Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Мар 14 2023, 23:22

Лудаците од Левица - Page 11 Gojdo12

Пишува статуси, каде влече паралели за да заплашува луѓе....руктон.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by cvetka Сре Мар 15 2023, 08:53

Panikata e plodna pocva za fejk patriotizmot..

cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Ное 29 2023, 13:11Едно видео, да остане како запис каква стока се....#ИмаРубљиНемаМир

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Ное 29 2023, 15:15

Лудаците од Левица - Page 11 Burn-110

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Дек 02 2023, 18:37

Партијата на Путин не е левичарска ниту спроведува комунистичка програма. За разлика од ДУИ која ја спроведува политиката на Енвер Оџа или Бугарија што ја спроведува политиката на Тодор Живков. Разликата помеѓу Украина и Косово е само една. Русија се бори за човековите права на Русите во Украина, а нема Американци во Косово на пример. Лично не сметам ниту еден човек за Бог, ниту американската влада за божество на пример. Ќе потсетам само на војните во Камбоџа, Кореа, Виетнам, Ирак, многу други и оваа во Украина, што ги предизвика западот. Русија очигледно во моментов не се смета за послаба, а тоа го покажува во Украина. Не знам дали знаеш за кубанската криза кога русите донесоа ракети на Куба и САД беа спремни да започнат нуклеарна војна поради тоа иако ниту една не беше лансирана, а сега со американски ракети се убиваат војници но и цивили во Русија. Или дека Израел во првите 10 дена војна убија десет пати повеќе деца во Газа отколку Русите за цело време на војната во Украина. И дека претходно Украина има убиено повеќе руски деца за да се обиде на руското малцинство да му ги укине човековите права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Фед 15 2024, 09:53

Лудаците од Левица - Page 11 Screen12

Мочковци.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Фед 17 2024, 11:21

Изгледа дека и рејтингот на Левица е во опаѓање, па се обидуваат со екстремено левичарство да го подобрат. Очигледно е дека помалите македонска партии можат да имаат големо влијание по изборите. Не верувам дека ВМРО ќе има 61 пратеник, иако ќе биде блиску до таа бројка, а Американците, поточно кажано неофашистите , либералите, ќе се обидат да ги обнединат сите Македонци од албанско етничко потекло против Македонците, па македонските автошовинисти, што ги мразат Македонците, т.н. северџани да состават влада заедно со нив без победникот на изборите. Како што се случи во 2017 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Нед Фед 18 2024, 19:38

A тебе внуците, чим се упокоиш, ќе ти се мочаат на гроб.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Фед 19 2024, 19:29

Да ми беше ти внук, можеби би било така, но не си ми. Моите внуци не би се помочале на ничиј гроб. Дури ниту на тие што се обидуваат да ни се помочаат на човековите права о идентитетот. Мислам дека по изборите и на наредбодавачите од странство и на автошовинистите од Македонија ќе им биде јасно дека во тоа не успеале кај најголемиот број на Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 11 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот