Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракомет

+5
IVA
ribar1
tmoro
Kalinda
osa
9 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Ракомет - Page 5 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa Саб Мај 11 2019, 22:57

[size=36]Купот е слатка утеха за Металург, шлаканица за будење за Вардар[/size]

Спортот е убав бидејќи во него се случуваат изненадувања, како ова вечерашното кога Металург во лавовска битка успеа да го зеде скалпот на Вардар и да ја прекине доминацијата на „црвено-црните“ во Купот на Македонија. „Металурзите“ имаат сезона за заборав, го загубија и второто место во првенството од амбициозниот Работник, но овој трофеј дефинитивно е слатка утеха, како и мотив повеќе да се продолжи со напорна работа, да се вадат нови млади играчи и со нив да се продолжи приказната што трае со години наназад.
Од друга страна, поразот дефинитивно е шлаканица за Вардар. Во целата ситуација на финансиски колапс јасно беше дека ниту фактот дека е куп-финале нема да биде доволна мотивација за да се одигра стопроцентно, но никој не очекуваше дека „вардарци“ можат толку многу да потфрлат. Ако има нешто позитивно, тоа е дека се случува на дваесет дена пред Ф4 во Келн, со доволно време за отстранување на грешките и враќање на победничкиот дух што ќе биде неопходен против Барселона.

  • Ракомет - Page 5 Finale-cup-2019-41
Ракомет - Page 5 Lg.php?bannerid=818&campaignid=522&zoneid=51&loc=https%3A%2F%2Fekipa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 5 Empty Re: Ракомет

Пишување by OPOZICIONER Саб Мај 11 2019, 23:00

mislev i ja da pisham ,aj chestitki metalurg
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот