Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Весници

3 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:04

A zoshto togash Bozho Dimitrov vika deka se dojdeni od Pamir???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:09

ПрашаJ го него.Да си крстиш ти првата столица Плиска а втората Преслав и да викнеш словенските учители каJ тебе што мора ди си?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:18

A kade ischeznale starosedelcite vo Makedonija i Bugarija??? Mislish deka nemaat vlijanie na deneshnoto naselenie???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:22

Ебам ли им матер? Ja сум со плава коса и сини очи и зборим словенски .Циганите ние сме ги ебеле во уста и сега зборат нашиот jазик. Цигани во смисла на поцрнитеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:23

A turcite shto pravele 500 godini??? Kolkav e procentot na turska krv vo deneshnite balkanski narodi???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:28

Турците се едно мало племинце. Инаку ОсманлиJската империjа е била религиозна држава. Првин потурчват многу грци и секакви во мала азиJа. Потоа потурчват многу словени.Така да дури да се ебели што е малку вероJатно предвид верските разлики демек ако сака да jа ебе он си е зима во харем. Мислата ми е во турциJа денеска има многу поеке словенска крв одколко турака каj нас. До 19 век jаничар не можел да биде етнички турчин.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:30

Sepak chist narod bez nikakvi primesi ne postoi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:33

Епа коj е кажал дека целиот е чист? Има го и моментот дека тука на jуг се рагJаш со плава коса па станува црна поради по топлото време.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:36

Ili zaradi nekoi geni...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by delta Сре Фед 22 2017, 13:37

site se dupele koj so ogo stigne,./.
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:39

Ти на каков Jазик збориш? ова е софтвер батко. Инаку имаш 90% свински гени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by delta Сре Фед 22 2017, 13:43

i ti imas be/./.i majmunski,.,.
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:53

Па некоj да кажал да немам? поентъата беше дека не гените го решават коJ е словенин или не туку софтверот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Teo Сре Фед 22 2017, 13:56

Svinji, majmuni...I nekoj kje mi kazhe deka bil chovek...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 13:59

Епа човекот е животно ти шо очекуваш? Ова што си да не е закодирано генетски? Еве до пред 50 години бевте бугари па сеа не сте. ви ги измениа гените?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 14:08

Инаку посериозно.античките не били некаков нов етнос. тие не постоеле многу пред државата и после неJзината смрт.Станува збор за грчки племинjа овоJ збор значи луге од планината на грчки не значи вонземJани. а на денешната вио териториJа имало дарданци и тракиjци. Потоа има римска провинциja. За жал скопие никогаш не било ни во неа.Потоа областа македониjа оди каJ Одрин. За тоа имаме Василиj 2 македонец. Не е роден во ново село штипско.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 14:11

Во општо ако бугарските извори ги мислите пропагандистички оти не читате англиJски? EнциклопедиJа Британика? Па ти во тоа шо го пишала мис Стон не можеш да наjдеш македонци како етнос ебаго. И таа била врховистички агент?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:07

Ja замете темата под тепих. а вистината е таа -ако сакате вистината- бугари. ако сакате нешто како античката простотиjа- учи Блаже конески.ИсториJата не е како нешто што можеш да си го купиш.Па да избираш што е подобро или полошо.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:18

Навистина е тешко да осознаеш дека татко ти и дедо ти биле предавнички пички. Но се е направено за да можеш ти да живееш. Таква била состоJбата. во СФРJ -тоа е решено на друго место од други луге. А веке во СФРJ или етнички Македонец или голи оток. Е не може сите да се херои kako Ванчо михаJлов па да избегат. Нормални обични пички со мали срца и без грам достоjнство. Па сега ако во скопие ви направат скопJанци на регионален принцип нема да е толко понижувачко ама се пак да ти го изсперат мозокот дека немащш ништо заедничко со штипjанци и струмичанци си е полна нагла гнасна лага.Да може да примиш новиот идентитет ама  зарад него ке почнеш да плукаш против нив како се тие губитници и жените им курви  разбираш за шо станува збор?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:21

Ти на коj ке веруваш, на осудениот на смрт од бугарскиот цар, на тоj шо убил српскиот крал или на пичките од МАНУ како србоманот Лазар колишевски и Блаже конески? Па види им ги биографиите се е напишано што биле каде учеле...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:24

ама ке каеш еве види ги факлтите сега. Па jа фактите ги гледам. Едни излажани и пред и сеа луге. а ти сакаш да вратиш предишната лага.Епа зошто кога можеш да вратиш вистината? Потоа ако сакаш мадагаскарец се осекjаваj ама нема да е базирано на лага.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by delta Сре Фед 22 2017, 21:25

koj be cita sega vesnici,//,.se e internet,..,
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Весници 2

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 11:07

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=B2B73611AF415842BF9373A77EDF6EF0
Србинката Павловик многу се загрижила за Бугарите шо сакаат да емигрират.Ajде да си се грижи за србите.Но  сепак дури во негатиовен контекст забележувам дека бугариJа е присутна речиси секоj ден во србоманските медиуми. Шо не може да се рече за РМ каJ нас. Речиси треба да се заблагодари на миленко шо воопшто напомни дека на запад од нас живеат денационализирани бивши бугари сега антички србоманиSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 11:12

Верно каJ вас огромен дел од вработените земаат 200 евро? Па каJ нас дури циганите дека метат улиците зимат поекеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Весници - Page 3 Empty Re: Весници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот