Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020

+16
zozoti
treta opcija
Bosonoga
Zhane
Dino
трендафил
osa
Albatros
Nebula
TRAJCHE
OPOZICIONER
SHARENI
Luxor
defo
PRVOBOREC
Teo
20 posters

Страна 9 of 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Сре Јун 24, 2020 3:55 pm

Сите докази се предадени на обвинителството. Видеата и од видео надзорот на теретаната и од зградата во која е сместена истата. Изгледа дека најголем проблем во Македонија е дали Мицковски бил во теретана. Ќе останете ли на тврдењето дека почитувањето на античкиот дел (антиквизацијата) од нашата историја било влечење назад, а дека бугаризацијата што ја спроведувате била иднина. Денеска ниту еден македонски функционер нема на парадата во Москва за победата над фашизмот. Дали затоа што и ние како сојузник победивме со антифашистите во втората светска војна. Меѓу другите ги победивме и бугарските и албанските фашисти. Треба ли да се срамиме од тоа или во новата историја победник е фашизмот?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Сре Јун 24, 2020 5:52 pm

Ц ц ц, срамота. Што проблем има дпне со лицата со попреченост па да ги исмева. Таква ли ќе ви биде обновата. Дискриминација, омраза и поделби.


PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Img_2388
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI Сре Јун 24, 2020 8:19 pm

I vkupno i samo kaj makedoncite vo gospodinot Zaev doverba imaat pogolem broj glasaci.PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 B2t1-710PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 B2t2-710
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 764
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 25, 2020 12:31 pm

ЕКСКЛУЗИВНО: Откриен кецот во ракавот на небањатите. 13-ка ќе изнесе куп лажни обвинувања без докази кои ако ги имаше ќе ги приложеше да не биде осуден, а целта на лагите ќе биде Заев и негова наводна вмешаност во рекет, додека делови од лажниот исказ на волшебен начин ќе протечат во јавноста за да се намали рејтингот на Заев и СДСМ и директно да се влијае на изборните резултати. Наскоро нимфомакс, КУРир и гљупче ќе почнат со бомбастични наслови и текстови полни со лаги и конструкции засновани на лажната надеж за спас од робија на идниот „голем лидер" кој во неговите болни соништа е идниот Тито со гастрит кој во неговата фикција прераснува во рак на желудник и круна на главата што веројатно во неговата потполна забеганост го прави основач на некаква идна династија 13-ки. Продуцент на фарсата се небањатите, а судејки според кредибилитетот на режисерот, глумците и статистите се ќе испадне јалово небањато срање без ефект како оној спотот во кој небањатите глумат дека се орангутани. А можеби и не глумат туку само си го покажуваат природниот степен на еволуција.


PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Img_2549
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Чет Јун 25, 2020 9:24 pm

Тоа што ќе се говореше во обвинителството денес е службена тајна и нема да излезе во јавноста додека не се покрене евентуално обвинение. Новина денес е што во обвинителството некој му се јавил на адвокатат Дуковски и барале да му пренесе на клиентот Боки дека ќе го убијат доколку говори во обвинителството.
АКо СДСМ држи митинзи по затворите, заканата треба да се зема сериозно кога е загрозен животот на притвореник.

ЛИНК

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Чет Јун 25, 2020 9:49 pm

Опозициското лудило веројатно не ти дава да не се обидеш да излажеш дека СДСМ се тие што се заканувале ако воопшто некој се заканувал затоа што и клиентот и адвокатот не се за верување. Ако навистина пријавиле МВР многу лесно ќе стигне до заканувачот па ќе ја дознаеме вистината.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пет Јун 26, 2020 2:22 pm

Имам пријатели од СДСМ и ни на крај на умот не ми доаѓа да помислам дека некој од нив му се заканувал на било кого. Точно е дека се сомневам дека некои криминалци што ја имаат окупирано СДСМ го прават тоа. Патем имам пријатели и низ светот во земји членки на НАТО и ЕУ и никој од нив не го поддржува тоа што ни го прави евроатлантската меѓународна банда.
Гледам дека се отвараат границите, се отвараат казина, кафани и на затворен простор. Никако да се отворат болниците за болните од други болести (да проработи Мој термин) што во моментов уште се при свест и без видливи повреди, а не можат да отидат на контрола или н прв преглед кај лекар специјалист. Дали е тоа во стилот Можеме подобра за најновите податоци според кои во Македонија Заев успеа за прв пат во една година, 2019та, да има повеќе починати од новородени. Или за тоа е заслужно членството во НАТО. во Македонија за прв пат во историјата во минатата година има повеќе починати отколку родени. Негативата е 601 односно имаме 20.446 починати, а 19.845 родени според податоците кои СДСМовскиот завод за статистика ги објавува со доцнење од половина година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 26, 2020 5:35 pm

Лош ден за вас небањати. Слушнете си го лидерот Жмицко и прашајте годали има намера  и со вас да подели некоја пара од рекетот за кој сакавте да го обвините Заев.https://nezavisen.mk/nova-bomba-na-jutjub-razgovor-na-mickoski-i-kicheec-liderot-na-vmro-dpmne-imal-sredba-so-kamchev-dodeka-bil-pod-pi-merki/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nova-bomba-na-jutjub-razgovor-na-mickoski-i-kicheec-liderot-na-vmro-dpmne-imal-sredba-so-kamchev-dodeka-bil-pod-pi-merki

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Пет Јун 26, 2020 9:11 pm

Ц ц ц, интересно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 26, 2020 9:35 pm

Ајдеее нов обид за самоубиство на небањатите. Изгледа ептен лошо стојат на анкетите.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Img_2551

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пет Јун 26, 2020 9:50 pm

PRVOBOREC напиша:Лош ден за вас небањати. Слушнете си го лидерот Жмицко и прашајте годали има намера  и со вас да подели некоја пара од рекетот за кој сакавте да го обвините Заев.https://nezavisen.mk/nova-bomba-na-jutjub-razgovor-na-mickoski-i-kicheec-liderot-na-vmro-dpmne-imal-sredba-so-kamchev-dodeka-bil-pod-pi-merki/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nova-bomba-na-jutjub-razgovor-na-mickoski-i-kicheec-liderot-na-vmro-dpmne-imal-sredba-so-kamchev-dodeka-bil-pod-pi-merki
Што има чудно некој неправедно обвинет од страна на власта да побара помош од опозицијата. Не коментирате за тоа што Камчев побарал и добил помош од странска земја во која е божем пријателска партија на СДСМ на власт.

Бидејќи пред некој ден Лукаревска и Адеми не знаева да му одговорат на Мисајловски кои се тие 230 километри автопат што ги изградил СДСМ, а овие не знаеја да одговорат, ајде вас ве прашувам. Кои се тие 230 км. Ќе прашам и кои се тие приклучоци на автопатот Миладиновци-Штип поради кои автопатот не беше пуштен во работа неколку години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Пет Јун 26, 2020 10:04 pm

Во опозициско лудило почнуваш да тврдиш дека твојата мафијашка секта има право да влијае на судството и да одлучува кој е праведно а кој неправедно обвинет. Многу убаво од тебе што така искрено им објаснуваш на сите што ќе прочитаат дека ако дојдете на власт што за среќа нема да се случи вие ќе бидете и обвинители, и судии и џелати и ќе делите правда по партиска линија. Верувам дека со секој неопределен што ќе го прочита ова СДСМ ќе добие глас плус.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Пет Јун 26, 2020 10:56 pm

Тоа што си го напишал важи најповеќе за Зоран Заев и неговото обвинителство и судство. Ако во 2019 година има 601 починат повеќе од новородени бебиња кога дојдовте на власт со слоган за живот во Македонија, што ли ви значи тоа можеме повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Пет Јун 26, 2020 11:08 pm

Така ти се чини заради опозициското лудило во кое твојот Жмицко јавно преку медиумите покажа и докажа дека има намера да ја партизира државата. Да им го правеа спотот СДСМ немаше толку јасно да ја доловат фашистичката нишка на вашето криминално здружение за кое партиската книшка единствено вреди за да живеат македонците во својата држава пристојно. Стручноста и способноста се небитни затоа што сте неспособни да опстанете на друг начин освен преку мафијашко ограбување на народот.

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Img_2390
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa Саб Јун 27, 2020 1:05 am


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa Саб Јун 27, 2020 1:08 am

Zaev shou vo Tetovo ...poglednete ...bravo Seir od socijanite mrezi stvarno si car

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Саб Јун 27, 2020 5:15 pm

Жмицко фатен и во Рекет 2. Овие криминалци не смеат да дојдат на власт. Слушајте како се злоупотребуваат сите можни ресурси од Жмицко и небањатите да се уништи судството и правната држава.https://360stepeni.mk/audio-nova-snimka-mitskoski-protiv-zakonot-za-jo-so-tsel-da-se-stopira-predmetot-imperija/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Саб Јун 27, 2020 6:03 pm

Нешто во времето кога се случуваат настаните во монтираните разговори што ги објавила власта, ВМРО ниту има некакви ингеренции бидејќи е опозиција со дел од пратениците со уцени и корупција поминати на страна на СДСМ, ниту има поддршка од евроатлантската меѓународна банда. Реално сега таа поддршка ја нема ни Заев. Бадијала има контрола врз судството и медиумите.

Во новиот разговор објавен од Раце лепливи на Јутјуб се споменуваат Заев и Рашковски, референдумот и друго од страна на Мирослав Давидовиќ-Дака, контраверзна личност што според разговорите кај нас ја финансирал власта за да помине референдумот што беше неуспешен, а од друга страна се сомничи дека со руски пари го финансирал обидот за преврат во Црна Гора. Пред една година врз него имаше обид за атентат.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by osa Саб Јун 27, 2020 6:55 pm

trendafilche kazi neshto za parite koi gi lapkaa dpmneovcite od orce kamchev ....a rekla kazala muabet ich ne tresi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by SHARENI Саб Јун 27, 2020 7:14 pm

kako trgnalo do izborite izgleda sami ke si kazat kolku zele koga zele za shto zele od Kamchev
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 764
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 28, 2020 8:19 pm

Добар Саше, добаааар.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Нед Јун 28, 2020 9:09 pm

За идиоти е веројатно нормално најголемата политичка партија во една земја да биде повеќе од 2,5 години со наводно времено блокирање на сметка без судска завршница на наводното обвинение. При тоа обвинението е од обвинителство што не постои и од обвинителка осудена на 7 години затвор (не правослоно) поради рекет. Изјава за тој случај даде Мицковски, па не гледам зошто би требало да одговори кандидат за пратеник што не е член на ВМРО. Чудно не го давате видеото на кое Мисајловски ги прашува на тв дуел Сања Лукаровска (актуелна директорка на УЈП) кои се тие 230 километри автопат шѕо ги изградило актуелната власт. Чуден е и слоганот на власта МОЖЕМЕ. Ако можете, не е ли логично прашањето, што пенис не го направивте тоа!?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Нед Јун 28, 2020 9:13 pm

Гога, врв на лицемерие.

PRVOBOREC напиша:Добар Саше, добаааар.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by трендафил Нед Јун 28, 2020 9:17 pm

osa напиша:trendafilche kazi neshto za parite koi gi lapkaa dpmneovcite od orce kamchev ....a rekla kazala muabet ich ne tresi
А кои пари ги зеле. Изгледа дека не ви е јасно дека последните години бевте на власт, а од власт се очекува обвинение и судска завршница. Не објавување на монтиран разговор преку платенички портали, што може да биде доказ само дека власта прислушува незаконски, за политички цели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Luxor Нед Јун 28, 2020 9:32 pm

А сакав да прашам и што стана ќе бидува албанска снаа или не?

luxor напиша:Гога, врв на лицемерие.

PRVOBOREC напиша:Добар Саше, добаааар.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PARLAMENTARNI IZBORI 2020 - Page 9 Empty Re: PARLAMENTARNI IZBORI 2020

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 14 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот