Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОПИС

+8
PRVOBOREC
Nebula
defo
zozoti
Luxor
SHARENI
osa
трендафил
12 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 16:23

На досегашните избори повеќе ми личи дека украдените гласови се одлучувачки фактор, освен кога разликата е толку голема што не може да се украдат толку гласови.
Денес и Демократскиот сојуз, владеечка партија, се придружи на барањето за одложување на изборите. Потребен е уште еден, па може и да не требаат нови избори за рушење на хибридната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Саб Мар 27 2021, 16:27

Знаеме дека дпне ги крадеше изборите не мора да не потсетуваш. Што се однесува до вашето мнозинство во парламентот, македонскиот народ кој со бојкот го продавате на албанците вели: гладна кокошка просо сонува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Саб Мар 27 2021, 16:35

Kradecot misli deka site kradat a privrzanik na diktatura misli demokratija  e koga vo edna koallicija site  imaat isto mislenje. Klasicen primer na um zaroben vo diktatorski sistem na razmisluvanje.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 16:46

Форумов не е за историја. Пишувам за актуелниот состав на Собранието, референдумот (кој и со кражба беше неуспешен) и за актуелната локална самоуправа. Власта, како што ја искористи пандемијата за минимална победа на изборите, сега и пописот сака да го искористи како потврда на договорот на Ахмети и Заев за наводен број на граѓани од одредени етнички заедници. Не може луѓе што со години живеат во странство да се попишат како граѓани на Македонија. Инаку сите правила на попишување се во полза на малцинството што со помош на Заев сака да добие права како да е божем мнозинство. 
Не добив одговор во која земја во Европа, освен во Македонија, пописот не е одложен поради пандемијата. Дури и кога се работи за земји во кои до сега се вакцинирани голем број на граѓани.
Не само во една коалиција, туку и во една партија не мора секогаш да има едно мислење. На пример ако нешто не е добро за граѓаните на Берово, пратениците од Берово од сите партии треба да бидат против. Исто и ако за сите граѓани не е добро во време на пандемија да им влегува во куќа човек за кој не е сигурно дали е носител на вирусот, сите пратеници треба да бидат за одложување на пописот. Македонското здравство во 1972 година за два месеца ги вакцинира сите граѓани од бебе до најстар. Сега има повеќе лекари и сестри, Подобро е одлагање од неколку месеци отколку десетина починати. А кај нас за жал повторно почнаа да починуваат повеќе десетици дневно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 17:25

Се колебав дали ова да го ставам на темата за здравство, затоа што мислам дека само многу ментално пронлематичен човек може да каже, а не сум сигурен дали желбата ќе му биде исполнета, дека и тие што се откажале од македонското државјанство што некогаш го имале, а сега живеат во странство, може да бидат попишани и дека тоа ќе придонесе за зголемување на правата (читај на привилегиите) на Албанците во Македонија.

Груби: Може да се попишат и тие кои се откажале од македонско државјанство – plusinfo.mk

Очекувам демант на ова и од директорот на ДЗС и на некој од СДСМ кој одговара во име на владата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 27 2021, 17:45

Ovoj e mrdnat.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Саб Мар 27 2021, 17:56

Овој е т.н. прв потпретседател на владата на Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 27 2021, 18:04

Pa sto? Bolesta ne bira.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by alienmk Саб Мар 27 2021, 18:06

Ne e lud, Alija odi vo Hag a toj mu ja merka foteljata. I toj znae deka laze ama toa e za glasacite albanci po planinskite sela koi uste ne cule za internet.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Dino Нед Мар 28 2021, 09:44

Ama nasite edni so drugi oci si vadat. Ne im ni vazno kolku sme ako mozat da kradat nekolku godini dodeka se vlast.

Мето Колоски од ОМД: Опозицијата треба да ги повика Македонците масовно да се попишат
28/03/2021 06:58

За Обединета македонска дијаспора, една од најактивните македонски организации во странство, најдобар избор за сите нас е масовно да се попишеме. Да докажеме дека не има во големи бројки, во и надвор од Македонија. Со бојкот, ние ќе се самоизбришеме од листата на народи, вели во интервјуто за МИА од Вашингтон, Мето Колоски, претседател на ОМД.

https://nezavisen.mk/koloski-za-mia-so-bojkot-na-popisot-kje-se-samoizbrisheme-od-listata-na-narodi-najdobar-izbor-za-site-nas-e-masovno-da-se-popisheme/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 28 2021, 10:46

Не го прават тоа македонците туку небањатите морони и нивните апашиевски испрдоци.

ПОПИС - Page 4 Img_2967

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 12:31

Одговорот е многу едноставен. Партиите на Албанците СДСМ, ДУИ, АА, Алтернатива и БЕСА имаат договорено да прикажат што повеќе Албанци. Најнова е изјавата на првиот потпретседател на владата дека и тие што се откажале од македонско државјанство, а живеат во странство ќе бидат попишани. Иако по стандардите за попис не треба да се попише никој што повеќе од 12 месеци не живее во земјата. Бидејчи Македонците се опозиција во Македонија, а власта ги брои резултатите од пописот одговорот е бојкот. Така се однесувале кон секоја власт сите народи што не владеат со својата земја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Нед Мар 28 2021, 15:28

Мето ви објаснил одлично но вие дпне оФците сте неспособни да сфатите. Или сфаќате но морате да го исполните ветувањето кон Села што вашиот оФчар јавно го даде дека ќе ги направите албанците 30% инаку нема коалиција. Оправдувањето со власта е тресење зелени затоа што таа повикува на масовно попишување на македонците за да не биде вештачки зголемен процентот на албанци како што вие дпне оФците сакате. Инаку во Македонија на власт се македонците, опозиција сте вие што сами себе се нарекувате северџани и со тоа сами признавате дека не сте Македонци.Мето Колоски од ОМД: Опозицијата треба да ги повика Македонците масовно да се попишат
28/03/2021 06:58

За Обединета македонска дијаспора, една од најактивните македонски организации во странство, најдобар избор за сите нас е масовно да се попишеме. Да докажеме дека не има во големи бројки, во и надвор од Македонија. Со бојкот, ние ќе се самоизбришеме од листата на народи, вели во интервјуто за МИА од Вашингтон, Мето Колоски, претседател на ОМД.

https://nezavisen.mk/koloski-za-mia-so-bojkot-na-popisot-kje-se-samoizbrisheme-od-listata-na-narodi-najdobar-izbor-za-site-nas-e-masovno-da-se-popisheme/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 16:36

Мето е веројатно вакциниран против корона. Ние и ако бидеме вакцинирани немаме време ни да се ревакцинираме до крајот на пописот, а не да стекнеме имунитет. Истото важи и за попишувачите. Затоа се бара одлагање на пописот. Барем попишувачите да имаат имунитет и да се намали на минимум можноста да ја пренесат болеста. Инаку се согласувам дека и покрај налудничавите идеи да се попишат и тие што со години не биле во Македонија и се откажале од македонското државјанство како што соопшти првиот потпретседател на владата, подобро е да се излезе на попис. Но не во време на пик на пандемија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Нед Мар 28 2021, 17:13

Актуелната ситуација во Македонија ја прикажува оваа реченица. Србија не вакцинира, Грција ни чува небо, Бугарија ни пишува историја, а Албанија и Косово ни прават попис. Добро немаме уште некој сосед.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Albatros Нед Мар 28 2021, 18:43

Ne ti pravat Kosovo i Albanija popis tuku destruktivnosta na vmro i levica. Rezultatite so daleku pogolem procent albanci otkolku sto realno se ke bidat vina na makedonskata opozicija.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Nebula Нед Мар 28 2021, 21:22

I koga bea na vlast i sega koga se opozicija nim, na vmro mislam, se nekoj drug nesto im pravi. Zolti kombinja gi prislusuvaa, ne znam koj im go izgradi SK 2014 od stiropor, izborite im gi kradat, lagite so sila im gi pikaat vo usta. Nikako ednas da se soocat so sopstvenata odgovornost i da pocnat da se odnesuvaat zrelo. Ne mozat duri nitu so Apasiev i levica koi se minorni sprema niv da izlezat na kraj. Mickoski kako tinejgerka place po socijalnite mrezi deka Apasiev ne sakal da pie kafe so nego ama piel so Angelov. Celata partija i rakovodstvo im se vo nekakov zadocnet pubertet. Adolescenti koi nikako da porasnat.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by zozoti Нед Мар 28 2021, 21:50

Poubavo im lici opisot histericna napustena svalerka. Pa do pladne se mrazi sebe a od pladne go mrazi cel svet.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 28 2021, 22:25

У прилог, пислушајте небањати.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 15:40

Nebula напиша:I koga bea na vlast i sega koga se opozicija nim, na vmro mislam, se nekoj drug nesto im pravi. Zolti kombinja gi prislusuvaa, ne znam koj im go izgradi SK 2014 od stiropor, izborite im gi kradat, lagite so sila im gi pikaat vo usta. Nikako ednas da se soocat so sopstvenata odgovornost i da pocnat da se odnesuvaat zrelo. Ne mozat duri nitu so Apasiev i levica koi se minorni sprema niv da izlezat na kraj. Mickoski kako tinejgerka place po socijalnite mrezi deka Apasiev ne sakal da pie kafe so nego ama piel so Angelov. Celata partija i rakovodstvo im se vo nekakov zadocnet pubertet. Adolescenti koi nikako da porasnat.
СДСМ е тој што наметнуваше дека Наќе Чулев е одговорен за првите 600 починати, Бог да ги прости. СДСМ никако да се соочи со сопствената одговорност и да впери прст во Венко Филипче кој е одговорен за сите починати, до вчера 3.675. Јас не знам можеби Заев им забранил на своите сопартијци да користат стиропор, но овој материјал секаде во светот се користи како изолатор на надворешните фасади. Само будала или човек што има одбвише пари може да користи друг материјал во Македонија, затоа што нема потреба од тоа. Сакаш ли да кажеш дека не е точно дека евроатлантската меѓународна банда од 2008 година, кога ВМРО не прифати промена на името и притисок за бришење на најголемиот дел од идентитетот на голем дел од граѓаните на Македонија, не врши притисок за промена на власта, а Заев беше нивен избор затоа што прифаќа се што ќе посакаат. Затоа беше сменет и Милошевиќ. Не поради злосторствата. Еве една негова изјава што се однесува на актуелната ситуација во Македонија и други држави од поранешна СФРЈ.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 19:05

Пописот веројатно, барем така се договорија Заев и Мицкоски, се одложи за септември. Да се надеваме дека до тогаш ќе се вакцинираат тие што тоа го сакаат и дека нема да има потреба од ново одлагање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 20:36

И како е сега, драги партиски ботови, вие кои бевте спремни на попис во ризично време што можеше, а на толкава операција и сигурно ќе завршеше со повеќе болни и жртви?
Како се чувствувате за тоа што бевте спремни да терате пропаганда преку лешеви за да му се умилкувате на лидерот, локален партиски шеф или шо и да имате таму од богови?
Стана денес лидерот и ве „попиша“!
Само има разлика меѓу Заев и вас. Заев има каде да оди, има пари, влијание, топ не го бие, вие треба да живеете тука, со луѓе. А треба да ви е незгодно и од луѓе и од огледалото…

Партиски ботови, пописот е одложен, Заев ве „попиша“, незгодно ли ви е сега? – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Luxor Пон Мар 29 2021, 20:39

Браво Геро. Конечно сфати дека од Жмицко нема ќар па гледам се враќаш во старото јато. Ако продолжиш така можеби СДСМ ќе ти прости.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 29 2021, 20:45

НЕ ИМ КАЖУВАЈ!

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by трендафил Пон Мар 29 2021, 21:06

Господ памет да ви даде кога не разбирате дека статусот се однесува на вас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОПИС - Page 4 Empty Re: ПОПИС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот