Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

+10
Dino
osa
Luxor
OPOZICIONER
Bosonoga
PRVOBOREC
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Teo
14 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by nino Пон Окт 15 2018, 12:58

zajko i pari dava i amnestija samo da glasaat za ustavni izmeni
resen e covekot da ja vnese Makedonija vo nato i eu
navistina misli za idninata na drzavata, tolku dobar covek e

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by misterija Пон Окт 15 2018, 14:15

nino напиша:zajko i pari dava i amnestija samo da glasaat za ustavni izmeni
resen e covekot da ja vnese Makedonija vo nato i eu
navistina misli za idninata na drzavata, tolku dobar covek e

od sto e dobar, treba na psihijatar za posmatranje i proucuvanje da odi...covekot nema ni sram ni perde.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 15 2018, 17:27

Небањати еве од вашиот табор разбивање на илузиите, со тоа јадењето г***а дека Заев понудил амнестија заврши. Вашиот координатор јасно наведува која е пораката од Заев.

Данев до Заев: Ја прифаќам подадената рака за национално помирување, но нема да гласам за уставни измени

„Ја ценам вашата подадена рака за национално помирување, но како пратеник кој дал заклетва дека ќе го штити Уставот немам можност ни волја да гласам за уставни измени. Не сакам никој од овој процес да излезе како предавник или патриот, но треба да се почитува волјата на граѓаните, референдумот не беше успешен“, рече Данев.

„Решивте ова национално прашање да го решавате сами. Ја прифаќаме критиката дека сме можеле за десет години ние да го решиме. Но, зошто не баравте консензус пред да се потпише договорот ?“ порача координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2-%D0%B4%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B0%D1%9C%D0%B0%D0%BC-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Пон Окт 15 2018, 19:22

Не знам за какво помирување зборуваше Заев. Очигледно како „помирувањето“ со Грција и Бугарија. СДСМ треба да ја има улогата на Грција и Бугарија, а ВМРО на Македонија, па по наводното помирување Заев мисли дека ВМРО треба да биде послушник на СДСМ, односно да капитулира пред нивните барања како што Заев капитулира пред барањата на соседите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Пон Окт 15 2018, 20:13

Очигледно дека Драган Данев знае, веројатно затоа е координатор на пратеничката група и според неговите зборови тој е спремен да го прифати помирувањето, а тоа што нема да гласа за договорот е негово легитимно право.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Dino Вто Окт 16 2018, 13:02

Eve se pomiruvat uste malku i nacelo ke si prostat.

На пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ Сашо Василевски му е укинат домашниот притвор

На пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ Сашо Василевски му е укинат домашниот притвор со одлука на кривичниот судски совет, дознава Tелма.

https://telma.com.mk/na-pratenikot-na-vmro-dpmne-sasho-vasilevski-mu-e-ukinat-domashniot-pritvor/


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Dino Вто Окт 16 2018, 18:31


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by nino Вто Окт 16 2018, 18:34

kojznae kolku pari zima zaev i kompanija za sproveduvanje na dogovorot stom e spremen vaka da se glupira
se samo dogovorot da uspee
sigurno ogromni pari se vo igri

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by TRAJCHE Вто Окт 16 2018, 18:52

Aj pa i na crna lista da gi vidime.

Вес Мичел му пиша на Мицкоски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ

Американскиот помошник-државен секретар, Вес Мичел, испрати писмо до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое наведува дека САД се разочарани од позициите на челниците на ВМРО-ДПМНЕ како во однос на референдумот така во однос и на чекорите во Собранието за промена на Уставот. Мичел го повикува Мицкоски да создаде простор, во јавноста и приватно, за пратениците од коалицијата да одлучат како ќе гласаат за уставните промени, ослободени од закани од насилство, одмазда или друг облик на принуда.

Во продолжение интегрално ви го пренесуваме писмото:

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B2%D0%B5%D1%81-%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D1%83-%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B0/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by SHARENI Вто Окт 16 2018, 19:18

nino напиша:kojznae kolku pari zima zaev i kompanija za sproveduvanje na dogovorot stom e spremen vaka da se glupira
se samo dogovorot da uspee
sigurno ogromni pari se vo igri

A na vas ligi vi tecat da gi podelite barem po polovina.

Од: Соња ПетрушевскаOctober 16, 2018-6:18 pm
Канчевска – Милевска: Лидерите да седнат на заедничка маса и да го истуркаат овој процес

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ Елизабета Канчевска Милевска повика на заедничка маса да седнат лидерите на двете партии затоа што како што рече „потребен е консензус и одржливо решение што може да се обезбеди со суштински измени на некои работи во договорот“.

„Лидерите треба да го истуркаат овој процес и да помогнат – голема е нивната одговорност за земјата да не остане изолирана и иксрено да се пристапи кон решавање на ова прашање“ кажа Канчевска Милевска.

https://novatv.mk/kanchevska-milevska-liderite-da-sednat-na-zaednichka-masa-i-da-go-isturkaat-ovoj-protses/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by nino Вто Окт 16 2018, 20:11

a vmro da sakaa nemaa da zemat pari za promena na imeto? zaev ic ne cekase, godina dena na vlast i odma dogovor.
dobra para e vo igra ne mu ispusta.
se sto kaza zaev izlaga.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Вто Окт 16 2018, 20:51

Тресењето зелени за некакви земени пари за промена на името нема никаква основа, никој па дури ни дпмне не ги обвинил СДСМ за такво нешто. Останува заклучокот дека тоа се небулози од типот на оние што ги пласираат пираната со невозвратена љубов, козарот и силувачот на странски новинарки. Ако одиме по логиката на нештата за сите криминали на дпмне поверојатно е дека тие би зеле пари но факт е дека на грците ниту на крај памет не им паѓа такво нешто. Зошто би плаќале нешто кое ниту им е потребно ниту пак им значи којзнае што. Тие се членки на НАТО и ЕУ, можат да не блокираат кога сакаат па оттаму и немаат потреба да плаќаат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by nino Вто Окт 16 2018, 20:59

zaev zosto so sila go turka dogovorot, seto ova go pravi od ljubov sprema drzavata, za dobro na narodot?
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Вто Окт 16 2018, 21:16

Точно, го прави за интерес на граѓаните и државата. Заради криминалниот и клиентелистички мајндсет тоа е нешто што дпмне-офците не можат да го сфатат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by misterija Вто Окт 16 2018, 22:47

luxor напиша:Точно, го прави за интерес на граѓаните и државата. Заради криминалниот и клиентелистички мајндсет тоа е нешто што дпмне-офците не можат да го сфатат.

Ete, jas ne sum dpmne-ofca, ne sfakam..aj obidi se na najprost nacin da ni objasnis? Shocked

garantiram deka nema da znaes, kontriras ne realno i nepravedno.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Вто Окт 16 2018, 23:11

Chekaj jas kje probam...

misterija напиша:jas ne sum

...ednina...

misterija напиша:da ni objasnis?

...mnozhina...

Ne si ama si... Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by misterija Сре Окт 17 2018, 10:36

Teo напиша:Chekaj jas kje probam...

misterija напиша:jas ne sum

...ednina...

misterija напиша:da ni objasnis?

...mnozhina...

Ne si ama si... Twisted Evil


Samo persiram Rolling Eyes

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by nino Сре Окт 17 2018, 10:47

Mislevme deka poloso od dpmne nema, ama ete vidovme deka imalo. Sdsm, od loso poloso

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Dino Сре Окт 17 2018, 11:14

Ne ti gi ispolnija zelbite drugarcinjata od partija a, ako ako dodeka slapate race na lideri i partii nema da ne bide.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Сре Окт 17 2018, 16:49

Ајде да ги нотираме писмото на америкакскиот помошник на помошникот државен секретар
– Како што веќе разговаравме, Соединетите Држави силно веруваат дека Договорот од Преспа помеѓу Македонија и Грција е историска можност за Македонија да обезбеди посветла иднина и да придонесе кон регионалната безбедност, стабилност и просперитет. И покрај тврдењата дека можел да се постигне некаков „подобар договор”, ние не веруваме дека тоа е можно. Овој договор бараше компромис и од двете страни. Тоа е прилика што веројатно нема да се повтори со години, ако не и со децении, вели Мичел во писмото објавено на веб страницата на амбасадата на САД во Македонија.
Нема да Ве изненади, додава Мичел, што ние сме разочарани од позициите на челниците на ВМРО-ДПМНЕ како во однос на референдумот, така и во врска со чекорите во Собранието за промена на Уставот.
– Уште од осамостојувањето на Македонија, граѓаните од сите заедници и партии, вклучувајќи ја и Вашата, силно го поддржуваат пристапувањето на земјата кон НАТО и кон ЕУ. Сега Собранието е на ред да го преземе следниот, одлучувачки чекор. Ве поттикнуваме да создадете простор, во јавноста и приватно, за пратениците од Вашата коалиција да одлучат како ќе гласаат за уставните промени, ослободени од закани од насилство, одмазда, или друг облик на принуда. Ова е историски важен момент за Вашата земја, момент што бара храбро лидерство и зрелост. Како вистински пријател и поддржувач на Македонија, Ве поттикнуваме да ги тргнете настрана партиските интереси со цел унапредување на заедничките стратешки интереси и обезбедување на посветла иднина за вашите граѓани во европското семејство на народи, стои во писмото на помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Вес Мичел до Мицкоски.

https://vecer.press/мичел-до-мицкоски-разочарани-сме-од-че/

и одговорот на Мицковски.
Почитуван помошник државен секретар г-дин Мичел,
Со посебно внимание го прочитав Вашето писмо и би сакал да ја искористам оваа можност да Ви се заблагодарам за поддршката која мојата татковина ја добива во поглед на евроатланските интеграции што се и стратешки интерес на мојата партија и граѓаните на мојата земја. Се надевам дека многу скоро Република Македонија ќе биде дел од НАТО И ЕУ семејствата, но горда и достоинствена, а не понижена, обезличена и омаловажена.
Во продолжението на ова писмо би сакал да потенцирам неколку факти, имено процесот на преговори беше воден без создаден амбиент, авантуристички, манипулативно сокриен од јавноста, без вистинска стратегија и со лажни пораки. Во целиот тој период на преговори, детализирање и начинот на доаѓање до договорот ние како најголема политичка сила бевме исклучени, бевме надвор од процесот и не бевме консултирани. Ова го потенцирам од причина што ова решение кое се дискутира е решение кое припаѓа на субјектите на власт, и до истото не е дојдено по пат на консензус, во период и време кога таков консензус се бара и од опозицијата.
Понатаму, Владата узурпирајќи го процесот, наметна манипулативно и повеќезначно референдумско прашање кое ги инкорпираше и НАТО и ЕУ. Моите јасни сугестии беа дека прашањето е свесно повеќезначно и збунувачко, и дека потребно е да бидат формирани две одвоени прашања, едно кое ќе се однесува чисто за прифаќање или неприфаќање на договорот, и друго кое ќе ја изрази волјата на граѓаните дали се за членство во НАТО и ЕУ, што според моето длабоко уверување е наш стратешки интерес. Повторно ВМРО-ДПМНЕ не наиде на разбирање од Владата и реши процесот да го продолжи без консезус со опозицијата.
Целокупниот овој процес изобилува со погрешни проценки, лажни надежи и погрешни очекувања кои за жал беа производ на Владата, која ја лажеше целокупната меѓународна заедница дека ќе испорача нешто што не е во можност да го испорача.
Почитуван г-дин Мичел,
Овој Договор е штетен за интересите на мојата нација и татковина и како таков е НЕПРИФАТЛИВ за ВМРО-ДПМНЕ и за огромното мнозинство на граѓани на Република Македонија, што впрочем и се покажа на последниот референдум каде што и покрај бруталното и насилничко полнење на кутиите од страна на луѓе блиски до Владата, сепак на крај не успеаjа во намерата да обезбедат ни приближно услови за да референдумот биде прогласен за успешен. Имаме места каде што брутално и насилно се полнеа кутии и излезеноста е поголема од 90%, иако долгогодишниот просек не надминува 45%. Зарем тоа се вредностите во кои треба да веруваме? Зарем тоа е начинот како треба да се уништуваат демократските придобивки кои ги развивавме во годините на независна, суверена и самостојна Република Македонија? Зарем треба да останам нем на прашањата на моите студенти кога споредуваат примери каде се побиваат законите на физиката со гласање на секои 5 секунди?Зарем европска вредност ли се заканите уцените кои ги доживуваа граѓаните директно од власта за да излезат и гласаат, лажното преставување на лица од власта и лобирање во време на референдумскиот молк, а да не споменувам за стотиците дисциплински мерки, уназадувања, санкции и отпуштања на вработените во државната администрација кои не го поддржаа договорот, или пак продолжувањето на политичкиот прогон врз неистомислениците на власта, нешто што за нас стана секојдневие и навика со која се научивме да живееме во нашето општество. Зарем треба да го премолчиме фактот дека сите институции молчат за тоа што се случуваше на денот на гласање на референдумот и она потоа?
Одговорот е едноставен, одбивам тоа да го прифатам и не само што одбивам туку и жестоко ќе се спротивставам со сето свое знаење, капацитет и демократски алатки против ваквите девијантни појави. Ова не е Македонија во која сакаме да живееме.
Продолжувам и навистина не можам да поверувам како ќе се придонесе за стабилноста, мирот и сигурноста доколку се прифати Договор кој:
1. убедливото мнозинство на граѓани го отфрли на референдумот,
2. со кој се менува Уставот со цел промена на Уставното име на државата,
3. со кој се поништуваат сите стекнати права на Република Македонија како
a) резолуцијата на ОН за прием на Република Македонија од 1993 година, б) времената спогодба  со Грција од 1995 година и c) Хашката пресуда во полза на Македонија од 2011 година,
4. со кој со членот 8 од договорот се предвидува формирање на Комисија помеѓу двете држави Република Македонија и Грција задача за ревидирање на историјата, археологијата и образованието, трајно наштетувајќи на идентитетот на мојата земја.
5. со кој се откажува земјата од грижата за Македонските малцинства во други земји, но истовремено се откажува и од Македонците во дијаспората.
Што се однесува до делувањето на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во однос на уставните измени кои во моментот се во Собраниска процедура истото е плод на нашиот претходен став дека договорот не можеме да го прифатиме, кој беше едногласно прифатен  вклучително и од пратеничката група, а притоа црпејќи го легитимитетот од референдумот кој се случи.
И можам да ве уверам дека доколку има некакви информации за закани, уцени или било какви обиди за влијание врз нивното одлучување и одлучувањето на било кој пратеник тогаш тоа е од кругови или поединци кои не се дел од структурите на мојата партија. Јас не прифаќам таков начин на делување и истиот го осудувам.
Во многу наврати ја предупредував јавноста и нашите меѓународни пријатели, истото го посочувам и денес, овој процес му е доверен на човек кој не е искрен во намерите и ветува нешта што не може да ги исполни, притоа знаменосецот на таа идеја е посипан со десетици афери, сомнежи за криминал и отсуство на секаква волја за расчистување со случаите на корупција и вистинско владеење на правото. Факторот време покажува дека впрочем најголемата опасност поради кој земјава влегува во криза е токму првиот човек на владата.
Јас како пријател на вашата земја, силно ја уважувам вашата ангажираност да помогнете во процесот, и како човек кој се образувал и работел во државите од ЕУ и целосно ги споделува тие западни вредности сакам заеднички да ја градиме иднината на мојата татковина, базирајќи се на принципи и искрен однос. Но, исто така сум човек кој силно верува во основните цивилизациски придобивки на самоопределување како Македонец и самоименување на мојата татковина Република Македонија.
“секогаш е најтемно пред зората”

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/mitskoski-michel-dogovorot-e-neprifatliv-za-vmro-dpmne/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Сре Окт 17 2018, 17:34

Da, da, slushnav deka Ves Michel koga go prochital odgovorot na Zhmicko pishman se storil, rekol pu, pu, ne vazhi i vetil deka nema povekje da se razocharuva od Zhmicko i dpne...PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Crying-with-laughter
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Сре Окт 17 2018, 17:39

misterija напиша:
Teo напиша:Chekaj jas kje probam...

misterija напиша:jas ne sum

...ednina...

misterija напиша:da ni objasnis?

...mnozhina...

Ne si ama si... Twisted Evil


Samo persiram Rolling Eyes

Ako mi persirash mene treba da stoi "objasnite"...

So ili bez persiranje ostanuva ona "da ni" shto mozhe da znachi dve raboti...

1. Zboruvash za sebe vo mnozhina (sekakvo objasnuvanje togash bi bilo bespredmetno)...

2. Barash da objasnam na nekakva grupa so koja se identifikuvash i kon koja chuvstvuvash pripadnost (shto go potvrduva moeto mislenje "ne si ama si")...

Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by трендафил Сре Окт 17 2018, 21:28

Teo напиша:Da, da, slushnav deka Ves Michel koga go prochital odgovorot na Zhmicko pishman se storil, rekol pu, pu, ne vazhi i vetil deka nema povekje da se razocharuva od Zhmicko i dpne...PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Crying-with-laughter
Изгледа мислиш дека Заев е Бог. Исто и тие што го донесоа на власт за да не избрише како народ и да формира нова нација, без историја, на наше место. Ќе видиш дека западот брзо се прилагодува на нови ситуации, а посебно брзо ги казнува тие од сопствените редови што ветиле дека ќе одработат нешто, а не успеале. Посебно кога лагите за влез во ЕУ стануваат провидни.

https://www.dw.com/mk/amnesty-прочка-international-balkan/a-45846992

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Teo Сре Окт 17 2018, 21:57

Tvoeto vo psihologijata se narekuva proekcija, mu go pripishuvash na drug toa shto ti go pravish ili mislish...Od postiranjeto na odgovorot na Zhmicko koj e bezvreden i objaven edinstveno na Fejsbuk ochigledno e deka ti si toj shto misli deka Zhmicko e bog (kako shto vprochem doskoro misleshe i za bivshiot ti pastir Grujoshesku) pred kogo duri i velesili kako SAD klechat...Vsushnost se teshish so praznite floskuli na Zhmicko objaveni na negoviot fejsbuk profil (vo nemanje hrabrost toa da go napishe i isprati kako pismo do Ves Michel) i so manipulacii se obiduvash da mu dadesh znachenje kakvo shto vsushnost nema...I ne se raduvaj mnogu na pisanijata na islamistot koj ne mozhe da se pomiri shto ne uspea da se napika vo vlasta i da dobie del od kolachot...Se shto dosega predviduval, pogreshil...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Luxor Чет Окт 18 2018, 19:44

Како што се чини нема да има гласање во петок затоа што претходно ХидроЖмицкоТакис ќе треба да добие одговор на фејсбук статусот но не во облик на пишан документ туку во живо од Метју Палмер.

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Untitl16
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA - Page 2 Empty Re: PREDLOG NA VLADATA ZA IZMENI NA USTAVOT NA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот