Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мачки

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:10 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-20-5c383a2d8a75e__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:10 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-201-5c384d2fd410a__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:10 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-3-5c35fb4a8481b__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:11 pm

Мачки - Page 6 BiN8thiANqH-1-png__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:11 pm

Мачки - Page 6 BlqReNMhcUz-png__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:11 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-18-5c37545059013__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:12 pm

Мачки - Page 6 5c373f821cc5b_ga6lvncc3zv11__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:12 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-200-5c384a43e360b__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:13 pm

Мачки - Page 6 Funny-cats-on-glass-15-5c37505e5d7c3__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:13 pm

Мачки - Page 6 5c35cbc515934_7y88ago6aqn01__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:14 pm

Мачки - Page 6 BrBhYbpArzt-png__605
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by delta on Саб Мар 30, 2019 5:50 pm

/;<macce~</

Мачки - Page 6 Custom1000x1500-103663
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by osa on Вто Мар 24, 2020 10:30 pm

Зошто мачките се тријат- чешаат од нашите нозе: Тоа не го прават за да ги галиме

 •  24 Март, 2020


  • Експертите велат дека мачките се многу потешки за толкување отколку кучињата, бидејќи тие покажуваат емоции многу посуптилно. Разликата не е само во карактерот, туку и во физиологијата. Всушност, мачките можат да произведат многу помалку изразување со нивните мускули на лицето отколку кучињата, па затоа емоциите најчесто се прикажани со движење и однесување.
   Еден таков начин на однесување е нивното чешање од луѓето. Ова е кога вашата мачка мавта наоколу со нозете и се триете од вассоцелото тело. Започнува со главата, ушите, а потоа продолжува со р’бетот за конечно да ја завитка опашката околу ногата. Но, дали знаете што сака да ви каже мачката? Така ве означува со својот мирис.


  • Вие станувате нејзин човек и таа сака тоа целиот свет да го знае. Барем тој дел од светот што може да го мириса. Со лачење феромони и оставајќи мирис, мачката всушност изразува љубов и го информира животинскиот свет за вашата врска.

   Меѓутоа, може да се случи мачката да се тие ов вашите нозе на малку поагресивен и поинаков начин отколку што тоа го прави кога ќе се обиде да ви каже дека сте нејзини. Ако тоа се случи, тогаш таа се обидува да ви каже дека нешто не е во ред со неа. Затоа, ако го чувствувате тоа, преиспитајте ги своите постапки за да видите дали сте направиле нешто лошо.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Мачки - Page 6 Empty Re: Мачки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот