Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 10:40 pm

E, ama za bombite tvojot pastir lichno prizna deka se vistina...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 10:48 pm

Во бомбите така сакал да прикаже тој што ги спремил. До сега ниту една од бомбите за кои зборуваш не е докажана и покрај тоа што до сега се потрошени 5 милиони евра народни пари за СЈО, плус којзнае колку од тајните служби на земјите од чадорот. А СЈО постои веќе 15 месеци. Дури отпушти двојца обвинители како вишок. Во минатата година во поголем дел прв полицаец беше Оливер Спасовски. Ни тој не докажа ниту една бомба.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 10:50 pm

Pa pochekaj da zavrshat sudskite procesi...So chesni sudii a ne svarovski pushachi...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 11:00 pm

Груевски не знам дека е ослободен од судот по некое обвинение. Изгледа си сонувал нешто па ти се утувило во глава дека си го видел буден. Еве пак те прашувам за кое обвинение на Груевски зборуваш дека некој суд го одбил па да можеме да дискутираме. А за Заев знам дека не побара бришење на амнестијата за Глобал. Те молам не ми раскажувај соништа туку пишувај факти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 11:04 pm

Kaj vide ti da pishuva deka tvojot pastir bil osloboden od obvinenie...Daj koncentriraj se te molam...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 11:11 pm

Teo напиша:Kaj vide ti da pishuva deka tvojot pastir bil osloboden od obvinenie...Daj koncentriraj se te molam...
Пак си забегал. Ти бладаше за некаков пристрасен суд што не го осудил Груевски, па требало да го суди партиски суд на СДСМ. Но и во тој случај е потребно обвинение, А тикво нешто нема ни од СЈО. Ти се ставаш во улога и на обвинител и на судија, Без ниту еден доказ, само врз основа на твоите соништа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 11:15 pm

Kade toa bre Trendafile...Ajde citiraj da vidam...Ti rekov koncentriraj se...Ushte ne e se izgubeno...Treba samo da gi otstranite mafijashite od chelo na dpmne pa na slednite izbori kojznae mozhebi kje bidete pokonstruktivna opozicija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Нед Фед 26, 2017 11:31 pm

Пак сонуваш. Ако пишуваш дека некој е криминалец, значи дека си го осудил. Јас како криминалци означувам само осудени и амнестирани што ја прифатиле амнестијата. Да потсетам дека кај нас законот сега дозволува секој аболициран да побара укинување и да овозможи обвинителството да продолжи со евентуалното гонење. Груевски тоа го направи, а Заев и АХмети не. Па можам да кажам дека коалицијата на Аљи и Зоки е природна. Коалиција на амнестирани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by luxor on Нед Фед 26, 2017 11:33 pm

Значи ќе признаеш дека твојот пастир е криминалец веднаш штом ќе биде осуден?
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 10:26 am

Не знам за каков пастир зборуваш. Јас не сум член на ниту една партија. Нормално е дека ако едниот избор, Зоран Заев е амнестиран криминалец здружен со друг амнестиран криминалец кој спроведува странска платформа, да ја поддржувам македонската опција. Не можам да се лажам самиот себе си дека денес во Македонија се живее полошо отколку во 2006 година, кога имавме рекордна невработеност и далеку помала просечна плата со нешто повисоки цени. Кога ништо не се градеше а давачките беа повисоки. Не можам ни да се лажам дека сега сме подалеку од НАТО, откако ги исполнивме условите за прием, а не сме членка само затоа што алијансата не го почитува правото односно пресудата на судот во Хаг. Истото важи и за ЕУ. Не прифаќам кршење на моите човекови права и странци да инсталираат власт што ќе ни го смени името и идентитетот за да го избрише срамот од идиотскиот однос кон нас од страна на Брисел, а до скоро и Вашингтон. Не знам ни дали на тебе ти е пастир Џорџ Сорос или Зоран Заев, но тоа не ме интересира. Ме интересира зошто ти е тешко еднаш да напишеш дека и Зоран Заев треба да одговара доколку е виновен за Глобал наместо да се крие зад амнестијата. Да не го сметаш црпнатиот од Муртино за Господ, па со самото тоа за безгрешен?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Teo on Пон Фед 27, 2017 5:35 pm

Osven na bivshata SKJ ispostava SKM i na partijata na pastirot...Onoj de shto se odziva na ime Grujokio iden robijash od KPU Idrizovo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 8:04 pm

Мојата поддршка на Груевски е поради тоа што со него има шанси за мирно решение. Иначе потрајно решение би било со појавување на нов национален лидер кој би се појавил во евентуална револуција и кој би ги ликвидирал физички непријателите на Македонија. Како што правел Ќосето или партизаните по и во време на НОБ. Кај нас за жал и во НОБ како победник го добивме Лазар Колишевски инсталиран од Белград, како што сега има обид да се инсталира Зоран Заев од страна на Брисел, Лондон и Берлин. За среќа не и од Вашингтон и Москва, па имаме реални шанси овој пат да победиме. Еве ти овде една колумна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Пон Фед 27, 2017 8:57 pm

трендафил напиша:Не знам за каков пастир зборуваш. Јас не сум член на ниту една партија. Нормално е дека ако едниот избор, Зоран Заев е амнестиран криминалец здружен со друг амнестиран криминалец кој спроведува странска платформа, да ја поддржувам македонската опција. Не можам да се лажам самиот себе си дека денес во Македонија се живее полошо отколку во 2006 година, кога имавме рекордна невработеност и далеку помала просечна плата со нешто повисоки цени. Кога ништо не се градеше а давачките беа повисоки. Не можам ни да се лажам дека сега сме подалеку од НАТО, откако ги исполнивме условите за прием, а не сме членка само затоа што алијансата не го почитува правото односно пресудата на судот во Хаг. Истото важи и за ЕУ. Не прифаќам кршење на моите човекови права и странци да инсталираат власт што ќе ни го смени името и идентитетот за да го избрише срамот од идиотскиот однос кон нас од страна на Брисел, а до скоро и Вашингтон. Не знам ни дали на тебе ти е пастир Џорџ Сорос или Зоран Заев, но тоа не ме интересира. Ме интересира зошто ти е тешко еднаш да напишеш дека и Зоран Заев треба да одговара доколку е виновен за Глобал наместо да се крие зад амнестијата. Да не го сметаш црпнатиот од Муртино за Господ, па со самото тоа за безгрешен?

i ti mislish deka ako stopati napishesh ista glupost taa ke stane vistina ...e pa nema bidi siguren ,jas ti kazuvam ...okolu global i Zaev samo da te potsetam ,javno beshe kazhano deka nema nikakva greshka vo vlasta na chelo so Zaev ...i sega shto ,ke tresesh gluposti i ke go narekuvash Zaev :crpnat ,glup ,kriminalec ...i shto mislish nekoj ke ti poveruva ??? pa vo toj sluchaj ti si ZABEGAL ...pod hitno na LEKAR ...ova jas shto ti go pishav STOPATI TI GO POSTIRASHE Teo so dokazi i argumenti ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by luxor on Пон Фед 27, 2017 9:04 pm

трендафил напиша: како што сега има обид да се инсталира Зоран Заев од страна на Брисел, Лондон и Берлин. За среќа не и од Вашингтон

Гладна кокошка просо сонува. Гледам Трамп го смени Бејли и не заборава на секоја прес конференција да потенцира дека цврсто стои зад криминалот на Грујокио. МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Happy-smiley58

Амбасада на САД: Партиите да ги почитуваат демократските процеси

„Се согласуваме со ставовите на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, и на еврокомесарот за проширување и за добрососедство, Јоханес Хан, за формирањето влада. Сите партии треба да ги почитуваат демократските процеси и институции и да се фокусираат на нивната заедничка заложба - да се спроведат клучните реформи.

http://24vesti.com.mk/ambasada-na-sad-partiite-da-gi-pochituvaat-demokratskite-procesi
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ - Page 3 Empty Re: МНОГУ ЈАКО ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот