Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Jул 18 2022, 08:28

Лудаците од Левица - Page 9 Fxyd0910
Култура на ниво.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Jул 18 2022, 08:29

Лудаците од Левица - Page 9 H10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Jул 19 2022, 12:32

Апасиев не одрабботи за руската тајна држава, на толку Руска фрлена пара, Македонскиот влезе во фамилијата на ЕУ јазици. Алиен,Зозоти, Албатрос на апарати.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Jул 19 2022, 14:49

Лудаците од Левица - Page 9 Fybv-610

Одлично ниво на култура. Алал ти вера. Браво, добар пример за начин на комуникација со идните генерации.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 12:02

Преговорите треба да започнат доколу ја прифатиме уцената Бугарите да влезат во Уставот на Македонија (иако по пописот ги има во ранг на статистичка грешка и соодветно се внесени по ставката други). Случувањата вчера беа за будалите да си фантазираат дека сме ги почнале преговорите за членство, а суштински ние уште немаме датум за преговори. За да станеме членка според протоколот потпишан од нашата и владата на непријателска Бугарија треба и ние да станеме Бугари, поточно да лажеме дека сме Бугари.
Во моментов мали се шансите за уставни промени, а по следните избори веројатно ќе бидат уште помали. И покрај притисоците што ги прави власта како што е палењето на автомобилот на пратеникот на ВМРО од Прилеп.

https://infomax.mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%ba%d0%bb%d1%83%d0%b7%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d0%be%d0%bd%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b5%d1%81%d1%82-%d1%81%d0%b5-%d0%b7/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Сре Jул 20 2022, 12:22

Чиста демагогија препишана од соопштение на очајните дпне оФци кои повторно беа на погрешната страна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 14:14

Ако се работи за демагогија, напиши ми на кој ДАТУМ ќе продолжат вистинските преговори по вчлерашната фотосесија. Да не праша после колку децении се очекува зачленување во ЕУ. Дали до тогаш Кина нема да стане светски лидер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Jул 25 2022, 10:10

Лудаците од Левица - Page 9 Bugar10
Лудаците од Левица - Page 9 Stevo10
Лудаците од Левица - Page 9 Stoka10

Планот Б на Левица, предводен од Јована Мојсоска(чупето кое им го направи посреќен животот на многу стружани), ќе чепкаме по Википедија и ќе се понашаме ко не еб*ни средношколки,па ќе правиме лажни профили.

А можда па чупава стварно има недостаток на секс.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 11:14

Лично не поддржувам фалсификати на Википедија, но ако во бугарското издание пишува дека сите Македонци, па со самото тоа и јас сум Бугарин, може да пишува и дека тој што стои на чело на бугаризацијата е Ќурка. На Македонија со бугарофилскиот договор кој за жал го прифати и ЕУ како наводен француски предлог и става јамка околу вратот на Македонија, а јажето треба да си го купиме сами, како што вели лидерот на Левица Апасиев.https://infomax.mk/%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d0%b4%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d1%81%d1%80/

Против непријателски држави (Бугарија, Франција ...) и непријателски органозации (ЕУ) и домашни предавници (ДУИ и СДСМ) се користат сите средства. Без ограничување. Посебно кога се работи за човекови права кои на Македонците им се кршат одамна со учество, сомнеж дека дури се работи за нивна наредба, од земји кои се продаваат како цивилизирани. Да потсетан, на пример, дека кога не ставија под ембарго за набавка на оружје во војната против терористите на ОНА (сега ДУИ) не принудија да го прифатиме Охридскиот рамковен договор. Не ни помогнаа како што сега тоа го прават (неуспешно) со Украина. Кај нас успеава. Еден од тие што вршеа притисок беше и Франсоа Леотар, поранешен министер за одбрана на Франција. Сега, за бугаризацијата, притисок правеше поранешната министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by osa Пон Jул 25 2022, 13:04

трендафил напиша:Лично не поддржувам фалсификати на Википедија, но ако во бугарското издание пишува дека сите Македонци, па со самото тоа и јас сум Бугарин, може да пишува и дека тој што стои на чело на бугаризацијата е Ќурка. На Македонија со бугарофилскиот договор кој за жал го прифати и ЕУ како наводен француски предлог и става јамка околу вратот на Македонија, а јажето треба да си го купиме сами, како што вели лидерот на Левица Апасиев.https://infomax.mk/%d0%bb%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%86%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%be%d0%b4%d0%b2%d0%be%d1%98%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d1%81%d1%80/

Против непријателски држави (Бугарија, Франција ...) и непријателски органозации (ЕУ) и домашни предавници (ДУИ и СДСМ) се користат сите средства. Без ограничување. Посебно кога се работи за човекови права кои на Македонците им се кршат одамна со учество, сомнеж дека дури се работи за нивна наредба, од земји кои се продаваат како цивилизирани. Да потсетан, на пример, дека кога не ставија под ембарго за набавка на оружје во војната против терористите на ОНА (сега ДУИ) не принудија да го прифатиме Охридскиот рамковен договор. Не ни помогнаа како што сега тоа го прават (неуспешно) со Украина. Кај нас успеава. Еден од тие што вршеа притисок беше и Франсоа Леотар, поранешен министер за одбрана на Франција. Сега, за бугаризацијата,  притисок правеше поранешната  министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лајен.

kako mozesh toj smrdez da go narechesh lider na levica .....toj profesor??? hahaha ..doktor na nauki ???kolku nauchni truda ima do sega ??? tie site izmisleni tituli i kupeni so kradeni pari od narodot mora da se proverat struchno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 17:37

Јас не сум член на Левоца и не сум им го бирал лидерот. Тоа го имаат направено сами и тоа е нивно право. Мене повеќе ме загрижува тоа што некои будали што се најдоа на власт со странска помош сакаат да ме направат Бугарин и не ми го признаваат правото да бидам Македонец. И што ме тераат да лажам дека татко ми роден на почетокот од 20от век и дедо ми роден во 19 век биле Бугари. Може ли нормален човек да верува дека Тито насилно го преправил дедо ми или татко ми во Бугари и ги научил македонски преку ноќ.Познавам луѓе што се Македонци и во Грција и во Бугарија, па ме чуди дали кај нас на власт се нормални луѓе кои тоа не го знаат.Нема да дискутирам за тоа дали нормален Македонец може да поддржува таква власт. Среќа е што сите одлуки на бугарските администратори првата слободно избрана македонска власт ќе ги отфрли со една одлука. Бадијала трудот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Пон Jул 25 2022, 18:12

Prvo ako ni dadat slobodno da birame i posle ako tie izbranite ne se prodadat ili userat vo gaki od zapadnacite. Prv test promena na Ustavot.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пон Jул 25 2022, 21:17

Нормално дека нема да бирате слободно туку како што ќе ви наредат од штабовите на дпне и леванка. А потоа ако случајно дојдат на власт ќе го направат токму спротивното од тоа што ви ветувале.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 21:35

Сигурно е дека од штабовите на било која партија нема да им порачуваат на сопствените членови да гласаат за некој друг, но ниту една партија нема доволно членови за да ги добие изборите сама. Секој си знае за себе, но јас тешко би гласал за партија што лаже во очи. На пример дека ни е зачуван македонскиот јазик во пристапните преговори со ЕУ, а во декларацијата дадена од нашето министерство за по надвор македонскиот јазик е избришан од подрачката во кои се употребува надвор од територијата на Македонија, која насилно, по неуспешниот референдум стана северна. Тоа ќе ги зголеми напорите и на Македонците во Австралија на пример да си ги зачуваат стекнатите права. По декларацијата потпишана од Бугар Османов, како по „успехот“ во преговорите со Бугарија го нарекуваат макдонски не се зборува ни во Себија, Албанија, Косово, Хрватска и да не набројувам, секаде кај што има Македонци, а не е мал бројот на земји во кои не има. Ако има некој психијатар на форумов би го замолил дали нирмален човек може така да лаже во интерес на странци. По договрот за бугаризација на Македонија потпишан од администраторите со Македонија, нашата држава ќе почне да личи на Орвеловата „Животинска фарма“ под контрола на Бугарија. Ќе мораме да го сакаме непријателот и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Jул 27 2022, 16:07

Лудаците од Левица - Page 9 Fyrsyt10
Ех мори...кај ти е  умот,  онај се  наполна „рубљи“, ама ти лејка празна си остана.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 21:43

Левица не поддржува воени сојузи, а НАТО е воен сојуз за спроведување на политики на една група земји што самите се нарекуваат мешународна заедница. Јас лично ниту се чувствувам посигурно ниту живеам подобро (напротив) откако Македонија се понижи со Преспанскиот договор и стана членка на НАТО. Истата евроатлантска меѓународна банда ни прави проблеми од осамостојувањето кога во Ибединетите нации влеговме опоганети, со сменето знаме, Устав без име (со референца. Ист е односоѕ кон нас и за влез во ЕУ кога ни се нуди бугаризација без гаранции дека ќе влеземе во унијата. Барем не додека членството е каков таков бенефит.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Jул 28 2022, 16:00

Лудаците од Левица - Page 9 Slika_54

За патарините сум ок, не треба да ги има, вињетка е права ствар. Е сеа Левичариве ќе се бунат ти повеќе возиш јас помалку,ама ќе им помине.
А за другово, шо да прајме да остајме да кинат луѓе. Абе овој е скроз ојден, ама тие шо го подржуваат повеќе.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Aвг 03 2022, 16:57

Лудаците од Левица - Page 9 Fzpget10

Абе овој да не бил на часови во Будимпешта, или да не учел од некого од Будимпешта онлајн. Уставри не. И тој во Будимпешта, не се пиштолеше многу пред да стане власт, после се распиштоли, ова уште шуто, покушава да боде. Гревче.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Чет Aвг 04 2022, 10:11

Nemaat za leb a doniraat oruzje.

Лудаците од Левица - Page 9 Img_2066

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by osa Чет Aвг 04 2022, 16:33

alienmk напиша:Nemaat za leb a doniraat oruzje.

Лудаците од Левица - Page 9 Img_2066


dobrovolno ???ili po naredba na NATO ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 04 2022, 19:25

Sto ke ni se zastareni tenkovi i avioni? Armijata ne treba da se modernizira? Apasiev kako go zali narodot ama kukata si ja renovira so narodni pari. A i nesto ne glasaa protiv podelbata na narodni pari na partiite.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Aвг 05 2022, 08:53

alienmk напиша:Nemaat za leb a doniraat oruzje.

Лудаците од Левица - Page 9 Img_2066


Ов гревче тоа убаво.


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Пет Aвг 05 2022, 10:29

Voeni zlostornici.

Во извештајот објавен вчера, хуманитарната организација тврди дека украинската војска ги загрозила животите на цивилното население со поставување бази и оружје во резиденцијални зони, меѓу кои и во близина на училишта и болници, при нивните обиди да се одбранат од руската инвазија.

„Украинската тактика го прекршува меѓународното хуманитарно право, бидејќи претвораат цивилни објекти во воени мети. Како резултат на тоа руските напади во населени места убија цивили и уништија цивилна инфраструктура“, велат од „Амнести“, пренесува Еуроњуз.

Во извештајот, кој е заснован на повеќенеделни истражувања во Харков и регионите Донбас и Миколаив, „Амнести“ ги повикаа украинските воени сили да го почитуваат законот.

„Тоа што се наоѓа во одбранбена позиција не ја исклучува украинската војска од обврската за почитување на меѓународното хуманитарно право“, вели Агнес Каламард, генералната

https://www.radiomof.mk/ukrainskite-vlasti-besni-otkako-amnesti-gi-obvini-za-zagrozuvanje-civilni-zhivoti/

https://www.euronews.com/2022/08/05/outrage-in-kyiv-after-amnesty-accuses-it-of-endangering-civilian-life

https://mobile.twitter.com/newsfromamnesty/status/1555082129448599552

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Aвг 05 2022, 10:47

Једи бре говна. тема за политички теми во Македонија реискористуваш за Русија. Шо путин светец е ист ко мајак Тереза. Па цел свет го заглавивте бе магариња, па сега се буните, скап е лебот ваму таму. Дали си нормален се прашувам дали логично размислуваш.
Лудаците од Левица - Page 9 Fzx20b10
Лудаците од Левица - Page 9 Leb10

Лебот не е 100, ама поскапен е за оклу 80%-100% ама нафтата скокна, репроматеријали нема, зошто?!? Заради тоа што некој импотентен тип, задоволството екстазата го доживува преку оружје.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Aвг 05 2022, 20:34

Путин го направи во Украина тоа што го направи САД во Србија, со таа разлика што во Украина се кршеа човекови права на Руси, а на Косово немаше Американци. Ние ги подаривме авионите, а небото ни го чува НАТО. Толку добро што дронови летаат и над касарни. Во Охрид пред да се украде оружје или сега во Кичево. Изгледа снимаат што уште можеме да подариме на Украина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 9 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот