Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

4 posters

Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by osa Вто Јан 03 2017, 00:30

На местото кај што требаше да се гради нов клинички центар сега после една година од ветувањето на гујо има само ТРЕВА И ДУПКИ И СЕКАКО ТАДИЦИОНАЛНА МЕТАЛНА ОГРАДА ОД КОЈА НИШТО НЕ СЕ ГЛЕДА ...ТОА ЗА ДА ЈА СОКРИЈАТ ЛАГАТА ...ЕТЕ ВО ШТО ВЕРУВАТЕ ДПМНЕОВЦИ ...ГЛЕДАТЕ КАКОВ ЛАЖОВ ПОДДРЖУВАТЕ ....А ОН СО ТИЕ ЛАГИ СИ ДОБИ МАНДАТ И ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ СИ ВЛАДЕЕШЕ И СИ КРАДЕШЕ ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by osa Вто Јан 03 2017, 00:32

што ке кажеш за ова трендафиле ????? и ова да не е специјално за изборите ко она со студенските домови ...сега кого ке го караш што не ставил еден клинички центар изграден од пластични детски коцки за играње ??????
ете гледаш што и кого поддржуваш ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by osa Вто Јан 03 2017, 00:39

Шилегов: Ќе има нов Универзитетски клинички центар во Скопје, доаѓа живот!

Најпрво дозволете ми во мое лично име и во името на Социјадемократскиот сојуз да ви посакам среќна нова 2017 година, да ви посакам многу успех среќа и здравје.

А кога сме кај здравјето, СДСМ ќе изгради нов, модерен и функционален Универзитетски клинички центар за потребите на сите граѓани во Македонија.

Здравствените услуги ќе бидат високо квалитетни.

Ќе го вратиме концептот на единствен Универзитетски клинички центар во којшто сите клиники ќе бидат функционално поврзани.Нема да ве препраќаат како досега од клиника во клиника.

Овие тараби зад мене што сведочат за неодговорните криминални политики на досегашната власт, ќе бидат минато, исто како што е веќе минато нивниот носител Никола Груевски.

Груевски заедно со Никола Тодоров, токму овде на овој ден, на 2 јануари 2014 се шеташе покрај овие поставени тараби во Клиничкиот центар во Скопје и ви вети нов Клинички центар во Скопје до 2 јануари 2017 година.

Денеска е 2 јануари 2017. Реалноста, како што гледате, се само тарабите.

Изминатите три години вие доаѓавте овде, сами, со болни деца, со болни родители, болни соседи, со надеж дека кончено од вашите пари од даноците ќе почне да се гради Клиничкиот центар. Наместо тоа, гледавте како во центарот на Скопје никне друг грамаден објект, ама не потребниот Клинички центар за вас, туку партискиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ за којшто отидоа, според некои проценки, над 30 милиони евра.

Затоа избравте промени. Го поддржавте Планот за живот во Македонија. Тоа е нашата најголема обврска.

Од оваа 2017 година почнуваме да го создаваме животот што го избравме.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by osa Вто Јан 03 2017, 00:40

и сега кој лаже бре трендафиле ...и ова да не е лепено и монтирано ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by трендафил Вто Јан 03 2017, 22:11

Имаше кус застој во процедурите за распишување на тендер за изградба на новиот клинички центар настанати поради кризата што ја предизвикаа администрацијата на Обама, некои земји од ЕУ и домашните предавници финансирани од Џорџ Сорос, но тендерот за изведувач на објектот е објавен пред извесно време во службениот гласник на ЕУ од страна на Банката на Советот на Европа која е кредитор на проектот. Патем мандатот на оваа влада е скусен и имавме диктаторски упад на партија, СДСМ (LSDM), во власта иако оваа партија загуби на изборите. Тендерската процедура, да заклучам е во завршна фаза. Но од луѓе како вас, кои на една друга тема презентираат фотографија на радијатор од кој прокапува вода, наводно во студентски дом, и од влагата има наводно веќе пораснато печурка и наместо да ги осудат станарите во собата зошто не подметнале некоја конзерва или друг сад во кој би капела водата наместо на подот ја обвинуваат владата, како да врши власта контрола, да не кажам претреси по студентските соби. па треба да знае за дефектот без да биде пријавен, не можам да очекувам реално да гледаат на работите. Мозокот ви е истрениран да ги прифаќате работите како што ги сервира пропагандната машинерија на Сорос која работи во полза на СДСМ (LSDM).
Иначе од памфлетот на Шилегов можам да се посомневам и во неговата здравствена состојба. Тој изгледа уште е во еуфорија на прославата на СДСМ (LSDM)кога имаше извештај за македонските гласови и на нив ги додаде ветените 100 илјади албански кои не ги доби во очекуваниот број па се смета за победник на изборите и покрај тоа што ги загуби.
Оса, сериозна ли си кога велиш дека Груевски владеел две години, кога тој не е премиер подолго од една година. По упадот на СДСМ во власта под притисок на диктаторот Обама и неговите европски слуги.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by Teo Саб Јан 21 2017, 21:03

Trendafile...Toa so mozokot...Znaesh li zoshto ve vikame zombirani papagali i MP trojki...I znaesh li zoshto i pokraj rushenjeto na stariot objekt i izgradba na nov baroken sedishteto na dpmne e seushte poznato kako "zhioltata kukja"???
Teo
Teo

Број на мислења : 5065
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by трендафил Пон Јан 23 2017, 21:17

Мене не ми е познат тој назив. А секој има право на свое или прифаќање на наметнато мислење. Се работи за индивидуално демократско право. Или за условен, да не кажам павлов рефлекс.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by Luxor Вто Јан 24 2017, 09:43

Конечно сфати дека вие дпмне-офците реагирате условно? Тоа е последица од влијанието на жолтата куќа врз вашите мозоци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6429
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА  Empty Re: ДПМНЕ ИМА ПРОГРАМА АМА НИШТО НЕ ОСТВАРИ ОД НЕА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот