Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Саб Фед 25, 2017 9:40 pm

ova mi lichi kako chetvorica ORLI gladni se nafrlaat na edna "mrsha" ...no ovaa ne e "mrsha ",naprotiv mnogu e jaka ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 9:42 pm

A koja e albankata???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 9:42 pm

Таа во црвенкото ли? Па би Jа опнал не е лоша.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 9:43 pm

Kje te pravime albanski zet...МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Happy-smiley17
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 9:44 pm

Престанете со офтопици.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 9:54 pm

Без офтопици реков.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 10:04 pm

Се испушти албанката ме изнасмеjа " Ако си мислте дека Jа имам резервна држава и треба да барам нешто во албаниjа или вие во Б  жмуц  жмуц" Инако со два збора ке ви обjаснам ситуациjата вака. Првин во студиото има една освестена албанка и неколку неосвестени бугари нели.
А инаку еве моJата длабока анализа. Преде албанците бараа само илирида. Сега Jа сакат целата РМ Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 10:43 pm

Златко Ориѓански во одговор на постот на Грчева.

defo напиша:МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 C5hYGJ6WUAAUs6e

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Untitl12
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Саб Фед 25, 2017 10:55 pm

lele ova stvarno ke bide mnogu jako ...mislam primopredavanjeto Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Саб Фед 25, 2017 10:56 pm

Здравко напиша:Се испушти албанката ме изнасмеjа " Ако си мислте дека Jа имам резервна држава и треба да барам нешто во албаниjа или вие во Б  жмуц  жмуц" Инако со два збора ке ви обjаснам ситуациjата вака. Првин во студиото има една освестена албанка и неколку неосвестени бугари нели.
А инаку еве моJата длабока анализа. Преде албанците бараа само илирида. Сега Jа сакат целата РМ Smile

dobra konstatacija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Саб Фед 25, 2017 10:59 pm

lele na sitel im pushtaat na dpmneovcite "KAMIONDZII" SO CHKALJA I PAVLE VUISICH i pesna OD VARDARA PA DO TRIGLAVA .....ovie se pomrdnaa veke ...mislam na diktatorite i nivnite poddrzuvachi ....auuuu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 11:56 pm

Ismevanjeto na tviter na Grcheva prodolzhuva...

i999y@i999y

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 C5istw10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 11:56 pm

Ана Ресана@anafiljana2h
Син ми (0 години):
- Мамо, стварно сме ја продале државата?
- Не бе сине, како ќе продаеш нешо шо е под хипотека?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 11:58 pm

i999y @i999y
Шефе пишав така за синот, ама ногу ме дупат на твитер
10:14 PM - 25 Feb 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 11:58 pm

Man @Goran_Man
Се јави син ми од веце видно вознемирен и ми рече „НЕМА ТОАЛЕТНА!“. Не знам што да му кажам. Нема ни палома. Тажно.
9:15 PM - 25 Feb 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Саб Фед 25, 2017 11:58 pm

Слонче @Elislonce
Да не ја продаваме државата дур не дојде синот на Грчева. Да го види прво долгот, па ако го плати може и он ќе сака да ја купи бе.
9:20 PM - 25 Feb 2017
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 1:01 am

bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 9:54 pm

Имаат право тие што велат дека посебно на Твитер има веќе македонци на кои им е променет генетскиот код и извитоперено ги гледаат работите, На пример човек кој го искористи законското право да побара укинување на амнестијата, Груевски, го прогласуваат за виновен, а забораваат дека нивните сакани лидери не побараа укинување на амнестиите, Ниту Зоран Заев за случајот Глобал, ниту Али Ахмети за тероризмот во 2001 година. Да потсетам и дека против Груевски СЈО работи со полна сила да пронајде нешто и дека Оливер Спасовски беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година.
Никој не го оспорува вашето право да учите албански доколку го сакате тоа. Би можело да барате воведување на албанскиот како факултативен предмет. И покрај тоа што успеавте да ја забраните факултативната веронаука и покрај тоа што во Македонија има повеќе верници отколку Албанци. Чудно е и што сметавте дека е драконска казната од 2 илјади евра за даночно затајување, а сега предлагате казна од 5 илјади за непознавање на албанскиот. Не знам сметате дека народот е луд. Или на вас ви фали нешто.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 9:59 pm

трендафил напиша:Имаат право тие што велат дека посебно на Твитер има веќе македонци на кои им е променет генетскиот код и извитоперено ги гледаат работите, На пример човек кој го искористи законското право да побара укинување на амнестијата, Груевски, го прогласуваат за виновен, а забораваат дека нивните сакани лидери не побараа укинување на амнестиите, Ниту Зоран Заев за случајот Глобал, ниту Али Ахмети за тероризмот во 2001 година. Да потсетам и дека против Груевски СЈО работи со полна сила да пронајде нешто и дека Оливер Спасовски беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година.
Никој не го оспорува вашето право да учите албански доколку го сакате тоа. Би можело да барате воведување на албанскиот како факултативен предмет. И покрај тоа што успеавте да ја забраните факултативната веронаука и покрај тоа што во Македонија има повеќе верници отколку Албанци. Чудно е и што сметавте дека е драконска казната од 2 илјади евра за даночно затајување, а сега предлагате казна од 5 илјади за непознавање на албанскиот. Не знам сметате дека народот е луд. Или на вас ви фали нешто.

koj mi te laze bre trendo ...koj kogo ke go kazni 5 iljadi evra za nepoznavanje na albanskiot ....ubavo vi kaza Besa Arifi koga vie dpmneovci im davavte se i seshto na albancite toa beshe vo red i patriotski ,a sega koga treba SDSM da im go dade TOA SHTO VIE VEKE STE IM GO VETILE VO MAJSKIOT DOGOVOR ZA DA NE SE BUNAT I BUNTUVAAT toa e predavstvo i velepredavstvo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 10:01 pm

tvojot pastir edinstven politichar zboreshe na albanski ,a sega za prv pat ali prozbore na makedonski ...i gledash shto e razlikata pomegu nas i vas ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 10:17 pm

osa напиша:
трендафил напиша:Имаат право тие што велат дека посебно на Твитер има веќе македонци на кои им е променет генетскиот код и извитоперено ги гледаат работите, На пример човек кој го искористи законското право да побара укинување на амнестијата, Груевски, го прогласуваат за виновен, а забораваат дека нивните сакани лидери не побараа укинување на амнестиите, Ниту Зоран Заев за случајот Глобал, ниту Али Ахмети за тероризмот во 2001 година. Да потсетам и дека против Груевски СЈО работи со полна сила да пронајде нешто и дека Оливер Спасовски беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година.
Никој не го оспорува вашето право да учите албански доколку го сакате тоа. Би можело да барате воведување на албанскиот како факултативен предмет. И покрај тоа што успеавте да ја забраните факултативната веронаука и покрај тоа што во Македонија има повеќе верници отколку Албанци. Чудно е и што сметавте дека е драконска казната од 2 илјади евра за даночно затајување, а сега предлагате казна од 5 илјади за непознавање на албанскиот. Не знам сметате дека народот е луд. Или на вас ви фали нешто.

koj mi te laze bre trendo ...koj kogo ke go kazni 5 iljadi evra za nepoznavanje na albanskiot ....ubavo vi kaza Besa Arifi koga vie dpmneovci im davavte se i seshto na albancite toa beshe vo red i patriotski ,a sega koga treba SDSM da im go dade TOA SHTO VIE VEKE STE IM GO VETILE VO MAJSKIOT DOGOVOR ZA DA NE SE BUNAT I BUNTUVAAT toa e predavstvo i velepredavstvo ....
Бујар Османи, портпаролот на вашиот коалиционен партнер го изјави тоа. Жал ми е ако медиумите што ги следиш не го објавуваат тоа. Емисијата со Османи одеше на вашата АлсатМ телевизија.
osa напиша:tvojot pastir edinstven politichar zboreshe na albanski ,a sega za prv pat ali prozbore na makedonski ...i gledash shto e razlikata pomegu nas i vas ....
Само будала може затоа што Али еднаш прозборел на македонски цел живот да зборува на албански и тоа да им го предаде во наследство на идните генерации. Пишувам за чувство, не сум психијатар за да дадам медицинска дијагноза. Но пак ќе кажам, ако не добиваш пари за ова што го пишуваш не би било лошо да одиш на преглед.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 10:25 pm

трендафил напиша:
osa напиша:
трендафил напиша:Имаат право тие што велат дека посебно на Твитер има веќе македонци на кои им е променет генетскиот код и извитоперено ги гледаат работите, На пример човек кој го искористи законското право да побара укинување на амнестијата, Груевски, го прогласуваат за виновен, а забораваат дека нивните сакани лидери не побараа укинување на амнестиите, Ниту Зоран Заев за случајот Глобал, ниту Али Ахмети за тероризмот во 2001 година. Да потсетам и дека против Груевски СЈО работи со полна сила да пронајде нешто и дека Оливер Спасовски беше министер за внатрешни во поголемиот дел од минатата година.
Никој не го оспорува вашето право да учите албански доколку го сакате тоа. Би можело да барате воведување на албанскиот како факултативен предмет. И покрај тоа што успеавте да ја забраните факултативната веронаука и покрај тоа што во Македонија има повеќе верници отколку Албанци. Чудно е и што сметавте дека е драконска казната од 2 илјади евра за даночно затајување, а сега предлагате казна од 5 илјади за непознавање на албанскиот. Не знам сметате дека народот е луд. Или на вас ви фали нешто.

koj mi te laze bre trendo ...koj kogo ke go kazni 5 iljadi evra za nepoznavanje na albanskiot ....ubavo vi kaza Besa Arifi koga vie dpmneovci im davavte se i seshto na albancite toa beshe vo red i patriotski ,a sega koga treba SDSM da im go dade TOA SHTO VIE VEKE STE IM GO VETILE VO MAJSKIOT DOGOVOR ZA DA NE SE BUNAT I BUNTUVAAT toa e predavstvo i velepredavstvo ....
Бујар Османи, портпаролот на вашиот коалиционен партнер го изјави тоа. Жал ми е ако медиумите што ги следиш не го објавуваат тоа. Емисијата со Османи одеше на вашата АлсатМ телевизија.
osa напиша:tvojot pastir edinstven politichar zboreshe na albanski ,a sega za prv pat ali prozbore na makedonski ...i gledash shto e razlikata pomegu nas i vas ....
Само будала може затоа што Али еднаш прозборел на македонски цел живот да зборува на албански и тоа да им го предаде во наследство на идните генерации. Пишувам за чувство, не сум психијатар за да дадам медицинска дијагноза. Но пак ќе кажам, ако не добиваш пари за ова што го пишуваш не би било лошо да одиш на преглед.

znam deka ti sigurno ke treba da odish na pregled ...posle tolku machni i traumatski migovi koi vi gi priredi i toa na vas goltarite ,najbogatiot predsedatel na najbogatata partija vo evropa ,mnogu vi e teshko ...gospod neka vi e na pomosh i sekako specijalistite od oblasta ...
koj ti ja kaza sodrzinata na platformata ? onie koi ja napishaa vo prostoriite na dpmne i koi se SOGLASIJA SO SITE BARANJA NA DUI ,samo ne se soglasia za da prodolzi so rabota SJO ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 10:30 pm_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Нед Фед 26, 2017 10:32 pm

a ovoj

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 10:34 pm

Еве и една монтажа, малку полоша од бомбите на Заев.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 2 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот