МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА

Go down

МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА  Empty МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА

Пишување by osa on Чет Окт 12, 2017 11:05 pm

Вербален конфликт меѓу Трајановски и Шилегов пред медиумите 12 ОКТОМВРИ
Вербалниот конфликт меѓу двајцата кандидати за градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски и Петре Шилегов, се случи откако Шилегов го обвини актуелниот градоначалник дека не се посветил доволно на подобрувањето на квалитетот на животната средина за време на минатите мандати.

На ова реагираше Трајановски, по што дојде до заострување на тоновите.

Иако беа повикани за да го потпишат барањето на граѓанската иницијатива „Коалиција O2”, за почиста животна средина, кандидатите ја искористија можноста да истераат кампања преку меѓусебни обвинувања и реплики. Во барањата на граѓанската иницијатива упатена до кандидатите за градоначалник на Скопје има 32 точки, меѓу кои беа и забраната за прскање на улиците со ацетат магнезиум, чистење на реката Вардар, поголем општински буџет за екологијата, средување на пешачките патеки, итн. Останатите кандидати ја поздравија оваа иницијатива, а на настанот не се појавија кандидатот на ДПА Беким Фазлиу и на Алијансата за Албанците, Наим Бајрами.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15758
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА  Empty Re: МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 13, 2017 12:06 am

glej go kopileto ,ne mi se veruva ,ushte i da mu dozvolat pak da go vodi Skopje
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА  Empty Re: МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА

Пишување by Kalinda on Пет Окт 13, 2017 11:42 pm

Секој има право
да се кандидира,
а граганите одлучуваат.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА  Empty Re: МНОГУ ЈАКО СЕ СПРЕЧКАЛЕ ,НО КОЈ Е ПОБЕДНИКОТ ,ТОА У НЕДЕЛА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот