiv-profesorot-pendarovski-vo-skopje

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Сре Ное 09, 2016 9:38 am

После изборите јасно е дека Проливер Спасовски и извршителите на обидот за местенка на наводна сообраќајка ќе одговараат за ова злодело. Посебно откако е јасно дека чадорот ви се затвара, односно дека на изборите во САД победи Доналд Трамп. Човек што не подржува екстремизам односно шарени револуции, арапска или македонска пролет и разни видови на т.н. шарени револуции.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Сре Ное 09, 2016 12:50 pm

C c c, zarem tebe ne ti rekoa vo shtab deka nae*avte so izborot na Tramp za pretsedatel??? Izvori bliski do Tremp tvrdat deka ste na lista za otstrel zatoa shto ste dale pola milion dolari za slika na pastirot so Klintonica...Plus site plateni sredbi vo SAED pastirot gi imal so demokrati ubeden deka Hilari kje pobedi....A velat deka Tramp bil zlopamtilo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Чет Ное 10, 2016 8:32 pm

Да сме живи и здрави, ќе видиме. Но сега се разбуди надеж дека нема понатаму некој да произведува Ал Каеда, Исламска држава, арапска пролет, косовска држава и да не ги набројувам потезите на американскиот естабилишмент. Тешко дека ќе се случи и македонска есен по сценариото што се обидуваше да ни го наметнат некои странци преку домашните предавници. Не велам дека не ќе беше подобро доколку победеше Сандерс, но него го елиминираа вашите. Трамп беше последната шанса и фала му на Бога американците ја искористија. И покрај бруталната неизбалансираност во полза на Клинтон од страна на „независните“ медиуми во САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by defo Пет Ное 11, 2016 8:02 am

Трендо , доста бе ги труеш темиве..со едно те исто..гарант и Хилари му рекла на Диме да се опие и да праи глупости, за после вие преку „видео надзорот“, кој ете случајно работеше за Диме Спасов, а не работеше кога загина Фросина, Мартин Нешковски, Смилкоско Езеро, да ни откриете дека уставри го бркале „криминалци“. За кои ти и до ден денеска не ми одоговори, што рук, барале криминалци да го бркаат Диме Спасов????

Па сте се одлучиле дури и за кандидат за пратеник да го поставите:
Со овој потег, ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе сака да прикаже дека приказната на Спасов, дека бил само жртва во сообраќајниот инцидент е единствена вистина за случајот и дека нема потреба да понесе одговорност и да се откаже од кандидатурата.

Диме Спасов во трка за пратеник

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Пет Ное 11, 2016 11:09 am

Toa sakal Tramp da go prasha vashiot pastir...Za shto bile nameneti parite so koi im gi polnel dzhebovite na demokratite vo SAD, vkluchitelno i na Klintonica...Zа Alkaeda ili za Islamskata drzhava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Пет Ное 11, 2016 8:33 pm

defo напиша:Трендо , доста бе ги труеш темиве..со едно те исто..гарант и Хилари му рекла на Диме да се опие и да праи глупости, за после вие преку „видео надзорот“, кој ете случајно работеше за Диме Спасов, а не работеше кога загина Фросина, Мартин Нешковски, Смилкоско Езеро, да ни откриете дека уставри го бркале „криминалци“. За кои ти и до ден денеска не ми одоговори, што рук, барале криминалци да го бркаат Диме Спасов????

Па сте се одлучиле дури и за кандидат за пратеник да го поставите:
Со овој потег, ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе сака да прикаже дека приказната на Спасов, дека бил само жртва во сообраќајниот инцидент е единствена вистина за случајот и дека нема потреба да понесе одговорност и да се откаже од кандидатурата.

Диме Спасов во трка за пратеник
Јасно е по пишувањето и на овој форум што била целта. Да не биде на пратеничките листи и да не биде повеќе министер. После него веројатно би имало и други местенки. Патем не знам за каков сообраќаен инцидент зборувате кога на видеото јасно се гледа дека нема допир или некаква гребнатинка на наводно оштетеното возило кое потоа го брка министерот. Во секој случај гласачите ќе си кажат што мислат на 11 декември. На вас ви требало да ви одговара што Спасов ќе биде на кандидатската листа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by defo Пет Ное 11, 2016 10:55 pm

трендафил напиша:
defo напиша:Трендо , доста бе ги труеш темиве..со едно те исто..гарант и Хилари му рекла на Диме да се опие и да праи глупости, за после вие преку „видео надзорот“, кој ете случајно работеше за Диме Спасов, а не работеше кога загина Фросина, Мартин Нешковски, Смилкоско Езеро, да ни откриете дека уставри го бркале „криминалци“. За кои ти и до ден денеска не ми одоговори, што рук, барале криминалци да го бркаат Диме Спасов????

Па сте се одлучиле дури и за кандидат за пратеник да го поставите:
Со овој потег, ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе сака да прикаже дека приказната на Спасов, дека бил само жртва во сообраќајниот инцидент е единствена вистина за случајот и дека нема потреба да понесе одговорност и да се откаже од кандидатурата.

Диме Спасов во трка за пратеник
Јасно е по пишувањето и на овој форум што била целта. Да не биде на пратеничките листи и да не биде повеќе министер. После него веројатно би имало и други местенки. Патем не знам за каков сообраќаен инцидент зборувате кога на видеото јасно се гледа дека нема допир или некаква гребнатинка на наводно оштетеното возило кое потоа го брка министерот. Во секој случај гласачите ќе си кажат што мислат на 11 декември. На вас ви требало да ви одговара што Спасов ќе биде на кандидатската листа.
Супер ако е така, сега друго одговори ми, зошто камерите не рботеа за Смилкоско, за Фросина, за Мартин Нешкоски, како сега проработеа???
Друго не знам, дали знаеш дека и да има снимки, тие не се даваат така лесно на увид на јавноста???

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by osa Пет Ное 11, 2016 10:58 pm

of bre defo si nashol ovaa BAGRA da ja prashuvash za pravda ....
p.s. ima snimki i od tie zlodela ,no ne gi davaat zatoa shto ke treba da lezat ....SHTO AKO NA TIE TAKVI SNIMKI E SNIMEN LICETO "Ж "kako mu udira BOKS na martin Neshkovski i detevo umira tokmu od TOJ boks ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Саб Ное 12, 2016 7:26 am

defo напиша:
трендафил напиша:
defo напиша:Трендо , доста бе ги труеш темиве..со едно те исто..гарант и Хилари му рекла на Диме да се опие и да праи глупости, за после вие преку „видео надзорот“, кој ете случајно работеше за Диме Спасов, а не работеше кога загина Фросина, Мартин Нешковски, Смилкоско Езеро, да ни откриете дека уставри го бркале „криминалци“. За кои ти и до ден денеска не ми одоговори, што рук, барале криминалци да го бркаат Диме Спасов????

Па сте се одлучиле дури и за кандидат за пратеник да го поставите:
Со овој потег, ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе сака да прикаже дека приказната на Спасов, дека бил само жртва во сообраќајниот инцидент е единствена вистина за случајот и дека нема потреба да понесе одговорност и да се откаже од кандидатурата.

Диме Спасов во трка за пратеник
Јасно е по пишувањето и на овој форум што била целта. Да не биде на пратеничките листи и да не биде повеќе министер. После него веројатно би имало и други местенки. Патем не знам за каков сообраќаен инцидент зборувате кога на видеото јасно се гледа дека нема допир или некаква гребнатинка на наводно оштетеното возило кое потоа го брка министерот. Во секој случај гласачите ќе си кажат што мислат на 11 декември. На вас ви требало да ви одговара што Спасов ќе биде на кандидатската листа.
Супер ако е така, сега друго одговори ми, зошто камерите не рботеа за Смилкоско, за Фросина, за Мартин Нешкоски, како сега проработеа???  
Друго не знам, дали знаеш дека и да има снимки, тие не се даваат така лесно на увид на јавноста???
Токму терористичкиот напад врз недолжни деца на Смилковското Езеро и е причина за монтирање на безбедносните камери. Пред тоа ги немаше системски распоредени во градот. Колку што ми е познато за другите два случаја убиецот на Мартин Нешковски е осуден. Не знам дали е завршена судската постапка за несреќата во која загина Фросина. Колку што знам таму вината е поделена. Фросина поминувала на пешачки но на црвено светло, а возачот возел побрзо од дозволеното, 85 км/час. Патем не разбирам која е целта на прашањето во конкретниов случај. Сметаш ли дека ако дури и да имало некогаш прикривање на докази тоа треба да се направи и во случајот со Диме Спасов за да се скриеше дека на најбезобразен начин МВР сака да му намести наводна сообраќајка за да му наштети на него како политичар и на неговата политичка партија, Што би рекле требаше да се сокрие обидот на СДСМ со измама да добие поголема шанса да дојде на власт.
Да заклучам. Убиецот на Мартин е во затвор, возачот што ја прегази Фросина ќе одговара за својот дел од вината, но истото ќе ги снајде и извршителите за обид на местенка на сообраќајка во случајот за кој пишуваме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Саб Ное 12, 2016 10:57 am

Trendafile, a bre zoshto ne odgovarash za kogo bile nameneti parite shto tvojot pastir gi ukrade od narodot i gi napolni so niv dzhebovite na Klintonica i nejzinite sorabotnici??? Ajde odluchi se...Alkaeda ili Islamska drzhava??? Bidete malku poaktivni na taa tema...Davajte sugestii, reshenija, izgovori...Kje mu trebaat na tvojot pastir koga noviot pretsedatel na SAD kje go prasha...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Саб Ное 12, 2016 8:42 pm

Да имаше некаква кражба до сега Оливер и Катица ќе одржаа десетина прес конференции. Бидејќи темава е за наводни сообраќајки ајде јас да прашам зошто сообраќајката на вашата функционерка Мила Царовска ја нема воопшто во билтенот на МВР? Што барал на местото на настанот Шилегов и други функционери на СДСМ? Зошто е задржан некое време снимателот на Сител и полицијата сакала да му ја одземе снимката од несреќата. Што претпоставувам нема да биде нотирано од Репортери без граници и други невладини организации. Само затоа што СДСМ и Сорос се од иста политичка опција. Која за среќа е во заминување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Саб Ное 12, 2016 10:22 pm

Trendafile a bre se utepa od zeleni...Se sheknavte od strav...Za zhalenje ste...


http://plusinfo.mk/vest/92815/vozacot-shto-udril-vo-voziloto-na-carovska-imal-31-promili-alkohol-vo-krvta

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Нед Ное 13, 2016 1:09 pm

Teo напиша:Trendafile a bre se utepa od zeleni...Se sheknavte od strav...Za zhalenje ste...


http://plusinfo.mk/vest/92815/vozacot-shto-udril-vo-voziloto-na-carovska-imal-31-promili-alkohol-vo-krvta
Така ли вели платеникот на Сорос Геровски и партиската полиција на СДСМ на чело со Проливер Спасовски. Либертас пишува и дека возилото на Царовска било удрено од позади. Јас на снимката од Сител гледам дека возилата се завртени едно кон друго, а дека оштетување има бочно на едното возило.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by defo Нед Ное 13, 2016 3:49 pm

Трендо, очај сте..........

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Нед Ное 13, 2016 6:15 pm

трендафил напиша:
Така ли вели платеникот на Сорос Геровски и партиската полиција на СДСМ на чело со Проливер Спасовски. Либертас пишува и дека возилото на Царовска било удрено од позади. Јас на снимката од Сител гледам дека возилата се завртени едно кон друго, а дека оштетување има бочно на едното возило.

Ti i ostanatite dpmne-ofci ushte malku kje gledate na Shitel i kakio pastirot vi vleguva vo Idrizovo a vratata se zatvara, ama Latas kje vi objasni deka toa kletite sorosoidi ve lazhat...On i familijata ne se u zatvor za kriminal tuku odluchile tamu da zhiveat dozhivotno zaradi opasnost od zagadeniot vozduh...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Пон Ное 14, 2016 12:17 pm

Нема врска ниту евентуален мој очај ниту ништо друго во врска со мене или Груевски со сообраќајката и законите на физиката. Ако е возилото на Царовска удрено од позади, како што пишува гласилото платено од парите на вашиот Џорџ Сорос, Либертас, на http://www.libertas.mk/vozachot-shto-udril-vo-voziloto-na-tsarovska-imal-3-1-promili-alkohol-vo-krvta/ , тешко ми е да разберам како тоа возилата да се свртени по ударот едно кон друго со предните страни, а едното да е оштетено странично. Обидете се да одговорите нешто во врска со тоа или било што друго во врска со темата односно да пишувате за вашите соништа во врска со мојот психолошки профил или желбите сите да бидат во затвор како единствена шанса на СДСМ да победи на изборите. Со напомена дека ни јас немам ништо против тоа, напротив сум поддржувач на тоа секој криминалец да одговара за своите злодела. Во случајов или Груевски и други функционери на ВНРО да бидат затворени доколку сториле нешто или Заев и компанија да се најдат во затвор доколку не докажат дека обвинувале со право, а медиумите што ги пренесуваа во тој случај клеветите да платат дебели парични казни (отштета) поради тоа. Патем не знам што ќе прават после 11 декември и 20 јануари соросоидите. Како ќе се исперат од злоделата што ги имаат направено и во Македонија и ширум светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Пон Ное 14, 2016 6:15 pm

Tebe ti e teshko i da razberesh deka vekje go izgubi i vtoriot tvoj diktatorski idol Grujoshesku pa seushte se lazhesh so glupostite na Latas kako dete po lizhavche nemajki hrabrost da priznaesh deka e vreme da barash nov idol...A ne deka nemash izbor...Erdogan, Putin i slichni gi ima dovolno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Пон Ное 14, 2016 8:12 pm

Јас пишувам за видеото што го видовме сите. Може да се сомневаме само во тоа дали има или не оружје во џебовите на насилниците во раката што ја држат во џеп. Иначе јасно се гледа дека нема удар, односно трага од удар при разминувањето на возилата и дека Проливер Спасовски ЛАЖЕШЕ кога тврдеше дека полицијска патрола го запрела возилото на веројатно идниот министер за труд и социјала.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Пон Ное 14, 2016 8:27 pm

А бе ти кажи што барала оваа од унија на жени за Груевски во возилота на АВРМ по полноќ со Димета и зошто Диме бил летва пијан. А ти со портокаловите очила вратата на Идризово ќе ја видиш дури откога ќе се затвори зад пастирот твој.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Вто Ное 15, 2016 9:58 am

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Gjorc

Многу сообраќајки откако Оливер Спасовски по втор пат стана министер за внатрешни во владата за спроведување на избори иако истера еднаш и подолг мандат од предвидениот со Пржинскиот договор. На сликата е возилото на поранешниот активист на СДСМ и поранешен телохранител на Оливер Спасовски и Петре Шилегов, Даниел Трајковски-Близнак по сообраќајката на булеварот Партизански одреди во која за разлика од местенката на Диме Спасов имало и пукање. Алфите овој пат никаде ги немало. Доколку не биле во возилото што избегало по инцидентот. Возилото од кое е пукано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Гостин Вто Ное 15, 2016 11:26 am

A bre vidovte ja odnese shegata gjavolot i sudstvoto i policijata kje se reformiraat i kje go sproveduvaat zakonot pod rakovodstvo na novata vlast od SDSM pa pochnavte da seete strav nadevajki se deka kje uplashite nekogo...A i shto drugo mozhesh da ochekuvash od ofci vodeni od kriminalna familija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by трендафил Вто Ное 15, 2016 11:39 am

Во моментов имаме нова власт. Генералниот секретар на СДСМ е на чело на МВР. Еве неколку фотографии на настраданиот во сообраќајната несреќа на Партизанска. Според Плусинфо не се знае дали повредите ги здобил од сообраќајката или од куршуми. Пази Бога ти. Зошто на Трајковски му се случи ова откако вие го отфрливте. Веројатно под притисок од странците кои не сакаат многу провалени криминалци.
ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Spasovski-Bliznak-1
ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Zaev-trajkovski-bliznak1
ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Ljube_bliznak2-e1479172492122

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки - Page 2 Empty Re: ДИМЕ СПАСОВ заменик министер предизвикал повеќе сообраќајки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот