Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Aвг 16 2020, 20:40

Не знам дали е левичарски или фашистички потег апсењето на момче во Пробиштип затоа што прошетало во костим со диносаурус. Ваљда полицијата разбрала дека си игра мајтап со проектот Скопје 2020, односно Дино паркот во време на здравствена и економска криза кога Македонија нема пари за респиратори и лекови, а има за пластични диносауруси.

https://infomax.mk/wp/%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d1%81%d0%b8-%d0%b8%d0%b3pa%d0%bb-%d0%bcaj%d1%82%d0%b0%d0%bf-%d1%81%d0%be-%d1%88%d0%b8%d0%bbe%d0%b3o%d0%b2-%d0%bf%d0%b0-%d0%b7a%d0%b2p%d1%88/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Bosonoga Нед Aвг 16 2020, 23:24

toa e kako kapka vo more ...kolku potroshi grujo ti usta ne otvori ....
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 17 2020, 17:33

Дебелото небањато говно што се одзива на име нимфомакс видело на интернет шега, каде еден дечко шетал со диносаур и се сликал покрај полициска кола и веднаш ги изел говната ширејки лажна вест за непостоечко апсење. Некои други небањати во истиот стил се налепија на фејкњузот како муви на говно тврдејки дека СДСМ се фашисти.

Денес гомнарот од нимфомакс пак искористил успех на полицијата да шири фејкњуз. Уапсениот Ефремов е осуден во случајот Шпион од 2013 а говното од нимфомакс лаже дека националната безбедност ни е растурена "како бугарска скупшина" ама заборава да каже дека тоа во Грујово време било така. Изгледа на говнарот мозокот му е растурен од дупење у штабовите на небањатите.

https://infomax.mk/wp/националната-безбеднocт-рacтурена-како/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Aвг 18 2020, 21:28

Не видов никаде денант од МВР за тоа дека немало наводно приведување во Пробиштип. Би те замолил говорот на омраза да си го решиш со својот психијатар наместо да го опогануваш нашиот форум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 27 2020, 18:24

Se izdadoa eden so drug.

Лудаците од Левица - Page 3 Egb9rb10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 27 2020, 20:08

Интересна најава на Заев дека тој како премиер ќе раководи со СОбранието и дека на 15 дена ќе има седница на која само ќе се гласа. Што би рекле дека се воведува диктатура. Во демократски земји Собранието ја раководи владата што ја бира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Чет Aвг 27 2020, 20:36

Пак си лажел. Освен што објаснил како во иднина ќе работи парламентот каде Заев изјавил дека тој ќе раководи со неговата работа? Или мислиш дека сите се луди како дпне оФците што тепаат жени па не знаат како функционира македонскиот парламент.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Aвг 27 2020, 20:52

Пратениците немаат дискутирано за тоа како ќе работат. Очигледно тоа го направиле Заев и Ахмети. Одлуката е наметната и на помалите партии од коалицијата на СДСМ. Картелот на Заев очигледно наметнува нови норми во македонската политика.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Чет Aвг 27 2020, 20:59

Значи меѓукоалицски договор за начинот на функционирање на парламентот во склад со уставот, законите и деловникот. Што докажува дека лажеш кога тврдиш дека Заев изјавил дека тој ќе раководи со парламентот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Aвг 28 2020, 09:16

За волја на вистината кај нас скоро ниту еден пратеник не контактира со гласачите и секогаш пастирите одлучувале. Заев ја продолжува традицијата иако т.н. Шарена револуција требаше да го смени тоа. Да беше ова во време на Втората светска војна СДСМ ќе не убедуваше дека Третиот Рајх е меѓународна заедница. ДУИ ќе беа балисти, а ВМРО ваљда партизани. Кај Македонците очигледно има поделеност блиска до половина на двете страни. Тие што сакаат сами да одлучуваат за својот идентитет и тие што се спремни да прифатат тоа што некој Четврти Рајх сака да им го натури. Дел кој веројатно своите родители, дедовци и баби ќе ги прогласи за Бугари кои Тито и Груевски насилно ги претвориле во Македонци. Кај поовозрасните тоа оди потешко затоа што немало насилство туку сме родени како Македонци. Но историјата ја пишуваат победниците. Во моментов АЛи Ахмети и Зоран Заев кога станува збор за Македонците. Па така балистите на пример ќе излезе дека не биле фашисти туку борци за човекови права кои им ги кршеле Македонците па затоа морале да ги убиваат. Истото важи и за Македонците во Грција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 16:13

Не знам зошто СДСМ и ДУИ не ја почитуваа процедурата предвидена со деловникот и наместо пртениците што ги заменија тие што си поднесоа оставки да бидат предложени од Комисијата за деловнички и мандатско-имунитетски прашања беа предложени од Верификационата комисија, која веќе не би требало да постои откако беа верификувани мандатите на првичните 120 пратеници. Власта има мнозинство да ја формира комисијата, но не го направија тоа веројатно за да покажат дека можат да прават што ќе им падне на ум. Во фашистички стил.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 19:32

Во експозето на мандатарот Заев слушам дека владата ќе ги корумпира приватните работодавачи со тоа што три години ќе им плаќа по половина од доприносите доколку не вработат Македонец туку некој од припадниците на етничките малцинства. Чиста фашистичка мерка што треба да стимулира етничко чистење, односно иселување на Македонците во странство.

https://expres.mk/pravichno-zastapeni-vo-gluposta-pishuva-robert-dimitrievski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 20:07

Да дополнам, а кој нема да вработи рамковни веројатно ќе добива чести посети на инспекции. Бидејќи буџетот не се пополнува „праведно“ туку Македонците учествуваат со поголем процент отколку малцинството што смета дека е мнозинство, излегува дека Македонците ќе финансираат мерки што ќе ги остават без работа нив и нивните деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 29 2020, 21:34

Ајдеее ќе цркнат небањатите од мака. Откако им ги лапна гласачите отиде левица во едно општество за сите. Браво господине Заев.

Лудаците од Левица - Page 3 Img_2639

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Aвг 29 2020, 22:12

Откривме каде дпне оФците грешеле. Само да кажеле дека не се партија на македонците и оп 550-600 илјади гласови. Според лудаците од Левица, се разбира.

Лудаците од Левица - Page 3 Img_2422
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Aвг 29 2020, 23:43

Да измислевте барен нешто ново наместо преименување на темава во лудаците од Левица, порано лудаците од ВМРО. Сите лудаци само ДУИ и СДСМ паметни. Се извинувам, но тема во која ќе трошам време за партија со два пратеника на која повеќе ќе се дискутира на форумов отколку за власта, веројатно не би требало да биде интересно. Иако Апасиев како личност е интересен и оригинален и сигурно ќе даде допринос за проветрување на загадениот македонски политички простор. Во моментов со уште еден партиски другар, но во иднина можеби со повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 18 2020, 21:15

Апашиев нека си ја забрише брадата малку пред да продолжи со пушењето на Грујо.

Лудаците од Левица - Page 3 Einy_510Лудаците од Левица - Page 3 Img_2668Лудаците од Левица - Page 3 Img_2669
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Сеп 19 2020, 07:47

Ако добро те разбирам, сакаш да не наведеш на мислење дека напаѓачите со од ДУИ, кои се на власт од2008 година, и во време на настанатите на кои не потсетуваш и сега. Не знам каква беше завршницата на тој настан. Дали излезе дека новинарот лаже како кога тврдеше дека му се избушени гумите на возилото.
https://dokazm.mk/sashe-politiko-izmislil-napad-za-da-mu-kupi-partijata-novi-gumi/
Мислиш дека ако некој криминал се случувал во минатото треба да се случи и сега. Тогаш коментарите беа во стилот диктатурата на дело, па не знам зошто сега би имало разлика. Се работи ли за новинарот што ја обвини сопругата дека го нападнала со нож, а таа дека тој го сторил тоа. Приказна што заврши со среќен крај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Сеп 19 2020, 10:36

Бидејки Стаменковски го признаваш за личност чии тврдења се веродостојни и докажуваш дека Саше лажел со линк до негово тврдење тогаш со сигурност можеме да тврдиме дека криминалната организација дпне е извршителот на насилствата, бидејки самиот Марјан го тврди тоа а според тебе тој е сигурен извор на информации. Заклучно, и зад нападот на Палевски стои твоето криминално здружение дпне бидејки имаме сигурни докази дека тие методи се својствени и применувани само и единствено од дпне оФците.

Лудаците од Левица - Page 3 Img_2438Лудаците од Левица - Page 3 Img_2439
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 19 2020, 11:18

Ајдеее материјата со специфичен мирис со која им го полнат тоа меѓу ушите на небањатите била со ептен лош квалитет. Ајде сега небањати забришете се и вие околу устата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Сеп 19 2020, 18:36

luxor напиша:Си одговорил и сега е доволно со спамирање на темата. Секој нареден пост што нема да биде ...
Се согласувам со модераторот. Каква врска имаат нападите во не така далечното минато со Левица, партија која прв пат влегува во Собранието и која никогаш не била на власт. И какво оправдување е дека ако нешто лошо се правело во минатото да се прави и сега. Зошто не ја копирате претходната власт по носење на странски инвестиции или во заштитата на човековите права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by TRAJCHE Нед Сеп 20 2020, 12:03

Kreaturata na Grujo i Zmicko nasol da zbori.

Лудаците од Левица - Page 3 Img_2230Лудаците од Левица - Page 3 Img_2231
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 676
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Сеп 23 2020, 22:37

хахах, хипици шо викаше еден мој пријател во една земја не донеле ништо добро. Незнам како за време на Шарената револуција не ги согледавме овие работи. Мх?  Лично јас не ги исперцепирав. Уствари преку таа „револуција“, повикувајќи се на истите постулати, доби и тоа добро гласови. Најде таргет група и ја одработи. Алал му вера тоа ќе кажам. Создравје да си го носиме.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Сеп 25 2020, 22:26

Да беше Левица партија на Албанците, со два пратеника којзнае колку министерски места ќе добиеше. Плус директорски по јавните претпријатија.
Што се однесува до целните групи, Македонија е осиромашена и понижена повеќе отколку Германија пред доаѓањето на Хитлер на власт, па можни се секакви изненадувања на следните избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 02 2020, 21:33

Ајдеее мрднатите апашиевски фашисти почнаа со закани. Со говната место мозок што ги имаат во главата мислат дека се над законот.

Лудаците од Левица - Page 3 Img_2680

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2439
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 3 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот