Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by OPOZICIONER Пон Jул 27 2020, 15:48

Лудаците од Левица - Page 2 Ed7uo910
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Aвг 04 2020, 15:58

Не ја зголеми Апасиев цената на струјата, па да го обвинуваме за лажење. Ме чуди колку пари и време троши СДСМ на партија со само 2 пратеника. Од каде толку голем страв?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Aвг 04 2020, 16:39

Не сметам дека оваа тема е само за Левица, туку се однесува и на СДСМ, како партија со многу фашистички манири. На пример кога се работи за брусење на шахти, рушење споменици и слични карактеристики за фашизмот. Денес например се случи на опозициониот пратеник Мицунски да не му се дозволи да го внесе електричниот тротинет во Собранието, а надвор нема услови за безбедно паркирање на вакво возило. Изгледа некој смета дека на пратени му личи само џип.

Лудаците од Левица - Page 2 Branko-360x317

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by SHARENI Вто Aвг 04 2020, 18:27

Ne go ostavil vo garazata, oti sakal gaga da go polni vnatre.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Aвг 05 2020, 13:10

Ако добро те разбирам мислиш дека во гаражата нема приклучок за струја. Во секој случај шпоевтино е да се дозволи пратениците да си ги полнат возилата со струја без да платат отколку да земаат илјадници евра за првоз со автомобили како Мира Дизел од СДСМ во претходниот состав на Собранието. Иако јадачите на фекалии (Говна ако говориме македонски) што галамеа за СИлвана Боневска, држеа затворена уста за Мира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by TRAJCHE Сре Aвг 05 2020, 14:17

Pa sto ne go ostavil vo garaza trotinetot. Ili samo da se privlece vnimanie demek sovesen se bori za cista sredina. Obicen licemer.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Aвг 05 2020, 16:58

Веројатно за да покаже дека нашите левичари се блиски до фашистите. Дали на реакцијата на обезбедувањето на Собранието поставено од режимот на Заев влијаеше и покачувањето на цената на струјата. Не знам дали тие што гласаа за СДСМ поради наводно поевтината струја сега се сметаат за будали. Изненадува и изјавата на првиот режимски регулатор дека цената на струјата нема да влијае на цената на другите производи, затоа што фирмите купуваат струја на слободниот пазар во Македонија сега имаат струја поевтина за 9%. Па кој пенис (кyр ако говориме македонски) се качува струјата за граѓаните ако пазарната цена е пониска за 9%, ќе помисли секој што главата му користи и за мислење, а не само да го следи фирерот. Не ли се овозможува екстра профит од тие 9% плус 7,4% проценти покачување екстра профит од 16,4% за фирмите, или го плаќаме долгот на сиромашните кои гласаа за СДСМ за да им се прости долгот според мислење на многу Македонци (без додавка).

https://faktor.mk/se-oglasija-regulatorite-ne-e-tochno-deka-poskapata-struja-kje-gi-zgolemi-cenite-na-drugite-proizvodi

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Сре Aвг 05 2020, 18:13

Како и секогаш од неспособните дпне оФци можеш само да очекуваш да се жалат што не им е дозволрно кршење на правилата. И селфи да си прават затоа што за нешто сериозно ионака не ги бидува.

Лудаците од Левица - Page 2 Eelnm710
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 06 2020, 09:00

Изгледа за тебе поголем проблем е тротинетот од покачувањето на цената на струјата. Очекував коментар за тоа зошто ако пазарната цена на струјата (по изјава на Бислимовски) се намалила за 9%, цената на струја за домаќинствата се покачи за 7,4%. Или зошто никаде во Европа струјата не е покачена, даваат и субвенции на граѓаните, а кај нас цената се покачува. Се зголемија и акцизите на нафтените деривати. Дали е тоа карактеристика за социјалдемократска или фашистичка власт?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Чет Aвг 06 2020, 13:35

За мене проблем е што ја спамираш темата и пишуваш оф топик. За цената на струјата слободно можеш да отвориш тема и да го кажеш мислењето. Не си од вчера на форумот, правилата ти се добро познати.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 06 2020, 18:05

Сакам само да подвлечам дека СДСМ се однесува фашистички најповеќе кон Македонците, па затоа кај нас (и од страна на северните и обичните Македонци) нема протести. Против покачувањето на струјата денес протестираат само Албанците. Веројатно како повластена етничка заедница не се плашат ниту се вљубени во Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Чет Aвг 06 2020, 18:44

Чудно, јас мислев тоа Апашиев и неговите ќе организираат протести против поскапувањето што јасно кажува дека лажат кога тврдат дека се левичари и ја потврдува нивната фашистичка определба. Уште почудно е тоа што ги нема ниту дпне оФците. Очигледно со неизлегувањето на протести против поскапување на струјата членовите и раководството на дпне јасно ставаат на знаење дека го поддржуваат тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 06 2020, 20:22

Користиш некои фашистички манири и невистинити имиња на партии, веројатно превземени од фашистичкиот режим во Грција од времето на граѓанската војна што го наследија сите грчки влади до денес, па ти е страв да напишеш М во кратенките. Интересно е што тоа го правиш само за најбројната партија во македонското собрание.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Aвг 07 2020, 19:33

Бидејќи темата за парламентарните избори е заклучена, а сите процедури околу изборите не се завршени, овде ќе напишам дека СДСМ во својот финансиски извештај нема трошоци за паноа и билборди. Јас иако не се движам многу видов повеќе десетици билборди на СДСМ и веројатно има повеќе стотици низ Македонија која според Уставот и покрај неуспешниот референдум се вика северна. Што би рекле извештајот е очигледно лажен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Aвг 07 2020, 19:50

Темата е заклучена затоа што изборите се завршени. За пост изборните активности и отчети можеш да отвориш нова тема. Патем имаш ли сознанија дали удбашко криминалната секта вро дпне која ти ја нарекуваш политичка партија има воопшто поднесено било каков финансиски извештај за трошоците за избори?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Aвг 07 2020, 21:20

https://drive.google.com/file/d/1lY4NovRkyV81dx80GeTcPJhoAznNZGGX/view
https://drive.google.com/file/d/1zUJNd1k2tHUw2tL1bZrp8n_r1hyI8EkY/view

ДИК ги става извештаите на Гугл Драјв затоа што им е климав серверот. За избори учесниците отвораат посебни сетки, секоја листа без разлика од колку партии или поединџи е составена отвора своја сметка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by TRAJCHE Нед Aвг 09 2020, 11:40

I ovoj treba da gi educira mladite. Moron.

Лудаците од Левица - Page 2 Ee9_yr10


TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Aвг 09 2020, 18:26

Ако некој протестираше против поранешната власт за едно исечено дрво, а денеска нема протести кога се сечат елките пред Универзална сала значи дека протестирал од политички причини и дека се работи за фашистички поглед на светот, односно дека се смета дека неговиот пастир е над другите, да не кажам над сите, односно über alles како што се велеше во време кога лидер на Европа беше Адолф Хитлер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Aвг 09 2020, 22:20

Пак си тресел зелени. Не се протестира само кога власта одлично си ја врши работата. А оваа власт тоа и го прави. Доказ сте вие дпне оФците кои не сте организирале ниту еден протест што јасно кажува дека дури и вие сте задоволни од работата на власта на СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Aвг 10 2020, 14:33

Еве еден левичарски и еден фашистички пример дека не е така.
Во Северна Кореа нема ниту еден протест. Ниту во времето на Хитлер или Мусолини немало протести. Инаку не се сеќавам дека протестите на паркобраните беа дека не сакаме Груевски да сече дрва, сакаме да ги сече Заев. Протестите наводно беа против сечење на дрва и не беа партиски туку граѓански. За вакви работи не треба протести да организира опозицијата, туку некоја невладина организација. За жал во недемократски земји и невладините се под контрола на власта. Што би рекле сега има помалку демократија и затоа нема протести.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пон Aвг 10 2020, 17:05

Еве цврст доказ дека лажеш и Македонија не е Северна Кореја како што сака да ја направи твојот нов помошник овчар Апашиев. Каде сте вие дпне оФците да го поддржите протестот? Ве нема, што јасно кажува дека сте на страна на владата и го одобрувате нејзиното работење. На групата незадоволници кои протестираат заради остварување на својата агенда за укинување на приватните извршители што и вие не ја поддржувате не и фали ни влакно од главата. Затоа престани да тресеш зелени дека нема протести заради измислена од тебе диктатура туку дека дури ни вие дпне оФците не можете да најдете забелешки на работењетона владата на СДСМ па затоа и не протестирате.

Лудаците од Левица - Page 2 Img_2416
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by EVITA Чет Aвг 13 2020, 17:13

Tanja gi potsetuva tie od levica koj im e gazda, cisto da ne zaboravat cii se.

Лудаците од Левица - Page 2 Eftye610

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Zhane Чет Aвг 13 2020, 17:19

😂😂😂

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 13 2020, 18:24

Каде се експертите што тврдеа дека е спротивно на Уставот да се додели мандат на некој што нема обезбедено парламентарно мнозинство. Иако Груевски во 2016 имаше мнозинство кое го загуби под притисок на САД. Калето дури сега се труди да му обезбеди мнозинство на Заев, откако го доби мандатот од фикусот Пендаровски. За таа намена е и невообичаената честитка од амбасадата за добиениот мандат. Безобразие што е можно само во банана држави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by cvetka Чет Aвг 13 2020, 18:33

Zhane напиша:😂😂😂

😂😂😂

Лудаците од Левица - Page 2 Img_2028

cvetka

Број на мислења : 244
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 2 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот