Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МВР, не е повеќе МВР-ВМРО

Go down

МВР, не е повеќе МВР-ВМРО Empty МВР, не е повеќе МВР-ВМРО

Пишување by defo Сре Aвг 02 2017, 11:25

После случајот, во кој беа приведени членови на Левица, кој и јас го осудив, бидејќи тоа беше борбата, цели две години да се смени начинот на прифаќање на јавна критика, вчера после извршената внатрешна контрола се огласи и министерството и внатрешната контрола:
“Утврдено е дека од страна на четворица полициски службеници врз четири лица неосновано била употребена физичка сила, а над тројца од нив без основа е употребено средство за присилба- врзување со лисици. Против полициските службеници кои што ги пречекориле службените овластувања и постапиле спротивно на член 83 и 85 од Законот за полиција ќе бидат преземени дисциплински мерки согласно Колективниот договор на МВР и ќе биде известено надлежното јавно обвинителство во Скопје“, рече Ангеловски.

Дисциплински мерки за полицајците кои апсеа членови на Левица

Значи да ни е јасно, секој во оваа држава треба да има право на глас, и секој треба да ја прифати и размисли за критиката упатена до него.
Едино жалосно во овој случај е што и понатаму медиумите блиски до бившата(криминална) власт ги користат овие инциденти за извртување на реалната состојба во државава.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот