Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Саб Aвг 06 2022, 11:48

A Izrael zosto go zaboravas?

Путин го направи во Украина тоа што го направи САД во Србија, со таа разлика што во Украина се кршеа човекови права на Руси, а на Косово немаше Американци.

https://netpress.com.mk/vozdushni-i-raketni-napadi-vo-vtoriot-den-od-izraelsko-palestinskite-borbi/

Израел во петокот соопшти дека покренал „превентивна специјална воена операција“, идентично како што и Русија ја нарекува својата воена ангажираност во соседна Украина,alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Aвг 06 2022, 20:40

Израелците секогаш правеле што ќе посакаат затоа што за разлика од Македонија на нив САД им се навистина стратешки партнер. И не се во Европа.
Кога станува збор за тенковите што СДСМ и ДУИ ги подарија на Ујраина, последна позната цена е 2 милиона долара по парче и се продадени од Русија на Венецуела. Нејасно е како овие тенкови се добри за Украина, Венецуела и други земји, а за нас се старо железо, иако и во ваква состојба можат да се продадат. Истото важи и за авионите. Владата на ДУИ и СДСМ е дарежлива кон сите освен кон сопствениот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Пон Aвг 15 2022, 17:11

Sozivot pusten na naj jako. Platen so nasi pari.

Скандал на журката за Рамковен: Свирежи и викања кога водителката се обрати на македонски јазик

https://m.youtube.com/watch?v=pZBh55XQXTg&feature=youtu.be

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Aвг 15 2022, 19:22

Да ова не е во ред. Ама исто не е во ред, и ова шо вие Левичари го правите, за рака  рубљи да предизвикате крво пролевање.  Така да овие шо викаат УААА, се Левичари ама пресликани во Албанскиот кампус. Вашите татковци, да си го издркале на камен, сега Македонија ќе беше поубаво место за живеење.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Aвг 15 2022, 19:30

Журката е во согласност со препораките на министерката за култура. Очигледно е дека свирењето и изживувањето со македонскиот јазик им го разубави денот на поддржувачите на власта што беа присутни на прославата. Организаторот, Владата на Македонија, неколку дена по инцидентот не се извини за навредата врз Македонците. Ништо ново за оваа власт која изгледа има за цел што може повеќе да ги понижува македонците. Не е убаво ако во некоја земја се понижува некое малцинство, но уште полошо, апартхејд е, ако малцинство (таканаречени северџани и Албанци) се изживуваат со македонското мнозинство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Aвг 18 2022, 20:08

ЕУ за нови проекти во земјава одобри неповратни средства од 225,6 милиони евра

Ајде, нека  Русите ни дадат пари неповратни, и ни гарантираат слобода на изразување и мислење,  бујрум да  смениме  страна??
А Зозоти, а Алиен, а Албатрос?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Aвг 19 2022, 20:11

Во Македонија се крадат многу повеќе од четвртина милијарда евра годишно. СМе имале и влади кои од 3 милијарди евра буџет повеќе инвестирале во инфраструктурни проекти. Пробугарската влада што ја имаме во моментов со буџет од 4,7 милијарди евра се однесува просјачки. Во секој случај за 225 милиони евра не се станува Бугарин и не се поддржува бугарскиот фашизам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Сеп 05 2022, 16:48

Лудаците од Левица - Page 10 Screen10


јака типов, нешо, еј, оти веројатно има пратенички имунитет од Собранието на Северна Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Сеп 05 2022, 17:05

За жал не може да се исклучи дека против евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници во борба за човековите права нема да треба да се употреби оружје. Не би сакал такво нешто, но доколку се украдат изборите сите средства се дозволени. Македонскиот народ еднаш ги победи бугарските фашистички идеи за тоа дека не постојат Македонци. Сега кога повторно се прави обид за наша бугаризација, откако ЗОран Заев со договорот за пријателство со нашиот источен непријател ја поништи нашата победа и потпиша капитулација без да го праша народот, сигурно е дека ќе има соодветна борба (да потенцирам повторно посакувам без оружје), но борбата за човекови права не исклучува насилство. За жал.
Лично посакувам победа на избори на партии што почитуваат човекови права и раскинување на предабничките договори што повеќе се македонска капитулација и судска процедура за предавниците без пристрасност. И со Преспанскиот и со заевоборисовиот договор Македонија е ставена во подредена положба, што според законите е велепредавство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Сеп 06 2022, 20:19

трендафил напиша:За жал не може да се исклучи дека против евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници во борба за човековите права нема да треба да се употреби оружје. Не би сакал такво нешто, но доколку се украдат изборите сите средства се дозволени.

Се надевам МВР ќе се позанимава со тебе, имаш материјал за кривична, ај ти, па ќе цвилиш, немаш ти пратенички имунитет ко курево.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Сеп 07 2022, 17:48

Ајде прочитај го те молам тоа што сум го напишал. Сметаш ли дека доколку дојде до изборна кражба, што значи воведување на диктатура, народот треба да молчи и да трпи. Народот би дошил во ситуација на самоодбрана. Лично не верувам дека во Македонија може да дојде до изборна кражба од големи размери. Да бидам директен, актуелната власт не може да украде толку гласови колку што ќе и требаат да не замине во опозиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Сеп 07 2022, 22:42

Изборните кражби завршија 2017......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 08:56

Така ли ти рекле во штабот, дека актуелната власт не краде. Или дека е нормално пред исборите да се дели зејтин (кој тогаш не беше скап) на Ромите на пример за да гласаат за Заев (Ковачевски не излегол до сега на избори). Како поранешната власт успеваше со 3 милијарди евра буџет да гради, а овие што божем не крадат од 4,7 милијарди евра да ги намалат вложувањата во инфраструктура на минимум, а задолжувањата да ги подигнат на максимум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Пет Ное 04 2022, 17:34

Svajcarija i Levica, tie sme.


Швајцарија и забрани на Германија да испраќа швајцарска муниција во Украина
04/11/2022 16:15

https://nezavisen.mk/shvajcarija-i-zabrani-na-germanija-da-isprakja-shvajcarska-municija-vo-ukraina/

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Ное 05 2022, 12:05

Швајцарија е неутрална земја и нормално е да не учествува во војна. За Македонија не знам што да кажам. Земја што наместо да ги победи терористите од ДУИ, тогаш УЧК, во која не се бранеше државата туку интересите на либералните глобализатори на кои најомилена нација на Балканот им се Албанците, сега троши пари и се става на непријателска страна на Русија, Кина, Иран и други земји, наместо да биде неутрална. Некој ќе рече мораме да го правиме тоа како членка на НАТО. Не мора, затоа што имаме право на вето. Грција и Шпанија на пример се членки и на НАТО и на ЕУ, но не ја признаваат независноста на Косово. Македонија имаше право на вето во НАТО, па секоја земја сама да одлучува каков однос ќе има кон војната во Украина. Јас не гледам дека Русија ја загрозуваше нашата независност. Напротив сметам дека и независноста и човековите права ни се загрозени од евроатлантската меѓународна банда и дека губиме потенцијален сојузник што сигурно за некоја деценија ќе биде влијателна земја во новиот светски поредок по падот на евросаксонското лидерство. Ќе му дојде како во 1944 година да пристапи некој кон Третиот рајх. Во таа година и бугарските фашисти разбраа дека немаат иднина со нацистите, па се свртеа кон сојузниците. И денес мислат дека треба да им се избришат злосторствата од фашистичкиот период. За жал во тоа ги поддржува и македонската актуелна власт, но и актуелните лидери од НАТО и ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Нед Ное 06 2022, 16:53

Site treba taka kako Apasiev. Nema zosto da se dava legitimitet na takvi sobiranki.

Лудаците од Левица - Page 10 Fg4p5q10

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Ное 06 2022, 19:55

Во моментов не се знае дали и дали Беса ќе присуствува на т,н. лидерска средба, од која се очекува лидерите да се договорат нешто и пшотоа да им наложат на пратениците тоа да го изгласаат без консултација со народот кој ги избрал. Јасно е дека албанските партии во парламентот, СДСМ, ДУИ, Беса, Алтернатива и Алијанса на Албанците немаат ништо против бугаризацијата на Македонците. За жал отворена е и можноста, како за Преспанскиот договор, на криминален начин (со уцена или корупција) да обезбеди уште 6 пратеника колку што фалат за уставни промени. Реално помал проблем е внесувањето на Бугарите во Уставот отколку уставно прогласување на малцинскиот Албански јазик за рамноправен (службен) како македонскиот. Тоа ќе ги отвори и апетитите на Бугарите и да уценуваат со вето доколку нивниот јазик не влезе во Уставот ако бројките веќе не се важни.
Среќна околност е што сето ова е привремено. Англосаксонската империја е во одумирање и наскоро (за историјата неколку децении се кус период) че имаме потполно ново, се надевам подемократско уредување и владеење на меѓународното право. Да не се случува исти земји и организации да имаат спротивен став за ист настан. На пример отцепувањето на Косово од суверена Србија што го изведоа тие што се спротивставуваат на отцепувањето на делови од Украина. Едната окупација ја изведоа со својата војска, другата се обидуваат да ја спречат со воена и економска помош на Украина и со санкции со кои и копаа гроб на Русија, а самите упаднаа во него. За жал истото се случува и со Македонија по успехот влегување во НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by zozoti Пон Ное 07 2022, 14:11

Siptarot Biljalj ne e tamu za da im nasteti na makedoncite, toa sto Apasiev ne e tamu e greska. Trebase da odi i javno da gi iznese stavovite. Toa e moznost za dopiranje do pogolemiot del od narodot.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Ное 07 2022, 20:01

Добро е што е јасно дека по првите демократски избори целата бугарофилска хистерија што ја туркаат евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници ќе се урне како кула од карти. И што станува јасно дека доаќа крај на англосаксонската ера. Кога во православните земји повеќе се слави Валентајн од Свети Трипун, а на англискиот пагански празник, ноќ на вештерките во шаманистичка Јужна Кореа загинуваат во стампедо многу луѓе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Ное 24 2022, 19:55

https://denesen.mk/kovachevski-do-krmov-najgolemata-opasnost-evropskiot-pat-na-drzavata-e-levica/

Очигледно е дека премиерот не е во состојба или не сака да раџбере дека кога се сака нешто важно е и колку треба да се плати за тоа, од една страна и дека од друга државата не е негова сопственост, туку на народот. Во демократска земја не оглучувааѕ политичарите туку мнозинството од гласачите. Не може Ковачевски, можеби неговите наредбодавачи без разлика кој е (на пример, Заев, Ахмети, евроатлантската меѓународна банда или било кој друг да одлучува за цената за членствоти на Македонија во ЕУ. Јас веќе чувствивам протисок на мојот идентитет со тоа шро со политички договор се прави обид да се избрише античкиот дел од мојата истприја, што сега продолжжуба со бришењето на средновековието, до гнасната лага дека дедо ми и татко ми биоле Бугари и со нив сум живеел заедно повеќе децении.
Тоа што народот се повеќе и верува на Левица трева да биде знак за премиерот дека води погрешна политика и наместо што се обидува да ги прави непријатели тие што не мислат како него да се обиде да се поправи и да почне да го слуша гласпт на народот, а не на непријателите на Македонија и Македонците.
Левица во моментов има два пратеника. Таман работа ако два пратеника можат да ја закочат Македонија. Се разбира дека понатаму ќе имаат значително повеќе. Колку ќе видиме. Се разбира дека тоа не зависи само од нив туку и од конкуренцијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Дек 02 2022, 16:43


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 15:08

Во сите партии има различни луѓе. Јас не знам дека нешто има превземено МВР или обвинителството во врска со овој случај.

П.С.: По пет месеци од снимањето успеав да го земам резултатот од направената компјутерска томографија. За ѓжал на коруптивен начин. Не со плаќање туку успеав преку неколку степени да најдам соосветна врска. За жал по повеќе години во пензија немам директна врска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Дек 07 2022, 15:46

И шо Левица со браќа Масларковци ќе го решат твојов проблем?!?! Сериозен си.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 16:02

За среѓа немам никакви проблеми освен ревматични, што во некоја рака е нормално за моите години. Тоа што сакав самостојна Македонија, бев против промена на знамето, на името, на историјата или што сега не сакам да станам Бугарин на стари години е причина што сум пристрасен кон тие што барем вербално беа против тоа. Во секој случај мислам дека случајот со кафулето во Аеродром е бениген во однос на киднапораните и убиени 12 Македонци во 2001 година во тетовски за што командна одговорност имаат Али Ахмети, како главен во УЧК и ВХазби Лика и Талат Џафери како локални старешини.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Јан 31 2023, 09:28

Лудаците од Левица - Page 10 Fnvqpc10

Говнава блокираат ДУП за цел четврт во Влае зад порта Влае. Затоа ја и моето 3-годишно дете живеевме во влага. Пошо господата оправаат некоја „неправда“. А јас немам врска со неправдата. Не ми дозволуваат, ради виши интереси да си изградам пристојна куќа........Кур да јадете и инвеститори и градоначалници..и вакви црпки. Јас немам ништо против борбата со урбаната мафија, ама на моја штета не бе брате.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 10 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот