Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мачки

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:55 pm

Ана од Кливс

Мачки - Page 5 3-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-717x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:55 pm

Стив Џобс

Мачки - Page 5 4-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-805x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:56 pm

Скот и Зелда Фицџералд

Мачки - Page 5 5-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-819x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:56 pm

Клеопатра

Мачки - Page 5 6-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-804x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:57 pm

Вилијам Шекспир

Мачки - Page 5 7-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-800x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:57 pm

Теодор Рузвелт

Мачки - Page 5 8-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_-830x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:57 pm

Елвис Присли

Мачки - Page 5 9-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk-Copy-808x1024
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Teo on Вто Дек 20, 2016 8:58 pm

Мата Хари

Мачки - Page 5 10-kreativni-umetnichki-dela-na-koi-machkite-se-prikazhani-kako-istoriski-lichnosti-kafepauza.mk_
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by TRAJCHE on Саб Фед 18, 2017 11:00 pm

godinava ke da e plodna velat starite to se znaelo ko se parele mnogu macki vo fevruari
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 540
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by delta on Пон Фед 20, 2017 12:23 pm

site se parat u februari bre,./,./ne samo mackite,.
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by osa on Пон Jул 03, 2017 7:11 pm

eve za site ljubiteli na machinja da ve izvestam deka clamidija od twiter podaruva preubavo mache poradi zaminuvanje vo stranstvo ...pobarajte ja na twiter i dogovoretese ..ima slika od macheto ...rabotam i nemam uslovi za da go chuvam ,inaku jas ke go zemev ,taa rasa se navistina mnogu pitomi ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by SHARENI on Сре Jул 05, 2017 12:49 am

mozam samo da potvrdam deka e navistina taka ,jas imav od drugata boja ,medova
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by delta on Саб Jул 15, 2017 9:19 pm

a gluvci zosto ne cuvarte,/./?
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Kalinda on Саб Сеп 30, 2017 10:35 am

Некој линк или слично
каде би можела
да најдам мало маче
за да го купам
или на подарок .
Ви благодарам
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by osa on Вто Jул 24, 2018 2:13 am

24.07.2018 01:15
Ја прогласија за најтажна мачка во светот, сега е посреќна од било кога (ВИДЕО)

Мими е мачка која е пронајдена во контејнер. Кога нејзините сегашни сопственици слушнале за таа приказна и ја виделе нејзината фотографија се одлучиле да ја вдомат, но сето тоа не било така лесно. Кога дошла, била преплашена и не верувала никому.
Мими во почетокот не им дозволувала на сопствениците да ја допираат.
Потоа, дошле на идеја да вдомат уште едно маче за да Мими што поскоро се опушти. Иако ни според мачката Мари не била пријателски настроена истата секунда, во краток рок се опуштила.
Била радознала и ја следела во чекор. Многу бргу станале неразделни. Тој и помогал да се опушти и да стане вистинска мачка, ја научил да ги сака сите „мачкински работи“.
Започнала да мјаука, да се игра и да бара внимание. Иако и натмау има тажен израз на лицето, таа денес е среќна мачка на која и треба многу внимание.

https://youtu.be/WZKtiNlgoyc

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Bosonoga on Сре Aвг 08, 2018 9:34 pm

leleee denes e megunaroden den na mackite, za malku ke zaboravev.

Мачки - Page 5 Untitl11
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by EVITA on Чет Aвг 09, 2018 10:58 am

Kakov pogled ima samo.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 254
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Bosonoga on Нед Aвг 19, 2018 11:36 am

Ne mozev da mu odolem, dobro uitro sonlivi.

Мачки - Page 5 Dk8ql510
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Flora on Нед Aвг 19, 2018 1:01 pm

Slatko e.

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by osa on Нед Aвг 19, 2018 3:19 pm

moeto e poubavo ....bеshe de .....


Последната промена е направена од osa на Нед Aвг 19, 2018 3:22 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by osa on Нед Aвг 19, 2018 3:21 pm

Мачки - Page 5 Cat-1660967_960_720

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Flora on Чет Сеп 27, 2018 11:36 am

Ja napustile i se zapustila. Very Happy

Sreka ima dobri luge.

Напуштена мачка молела за помош: Кога ја здогледале ветеринарите не можеле да си поверуваат на сопствените очите

Возрасна домашна мачка која била напуштена од својот сопственик, во неверојатна состојба била пронајдена од службата за заштита на животни во Питсбург, Пенсилванија откако ја слушнале како мјаука скоро неподвижна. Таа на себе имала заплеткани влакна кои тежеле повеќе од еден килограм.

За среќа, се’ се завршило добро за оваа мачка, која освен проблемите со крзното, немала други посериозни здравствени проблеми.

Мачки - Page 5 Macka

https://skopje24.mk/napustena-macka-molela-za-pomos-koga-ja-zdogledale-ne-mozele-da-poveruvaat/

Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Flora on Нед Окт 21, 2018 11:18 am

Afrika vo Skotska.


Flora

Број на мислења : 369
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Bosonoga on Пет Ное 09, 2018 10:13 am

Cuvajte si mace, lekovito e.

Мачките се лек за душата и телото: Пренесуваат љубов, смируваат и лечат со своето предење!

Галењето со мачката исто така има терапевтско дејство: смирува, опушта и развеселува, а можно е и намалување на емоционалната неисполнетост, особено кај луѓе кои се осамени.

Членовите на семејството кое има мачка се поповрзани и полесно ги решаваат конфликтите.

По низа на истражувања, научниците откриле дека има разлика во предењето на мачката кога ужива и во моментите кога предупредува на некаква болест.

Според зборовите на светските ортопеди, фреквенција од 25 -200 Hz, која ја произведува мачката додека преде е најдобра за зацврстување на коските.

Според последните истражувања на кардиолозите, сопствените на мачки имаат 40% помал ризик од срцеви удари.

Експертите велат дека силната вибрација која ја произведуваат мачките влијае на забрзување на циркулацијата, а тоа допринесува кон намалување на отоците и елиминација на инфекциите од организмот.

Забележно е и дека заздравувањето по болничкото лечење е многу побрзо со присуство на мачка во куќата и дека животните позитивно влијаат на имунитетот.

Сета делотворност на мачките пред сѐ лежи во позитивните чувства кои ги поттикнуваат кај своите сопственици, затоа што убавите мисли значат и убав живот.

Да живеат мачките!

https://skopjeinfo.mk/machkite-se-lek-za-dushata-i-teloto-prenesuvaat-ljubov-smiruvaat-i-lechat-so-svoeto-predenje
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:09 pm

Мачки - Page 5 BjExIrTgL0p-png__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 5 Empty Re: Мачки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот