Seksi edukacija

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Вто Aвг 25, 2015 12:05 pm

Shto e ova sega kiBik...Pochna da begash od chasovi...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Seksi edukacija - Page 3 CNL0eO4U8AAANpb

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Чет Aвг 27, 2015 8:00 pm

Profesore, mnogu gi sakam zhenite koi izneveruvaat... Toa nekoja deviacija vo moeto vospitanie da ne e???
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Чет Aвг 27, 2015 8:03 pm

Тео напиша:Shto e ova sega kiBik...Pochna da begash od chasovi...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Seksi edukacija - Page 3 CNL0eO4U8AAANpb
Shocked
Be koj pravi sex so zabi???? Hrvatkite??? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Пет Aвг 28, 2015 9:47 am

kiBik напиша:Profesore, mnogu gi sakam zhenite koi izneveruvaat... Toa nekoja deviacija vo moeto vospitanie da ne e???

Ne e kiBik...Toa e samo znak deka si dobar chovek i sakash da pomognesh sekade kade shto drugite ne mozhat da stignat... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Пет Aвг 28, 2015 6:56 pm

Тео напиша:
kiBik напиша:Profesore, mnogu gi sakam zhenite koi izneveruvaat... Toa nekoja deviacija vo moeto vospitanie da ne e???

Ne e kiBik...Toa e samo znak deka si dobar chovek i sakash da pomognesh sekade kade shto drugite ne mozhat da stignat... Twisted Evil
Фала, професоре! Ме успокои! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Aвг 28, 2015 10:02 pm

Тео напиша:
kiBik напиша:Profesore, mnogu gi sakam zhenite koi izneveruvaat... Toa nekoja deviacija vo moeto vospitanie da ne e???

Ne e kiBik...Toa e samo znak deka si dobar chovek i sakash da pomognesh sekade kade shto drugite ne mozhat da stignat... Twisted Evil
Sto ti se vika -"Educiran covek" !?!?! Shocked
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by reiter on Пон Сеп 14, 2015 7:03 pm

малку женски свет имаме тука на форумот,но јас си претпочитам некои и однадвор кои гледат а не влеваат на форумот да се приклучат...имам искуства да споделам и да чујам и од нив..се разбира дека анонимноста е гарантирана...одиме сто на сто без предрасуди се разбира кој е храбра

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Вто Сеп 15, 2015 7:52 am

Vreme za nova lekcija...Nuchete ja dobro...I prestanete da letate vo oblaci...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

НЕКОЛКУ ПРИЧИНИ, ПОРАДИ КОИ ЖЕНИТЕ СТЕНКААТ
Мислите дека таа не може да се воздржи и мора да испушта гласни звуци, посебно кога доживува оргазам? Се лажете.

Seksi edukacija - Page 3 Orgazam_06112012_shutter625

Жените за време на сексот испуштаат гласни звуци на уживање најчесто за да го поттикнат мажот. Истражување кое е објавено во едно списание, покажува дека тие наизглед неконтролирани звуци на уживање за време на оргазмот се чиста женска манипулација над мажите. Анкетирани се 71 жена на старост измеѓу 18 и 48 години кои требале да одредат како го вокализираат нивниот оргазам и зошто, ако веќе не го достигнале врвот воздивнувале и викале.

Востановено е дека жените свесно го вокализираат односот за да го возбудат мажот, велат научниците.

На жените им се брза

Иако во магазинот се користи фразата „женска манипулација на машкото однесување од корист“, тоа не значи дека жените сакаат да бидат наградени за својот ентузијазам, на пример со дијамантски обетки. Жените со викањето го поттикнуваат мажот брзо да дојде до врвот кога односот им е досаден, кога се уморни или нервозни или едноставно кога немаат време. Со други зборови, жените гласно го „преживуваат“ сексуалниот однос кога не се претерано возбудени. За време на односот кога се силно возбудени, оргазмот е веројатен, а време на оралниот секс, оргазмот ќе биде многу тивок. Поуката од тоа би можела да биде: колку потивко, толку посилно. Викањето и врескањето се само тактика со која жените ги поттикнуваат мажите, но и со тоа сака да им даде и комплимент.

Научени улоги

На жените им е важно мажот да се чувствува сигурно и со гласните реакции ја поттикнува неговата самодоверба. Научниците тврдат дека мажите и жените во сексот следат улоги во одамна напишано сценарио. Мажот треба да ја доведе жената до оргазам бидејќи тоа го докажува квалитетот на неговата работа. Имајќи предвид дека жената не може да ејакулира, мажите мораат да се потпрат на некои други знаци за да знаат дали успешно ја завршиле работата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 9:27 am

Shto bre pochnavte da begate od chasovi...Doagjajte vednash...Ova mora da go znaete...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

"ГУРМАНСКИ", "ДОМАЌИНСКИ" ИЛИ "НА БРЗИНА": ОВИЕ ТРИ ВИДА НА СЕКС МОРА ДА ГИ ПРОБАТЕ!

Seksi edukacija - Page 3 Tocka-171176

Seksi edukacija - Page 3  се од Венера, мажите се од Марс, но едно нешто за нив е дефинитивно заедничко – уживањето во сексот

Романтичен "гурмански секс"

Seksi edukacija - Page 3 Tri-vida-na-seks-karmin-01

За овој тип на секс ќе ви биде потребно да издвоите малку повеќе време, труд и размислувања, и тоа не само во текот на самиот чин. Најпрво е неопходно да испланирате романтичен состанок и специјално уредување на спалната соба. Само помислете на нежниот сјај на запалените свеќички и сензуалната музика во позадина. Цела вечер градете сексуална тензија а на крајот е конечно и вистинско време за да ослободите низ секс. Токму ова може да се нарече вистински гурмански секс.

Здрав "домаќински секс"

Seksi edukacija - Page 3 Tri-vida-na-seks-karmin-02

Овој тип на секс има многу помалку "украси" од гурманскиот и главно трае околу 30 минути. После добри 15 или 20 минути предигра и стимулација, време е да се "фрлите" на работа, а после тоа уживајте во мазењето со партнерот. Ваквиот вид на акција се препорачува барем еднаш или два пати неделно.

Секс "на брзина"

Seksi edukacija - Page 3 Tri-vida-na-seks-karmin-03

Без разлика дали се работи за сексуален однос или орален секс, оваа страствена средба треба да биде брза, по можност помеѓу тесните обврски. Доволни ви се буквално само три минути, а бидејќи сè се одигрува со голема брзина, пожелна е и употреба на лубриканти. Кокосовото масло е одлично за таа прилика, тоа е природно и има одличен вкус!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 2:23 pm

U "nashe" vreme vakvo beganje od casovi nemalo ni koga beshe matematika vo prashanje! Twisted Evil (posle ni bil slab natalitetot !?!?! Evil or Very Mad )
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 2:25 pm

Hamad bim Khalifa напиша:U "nashe" vreme vakvo beganje od casovi nemalo ni koga beshe matematika vo prashanje!  Twisted Evil (posle ni bil slab natalitetot !?!?! Evil or Very Mad )

Toa zaradi subvenciite za treto dete...Imaat trema...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 2:28 pm

Subvenciite go unishtija zemjodelieto ama i sexot ne pomina podobro!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 2:29 pm

Pa koga ne go slushaat dobronamerniot Subrata...A dobro im reche...Drzhete go narodot vo siromashtija, pa od nemanje kade, deca kje pravat...Ama tie, ne pa ne...Kje davale subvencii, sakale narodot bogat da im bide... Evil or Very Mad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:14 pm

Profesore, dali bi ni dal malce povekje informacija za hamalskiot sex (ili inaku recheno prosto eb@nje)? Dali seushte nekoi go praktikuvaat??? Ili site se izvratile???
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 5:36 pm

Ima bre kiBik...A eve ti i nekolku soveti kako da go koristish...Tradicionaslistu...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

9 начини да ја направите мисионерската поза неспоредливо возбудлива

Seksi edukacija - Page 3 21368-750x400

Мисионерската авантура претставува една од најчестите пози која паровите ја применуваат во кревет. Но по некое време станува досадно. Ако сте уморни од мисионерската поза, вие не треба да ја менувате, само повремено додадете ги овие детали.

Издигнување

Ставете ја перницата под задникот со што би се издигнале и пенетрацијата е подлабока, кажува доктор Беверли Вајпл која се бави со проучување на сексот

Стегнете

Гога ќе го прегрнете со нозете над грбот, пенисот ќе го стимулира повеќе клиторисот, кажува сексуалниот терапевт Ијан Кернер

Гушнете го

Завиткајте ги рацете околу него и повлечето го неговото тело поблиску до вас како би осетиле блискост советува Кернер

Утврдете го темпото

Фатете го за колковите и давајте му  ваши сигнали кога да се забрза и кога да се забави

Мастурбирајте за време на пенетрацијата

Мастурбирајте (со рака или вибратор) во текот на пенетрацијата или играјте си со брадавиците и други ерогени зони.

Гледајте се во очи

Погледни го право во очи и следате го секој негов потег и израз на лицето – тоа дополнително ќе ве возбуди двајцата.

Садо-мазо елементи

Земете еден шал или вратоврска (лисици, ако сакате) и пуштете го да ви ги врзе рацете. На овој начин ќе му се препоштите во целост, а со тоа ќе се возбуди дополнително.

Повеќе бакнежи

Ниту една поза не е толку удобно за бакнување како оваа. Затоа искористете ги придобивките од оваа поза и сензуални бакнежи нека се дел од оваа сезона.

Плескање

Дајте му до знаеење колку сте возбудени со тоа што ќе го плеснете по задникот колку пати ќе посакате и неговата крв ќе циркулира со поголем интензитет.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 5:59 pm

Бе како ке ме плеска некоя бе??? Тоа традиция е кай вас??? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:02 pm

Ne bre...Toa e tradicija kaj tradicionalistite... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 6:06 pm

Значи яс, професоре, не сум традиционалист. Не давам да ме плескаат!!! А ти традиционалист ли си? Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:07 pm

Prvo kazhi mi dali ti pleskash, za da mozheme da doneseme vistinski zakluchok dali si tradicionalist...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 6:20 pm

Па! Плескам се разбира!!!
НООО!!! Чудно ми е, ако Калифот е традиционалист по вашему, со овой харем що ли му се случува кога го подпукаат? Сигурно има многу здрав г.з?Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:23 pm

Sekako deka ima zdrav gz...Trenira javajki kamili...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 6:31 pm

Си знаев дека он со камили... Еднаш му реков дека ми е сумлив, ама он не си призна тогаш... На тебе на увце ти кажал??? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:35 pm

Ne bre...Slika mi prati... Twisted Evil

Seksi edukacija - Page 3 Serena_beach_hotel__spa_mombasa_camel_ride_2-270x300

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 6:38 pm

Кой е Калифот на сликата??? Со црвениот самар???Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 6:48 pm

kiBik напиша:Кой е Калифот на сликата??? Со црвениот самар???Suspect

Eve da ti bide pojasno...Seksi edukacija - Page 3 Happy-smiley17

Seksi edukacija - Page 3 9ql2yh

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 3 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот