Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Весници

3 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 17:40

http://www.mkd.mk/makedonija/politika/za-bugarite-nema-nikakva-dilema-deka-makedoncite-se-bugari
Мене никоj не ме прашал.Глупости се тоа дека Македонците се неосвестени бугари.
Поекето се потомци на бугари сега имат нова самосвест документирана целосно после 1945 година.Какви етнички во Пиринска Македониjа? Има бе има дедо Стоjко античкиот и уште неколкумина на пари од Груjо и од титовата емиграциJа.Добрососевдство? Какво добрососедство со вакви тешки србомани дека нема ден да не плукат против бугариJа во пропвладините србомански медиуми на криминалецот Груевски? какво добрососедство со држава коjа ке кажува има ли бугари во албаниJа место самите луге или дури албанците? Не ми треба добрососедство присила со некоj коj што инаку му е изперен мозокот и те мрази.Уште неколку децении и со таа скорост нема да имаме србомани туку луге кои што сборуват српски со падежи. Е со нив какво добрососедство- со СрбиJа имаме некакви односи признават го како тако бугарското малцинство таму не сме прва лjубов ама поне нема такви дезинформации, лажна историJа и така натаму.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 12:49

http://www.utrinski.mk/?ItemID=7594B91A1DE149448AAE71B9A3E1897C
Полни глупости се ова. Русите не деjстват вака аматерски. Се прашаjте коJ има интерес од ова работа. Секогаш се прашаJте. Знаеме како Ердоган сам си го направи пучот и никаов ГJулен не е намешн. Просто  си намери причина да се саморазправи со политичките си противници и се поеке да Jа превземе целата власт. Исто и во Црна гора.Русите ке деJстват ко аматери па ако сакаа да го убиJат ке го убиа малку ли Путин изтепа политички противници дури еден со плутониj го утепа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 12:55

А вас? Коj ве ебе за нешто вас? Само србите си го држат и си го засилват влиjанието се поеке преко медиуми и информационна инвазиJа и ги држат тие предавници од ДПМНЕ на власт.Ако победи СДСМ и там ке е намерат начини србоманиJата да не престанува. Тоа сме го виделе. Така да не се надеваjте на некакви руски комплоти. БракJата срби ке ве спасат од пипалата на московскиот октопод.Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:05

Па да се грижат да го увеличат наталитетот на териториJата на РМ. Последниот пат колку албаниц ви пратиjа? Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:10

А еве лошите бугари сакат да ви го одземат народот со пасоши. Бугарската гнасна рака никогаш не престанува да деjствува. Наjлошиот волк, така нарекуваниот наш источен сосед Cool И ни краде историJата! Како така некоJ од Трново ке биде во воjската на Самуил? Поскоро титовите леви сили ке се били на левиот фланг одколку некоj од Трново Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:17

Исто тоак читав за некакви преуди од по 5 месеци а некои пуштени. Па и за краденJe кокошки дават поеке.Добар бизнис 5 месеци во затвор и потоа  кукJа на карибите. тоа го имаше и каJ вас нели некаков "призна" незнам веке во коjа "афера" пуч или шпиун.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 14:44

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=89C3B7863E8CFA45B7119FD7E5154467
Еве го и ангел Иванов мисли на база Jугословенско образование. Ало батко Швеjцариja e земJа на германци, италианци и французи. Тие немаат идеJа дека потекнуват од Адам ниту пак jа крадат историJата на соседите. во србославиJа немаше ШвеJцариjа земJа на рамноправните народности.Имаше СрбославиJа и за тоа сите освен србите jа напуштиа.дури и вие .Па во право е охригJанецот дека сите што жалат за ова мртво чудовиште сеа се антички во србоманската партиja ДПМНЕ.А со албанците?Па вие сте природен српски шлJам шо се очекува друго освен да скинете гаки и да се надупите? Каков срам за потомците на ацета шо е уште еден доказ декла немате ништо ОПШТО со него. Од етнички клонинги шо да се очекува? вие може да се репчите само на бугариJа дека мнозинството луге ви сметат за бугари. Хаха каква пародиjаSmileАнгел Иванов сигур има барем 10 000 во бугариJа со ова имеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 20:50

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=AB427B94FFBB9148914B900C22A16C96
Тази фантоми не се фантоми.
Учи бе неписмен "тази"="таа" "тези"="тие"
Во вицот има "тази дупка" демек "таа дупка". но за фантоми мора да е "тези фантоми". Да те ебам у србоманот неписмен како звучи на македонски "таа фантоми" битер цигански!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 20:58

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=971FA412770D7F4480091140A3BC3B29
Ме мрзеше да Jа читам целата ке коментирам само насловот.НАТО сврщшува там дека свршуват земите членки. Може и да се намеша во некоJа земJа не членка но после одреден рок во смисла треба да се почека па може да се намеша ама може и да се не намеша.Ако си членка има член 5 во договор. Ако е нападната членка значи е нападнато целото НАТО.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 10:55

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=188D3AEEAB471B4EAAB241C0768BADF5
Шо е ова "матица" македонска? На српски ли е? На македонски матица не е ли маjка?
Та ако Крсте мисирков е таткото на новата нациJа шо во 1903 година вели дека не постои ама треба да биде направена коJа е маjката на нациJата?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 11:22

http://zurnal.net/?tag=%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0
Mалоумна, забегана србоманска конспиративна шушумига.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:01

http://www.utrinski.mk/?ItemID=4FFFE389D1EBBB49B92BFC3ED9E8273B
"Ке ни убие верата во лагата"
Да бе ке ве убие целото Jугословенско образование па и нациjата ви е заснована на лага и удбашки терор. Па не ве уби. Еве шо пишува копукот:
Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ се претставува себеси како најголем бранител на македонскиот јазик, ама никогаш не се огради од јавните навреди на Блаже Конески, творецот на литературниот македонски јазик, најзначајната фигура во културата на Македонија кој беше нарекуван јавно џуџето од Небрегово и Коњевиќ.
Он самиот си признава дека е србоман до коска. Штом вакви човечки гJубрета се ви морални стожери... Ти Риjазов те гледав во една емисиJа си една од наJголемите пречки за поставуванJе се на здрави темели. На темелите на вистината.Штом предавници како ова србоманско копиле за тебе се хероj да ти го ебам србоманското маме во уста!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:25

http://maktel.mk/News.aspx?id=83284
"Сега восочниот , некога жив Ванчо михаJлов рекол во рим дека треба, кога ке се убива, да се убие блаже коневски, а не Крсте црвенковски.Треба да се убиел за тоа што го правел иодентитетот Македонци на штета на идентитетот македонски бугари.Што ни кажува таа порака од восочниот МихаJлов до сите патриоти на пастир никола?"
Кажува дека тие не се никакви патриоти туку прикриени србомански кариеристи.И немат нищшто општо со иван михаJлов.Инаку блаже конески не се уби напротив ви го натресе до мадинJа новиот идентитет и зарад тоJ идентитет нема влез ниту во ЕУ ниту во НАТО. Ова е вистинската причина.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:34

Глуп народ сисач на иденитети. Ребугаризациja треба.На лажниот блажеконески идентитет може да се градат само лажни конструкции како антиквизациjата и уште поголеми простотии.Во смисла треба смело да се каже нашите таковци беа пички и го примиJа тоJ лажен и глуп иденитиет, ние треба таа неправда да jа поправиме.Ние имаме 14 века историJа кои сакат да ни jа ограбат и да ни стават само некакв си Самуил и некакав си александар. МегJу нив и "таткото" на глупата нациjа има пробоjни по 10 векови.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:39

Шо вели Луксор "сакам да бидам нормален македонец". Каков "нормален" на блажеконески темели ли? ако ова е "нормален" jа сум воз.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 12:46

Shto bara ovaa tema vo makedonska politichka scena??? Koi se i shto se makedoncite ili bugariyte se diskutira vo istorija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:51

Ребугариациjа не во смисла на припоJуване кон бугариJа и слично. Ребугаризациja во смисла на вракjане кон вистината, блажеконескиот идентитет е истото даже и поголемо сранJе од антиквизациjата. Заснован на чиста лага.Биле Македонци ама словени.Полни глупости биле бугари а не некакви амиорфни словени. ИлJадници докази.Тоа е вистината.И овоJ Георгиевски навистина нема мадинJа. "таткото" на нациJата мисирков така и не го осеменил Ванчо михаJлов, не му го сменил идентитетот. За тоа Блаже конески и Лазо колишевски навистина го смениJа идентитетот со една лага. Груевски потоа го дозасра со антиквизациJата. така да Дефо "нема ништо лошо во антикевизациjaта" се полни глупости и неосознаванje на тоа дека не може со глупости да се оди напред.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:52

Teo напиша:Shto bara ovaa tema vo makedonska politichka scena??? Koi se i shto se makedoncite ili bugariyte se diskutira vo istorija...
коментирам колумни од актуелноста. Не се историски.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 12:52

Aha, spored tebe znachi podobro antichki optkolku slovenski makedonci???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 12:53

Здравко напиша:
Teo напиша:Shto bara ovaa tema vo makedonska politichka scena??? Koi se i shto se makedoncite ili bugariyte se diskutira vo istorija...
коментирам колумни од актуелноста. Не се историски.

Se odnesuvaat na istoriski prashanja...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:53

Тео ова не може да се третира вака "што подобро". Ова не е реклама па да мислиме што подобро да излажеме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 12:55

E pa ajde odluchi se...Makedoncite se sloveni ili antichki...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 12:56

Македонците се бугари.Нема тука шо да се "одлучува". Ова е вистината. а Блаже конески е национален предавник.ГруJо е национален предавник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 12:59

Ete gledash deka se raboti za istoriska tema??? A makedoncite ne mozhat da bidat bugari...Zatoa shto bugarite se traki a makedoncite antichki makedonci...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:01

Бугарите се словени зборат на словенски jазик или имаш памук во уши?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 2 Empty Re: Весници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот