Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

+3
Dino
defo
osa
7 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 14:58

Божиновска: ВМРО-ДПМНЕ цврсто ги брани националните интереси

„Како ВМРО-ДПМНЕ, ние стоиме цврсто зад она што е бранење на националните интереси. Никој нема да ни ја поткусурува Македонија, сосе сите етнички заедници внатре“, изјави во Отвореното студио на Телевизија Нова Валентина Божиновска – претседател на комисија за односи со верски заедници.

Божиновска вели дека нема да дозволат никој да ги руши националните интереси.

„Исправени ќе бидеме, ќе работиме на сѐ она што значи од денес наваму чување на интересите и особено што имаме сериозен проблем внатре во членството на партијата. Оти оваа криза е две години. Пазете, вие не можете огромен број на членство да го смирувате и да речете до кога ќе трае“, вели Божиновска.

„Се работи за плати, за пензии, државата е во грч, економијата седи, не можете да ги довтасате реформите, не знаете што се случува со буџетот. Прашање на време е кога оптималните ресурси и на буџетот и на директните инвеститори кои дојдоа, а можеби ќе заминат заради состојбата, и ние ќе чекаме Заев да ни го реши официјалниот јазик? Ве молам“, рече Божиновска.

Во вечерашното Отворено студио на ТВ Нова на тема „Договори, преговори, има ли крај?“ дебатираа проф. Виолета Ачковска, Валентина Божиновска – претседател на комисија за односи со верски заедници, проф. Беса Арифи и политичкиот аналитичар Сотир Костов._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 14:59

Арифи: Платформата не е радикална

„Платформата не е воопшто радикална, не знам каде ја гледате таа радикалност на платформата. Јас би сакала да се спротивставам на таа теза дека целта од почетокот била таа федерализација и дека ова е битка против националниот идентитет на Македонците“, изјави во Отвореното студио на ТВ Нова професорката Беса Арифи.

„Јас мислам дека е тоа сосема погрешна теза, бидејќи во тие бомби коишто се објавија многу малку се зборуваше за некој македонски или албански идентитет. Во борбите се зборуваше за криминал“, рече Арифи.

Во вечерашното Отворено студио на ТВ Нова на тема „Договори, преговори, има ли крај?“ дебатираа проф. Виолета Ачковска, Валентина Божиновска – претседател на комисија за односи со верски заедници, проф. Беса Арифи и политичкиот аналитичар Сотир Костов.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 15:19

Ние поумните одамна знаеме шо е шовинистичка риторика. Тоа е за поглупи луге има си технологиJа измислена може и да не ама приложена уште од хитлер, за да не се занимава стадото овци со логични прашанJа како минимална и просечна плата како стандард на живот треба да има враг - за тоа на хитлер му беа необходни евреи и комунисти инаку неговиот дедо е бил евреин.Како имаш враг ти на место да обJасниш на Крсте Небричаниот зошто едваJ има пари за леб или ги нема и нив ти му обJас нуваш како некоJ во секоJ момент ке те нападне и ке ти земе тоа шо всушност го немаш.
Колко до албанците поставуванjето на тие прашанJа во ТОj момент беше краJ но непотребно. и каJ нив положението е речиси економски трагично. Да не збориме дека навистина имат секакви права и никоj не ги малтретира во ништо на етничка основа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by defo Саб Фед 25 2017, 16:59

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ C5dgLiqVMAAIJle

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by defo Саб Фед 25 2017, 17:00

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ C5hYGJ6WUAAUs6e

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Dino Саб Фед 25 2017, 17:35

Kalasturata si go prodade gazot za pratenicka plata i toa ne ja zemase poln mandat. Sega i se place sto ne bese popametna. Kakva sto e davaj gaz ke izborese nekakva so0lidna pozicija. Ama poarno taka da se iscistime od takvi.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Luxor Саб Фед 25 2017, 17:37

Се водела по онаа подобро врапче во рака.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 17:38

Каде се тие весници шо пишуват вака бе? За РМ во бугарските страници нема ништо речиси од месецWink

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Dino Саб Фед 25 2017, 17:40

luxor напиша:Се водела по онаа подобро врапче во рака.

U slucajov gulabot na granka ispadna poarna opcija, i poisplatliva.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by OPOZICIONER Саб Фед 25 2017, 17:42

toj proglasot na tvrdokornite korne na dpmneovstina
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Dino Саб Фед 25 2017, 17:45

Sega go procitav, kako Vilipce i Ilce da go pisuvale.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo Саб Фед 25 2017, 17:51

Kaj i da e kje doznaeme koj shto dobil ili za shto e ucenet pa da mora da gi brani pastirot i familijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил Саб Фед 25 2017, 19:24

Никаде во светот во унитарна држава јазикот на едно малцинство не е официјален. Албанците кај нас по потреба се малцинство, кога треба да се одлучува по Бадинтер, по потреба народ. Почитувани албанофили и следбеници на црпнатиот од Муртино. Што ќе пишува како бројка на банкнотата од 10 денари. Дали dhjetë denarë или një miliard denarë една милијарда денари како што Албанците според прастарите динари ги викаат. За да дојде на власт Заев, Турците, Ромите, Србите, Бошњаците, Власите ќе мора да учат три јазика плус странски. Покрај мајчиниот и македонскиот, сега и албанскиот.
Ме интересира дали говнојадците што зборуваа за драконски казни ќе забележат нешто на казната од 5.000 евра предвидена со законот на СДСМ и ДУИ доколку во некој момент на некое работно место во администрацијата, здравството или јавните претпријатија нема човек што знае албански. Каде во Берово ќе најдете толку луѓе што го знаат овој јазик, на пример. Во секој случај ќе оставиме прво што може да направи ВМРО за да го спречи носењето на овој закон со милиони амандмани ако треба. Се надевам дека нема да мора Заев и заевистите да бидат ликвидирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил Саб Фед 25 2017, 19:50

OPOZICIONER напиша:toj proglasot na tvrdokornite korne na dpmneovstina
За тебе изгледа дека сите што не се предавници се ВМРОвци, односно дпмнеовци како што ги нарекуваш според твојата фашисоидна идеологија по која си над другите па имаш право да ги немуваш и имињата како што ќе посакаш. Ќе видиш многу скоро дека не се само членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ против предавството што го правите. Многумина изгледа мислеа дека како што СДСМ ги лаже Македонците пред избори, на пример дека ќе вработи по еден од секое семејство така ќе направи и со Албанците. На многу Македонци сега им е јасно дека сте ги сметале за будалетинки. За жал, морам да напишам дека сте биле во право. Еве што Заев зборуваше пред изборите. Не знам дали медиумите платени од Сорос ги одбележале овие изјави на Заев, но не е оправдување во сегашно време да следиш само еден вид на информации.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 20:34

погледнете ја целата емисија .....


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 20:36

eve tuka mnogu ubavo ti objasnila g-dja Arifi,pogledni so vnimanie trendafile ,pa posle tresi gluposti

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 21:17

lele luge ,ovie navistina zabegale ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 21:23

lele koj e ovoj idiot Sotir ????? da ne e onoj mrdnatiot chlen od melnica .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo Саб Фед 25 2017, 21:30

Seto toa shto si go pishuval dosega za albanskata platforma e rezultat na vasheto predavstvo na makedonskite nacionalni interesi...Shto gi predadovte koga mu go popushivte na brat vi Alji uchkata i so narodni pari ja finansiravte albanskata platforma...I toa vonustavno...Srekja Zaev uspeshno gi sprechi vashite planovi za federalizacija i kantonizacija na Makedonija pa uspea shtetata od vasheto predavstvo da ja minimizira i da ne dozvoli da go menuvate iustavot...

Платформата на ДУИ во документ предложен од Владата во 2015


Последната промена е направена од Teo на Саб Фед 25 2017, 21:32. Мислењето е променето 1 пати
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 21:31

За шо сборуваш каков сотир?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo Саб Фед 25 2017, 21:32

Здравко напиша:За шо сборуваш каков сотир?

Da, i jas bi sakal da znam za koj Sotir stanuva zbor??? I kade ti gledash Sotir???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 21:34

pushti ja emisijata shto ja postirav pogore ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 21:35

lele chetvorica se stegnale protiv edna albanka ,a ovaa im ebe mater ama nemozam da slusham ke povratam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa Саб Фед 25 2017, 21:37

i on si ja vika Vale nagaleno ...abe ne si choek ako ne gledash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo Саб Фед 25 2017, 21:39

Koj ne e chovek??? Zdravko??? Zoshto bi sakal toj da gleda emisija od koja kje mu se povrakja??? МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Happy-smiley17 МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Happy-smiley17 МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Happy-smiley17
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот