Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

+10
Dino
osa
Luxor
OPOZICIONER
Bosonoga
PRVOBOREC
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Teo
14 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Саб Окт 20 2018, 22:46

luxor напиша:Не би да те разочарувам ама Крале Марко како што го нарекуваш е Марко Мрњавчевиќ. Татко му Вукашин од Ливно во Босна дошол со цар Душан кога овој ги освоил териториите јужно од Србија. Имал титула деспот која по смртта на Душан ја заменил со титулата крал.

И уште нешто, не се надевај на промена на ставот на било која европска земја во спорот Македонија-Грција без разлика кој ќе биде на власт таму. За разлика од нас тие држат до континуитетот на своите политики.
Не беше ни Симеон Сакскобургготски и сите негови предци Бугарин, па сите го признаваа како престолонаследник на Бугарија кој не беше тоа затоа што е укината монархијата, но беше премиер едно време. И Александар Македонски станал владетел на Хелените откако ги поробил. Но вои секој случај се работи за великан од светско значење но и се викал Александар Македонски, а не Александар Грчки. Не знам од каде сега сите Грци излегоа дека се Македонци кога јас сум еден од милионите живи сведоци дека во Грција беше забрането некој да каже дека е Македонец, а единствени кои тоа го кажуваа и покрај теророт што се вршеше врз нив беа македонските Македонци.
Да се навратам на писмото од анонимните притворени кое наводно е упатено до ВМРО и кои велат дека со жив штит (од притвор) ќе ги бранат пратениците што гласаа ЗА прифаќање на грчките ултиматуми. Како тоа во притвор го напишаа писмото и на кој начин го доставија до јавноста. Дали е напишано на рака или отчукано на компјутер и отпечатено во канцеларијата на директорот на затворот? Кој тоа им претел на пратениците предавници на предизборната програма на својата партија? Зошто МВР не презема ништо против наводните насилници? Мо7ам да поставам уште многу прашања во врска со политичкиот памфлет или уште една уцена од власта врз притвореници.

П.С.: За следните избори барем ќе знаеме дека сите што не се од СДСМ или Албанци а не се во затвор се чисти политичари, на кои не може дури и да им се накалеми нешто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Саб Окт 20 2018, 22:53

трендафил напиша:
П.С.: За следните избори барем ќе знаеме дека сите што не се од СДСМ или Албанци а не се во затвор се чисти политичари, на кои не може дури и да им се накалеми нешто.

Chestitam Trendafile, konechno smogna sili i hrabrost da priznaesh deka tvoite dosegashni lideri i sopartijci se kriminalci koi zasluzheno kje bidat vo zatvor...Tochno toa i jas go ochekuvam od SDSM, zatvor za site kriminalci od dpne...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by osa Саб Окт 20 2018, 22:55

a shto mislish postoi nekoj shto ne "brknal" vo medot ???aj ne me smej .....ova e Makedonija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Саб Окт 20 2018, 23:04

Teo напиша:
трендафил напиша:
П.С.: За следните избори барем ќе знаеме дека сите што не се од СДСМ или Албанци а не се во затвор се чисти политичари, на кои не може дури и да им се накалеми нешто.

Chestitam Trendafile, konechno smogna sili i hrabrost da priznaesh deka tvoite dosegashni lideri i sopartijci se kriminalci koi zasluzheno kje bidat vo zatvor...Tochno toa i jas go ochekuvam od SDSM, zatvor za site kriminalci od dpne...
Не еднаш сум напишал на форумов дека сите криминалци треба да одат во затвор. Без разлика дали се работи за лопови или предавници. За разлика од мнозинството на форумов што смета дека треба да бидат затворени само нивните политички противници. Мене ми е веројатно полесно затоа што не припаѓам на ниту една партија. Друга работа е што минатата власт беше срушена со голема помош на меѓународната банда (заедница) за да се донесе актуелната власт со единствена цел, да го употребам сегашното име, спроведување на Преспанскиот договор и Тиранската платформа. Тоа беше толку ачик  и вулгарно направено што и денес се сомневам во вината и на некој што не бил виновен. Од вчера не се сомневам во вината на поранешната министерка за култура и за обвинетите во случајот Труст. Иако може да бидат изиграни од Заев, па да нема ништо од амнестијата што веројатно им е ветена. Да не им излезе како во вицот со проститутката што отишла во менувачница да ги смени заработените евра и таму и кажале дека се фалсификувани. Таа тогаш рекла дека не знаела дека била силувана.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by defo Нед Окт 21 2018, 00:25

Не трендафиле, сфатиа дека ДПМНЕ ќе ги пушти низ вода. Него кај беше синоќа Груески. Го немало за време на гласањето.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Нед Окт 21 2018, 08:34

Не знам кој дел од обвинетите го дал прогласот и зошто тоа го направил анонимно. Ниту зошто прогласот е завршен со „Да живее Македонија!“, а не „Да живее Северна Македонија!“, ако ги поддржуваат веќе уставните измени. Инаку со помирувањето (амнестијата) за 27 април добиваат двете страни. И тие што нелегално избраа т.н. претседател на Собранието ако се донесе таков закон по промената на власт нема да одговараат за сторениот криминал.
Кога прашуваш за Груевски тој гласаше против. Еве ја повторно снимката. На 1:26. Ќе видиш и дека 100% од Албанците гласаа ЗА, односно според тебе ја сакаат Македонија, за разлика од мене на пример што мислиш дека ја мразам. Ни јас не сум против членство во ЕУ, но во прашање е цената. Промена на Уставот под странски притисок и бришење на историјата за мене е превисока цената. Како што никој не го оспорува квалитетот на Мерцедесот, но затоа што е купен поквалитетен и поскап, а не нешто поевтино  Груевски и негови соработници ќе одат во затвор._________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Нед Окт 21 2018, 09:31

Ne se sekiraj, Tito go prezhali ne pak Grujo da ne mozhesh...Seushte ti ostanuvaat Erdogan i Putin...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Нед Окт 21 2018, 10:51

Еве една порака до €лиЗАб€та Канчевска-Милевска. Без упатено барање до Господ да биде нарачан убиец, како што клетвите кон предавниците ги разбира МВР под контрола на Бејли ваљда.

Ако сме кај Тито, тој беше подобар од Заев сигурно. Не потклекнал пред Сталин директно, а не да биде послушник на амбасадори. Многумина мислат дека во времето на Тито се живеело подобро отколку сега во времето на црпнатиот од Муртино.


Последната промена е направена од трендафил на Нед Окт 21 2018, 10:56. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Нед Окт 21 2018, 10:56

Eve edna poraka do makedoncite od vas bojkotirachite...Predavnici koi mislea deka za rublji kje mozhat da ja unishtat drzhavata nja makedonskiot narod...Se razbira site platenici koi rabotat protiv svojot narod imaat rezervna tatkovina...

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Dp6fw411
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 22 2018, 11:45

трендафил напиша:Не знам кој дел од обвинетите го дал прогласот и зошто тоа го направил анонимно. Ниту зошто прогласот е завршен со „Да живее Македонија!“, а не „Да живее Северна Македонија!“, ако ги поддржуваат веќе уставните измени. Инаку со помирувањето (амнестијата) за 27 април добиваат двете страни. И тие што нелегално избраа т.н. претседател на Собранието ако се донесе таков закон по промената на власт нема да одговараат за сторениот криминал.

Небањат еве ти го одговорот директно од изворот.

Сакаме да ги поддржиме храбрите пратеници што гласаа, рече обвинетиот Вилијам МихајловскиОбјавено пред 58 минути - 22 октомври, 2018

На почетокот од судењето за 27 април обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да им даде поддршка на храбрите пратеници што гласале за уставните промени.

„Сакам да изразам огромна поддршка за храбрите пратеници“, рече Михајловски.

Судијката Добрила Кацарска му го одзеде зборот и му рече дека сметала оти ќе каже нешто друго.

На рочиштето се присутни сите 33 обвинети и нивните адвокати.

Денеска треба да бидат пуштени цедеа со видеоснимки од 27 април. Присутните првин ќе ја гледаат снимката од собраниската седница одржана на 27 април.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B5-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 12:18

Не знам од кога тоа е потребна храброст за да се направи нешто што сите го сакаат. Никогаш не требала храброст ниту да се поддржи режимот. Храброст требала за да му се спротивставиш. Изгледа дека сте го избришале и тој дел од светската историја или ви е испран од мозокот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пон Окт 22 2018, 14:20

Fakt e deka hrabrosta beshe potrebna tochno zaradi toa, da se napravi neshto shto site go sakaat osven edna kriminalna organizacija narechena dpne za koja vleguvanjeto vo EU i NATO i vospostavuvanjeto na civilizaciski normi bi znachela totalna propast...Zatoa shto divjacite od dpne seushte se nadevaat deka kje se vratat na vlast i kje prodolzhat da vladeat po zakonot na silata...Ottamu i zakanite, kletvite i navredite kon onie shto sakaat da odime napred kon civilizacijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 14:29

Не знам дали само се правиш луд или навистина не знаеш дека условите за прием во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ ги исполни токму таа влада за која велиш дека не сакала членство. Откако ги исполнивме условите, на криминален начин што го утврди и меѓународниот суд во Хаг со своја пресуда овие организации ни поставија дополнителен услов, нов договор со Грција бидејќи оваа земја не го почитуваше претходниот. Тоа што веќе не сме членка на НАТО од 2008 година (требаше да славиме 10 годишнина) е исклучива вина на идиотите од НАТО и ЕУ и нивниот непријателски однос кон Македонците и Македонија, а не на некој од нашата земја.
Јас и понатаму мислам дека храбри биле партизаните на пример, а не соработниците на фашистите и дека никогаш не требало храброст да се поддржува власта инсталирана од воен сојуз од типот на НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пон Окт 22 2018, 14:53

Teo напиша:Fakt e deka hrabrosta beshe potrebna tochno zaradi toa, da se napravi neshto shto site go sakaat osven edna kriminalna organizacija narechena dpne za koja vleguvanjeto vo EU i NATO i vospostavuvanjeto na civilizaciski normi bi znachela totalna propast...

трендафил напиша:Не знам дали само се правиш луд или навистина не знаеш дека условите за прием во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ ги исполни токму таа влада за која велиш дека не сакала членство.

Kolku e ubavo koga sam sebe nekoj si skoka vo ustata i priznava deka poraneshnata vlast bila kriminalna organizacija...Potsvesta e strashna rabota, neli Trendafile...So samoto toa shto prizna deka na vlast bila kriminalna organizacija non sens ti e tvrdenjeto deka taa kriminalna organizacija gi ispolnila uslovite za chlenstvo vo EU i NATO...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 15:14

Ти изгледа сам си пишуваш и сам си одговараш. Ако добро те разбирам сакаш да кажеш дека ВМРО порано била криминална организација, а сега повеќе не е. Дека криминалците заминале и сега се дел од власта на чесните Ахмети, Бејли и Заев. Почнавте и со пропаганда дека чесниот Сашо Мијалков сака да го урне Мицковски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пон Окт 22 2018, 15:23

Citirani se dve izjavi, znachi pak si tropnal glupost...I od kade na kade dpne vo vlasta??? Ajde sozemi se...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 17:04

Не реков за ВМРО, туку за исклучените пратеници веројатно сега се независна пратеничка група што ја поддржува власта. Да не кажам режимот на Ахмети, Бејли и Заев.

http://expres.mk/pogled-od-pariz-referendumot-vo-makedonija-primer-za-evropskata-demonkratija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Пон Окт 22 2018, 17:52

Toa shto pratenicite imaa sens za potrebata na Makedonija da odi napred ne znachi deka gi poddrzhuvaat site politiki na vlasta i deka se del od istata...Znachi samo deka dpne-ofcite vo panika vekje ne znaat shto pravat i kje se pokolat pomegju sebe od tesnogradi vnatrepartiski prichini...Ako navistina sakavte da go sprechite dogovorot nemashe voopshto nitu da se pojavite vo parlamentot...Kje go napushtevte ushte koga bea staveni ustavnite izmeni na dneven red...Posvesnite chlenovi mora da se strashno revoltirani koga gledaat kako Zhmicko i kompanija gi dupat vo zdrav mozok...Od edna strana povikuvaat na bojkot i se protiv dogovorot so grcite a od druga go ovozmozhuvaat negovoto sproveduvanje...Realno dpne vo momentov e kako muva bez glava...Ne znae kaj tera...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 19:30

Гледам дека денеска Палмер се сретна само со своите за да ги потапка по раме и да им каже добар си мали, само така терај. И да прикупи уште некој пратеник за секој случај за да не си замине некој од новодојдените во квислиншката коалиција па да биде заменет со друг од листата што нема да гласа за октроираниот Устав. Да не кажам газдата дојде да ја дозаврши лоботомијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 19:38

Зошто висок претставник на САД би се среќавал со руските платеници во Македонија? Пред зората е најтемно, исто и пред да ве стават на црна листа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 19:54

А зошто би бил ставен некој на црна листа ако е против промена на името на својата земја под странски притисок. Нели во Собранието се одлучува демократски, а не под туѓ диктат. Зарем таква е демократијата во САД, НАТО и ЕУ според тебе?

https://infomax.mk/wp/грчките-медиуми-со-скандалозно-обвин/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 20:34

Затоа што е руски шпион кој лаже дека е проевропски ориентиран за да предизвика криза на Балканскиот полуостров со тоа ослабувајки ја демократската ЕУ во интерес на Русија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 20:43

„Пратениците кои гласаа 1991 за самостојна и независна Македонија не ги чуваше полиција. Пратениците кои гласаа за Северна Македонија ги чува 24 часа полиција најверојатно затоа што донеле правилна одлука“

http://expres.mk/tvit-na-denot-pratenicite-shto-glasaa-za-samostojna-makedonija-ne-gi-chuvashe-policija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Пон Окт 22 2018, 21:02

Тоа беше времето кога ВМРО на чело со господинот Љубчо Горгиевски работеше за интересите на македонците за разлика од сегашното дпмне кое работи за српско-руски интереси а против Македонија и македонците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 22 2018, 21:05

А СКМ-ПДП како што тогаш се викаше СДСМ за кого работеше па ни наметна име со поранешна југословенска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 4 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот