Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОЈКОТ

+10
PRVOBOREC
OPOZICIONER
IVA
TRAJCHE
Dino
osa
трендафил
delta
Teo
Luxor
14 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Нед Сеп 09 2018, 17:10

Остави ги тие селските итроманштини да ги покажуваш на некој наивен. Кај мене тоа не пали, затоа што освен вие античките дпмне-офци, целиот нормален свет не нарекува македонци а нашиот јазик македонски. Тоа што вие сакате со сила да се напикате во грчко-античкото племе на хомосексуалецот кому на плоштад му подигнавте споменик е проблем кој нанесува штета не само на вас туку и на сите македонци и на самата македонска држава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Нед Сеп 09 2018, 19:53

Не сме Македонци какви што бевме до сега ако се откажеме од Александар, но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Пон Сеп 10 2018, 17:40

трендафил напиша: но и неантичките Македонци Карпош, Димитар Поп Георгиев Беровски, Гоце Делчев, Кузман Јосифовски-Питу ...

Ако овие не се антички како што самиот тврдиш, а вие сте, пак по твое тврдење тогаш каква врска воопшто имате со нив?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пон Сеп 10 2018, 20:43

Што ти е чудно. Антички народи имало во античкиот период, средновековни во средновековниот. Дел од идентитетот на секој човек е се што оставило белег на него. Имаш интересен пристап до идентитетот многу близок до фашистичкиот. Но дури и по такво гледање, според генетски испитувања кај Македонците во Република Македонија има повеќе античко македонса крв во проценти отколку кај населението во Северна Грција. Затоа што голем дел од Македонците таму се протерани, а доселени се Грци од територијата на сегашна Турција со размена на население. Тоа се историски факти и постојат документи за тоа, но по договорот на Заев и Ципрас ќе мора да воведеме цензура за тоа. Инаку дел од мојот идентитет се и луѓе од други раси, Џими Хендрикс, Реј Чарлс, Арета Франклин, Кензо Танге... но сум ги слушал како Македонец без додавки.

Точно е дека за мене амебите или фосилните остатоци од амеби се македонски ако се на територија на Македонија, турски ако се на територијата на Турција. Не сум за промена на граници, посебно не насилна како што на пример НАТО направи со Косово, но не гледам и зошто на Грците би им пречело ако водиме сметка за Македонците што живеат како малцинство во Грција доколку не ги кршат нивните човекови права. А ги кршеле и ги кршат. Зошто меѓународната банда (заедница) има еден однос кон Македонците во Грција, а друг кон Албанците во Македонија? Истово прашање важи и за СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Вто Сеп 11 2018, 11:14

A kade najdovte genetski materijal od antichkite makedonci pa da sporeduvate??? Vi kazha toj mrtovecot od kogo zemavte primerok ili bajachkata na Grujokio ja zavrshi rabotata...Inaku IGENEA na koja neprestano se povikuvash za dovolna suma pari kje ti izraboti test deka lichno Tutankamon ti bil predok...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Вто Сеп 11 2018, 18:53

Се работи за резултати од ДНК испитувањата на познатиот институт ИГЕНЕА од Швајцарија.БОЈКОТ - Page 5 Maxresdefault

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Сре Сеп 12 2018, 19:59

ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Сре Сеп 19 2018, 19:37

Moronov beshe chlen na Melnica...Baninaran e trajno...Zaradi toa sakam javno da se ogradam od vakvi idioti i javno da dadam poddrshka na onie shto sakaat da bojkotiraat...Tie kako i sekoj drug gragjanin imaat demokratsko pravo da postapat taka kako shto mislat deka e najdobro za idninata na nivnite semejstva i drzhavata bez nikakvi posledici...JO bi trebalo da reagira koga vakvi moroni od dvete strani se zakanuvaat i go kompromitiraat referendumot...

Da ne me sfatite pogreshno, jas na 30 septemvri glasam ZA...

БОЈКОТ - Page 5 Dndo3h10
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Чет Сеп 20 2018, 15:34


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Чет Сеп 20 2018, 15:49

luxor напиша:ИГЕНЕА работи за пари и е наневеродостојната агенција што постои, доказот ти е тоалет хартија.
А Заев без пари ли работи? Не се работи за невладина организација финансирана од Сорос или некоја амбасада, туку за приватен институт со седиште во Швајцарија. Да работеше само поради парите Грците сигурно ќе го купеа како што имаат купено многумина во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Чет Сеп 20 2018, 20:36

Точно така, платиш и оп еве те внук на Ацета педерот. И грците платија па и они испаднаа потомци на Ацика.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пет Сеп 21 2018, 08:57

Идентитетот нема врска само со генетиката. Може да усвоиш дете од Грција и да го воспиташ да биде македонско македонче. Грците се толку големи македонци, што да не бевме ние, вистинските Македонци, Македонија немаше да биде живо име. Македонија преживеа заради нас, македонските Македонци. Во секој случај ми ми изгледа лудо сега да прекрстуваме некого посмртно, па Александар Велики Македонски да го нарекуваме Александар Северномакедонски. Тој е дел од мојот идентитет и сигурно е дека нема да дозволам Заев да ги крши моите човекови права и да ми го менува. Идентитетот не се менува и на референдум туку е индивидуално човеково право. Ниту пак Албанците , Ромите и другите поддржувачи што не се етнички Македонци, а го поддржуваат Заев немаат право да одлучуваат за промена на зборовите во македонскиот јазик, односно да не принудат место Солун да викаме Тесалоники.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Пет Сеп 21 2018, 10:58

Shto znachi i deka imeto na drzhavata nema vrska so identitetot na gragjanite shto zhiveat vo nea...Kje bideme makedonci i ako zhiveeme na Mars...Tuku ti pochni na vreme rubljite da gi menuvash za evra...Ako vekje ne si go napravil toa...

PS. Bidi vnimatelen pri komunikacijata so tvoite ruski prijateli...Tie kje se izvlechat...Vie platenicite kje naebete...

Јавното обвинителство формираше комисија за следење на противправности во врска со референдумот
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by misterija Пет Сеп 21 2018, 15:01

Сето ова лудило треба да се ИГНОРИРА...наместо на референдум, негде на пикник да му ја збришеш.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Luxor Пет Сеп 21 2018, 16:50

Нели овој кичот го нарекувавте културно обележје? Или апологетските флоскули  што ги квичевте додека шарените ја фарбаа не важат за вас?

БОЈКОТ - Page 5 Dnnoqo10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino Саб Ное 24 2018, 17:31

Se setija konecno sega zasluzuvaat podrska.

БОЈКОТ - Page 5 Untitl10

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by defo Нед Ное 25 2018, 13:02

Хм, ај не.....Боље нека се зафатат со креирање на политичка партија, која ето (хихихи) би ги сменила тековите. Ова е само фарса, ништо друго.П.С
https://scontent.fskp1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/46520361_2466334970050178_2576870641185587200_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fskp1-1.fna&oh=291a37ce851cb64f3e300731e0ec69d6&oe=5C7BB04A

Прво овие тројцава, да си се договорат меѓусебе, па после.....се друго.......

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Вто Ное 27 2018, 18:34

Teo напиша:Shto znachi i deka imeto na drzhavata nema vrska so identitetot na gragjanite shto zhiveat vo nea...Kje bideme makedonci i ako zhiveeme na Mars...Tuku ti pochni na vreme rubljite da gi menuvash za evra...Ako vekje ne si go napravil toa...

PS. Bidi vnimatelen pri komunikacijata so tvoite ruski prijateli...Tie kje se izvlechat...Vie platenicite kje naebete...

Јавното обвинителство формираше комисија за следење на противправности во врска со референдумот
Ајде повторно да напишам дека не можам да лажам дека татко ми во 1916 година или јас во 1953 година сум се родил како Бугарин, па сум чекал да го намести меѓународната банда (заедница) Заев како премиер за да станам некаков човек што до сега не постоел, а сега е новосоздаден со името Македонец. Да напишам повторно дека вие што сакате да го направите тоа, да станете нови, без историја, имате право да го направите тоа. Проблем е што сакате да го украдете нашето име, на Македонците, со намера да ја избришете вековната македонска нација и на нејзино место да фабрикувате нова со исто име.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Dino Пон Дек 03 2018, 08:45

Site se zamesani, zatoa bojkot na izborite za site.

БОЈКОТ - Page 5 Dtceee10

Dino

Број на мислења : 621
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Пон Дек 03 2018, 17:00

за избор на пратеници нема лимит, па може да се изберат и со по еден глас. Доколку таква власт им одговара на НАТО и ЕУ ќе ги прогласат изборите за демократски. Како што референдумот беше „успешен“. Ова не е повик за гласање за една партија од сегашните. Може да биде и за некоја нова или некоја независна листа.
Останува фактот дека Македонија е една од ретките земји во кои повеќе се критикува опозицијата од власта. Веројатно поради големата „демократија' по евроатлантски терк.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by defo Пон Дек 03 2018, 23:33

трендафил напиша:
Останува фактот дека Македонија е една од ретките земји во кои повеќе се критикува опозицијата од власта. Веројатно поради големата „демократија' по евроатлантски терк.

Хихи, напиши само временски интервал, од кога е вака...за да не добиеме грешна перцепција.....
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Сре Дек 05 2018, 09:52

Откако соросоидите кои вртат најголеми пари во областа на информирањето, дојдоа на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by PRVOBOREC Сре Дек 05 2018, 10:37

Ноторна небањата лага, цело време додека бевте на власт врескавте Бранко е крив.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by трендафил Саб Дек 15 2018, 16:30

Соросоидите купуваа новинари многу пред да дојде ВМРО на власт во 1998 година. Од минатиот век кога сите новинари Удбаши поминаа кај нов газда од запад.

Не мандосуваат дека ако кај нас се изгласаат уставните промени и се примени Преспанскиот договор, односно се укине сегашниот македонски народ и на негово место се формира нов со истото име, а во Грција не се ратификува договорот, притисокот ќе бил вперен кон јужниот непријател. Колку што беа изложени на притисок по кршењето на претходниот договор, Времената спогодба, на која се посраа во Букурешт 2008 година и во тоа беа поддржани од меѓународната банда, пардон заедница. Да не кажам од нашите сегашни газди.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Teo Саб Дек 15 2018, 20:23

Toa sti ke izlazes za nekakvi kupuvanje novinari vo praistorijata ne go pravi tvoeto tvrdenje vistinito. Sepak ti prodolzi da lazes, ako nisto drugo barem ke ti se smeat tie sto go citaat forumot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

БОЈКОТ - Page 5 Empty Re: БОЈКОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот