Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ опамети се...под итно........

+11
Bosonoga
OPOZICIONER
TRAJCHE
osa
nino
SHARENI
defo
Teo
Luxor
трендафил
PRVOBOREC
15 posters

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Мај 10 2019, 20:43

Сите што не гласале за Стево се против него и не ги поддржуваат политиките на СДСМ. Ако беа за договорите со Грција и Бугарија за кои Стево тврдеше дека ќе ги спроведува ќе гласаа за него.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Пет Мај 10 2019, 20:49

Добро бе каде живееш ти, јасно му е секому дека гласаа за Стево. Во недела има директен пренос од инаугурацијата, ако не веруваш гледај и ќе видиш кој е новиот претседател.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пет Мај 10 2019, 21:08

Ќе биде Претседател на Северна, но не и на Македонија, затоа што мнозинството Македонци не гласаа за него. Ќе биде ли присутен Заев на инаугурацијата или ќе се шета со моторчето низ Бугарија, ако е точна веста дека земал 4 дена одмор за да чисти ваљда со метлата по луксузните хотели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Пет Мај 10 2019, 21:39

Kolku treba da si glup za da ne znaesh deka vo Makedonija ista vrednost imaat i makedonskite i glasovite na drugite etnichki zaednici?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo Пет Мај 10 2019, 22:20

Не е глуп, спинер, спамер е. Тоа е левел над глупоча.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Нед Мај 12 2019, 19:15

Леснотијата на лажење кај вас не ме изненадува. Гласот на етничките малцински заедници званично кажано, односно на Албанците реално е посилен од гласот на Македонците. Ако половина од нив не гласаат за некој закон тој не може да биде усвоен дури и ако сите други се ЗА. Вклучувајќи и половина минус еден од малцинствата.
Зборувате за заедништво, а лидерот на опозицијата не беше поканет денес на инаугурацијата на Пендаровски. Не предвидувал така протоколот. Реизот Сулејман Реџепи е дел од протоколот иако државата е одвоена од верата, а лидерот на опозицијата не. Во името на заедништвото ли?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Нед Мај 12 2019, 21:18

трендафил напиша:Леснотијата на лажење кај вас не ме изненадува.

Operacijata vo zholtata kukja gledam bila sovrsheno uspeshna...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 13 2019, 13:08

Знам дека за сите што не се фанови на Ахмети и Заев мислиш дека се без мозок. Стави си ја жолтата куќа во која си вљубен во потпис Како што јас имам ставено „ Негација на негативното, Смрт на фашизмот - слобода на народот и Слобода или смрт“ а на самата тема напиши зошто си полн со омраза кон мене или други што не мислат како тебе давајќи некој аргумент. Вака не знам дали имаш мозок, односно имаш со што да утврдиш дека јас го немам. И јас немам високо мислење за тие што и денес го фалат СДСМ, но не го пишувам тоа, посебно не на папагалски начин. Ако десетина пратеници Албанци можат да блокираат закон за кој гласале 81 други, тогаш е јасно дека гласот на Албанците вреди повеќе од македонскиот. Не се еднакви. Или на последните парламентарни избори во изборната единица 1 гласале 217.823, а во изборната единица 6 157.960 за ист број пратеници - 20. Што повторно значи дека гласот на Албанците е посилен од македонскиот глас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Пон Мај 13 2019, 16:40

трендафил напиша:Знам дека за сите што не се фанови на Ахмети и Заев мислиш дека се без мозок.

Не видов никаде никој да спомнал дека немаш мозок. Ама кој си ја има мувата на капата тој и си ја ишка.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Пон Мај 13 2019, 19:20

Спомнувани се лоботомија и жолта куќа во која вашите пријатели од Косово вадеа органи од заробени војници и киднапирани цивили. Можеби и 12те киднапирани од ДУИ (тогаш УЧК) во 2001 година од тетовско. 4-5 поста погоре е напишано „Тоа е левел над глупоча.“
Не знам зошто мислите дека навредувањето е знак на интелигенција, но и онака живееме во различни светови. Јас во Македонија вие во Северна Македонија. Се надевам и дека промената на името и кастрирањето на македонската историја, идентитет и јазик не е бадијала, односно дека Турција нема да ни стави џебно вето за влез во НАТО додека не им ги испорачаме терористите од ФЕТО од кои еден е пријател на Заев. Во неговиот хотел ја објавивте победата на Пендаровски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Пон Мај 13 2019, 19:58

Razmisluvanje na chlen na kriminalno predavnichka organizacija: "Ja srushivme zholtata kukja i so pari kradeni od narodot izgradivme bela palata pa sega nikoj ne se sekjava na toa". Voedno lazhe deka drugite imaat prijateli od Kosovo, onaa istoto koe negovata kriminalno-predavnichka organizacija od pozicija na vlast go prizna za nezavisna drzhava i toa tochno vo vremeto koga obvinuvanjata za trgovija so chovechki organi bea na maksimum.

Inaku izrazot lobotomija e mnogu nesrekjno izbran. Vistinata e deka ne e pravena nikakva lobotomija vo zholtata kukja tuku na chipiranite idioti od dpsmne-predavnichka ekipata na chelo so nivniot pastir Grujoshesku a pod direktno rakovodstvo na Ilche Gebels celosno im go vadela mozokot a kako zamena stavala zhichka da im gi drzhi ushite da ne im padnat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Вто Мај 14 2019, 22:05

https://vk.com/video544798513_456239017
Според видеото наводно пратеникот Павле Богоевски нарачува кокаин. Колкумина од тие што гласаа за севрна се на бел прав?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by PRVOBOREC Вто Мај 14 2019, 22:44

Небањат пак си се збунил, ако "наводно" Богоевски нарачува кокаин од каде тогаш "тие што гласаа за северна" се на бел прав? Изгледа ти ги погрешиле бобинките што ви ги даваат во штаб.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 10:42

Ајде повторно да ти препорачам тоа небањат да го ставиш во потписот, а да не го повторуваш како папагал во секој одговор. Леснотијата со која минуваш преку сомнежот дека пратеник е на тешка дрога ме изненадува. Инаку сите на форумов знаат дека мое мислење е дека Македонец со здрав разум не може да ја поддржи Преспанската капитулација, Тиранската платформа и договорот за наводно пријателство со Бугарија во таков облик во кој се. Јасно ми е и на мене дека нашите соседи имаат ментални проблеми со Македонија и Македонците и дека мора да се направи некаков компромис, но не и да се прифати безусловна капитулација без никакви гаранции дека нема да ги прошират своите барања во иднина. Интересно е од каде му е снимениот материјал на „Илија Громовник“, затоа што претпоставувам дека е од понов датум. Да е постар ваљда Заев ќе го објавеше во времето кога беше презентер на криминално снимени разговори во Македонија, а ако е снимката од времето на минатата власт веројатно ваљда ќе ја искористеше против еден од лидерите на платеничката куртон револуција со која СДСМ дојде на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мај 15 2019, 11:50

Врз основа на сомнителни шпекулации и докази обвинуваш скоро 700К граѓани на Македонија дека се наркомани. Пишувањето реферати нема да ја сокрие твојата злоба и омраза кон политичките неистомисленици. За среќа сеуште постојат такви како тебе кои успешно ќе придонесат за долгото дремење на дпмне-оФците во опозиција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 17:01

Зад уфрлените ливчиња не стојат граѓани, туку криминалци од политички партии кои злоупотребија што предлагач на референдумот беше Собранието, а тоа не делегираше набљудувачи за да нема кој да поднесе приговори. Во секој случај не обвинив никаде дека сите поддржувачи на СДСМ  се наркомани. А имам право на тоа затоа што вие сите што гласале за ВМРО ги сметате за небањати. Имам право и да ги критикувам тие што ги плаќам, а тоа се владата, пратениците и сите други што живеат од народни пари. За идните односи во Македонија лошо е што ниту една партија на Албанците во Македонија не ги поддржа човековите права на Македонците. Но тоа не е тема на разговор.
Да се вратам на последниот настан, снимениот разговор на Богоевски. Тоа изгледа не е добро покриено од медиумите платени од владата, Сорос и странски амбасади. Пратеникот признава дека разговорот е негов, само наводно купувал масло од канабис за лечење на негов близок. Тука се поставуваат повеќе прашања од кои е главно зошто куртон револуционерот што со опоганување на државен имот стана пратеник не купил масло во аптека. Дали во аптеките се продава неквалитетно масло или намерата му била само да заштеди пари на сметка на буџетот на државата. Адвокатот Тортевски предлага Павле Богоевски да направи тест на дрога и да се утврди вистината многу брзо. Вака останува сомнеж дека еден од тие што гласале за промена на Уставот и за законот за двојазичност тоа го направил под дејство на кокаин. Најмалку еден да кажам попрецизно.

https://expres.mk/tortevski-im-frli-rakavica-na-zaev-i-pratenikot-od-sluchajot-kokain-za-bogoevski/

https://expres.mk/prizna-li-pratenikot-krivichno-delo-dupkite-vo-odbranata-na-bogoevski/

https://expres.mk/pavle-bogoevski-jas-sum-vo-bombata-ne-sum-svetec/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мај 15 2019, 17:50

И овој обид да ја сокриеш злобата и омразата ти е бесполезен. Ти не ги критикуваш тие што сите ги плаќаме туку врз база на еден случај објавуваш 700К народ за наркомани. Има доволно свесни граѓани кои ќе сфатат дека вие сте зло што ги мразите сите што мислат поинаку и ќе ви го дадат тоа што го заслужувате на било кои избори.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мај 15 2019, 19:29

Постот е преместен каде што припаѓа, во темата "Интервјуа и колумни". Бидејки си од почеток на форумот и знаеш што и каде треба да се постира, следниот пат нема да се трудам да корегирам туку само ќе го избришам постот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 20:04

ОК. Модераторите одлучуваат, не оспорувам. Овде припаѓа мојот коментар пред колумната, па еве го.
... сега чекаме Метла да ни донесе Живот. Чуму метла ако животот дошол. Нели јас бев небањат кога споменував дека работите не одат како што треба. Јас не знам зошто гласачите на СДСМ не видоа дека има потреба од метла, туку им течеше мед и млеко само затоа што нивниот Бог црпнат од нива во Муртино Бејли го постави за премиер. Не им требаат ни пари, ни лекови, ни деца покрај нив во Македонија. Само нивниот да е на власт и да не ни се избрише случајно тоа Северна пред Македонија затоа што Заев така договорил.
Во врска со НЕЗАВИСНИОТ пратеник Павле Богоевски се поставува прашање дали евентуален ЗАВИСНИК изигрува независен. Иако беше чудно што независните пратеници, вклучувајќи ги тука и забеганите од ВМРО за најважните работи гласаат како зависници од СДСМ. Сега изгледа имаме и зависник од кокаин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мај 15 2019, 20:16

Засега нема да коментирам дали пратеникот консумира опојни средства, тоа ќе го покаже истрагата и тестирањето. Сепак, заради нелегално (според сопствено признание) набавување масло од канабис етички би било пратеникот Богоевски да си поднесе оставка. Секако по завршувањето на расправата за одземање на имунитетот на врховниот пастир на дпмне-оФците.

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис
Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин. Богоевски тврди дека не купувал кокаин туку канабис масло за близок човек, а во полиција пријави и дека бил нелегално сниман од страна на таксистот кого не го памти.

Објавената снимка ја коментираа и од ВМРО-ДПМНЕ, велат дека многу лесно може да се провери дали пратеникот од власта употербувал дрога.

Богоевски вели дека се што ќе побара полицијата во истрагата тој ќе направи, дури ако треба и тестирање. Според него постот на ВК и разговорот е снимен пред неколку месеци, но се пушта сега кога тој како претседател на комисијата за мандатно имунитетни прашања треба да закаже расправа за одземање на мандатот на Никола Груевски, поради 6-месечното отсуство по бегството од Македонија.

https://telma.com.mk/pratenikot-bogoevski-vo-politsija-prijavuva-nedozvoleno-snimane-i-sam-sebe-za-maslo-od-kanabis/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 20:31

Како што се „докажа“ дека Заев не барал едно евро за црквата и едно кај Вицето. Да се обложиме дека полицијата не земала материјали за нарко тест, Еден од борците за легализација на марихуаната, адвокатот Јанаки Митровски пишува: : „Побopник сум за легализациja на kaнабис и дekpиминализација на лична употреба на нapкотици.Од тука не можам да го ocyдам Павле. Но! И те како можам да го ocyдам неговиот обид да ја замajува јавноста. Масло не се мери во гpaмови туку во кубици а пола кубик не е 2.500 Пepфидно е да се повикува на бoлнитe и yживaтeлите. Павле не е обичен граѓанин, пратеник е. Ако толку е загрижен за дekpиминализација на kaнабисот може и те како нешто да направи. Ете БИЛКА работи на предлог зakонски измени добредојден е да допринесе.“
Не знам ниту каква врска има евентуалното одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски, политички азилант во Будимпешта, со Богоевски. Ако тој си даде оставка пратеник ќе стане следниот на листата на СДСМ од последните парламентарни избори, а мнозинството ќе одбере друг претседател на комисијата. Ниту на едното, ниту на другото место нема да дофде некој од опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Luxor Сре Мај 15 2019, 20:44

Ајде море, ќе обвинат некого за нешто дпмне-оФците и ако резултатот не им е по волја тогаш се е наместено, и резултати, и истраги, и судски процеси. Навистина мислиш дека некој нормален верува во вашите будалаштини?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 21:24

Да се пријавеше Павле пред да биде обелоденето неговото дело ќе беше една работа, а да се пријави денес напладне, откако да речеме се договорил со Заев како да делуваат полицијата и обвинителството е сосема друга работа. Нема пријава ни против познат сторител, тој што ја носел дрогата кај Богоевски, без разлика дали се работи за марихуана или кокаин. Веројатно се повикал на пратеничкиот имунитет па е пуштен да си замине од полицијата иако го крие нарко дилерот што го снабдувал со дрога. Ако истиот не е уапсен во викенд акцијата на полицијата (таа група работеше со кокаин), а можеби и снимката е легална од гонењето на таа нарко група. Се надевам дека нема да треба да чекаме да се смени власта за да ја дознаеме вистината.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo Сре Мај 15 2019, 21:37

трендафил напиша: Нема пријава ни против познат сторител, тој што ја носел дрогата кај Богоевски, без разлика дали се работи за марихуана или кокаин.

Ne se glupiraj prijavite gi podnel Pavle. Policijata doprva kje go ispituva sluchajot i kje podnesuva prijavi.


трендафил напиша:а можеби и снимката е легална

Ne e legalna, ako e od istraga togash treba da e vo policijata, a ne na socijalnite mrezhi. Kako shto si glup sega ochekluvam da tvrdish deka i nelegalna snimka treba da se koristi kako dokaz ama samo ako se raboti za vash politichki protivnik. Zoshto neli tvojot zamenik pastir bara da se unishtat bombite kako dokazi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил Сре Мај 15 2019, 22:16

Сторителот го признал делото дека набавувал дрога, што е криминал според македонските закони. За олеснување вели дека наводно се работело за масло од марихуана иако многумина мислат дека паролата на модифицираната куртон револуција, барем на тие што се влезени во власта е нема кокаин, нема мир. Мислам дека е јавен интерес да се знае дали пратеник претседател на комисија што ги води кадровските работи во собранието е евентуално криминалец и наркоман во исто време, па самото објавување на разговорот не може да се третира како кршење на приватност. Народот има право да знае каков е неговиот претставник во Собранието. Можеби некој не сака наркоман пратеник дури и ако е за политичката опција на СДСМ, односно ако е за северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 3 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот