Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракомет

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Вто Мар 31, 2015 10:40 pm

Vardarki vo sabota vo 19,00 ja precekuvaat ekipata na Gjer od Ungarija.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Нед Апр 05, 2015 10:43 am

Одлична игра на Вардарки и победа од 24-18
http://ekipa.mk/koga-vardarki-ke-se-razigraat-evropskite-shampionki-se-mali-detsa-za-niv-fotogalerija/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by Гостин on Вто Апр 07, 2015 10:14 pm

Тморо, реално ли е очекувањето на Зомимак за второто место?

(Видео) Славе Гошев: Ќе биде неуспех ако Зомимак не биде втор.

Само што почна плеј-офот на македонското првенство, а веќе “летаат искри“.

Македонските љубители на ракометот неколку години ја имаа привилегијата да бидат дел од еден од најголемите дерби-дуели во европскиот ракомет, дуелот меѓу Металург и Вардар. Но, барем оваа сезона, таква можност нема да имаат. Кризата го спушти актуелниот шампион на ниски гранки, а Вардар оваа сезона е посилен од кога и да е.

Тоа, пак, неочекувано создаде простор за екипата која неколку години го носи епитетот – трета во Македонија. Струмичаните коректно се засилија пред стартот на плејофот, нивните амбиции пораснаа, па сега се сериозни кандидати за второто место.

За едни препотентно, за други реално, претседателот на Зомимак, Славе Гошев, тврди дека ќе биде неуспех ако не го освојат второто место.

Најдобро оцените сами, погледнете го видеото.http://sportclub.mk/index.php/rakomet/1291-video-slave-gosev-ke-bide-neuspeh-ako-zomimak-ne-bide-vtor

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Вто Апр 07, 2015 10:32 pm

luxor напиша:Тморо, реално ли е очекувањето на Зомимак за второто место?

(Видео) Славе Гошев: Ќе биде неуспех ако Зомимак не биде втор.

Само што почна плеј-офот на македонското првенство, а веќе “летаат искри“.

Македонските љубители на ракометот неколку години ја имаа привилегијата да бидат дел од еден од најголемите дерби-дуели во европскиот ракомет, дуелот меѓу Металург и Вардар. Но, барем оваа сезона, таква можност нема да имаат. Кризата го спушти актуелниот шампион на ниски гранки, а Вардар оваа сезона е посилен од кога и да е.

Тоа, пак, неочекувано создаде простор за екипата која неколку години го носи епитетот – трета во Македонија. Струмичаните коректно се засилија пред стартот на плејофот, нивните амбиции пораснаа, па сега се сериозни кандидати за второто место.

За едни препотентно, за други реално, претседателот на Зомимак, Славе Гошев, тврди дека ќе биде неуспех ако не го освојат второто место.

Најдобро оцените сами, погледнете го видеото.http://sportclub.mk/index.php/rakomet/1291-video-slave-gosev-ke-bide-neuspeh-ako-zomimak-ne-bide-vtor
Зонимак не ги имам гледано,за Металург никој не им ги знае плановите ,многу се тајни откако ги напуштија 15 играчи,ако Минчо планират да го отворит ќесето наесен сигурно би сакал повторно да играт во ЛШ ,бидејќи Вардар е едниот учесник за следната година а втората екипа од Македонија ке морат да барат ВАЈЛД КАРТА .Штета што се деси ова со Металург имаше многу јака екипа и јас бев сигурен дека ако не ги имаа економските проблеми ке се пласираа на Ф4.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by Гостин on Чет Апр 09, 2015 6:52 pm

СЕНИОРКИТЕ ГО ДОБИЈА РИВАЛКИТЕ ЗА МЕСТО НА ЕП 2016

Македонската женска сениорска ракометна репрезентација ги доби противничките во квалификациите за место на ЕП во Шведска

Ракомет - Page 2 Zeni_so_italija-rakomet4_6

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците за следните квалификации за Европското првенство што во декември следната година ќе се одржи во Шведска.

Македонија ќе игра во 4.група заедно со репрезентациите на Црна Гора, Хрватска и Словенија.

Квалификациските средби ќе се играат во октомври 2015, во март и во јуни 2016.

Двете првопласирани обезбедуваат пласман на ЕУРО 2016

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by Гостин on Чет Апр 09, 2015 11:46 pm

Хаосот во Турција продолжува: Каменуван автобусот на Бешикташ!

Турскиот спорт го тресе уште еден нов скандал. По пукањето во автобусот на фудбалерите на Бешикташ, вечерва е демолиран уште еден автобус на спортисти – ракометарите на Бешикташ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Пет Апр 10, 2015 10:53 pm

utre ubava utakmica ,rakomet !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Саб Апр 11, 2015 5:07 pm

ајде да навиваме за нашите ракометарки ,
Гер против Вардар 
реванш ,несмее  да изгубиме со повеке од 6 гола .
пренос на МТВ .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Саб Апр 11, 2015 5:08 pm

во 19 часот Вардар ке игра против Киелце .
и ова ке биде убава утакмица во ракомет

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Саб Апр 11, 2015 7:50 pm

Не се уклучија на време на АЛФА во 19,00 даваа малку снимки од приватниот митинг на ПАСТИРОТ во ТЕТОВО.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Нед Апр 12, 2015 12:53 am

tmoro напиша:Не се уклучија на време на АЛФА во 19,00 даваа  малку снимки од приватниот митинг на ПАСТИРОТ во ТЕТОВО.

Жив малер, кај го покажаа Пастирот пред утакмица,и изгуби Вардар.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Пет Апр 17, 2015 9:57 pm

Станиќ во Скопје на средба со Червар
http://a1on.mk/wordpress/archives/479027

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Нед Апр 19, 2015 5:36 pm

Вардар и по вторпат е поразен од Киелце со 2 разлика.
Вардар сам се победи на двапати.
Жалосно ,но две години по ред се на прагот за пласман на Ф4 ,но пради свои аматерски грешки не успеваат.

Најголема грешка е изградбата на новата сала во Аеородром,сите ракометни утакмици треба да се играат во Борис Трајковски.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Саб Апр 25, 2015 7:38 pm

http://ekipa.mk/vardar-so-pola-sili-do-pobeda-nad-metalurg-26-18/

Штета,последниве две години беше најголемото ракометно дерби во светот

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by Kalinda on Нед Мај 03, 2015 12:04 pm

Да прашам и јас ?
Денес има ракомет ,
од колку часот?
И на која телевизија !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Саб Мај 09, 2015 4:51 pm

vo tek e prenosot na rakometnata utakmica Vardar ,protiv Buduchnost ...na TV alfa ..dobra utakmica ...da ja prosledime

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Саб Мај 09, 2015 7:48 pm

Европското финале и шампионската титула за ЖРК Вардар и годинава останува само неостварен сон. Вардарки повторно беа поразени (17-27) и сопрени од Будуќност во полуфиналето на фајналфор турнирот во Будимпешта.

Јас лично не ни очекував дека ке направат нешто повеке со оглед на тоа што и во разигрувањето Вардарки играа слабо .
Како и да е не е доволно само да купиш 14 звезди .

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Пет Мај 22, 2015 10:06 pm

http://www.dokaz.mk/lupcho-zikov-neofitsijalniot-portparol-na-mincho-jordanov-zhestoko-do-gruevski-grujo-kade-se-parite/

Не е чудно да Пастирот му правел сопки на Минчо за да го уништи Металург,затоа беа и добрите врски со Русинот од Вардар кој ги спонзорираше Небањаните.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Чет Јун 04, 2015 8:45 pm

Се шушка дека Металург значително ке се засили овие денови ,затоа што ЕХФ им испорача датум до 10 јуни значителни засилувања за добие ВАЛД КАРТА и наесен да играат во ЛШ.Го зедоа Божович од Аустрија,се споменува пикерот Ратко Стојковиќ и некои други имиња...

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Пет Јун 05, 2015 6:11 pm

tmoro daj stavi neshto za fudbalot utre ! barsa li igra ,koj li ????...ako stavam jas da ne bidam pristrasna i da navivam za Barsa ,zatoa ne stavam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Чет Јун 11, 2015 9:09 pm

Ајде овие од Металург на живци ми одат ,каде се уште 6-7 квалитетни засилувања?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Нед Јун 14, 2015 4:10 pm

tmoro daj pishi neshto denes ima rakomet ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by osa on Нед Јун 14, 2015 4:19 pm

denes Makedonija go igra reshavachkiot duel so CHeshka od rakometnite kvalifikacii ....da navivame za nashite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Саб Јун 20, 2015 7:23 pm

Одлична вест Металург доби вајлд карта и следната година да играт во ЛШ.
http://ekipa.mk/ehf-potvrdi-metalurg-dobi-vajld-karta-za-lsh/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by tmoro on Пет Јун 26, 2015 10:36 pm


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ракомет - Page 2 Empty Re: Ракомет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот