Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

4 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:13

Шо да не пее бе?Ние не сме шовинистичен народ, шо со некоj црнец ке пее оти само е американец а со Лепа Брена нема. Каде таа 200 илJадна публика ние немаме толку голем стадион. И шо ме замараш со глупости коj шо слушал? Jа и 80% од народот не Jа слушаме.Си доволен? Не давате 5 пари за русиjа? Па сите провладини медиуми фалат русиJа и плукаат по америка по српска командаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Teo Чет 23 Фед - 18:16

Aha, a nie treba da sme shovinisti??? Toa se dvojni arshini...A dali 80% ili 8% ne slushate toa e samo tvoe tvrdenje...Jas mozham da kazham deka 90% od makedoncite ne slushaat srpska muzika..A toa so provladinite, pravish li ti razlika pomegju politika i nacionalni prashanja???
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:18

Да бе можаш jа иди само во меаната и ке видиш шо се слуша. Нема значение. Чекам луксор да ми обJасни како си передставува тоJ договор за добрососедство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:20

Па тоа е проблемот. Бугарите можат да слушаат српска музика македонците не. Бугарите можат да се испотепаат и поделат на русофили и русофоби македонците треба сите до еден да бидат србофоби. И утре и да се случи тоа такви лицемери ќе застанат на страната на Србија. Имало веќе такви случаи каде се изјаснувале дека е подобро да сме срби отколку македонци. Има и бугари што се радуваат на изјавите на Рорабакер за поделба на Македонија па и такви кои ден денес го мразат Жељу Желев затоа што ја признал Македонија и ја одбил понудата на Милошевиќ Македонија да се нападне и воено да се распарчи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:21

И Ja 100 пати кажав дека на никоj не сакам да му го менувам ништо. Да се напише само вистината во учебниците.Ja не зборим со живи луге Jа зборим со Jугословенски полуфабрикати. Го гледа клипчетпо дека ЛJубчо вели дека ги мразел бугарите и зошто? За каков кур ми е на мене некаква хартиjа кога вио учебниците ке врие од омраза и глупости? Демек вие ке си серете ама ме успокоJуваш дека ке имаме и тоалетна хартиja.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:24

luxor напиша: па и такви кои ден денес го мразат Жељу Желев затоа што ја признал Македонија и ја одбил понудата на Милошевиќ Македонија да се нападне и воено да се распарчи.
Шо шо? Понудата е била за грците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:24

Е за меѓусебните односи лесно ќе се договориме после падот на диктатурата. Има бугарски активисти кои пред тебе се сетиле на тоа. Тие барања се веќе испорачани на македонските политичари и се опфатени во договорот за добрососедство.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:26

Се ке се види. Ja на СДСМ не му верувам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:27

Здравко напиша:
luxor напиша: па и такви кои ден денес го мразат Жељу Желев затоа што ја признал Македонија и ја одбил понудата на Милошевиќ Македонија да се нападне и воено да се распарчи.
Шо шо? Понудата е била за грците.

Била за сите. Поделба на Македонија помеѓу Бугарија, Грција, Србија и Албанија по воен пат веднаш по распадот на СФРЈ. Желев е човекот кој го спречи тоа и затоа некои во Бугарија и денес го мразат. Тој исто така ја призна Македонија со своја одлука и на свој ризик па дури потоа парламентот во Бугарија го изгласа тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:30

Здравко напиша:Се ке се види. Ja на СДСМ не му верувам.

Без потпишување на договорот нема решение за односите меѓу БГ и МК што значи оневозможен е влез во евроатлантските структури. Ако власта во МК сака да влезе во ЕУ и НАТО покрај решение за спорот со името треба да го потпише и договорот за добрососедство со БГ, што е многу поедноставно од грчко-македонското прашање за името.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:30

Не можем да разберам со коj ке воJувавме? Желев го мразат поради тоа што ве призна без никави услови. Ви jа призна државата но не ви jа призна нациJата. И не збори глупости дека слобо сакал да се договара со нас. му пропадна сделката со мицотакис. Гркот знаеше дека веке не се тие условите за асимилациjа и нищто нема да земе туку ке си стави нешто вво гаките од кое нема да има никаква полза.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:33

Глупост е тоа што се обидуваш да лажеш. На Алл Бг има цели три теми за улогата на Желев во понудата на Милошевиќ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:37

Да лажем? Ja? Како тоа? Отвори тема на историJа за Желев немам никакви проблеми.
А партиjа на бугарите во РМ ке има. И ке биде наjголемата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Luxor Чет 23 Фед - 18:46

Нека им е со среќа. Ама се ми се чини дека македонските бугари ниту на ум не го ставаат твоето мислење дека треба да прават политичка партија. По се изгледа дека тие одамна се ослободени од обрнување внимание на секакви душегрижници и се доволно паметни да знаат што сакаат и како да го остварат тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 18:50

Ке бидат принудени со ваков однос. Ja сакав само да си коментирам колумни.Се разбира од бугарска гледна точка. И се отиде во историJа. Бугарите во РМ не се само минато. Кога секоj слободно без ризик да го избркат од работа или да го стават во затвор како правеа Jугокомунистите и "независните" влади до сега ке видиш шо ке биде.Како се кажува на бугарски "Не се гаси ова шо не гасне" Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by osa Чет 23 Фед - 18:51

Teo напиша:A be ajde...Toa se samo izgovori...Nikoj nema nishto protiv registriranje na bugarska partija...Rabotata e shto bugarite vo RM svoite politichki celi i opredelbi gi ostvaruvaat preku makedonskite politichki partii...

ova e poveke od tochno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 19:31

osa напиша:
ova e poveke od tochno
Точно е дека сеуште во ни еден значаен медиум не е присутна бугарската гледна точка. Само jугословенската и со гости од Србиja. А кога и тие дека земаа пасоши на економска основа разберат дека не се никакви предавници и разберат илjадниците фалшификати кои се сеуште некаква "вистина" со непрестанното повторуванjе тогаш ке има и вистински "идентитетски " проблеми.Не за Бугарите во РМ. За некои други националниостиSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 20:08

Teo напиша:..Rabotata e shto bugarite vo RM svoite politichki celi i opredelbi gi ostvaruvaat preku makedonskite politichki partii...
Хехе и зошто мора преку македонски? Србите преко српски, албанците преко албански ама ние преко македонски. Нема логика.Не може некоj тугинец да ти ги штити подобро од тебе твоите интереси. Така?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by OPOZICIONER Чет 23 Фед - 20:18

a sto bugarite vo Makedonija se glupi i cekaat ti da im kazes ksko da gi stitat svoite interesi?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 20:20

Па jа сум бугарин може и мене да чекат тебе шо те замара ова?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by OPOZICIONER Чет 23 Фед - 20:22

pa so ako si bugarin? te naznacija makedonskite bugari za nivni apologet ili sam go pikas nosot vo nivnite raboti?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 20:24

Па шо треба да ме назначат за да се интересирам од нив? Нема да се интересирам за албанците и за србите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by OPOZICIONER Чет 23 Фед - 20:27

mozes da se interesiras kolku sakas. a sto i kako ke pravat makedonskite bugarti e nivna rabota. imaat svoi organizacii i aktivisti i tie resavaat dali ili nema da formiraat politicka partija. takvi kako tebe sto se silat oddaleku ne se prasuvaat.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Гостин Чет 23 Фед - 20:30

Ова се бугарски работи и ке се мешам колку си сакам. Тие jасно треба да знаат дека поеке нема да бидат изоставени на терор и  насилства и притисоци..

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by OPOZICIONER Чет 23 Фед - 20:33

odi bre skrij se nekade. demek ti si toj sto ke im kaze deka ne se sami? ima faktori sto se grizat za zastitata na prtavata na makedonskite bugari. ti si daleku od toa.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време - Page 2 Empty Re: ПартиJа на Бугарите во РМ е прашанJе само на време

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот