Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

+10
Dino
osa
Luxor
OPOZICIONER
Bosonoga
PRVOBOREC
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Teo
14 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пон Окт 08 2018, 20:43

Kompletniot tekst od predlogot so nasokite za izmena na Ustavot...

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 119
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 216
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 314
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 412
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 512
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 610
PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA 710
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Вто Окт 09 2018, 12:57

Македонски пратеник му призна на Хан дека добил закани и побара заштита од ЕУ.

http://expres.mk/makedonski-pratenik-mu-prizna-na-han-deka-dobil-zakani-i-pobara-zashtita-od-eu/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Вто Окт 09 2018, 13:56

Na Antonijo Bugaroan verojatno mu bilo smeshno i koga nabavil falsifikuvani lichni karti pa i predlagal na Jankulovska preku treti lica da mu gi podmetne na nevin chovek za da go zatvorat...I takvo gjubre od chovek tebe ti e reper i se gordeesh so nego...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by TRAJCHE Вто Окт 09 2018, 17:38

Utre pocnuva komisijata za ustavni prasanja a vo ponedelnik plenarna sednica, togas ke se doznae ima ili nema dvotretinsko.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/vladiniot-predlog-za-ustavni-izmeni-utre-na-sobraniska-komisija/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by SHARENI Вто Окт 09 2018, 18:14

Merkel pratila pismo na 5 do Zaev.

Меркел го храбри Заев: Парламентот да одлучи за уставните измени

Германската влада денеска го објави писмото кое канцеларката Меркел му го испратила на македонскиот премиер Заев на 5 октомври. Во него Меркел ветува натамошна поддршка за имплементација на Преспанскиот договор.

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B5%D0%BB-%D0%B3%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8/a-45815283
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by SHARENI Вто Окт 09 2018, 18:15

A Grubi najavuva glasanje so konsenzus.

Груби: Сите 120 пратеници ќе ги поддржат уставните измени
https://lider.com.mk/makedonija/grubi-site-120-pratenici-kje-gi-poddrzat-ustavnite-izmeni/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Сре Окт 10 2018, 08:10

Мислиш ќе дознаеме дали сте купиле доволно пратеници од типот на Амди Бајрам или не? Пратеници што ќе гласаат за геноцид врз македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 10 2018, 10:40

Небањат може не се сите продадени души во дпмне, може има некои на кои им проработела совеста и наместо да го кочат напредокот на државата за спас на фамилијата од затвор решиле за промена да направат нешто за народот а не само да го пљачкаат. Ова повеќе личи на сценарио од научно фантастичен филм но е исто толку веродостојно колку и твоето тврдење дека тие што ќе гласаат за промената на уставот се купени.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Bosonoga Сре Окт 10 2018, 11:04

Si se znaat crepovite oti se kupuvaat i prodavaat.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by OPOZICIONER Сре Окт 10 2018, 12:26

Pocna komisiska rasprava dojdoa i od dpmne.

И опозицијата дојде на Уставната комисија во Собранието

И покрај шпекулациите дека е можно членовите од опозицијата да ја бојкторираат во салата пред малку дојдоа Трајко Велјановски и Антонио Милошоски од ВМРО – ДПМНЕ.

https://plusinfo.mk/%D0%B8-%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D1%98%D0%B4%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пет Окт 12 2018, 09:56

PRVOBOREC напиша:Небањат може не се сите продадени души во дпмне, може има некои на кои им проработела совеста и наместо да го кочат напредокот на државата за спас на фамилијата од затвор решиле за промена да направат нешто за народот а не само да го пљачкаат. Ова повеќе личи на сценарио од научно фантастичен филм но е исто толку веродостојно колку и твоето тврдење дека тие што ќе гласаат за промената на уставот се купени.  
Ако ти е испран мозокот не значи дека си бањат. Мислиш ли дека нормален човек може да го принудува некого да се откаже од историјата за да не му ја укине иднината. Ја смислам дека такво нешто може да произведе само ум на голем психопат. Самоиндентификацијата е едно од основните човекови права што вие по налог на меѓународната банда (заедница) сакате да го прекршите .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 12 2018, 10:40

Нормален човек секгаш ќе бара небањатите како вас да престанат да ја извртуваат и монополизираат историјата, така не се гради иднина.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пет Окт 12 2018, 19:14

Напиши конкретно за какво монополизирање на историјата пишуваш. Кога и со што Македонија им забранила или на било кој начин извршила притисок врз некој да го прифати нашето гледање на историјата или да избришат делови од нашата историја. А од нас во две фази, една со Преспанскиот договор и втора со договорот со Бугарија се бара бришење на целата историја со што би требало да станеме новоформиран народ. Вештачка нација. Кој дел од историјата според тебе е извртен. Дека античките Грци и Македонци не се ист народ, туку два непријателски народи или дека Гоце Делчев или Кузман Јосифовски - Питу биле Македонци и се бореле за Македонија? Ајде уште еднаш да прашам, може ли нормален човек само затоа што е посилен или е припадник на посилна банда да помисли воопшто да му ја загрози на некого иднината доколку не се откаже од минатото. Како може да лажам дека сум се родил како Бугарин и дека Македонец сум станал по самостојноста во 1991 година кога тоа не точно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пет Окт 12 2018, 19:37

Kakva vrska imash ti so komunjartite koi ja sozdale drzhavata Makedonija...Tvoite dpne-ofci se borea da bide vo sklop na carstvo Bugarija. Razlikata sega e vo toa shto namesto na bugarite im sluzhite na udbashite vo Belgrad...Sakate raspad na Makedonija i delot naselen so makedonci da go prikluchite na Srbija kako kompenzacija za zagubenoto Kosovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Саб Окт 13 2018, 15:02

Така ли пишува за ВМРО во бугарската историја што Зоран Заев сака да ја воведе во Македонија? Не сум слушнал или прочитал дека Груевски или Мицковски рекле такво нешто. Тоа го зборуваше вашиот Љубчо Георгиевски.
Ајде да прашам уште ли верувате во лагите дека ВМРО барало амнестија, а дека Заев ни по цена на пропаста на Македонија нема намера да ја даде. Јас мислам дека и друго би дал за 10 гласа, затоа и се набавуваат лубриканти на државен трошок. Амнестијата очигледно никој не му ја купува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Саб Окт 13 2018, 17:12

трендафил напиша:Така ли пишува за ВМРО во бугарската историја што Зоран Заев сака да ја воведе во Македонија? Не сум слушнал или прочитал дека Груевски или Мицковски рекле такво нешто. Тоа го зборуваше вашиот Љубчо Георгиевски.
Ајде да прашам уште ли верувате во лагите дека ВМРО барало амнестија, а дека Заев ни по цена на пропаста на Македонија нема намера да ја даде. Јас мислам дека и друго би дал за 10 гласа, затоа и се набавуваат лубриканти на државен трошок. Амнестијата очигледно никој не му ја купува.

Blagodaram shto go potvrdi toa shto go pishuvam...Ljubcho za Bugarija, Grujokio i ZhmickoTakis za Srbija...Predavnici koj od koj pogolemi...A deka baraa amnestija baraa...I kje glasaa kako popchinja ako im dadea...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Саб Окт 13 2018, 19:47

Ако добро те разбирам сметаш дека поради иднината Муртинското магаре е спремно да ја избрише целата наша историја, да воведе грчки зборови во нашиот јазик, да го смени името на државата, да воведе двојазичност и во општини во кои нема ниту еден Албанец, да прибира и преслушува тужи телофонски разговори, да ги монтира и да фрла бомби заевки, само никогаш нема да прифати амнестија на некој ВМРОвец и по цена на распаѓање и изолација на нашата татковина. И јас сум против амнестија освен за тие што одлежале половина од казната и добро се однесувале во затворот, односно без привилегии за политичарите. Како амнестираниот Заев, на пример, пред да се одржи судењето за Глобал. Сметам и дека ако ние сега го отфрлиме Преспанскиот договор притисокот ќе биде префрлен врз Грција, па на нив ќе им требаат лубриканти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Саб Окт 13 2018, 20:06

Пак си забегал. Каква врска има Заев со тоа што твојот пастир Грујошеску и неговата марионета ХидроЖмицкоТакис се удбаши и целта им е да предизвикаат нестабилност и распад на државата, а македонскиот дел од државата да го приклучат на Србија?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Саб Окт 13 2018, 20:14

Не го измислив јас тоа, туку СДСМ во секое соопштение тврди дека доколку сте прифателе амнестија на обвинетите Вмровци опозицијата ќе го поддржала Преспанскиот договор. Во случајов, јас ја поддржувам власта дека евентуални криминалци треба да одговараат и по цена да не се смени Уставот, но не знам како тоа не ти пречи на тебе затоа што со тоа се запира твојата иднина како Македонец од Северна Македонија и според вас, ако нема амнестија нема нов Устав и ќе бидеме изолирана земја пред распаѓање. Ова го велите во вашите соопштенија. Треба ли да ги цитирам и да ти објаснам дел по дел ако нешто не ти е јасно.


Последната промена е направена од трендафил на Саб Окт 13 2018, 20:24. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Саб Окт 13 2018, 20:21

Kriminalcite sekako treba da odgovaraat, inaku i jas ja poddrzhuvam odlukata na dpne da ne glasa za ustavnite izmeni...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Нед Окт 14 2018, 20:45

Претседателот на Бугарскиот Културен Клуб Скопје ја повика владата во Бугарија да им ги одземе бугарските пасоши на пратениците кои нема да гласаат за договорот со Грција.

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA V
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by osa Нед Окт 14 2018, 22:58

mnogu ubav povik ...sekoja mu chest ....i navistina treba veke neshto da se prevzeme ,za da se trgne napred

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by OPOZICIONER Пон Окт 15 2018, 11:05

A kao bea Gorcev i Nikolovski vo SAD i dobile poddrska, lazgovci.

ПИСМО од САД: Време е да се потврди волјата на гласачите за нивно поврзување со Западот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев прими писмо од Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД, (House Democracy Partnership) потпишано од Питер Роскам, претседавач од Републиканската партија и Дејвид Прајс, заменик претседавач од Демократската партија, во име на 20 конгресмени, републиканци и демократи.

Комисијата за демократско партнерство е постојано тело на Претставничкиот дом при Конгресот на САД, кој го сочинуваат 20 американски конгресмени од двете најголеми партии – Републиканската и Демократската.

Конгресмените од Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД, чиј мандат е да соработува со земјите партнери на САД за развој на ефикасни и одговорни институции, во писмото до премиерот Заев и до Владата изразуваат честитки за големото мнозинство гласови „За“ на референдумот и нагласуваат дека американскиот Конгрес останува цврсто со граѓаните на Република Македонија во нивните аспирации за членство во НАТО и ЕУ.

Во писмото на Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД се упатува охрабрување за пристапување кон уставните измени кои се неопходни за спроведувањето на Договорот од Преспа и „покрај предизвиците после референдумот меѓу кои и отворените и прикриените руски напори да го поткопаат Договорот”.

„Демократијата не е само одржување на слободни и фер избори, туку она што се случува меѓу два изборни циклуса. Сега е време светот да ја види енергијата на демократијата во Македонија, преку потврдување на волјата на гласачите за нивно поврзување со Западниот свет“, се вели во писмото на Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД.

Американските конгресмени во писмото до премиерот Заев нагласуваат дека спорот за името со Грција предолго стоеше на патот на евро-атлантските интеграции кои значат придобивки за македонските граѓани, и дека е време да се стават ваквите спорови настрана, преку заложување за конечен напредок.

Потписниците на писмото истакнуваат дека Конгресот на САД останува и понатаму посветен на билатералните односи меѓу двете земји и инспириран од демократскиот пат по кој одат граѓаните на Република Македонија.

https://plusinfo.mk/%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D0%B4-%D1%81%D0%B0%D0%B4-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%80%D0%B4%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%98/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by TRAJCHE Пон Окт 15 2018, 11:08

Sto li se slucuva?

ГРУЕВСКИ ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“ ЗА ДА ОДИ ВО СОБРАНИЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

https://sdk.mk/index.php/makedonija/gruevski-go-odlozhi-sudeneto-za-urivaneto-na-kosmos-da-odi-vo-sobranie-za-ustavnite-izmeni/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Dino Пон Окт 15 2018, 12:21

Koj laze sega, neli VMRO baraa amnestija a ispaga deka Zaev im ja nudi. Mozda izborite ne se tolku sigurni i posakuvani kako sto sakaa da pokazat.

Заев нуди амнестија за 27 април ако опозицијата поддржи уставни измени
15/10/2018

https://fokus.mk/zaev-nudi-amnestija-za-27-april-ako-opozitsijata-poddrzhi-ustavni-izmeni/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот