Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

+4
Luxor
Teo
PRVOBOREC
трендафил
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by defo Сре Јун 28 2017, 22:27

Трендо, пак да ти кажам иако ти имам кажано 1000 пати, ево ти 1001, несреќните народи живеат во минатото, сречните во иднината, тоа ДПМНЕ не го разбра во 11 години.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by трендафил Чет Јун 29 2017, 14:58

Не знам дали ќе го разбереш тоа, но јас сум Македонец сега, бев Македонец од моето раѓање и не гледам зошто да не бидам во иднина, Не знам кој те убедил дека Македонија гледа во минатото, а Грција и Бугарија не. Ние не побаравме членство во ОН. НАТО и ЕУ со нашето име поради историјата, туку поради тоа што сме Македонци и Република Македонија сега. Други, меѓународната банда што се нарекува меѓународна заедница пред се, поради историја не не примија во ОН со нашето име, а од истите причини, истата банда не не прима ни во НАТП и ЕУ. Нема земја што не си го почитува минатото. Извини што ќе ти напишам но изгледа дека специјалците за мозок на Сорос кои делуваат на социјалните мрежи успеале кај тебе да направат измена на начинот на размислување, па нормална работа, почитување на сопствената историја да ти изгледа ненормална работа. Дури и да имаме погрешен поглед на историјата ниту еден нормален човек не би не санкционирал поради тоа, како што прават НАТО и ЕУ со тоа што не не примаат во НАТО ни со нашето име, Република Македонија, ни со референцата БЈРМ и покрај пресудата на судот во Хаг . Се работи за човекови права и нормално е да се бориме за нашите права. Извини што мислам дека тоа би требало да го правиш и ти ако си државјанин на Република Македонија, да не зборувам доколку си и Македонец. На Заев, Талат Џафери и другите функционери им е работа да ги штитат нашите човекови права. Изгледа дека соросоидите кај вас направиле и да мразите се за што е ВМРО. Ако ВМРО прави неокласични градби (што неписмените соросоиди го нарекоа антиквизација и барок) вие сте за авангарда, ако користи стиропор за изолација почнувате да го мразите тој материјал. Ако ВМРО е за тоа дека сме Македонци вие ќе станете Бугари или Албанци изгледа. Бевте и против државните записи на хартии од вредност (задолжување), сега на двете такви задолжувања од новата влада за релативно кусо време не реагирате. Љубовта е слепа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by трендафил Чет Јун 29 2017, 15:22

Изгледа дека за вас од стадото на пастирот Заев навивачите на Ботев што испишаа натписи Бугарија во Крива Паланка и кои го блокираа магистралниот пат кон Куманово кога сакала да интервенира полицијата гледаат во иднина и источниот дел од Македонија ќе биде дел од Бугарија. Зошто немаше вакви испади кога на власт не беше Заев, без разлика дали власта била во рацете на ВМРО или СДСМ? Дали сторителите се казнети?

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Poraki-navredlivi-640x354

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by Bosonoga Чет Јун 29 2017, 18:54

ajde ke ti povtoram, kako mozesh da si tolku glup ,site pa i premierot kaza deka Borisov ke bide gostin na ilinden so cel da se potpishe dogovorot ,a izbran e ovoj datum za da ni go chestita nashiot Makedonski praznik
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by трендафил Чет Јун 29 2017, 23:32

Не беше прашањето дали сум јас глуп или ти ги сметаш за глупави сите што не мислат како тебе, туку зошто сега првпат се случува ваков инцидент, а немаше такви работи кога премиери беа Никола Кљусев, Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Хари Костов, Владо Бучковски, Никола Груевски и Емил Димитриев.
Можам и јас да забегам од темата па да прашам дали беа умни тие што им пречеа хартиите од вредност кога на власт беше ВМРО, а глупави се сега кога не им пречи задолжувањето на новата влада. Или глупави беа тогаш, а умни се сега.
На прашањето дали сторителите се казнети го дознав одговорот. Казнет е еден со мандатна казна од 200 евра. Така договорил бугарскиот конзул. Не знам дали со Оливер Спасовски. Ваљда знаете вие бидејќи нели во СДСМ има демократија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник - Page 2 Empty Re: Илинден ќе биде заеднички македонско-бугарски празник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот